İşveren

İşveren

Son dakika işveren haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan işveren gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan işveren haber sayfamızda...

İşveren

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.212 isveren haberi bulunmuştur.
ASO Başkanı Özdebir'den 'yerli ve milli ürün kullanılması' çağrısı
ASO Başkanı Özdebir'den 'yerli ve milli ürün kullanılması' çağrısıAnkara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, ülkeye giren ve ülkeden çıkan döviz arasındaki farkın 84 milyon Türkiye vatandaşının tercihlerinden kaynaklandığını belirterek, "En büyük dövizi bireyler olarak bizler harcıyoruz ve hak etmediğimiz bir lüksü yaşıyoruz. Bu anlamda herkesin harcamalarını yaparken yerli ve milli ürünleri kullanması son derece önemli." ifadelerini kullandı.
21.09.2021Ekonomi
Kamyonları parçalayan operatör: Olayda mağdur kimse yok
Kamyonları parçalayan operatör: Olayda mağdur kimse yokŞırnak'taki kömür ocağında 5 kamyonun kabin kısmını kepçeyle ezen iş makinesi operatörü Hakan Mağrur, yaptığı açıklamada madencilik şirketinin ortağı da olduğunu belirterek, "Firma ortaklarıyla yaşadığım sözlü tartışma sonucu firma içerisinde kendi şahsıma ait olan 5 araca zarar verdim. Olayda mağdur olan hiç kimse yoktur" dedi.
20.09.2021Gündem
Eşit işe eşit ücret
Eşit işe eşit ücret“Eşit değerde işe eşit ücret” prensibi, Birleşmiş Milletler (BM) Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları kapsamına alınarak, 2030 yılına kadar hayata geçirilmesi gereken önceliklerden biri olarak kabul edildi ve bu prensibin hızlı ve etkili biçimde hayata geçmesi için Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO), Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlenmesi Birimi (UN Women) ve Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü (OECD) liderliğinde ve birçok hükümet, işçi ve işveren örgütleri ile uzman kuruluşların katılımıyla “Uluslararası Eşit Ücret Koalisyonu” (EPIC) kuruldu. Küresel düzeyde farkındalığı ve işbirliğini artırmak üzere de 2020 yılında 18 Eylül, Uluslararası Eşit Ücret Günü olarak belirlendi.
20.09.2021Ekonomi
İş sağlığı ve güvenliği hizmeti alan maden işletmelerine 3 ayda 2,5 milyon lira hibe
İş sağlığı ve güvenliği hizmeti alan maden işletmelerine 3 ayda 2,5 milyon lira hibeMadencilikte İş Sağlığı ve Güvenliğinin Geliştirilmesi Projesi (MİSGEP) Finansal Destek ve Rehberlik Programı faydalanıcısı olan 80 yer altı maden işletmesine 3 ayda yaklaşık 2,5 milyon lira hibe desteği sağlandı.
18.09.2021Ekonomi
200 lira için 5 saat işkence! İşte cezası
200 lira için 5 saat işkence! İşte cezasıAfyonkarahisar'da Şükrü Can K.'nin, alacağını istemek için gittiği balıkçıda saatlerce dövülmesiyle ilgili yargılanan eski işvereni Akif Akkaya'ya 3 yıl, çalışanı Ali Sertyumruk'a ise 2 yıl 6 ay hapis cezası verildi. Öte yandan Şükrü Can K.'ya da 'hırsızlık' suçundan 2 yıl ceza veren mahkeme, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi. Bir üst mahkemenin kararı onaması halinde Akif Akkaya ve Ali Sertyumruk tutuklanacak.
17.09.2021Gündem
Küçük esnafa vergi muafiyeti geliyor
Küçük esnafa vergi muafiyeti geliyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz martta açıkladığı ekonomi reform paketinde işaret ettiği 850 bin esnafı ilgilendiren vergi muafiyeti düzenlemesi Meclis’e geliyor. AK Parti’nin üzerinde çalıştığı yeni kanun teklifine göre, yıllık cirosu 240 bin TL’nin altında olan esnaf, gelir vergisinden muaf olacak.
17.09.2021Ekonomi
Başkan Atay’dan istihdam atağı
Başkan Atay’dan istihdam atağıSeçim vaatlerinden Efeler Belediyesi Kariyer Merkezi’nin açılışını gerçekleştiren Başkan Atay “Üniversite mezunu donanımlı gençler ile nitelikli eleman arayan işveren buluşuyor” dedi
17.09.2021Ege
Son dakika haberi... Küçük esnafa vergi muafiyeti geliyor
Son dakika haberi... Küçük esnafa vergi muafiyeti geliyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz martta açıkladığı ekonomi reform paketinde işaret ettiği 850 bin esnafı ilgilendiren vergi muafiyeti düzenlemesi Meclis'e geliyor. AK Parti'nin üzerinde çalıştığı yeni kanun teklifine göre, yıllık cirosu 240 bin TL'nin altında olan esnaf, gelir vergisinden muaf olacak.
16.09.2021Ekonomi
İş verenler en çok sağlıkçı aradı
İş verenler en çok sağlıkçı aradıKariyer.net, “Üniversite mezunları arasında kimler daha hızlı işe giriyor?” sorusunun cevabı için İşveren İlgi Endeksi araştırması yaptı.
13.09.2021Eğitim
Çalışan herkesi ilgilendiriyor! İşte PCR testi zorunluluğunun detayları...
Çalışan herkesi ilgilendiriyor! İşte PCR testi zorunluluğunun detayları...Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı genelge yayımlayarak, aşı olmayan işçilere PCR testi zorunluluğu getirdi. İşte merak edilen soruların cevapları...
9.09.2021Ekonomi
19 bin 500 karayolu işçisinin toplu iş sözleşmesi imzalandı
19 bin 500 karayolu işçisinin toplu iş sözleşmesi imzalandıKarayolları Genel Müdürlüğü'ne bağlı iş yerlerinde çalışan 19 bin 541 işçiyi kapsayan 19'uncu Dönem İşletme Toplu İş Sözleşmesi imzalandı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu "Hem ilk 6 ayda yüzde 12’lik ücret artışı hem de devam eden dönemlerdeki artışlarla enflasyona karşı çalışanlarımızın ezdirilmemesi sevindiricidir" dedi.
8.09.2021Ekonomi
OSB’lerde son bir yılda 2 bin 500'ün üzerinde yeni parsel tahsis edildi
OSB’lerde son bir yılda 2 bin 500'ün üzerinde yeni parsel tahsis edildiOrganize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Başkanı Memiş Kütükcü, OSB'lerde son bir yılda yatırımcılara 2 bin 500'ün üzerinde yeni sanayi parseli tahsis edildiğini bildirdi.
8.09.2021Ekonomi
Batmanlı kadın girişimci devlet desteğiyle kurduğu atölyede işveren oldu
Batmanlı kadın girişimci devlet desteğiyle kurduğu atölyede işveren olduAilesiyle göç ettiği İstanbul'da yıllarca işçi olarak çalışan Filiz Akkoyun, 2019'da döndüğü Batman'da devlet desteğiyle açtığı tekstil atölyesiyle işveren oldu.
6.09.2021Haberler
Devlet destek verdi! Hayatı değişti...
Devlet destek verdi! Hayatı değişti...Ailesiyle göç ettiği İstanbul'da yıllarca işçi olarak çalışan Filiz Akkoyun, 2019'da döndüğü Batman'da devlet desteğiyle açtığı tekstil atölyesiyle işveren oldu.
6.09.2021Ekonomi
81 ile yazı gitti! Aşı ve test yaptırmayan tazminatsız çıkarılabilir
81 ile yazı gitti! Aşı ve test yaptırmayan tazminatsız çıkarılabilirYarından itibaren çalışma hayatında da yeni bir dönem başlıyor. Bakanlığın genelgesine göre işverenler aşı olmayan çalışanlarından haftada bir PCR testi isteyecek. Aksi halde işveren çalışanı tazminatsız çıkarabilir.
5.09.2021Ekonomi
CV Örnekleri: Özgeçmiş Nasıl Hazırlanır, Neler Olmalıdır ?
CV Örnekleri: Özgeçmiş Nasıl Hazırlanır, Neler Olmalıdır ? İş başvurularının vazgeçilmez evraklarından bir tanesi de hiç şüphesiz CV’ler. Özgeçmiş ile ilgili bilgiler içeren bu belge kurumla ilk teması sağlıyor. CV, iş başvurusunda bulunan kişinin kişisel bilgileri, eğitim bilgileri, kariyer hayatı ve yetkinliklerini içeriyor. CV’ler iş görüşmelerinde ilk izlenim olarak büyük önem taşıyor. Bu yüzde CV hazırlarken dikkat edilmesi gereken hususlar bulunuyor. Profesyonelce hazırlanan CV’ler ilk izlenim için önemlidir. CV nasıl hazırlanır? ‘CV Örnekleri’ içeriğimizden detaylı bilgi elde edebilirsiniz.
4.09.2021Kariyer
Aşısız işçiye her hafta PCR testi
Aşısız işçiye her hafta PCR testiİşverenler aşısız işçiden haftada bir PCR testi isteyebilecek. Bakanlık 81 il valiliğine yazı gönderdi. Uygulama pazartesi başlıyor
4.09.2021Ekonomi
Son dakika haberler: Bakanlık duyurdu! Aşı olmayan işçiye PCR şartı
Son dakika haberler: Bakanlık duyurdu! Aşı olmayan işçiye PCR şartıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Kovid-19 aşısı olmayan işçilerden 6 Eylül itibarıyla iş yeri veya işveren tarafından zorunlu olarak haftada bir kez PCR testi istenebilecek." denildi.
3.09.2021Gündem
Katot bakır ve kimyasal gübre üretim tesisi yatırımına proje bazlı devlet yardımı verilecek
Katot bakır ve kimyasal gübre üretim tesisi yatırımına proje bazlı devlet yardımı verilecekSamsun'da yapılacak katot bakır ve kimyasal gübre üretim tesisi yatırımına proje bazlı devlet yardımı verilecek.
3.09.2021Ekonomi
Yargıtay'dan çalışanları ilgilendiren önemli karar!
Yargıtay'dan çalışanları ilgilendiren önemli karar!Yargıtay, iş arkadaşlarıyla tartışmanın ardından işyerinde kalp krizi geçiren işçinin tazminat talebini reddeden yerel mahkeme kararını bozdu.
2.09.2021Ekonomi
Kocaeli'de teşvikli yatırımlarla 6 bin kişiye iş kapısı açılacak
Kocaeli'de teşvikli yatırımlarla 6 bin kişiye iş kapısı açılacakSanayi ve teknoloji kenti Kocaeli'de hayata geçirilmesi planlanan ve sabit yatırım tutarı 8,2 milyar lira olarak öngörülen 244 yatırım projesi teşvik kapsamına alındı.
20.08.2021Ekonomi
‘İş var, umut var’
‘İş var, umut var’Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Fidan, “Diyarbakır Güneydoğu’nun üretim üssü olacak. İş var, umut var” dedi
20.08.2021Ekonomi
263 milyon dolar yatırım çekti
263 milyon dolar yatırım çektiDijital yatırım platformu Bitpanda, teknolojik altyapısını geliştirmek ekibini güçlendirmek, uluslararası alanda genişleme ve büyümeyi desteklemek için 263 milyon dolarlık yatırım aldı.
18.08.2021Ekonomi
Son dakika haberi: Kıdem tazminatında flaş 'rapor' detayı! 'Ödeme yapılmaz'
Son dakika haberi: Kıdem tazminatında flaş 'rapor' detayı! 'Ödeme yapılmaz'Salgın döneminde hastalık istirahat raporu alanların sayısı artarken, bu konuda suiistimal, kıdem tazminatı, işten çıkarma başta olmak üzere birçok başlık milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor. İhbar süresini 6 hafta aştığı gerekçesiyle bir işçinin iş akdinin bildirimsiz feshedilebilmesi için raporun aralıksız olması gerekir. Bildirimsiz fesihte işveren ihbar tazminatı ödemez. İşte merak edilenler...
17.08.2021Ekonomi
Kamu-Sen, memurlar için sunulan zam teklifinin yenilemesini istedi
Kamu-Sen, memurlar için sunulan zam teklifinin yenilemesini istediTürkiye Kamu-Sen, hükümetin memur zam teklifini yenilemesini talep etti.
16.08.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

işçison dakika haberlerekonomigazetePCR testi

İşveren ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.