İtlaf

İtlaf

Son dakika itlaf haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan itlaf gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan itlaf haber sayfamızda...

İtlaf

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 607 itlaf haberi bulunmuştur.
ABD’de kuş gribi alarmı
ABD’de kuş gribi alarmı ABD’de geçtiğimiz günlerde Teksas ve Kansas’taki çiftliklerde ineklerde ve sütlerinde ilk kez kuş gribi (H5N1) tespit edildi.
5.04.2024 Dünya
Patili dostlarımızın hakları ve yaşadıkları
Patili dostlarımızın hakları ve yaşadıkları 31 Mart 2024’te gerçekleşecek yerel seçimlerde adayların başta sokak hayvanları olmak üzere patili dostlarımız konusundaki projelerinin oyları etkileyeceği konuşuluyor. İBB  tarafından hazırlanan “Hayvan Hakları ve Türkiye” adlı kitap bir yol haritası olarak işin uzmanlarının yazılarını bir araya getiriyor. 
11.02.2024 Kültür Sanat
Aniden bulanık suda belirdi, dişlerini kafatasına geçirdi!
Aniden bulanık suda belirdi, dişlerini kafatasına geçirdi!  Köpekbalığı dişleri koleksiyoncusu olan genç adam, yaşamak üzere olduğu korkunç saldırıdan habersiz dalış yaptığı nehrin tadını çıkarıyordu. Birdenbire dayanılmaz bir acı hissetti, ilk şokun etkisiyle, bir teknenin başına çarptığını sandı. Ta ki, vahşi timsahın dişlerini kafatasına geçirdiğini fark ettiği ana kadar...
16.01.2024 Dünya
Kuş gribi alarmı! Tam 72 bin adet kümes hayvanı itlaf edilecek
Kuş gribi alarmı! Tam 72 bin adet kümes hayvanı itlaf edilecek Japonya'da kuş gribi alarmı! Japonya'daki bir tavuk çiftliğinde kuş gribi görüldü ve tam 72 bin adet kümes hayvanının itlaf edileceği belirtildi.
27.11.2023 Dünya
Japonya’da kuş gribi patlak verdi! 72 bin kümes hayvanına itlaf kararı
Japonya’da kuş gribi patlak verdi! 72 bin kümes hayvanına itlaf kararı Japonya'nın İbaraki eyaletindeki bir çiftlikte kuş gribi ortaya çıktı.
27.11.2023 Dünya
Japonya'da kuş gribi alarmı, on binlerce kümes hayvanı itlaf edilecek
Japonya'da kuş gribi alarmı, on binlerce kümes hayvanı itlaf edilecek Japonya’da bir çiftlikte kuş gribinin yüksek bulaşıcılık özelliğine sahip H5 mutasyonu tespit edilmesinin ardından 40 bin kanatlı hayvanın tedbir amacıyla itlaf edileceği açıklandı.
25.11.2023 Dünya
Tüyler ürpertici! Kutup ayısıyla çıplak elleriyle savaştı
Tüyler ürpertici! Kutup ayısıyla çıplak elleriyle savaştı Çadırda torunu ve eşiyle uyurken sabaha karşı duyduğu sese uyandı, başını çadırdan dışarı çıkardığında kutup ayısıyla yüz yüze geldi. Çığlıkların duyulması üzerine etraftakiler yardıma koştu.
22.07.2023 Dünya
Elleriyle beslediği köpek sonu olmuştu! 4 doz kuduz aşısı neden kurtaramadı?
Elleriyle beslediği köpek sonu olmuştu! 4 doz kuduz aşısı neden kurtaramadı? Şanlıurfa'da geçtiğimiz günlerde kendi beslediği Sibirya kurdu tarafından ısırılan 28 yaşındaki genç mimar Lütfü Seray hayatını kaybetti. 4 doz kuduz aşı olmasına rağmen onu ölüme götüren şeyin ise gerçekte ne olduğu henüz bilinmiyor. Uzmanlar da yaşanan bu endişe verici olayın ardındaki ihtimalleri sıralayarak, aşının koruyuculuğuna dair göz ardı edilmemesi gereken çarpıcı detayı paylaştı.
19.07.2023 Gündem
Batan teknede ölenler gizli servis ajanı çıktı!
Batan teknede ölenler gizli servis ajanı çıktı! Şiddetli fırtınaya yakalanıp Maggiore Gölü'nün sularına gömülen teknedekilerin doğum günü için bir araya geldiği duyuruldu ancak yerel medya teknedekilerin tümünün İtalyan ve İsrailli istihbarat ajanları olduğunu duyurdu. Yaşamını yitirenlerden ikisi İtalyan gizli ajanı, biri ise eski bir İsrail askeri olan Shimoni Erez.
30.05.2023 Dünya
İtalya’da koşucuyu öldüren ayı hakkındaki itlaf kararı durduruldu
İtalya’da koşucuyu öldüren ayı hakkındaki itlaf kararı durduruldu Bir tuzakla yakalanabilen J4 isimli boz ayı haftalardır tartışmaların odağında, idare mahkemesi yerel yönetimin itlaf kararının ikinci kez önüne geçti.
27.05.2023 Dünya
Okulda ayı şoku! Çöp kutusunda 'kalp krizi' geçirtecek pusu
Okulda ayı şoku! Çöp kutusunda 'kalp krizi' geçirtecek pusu İtalya'da ve ABD'de meydana gelen ayı saldırıları dünyada ses getirdi. Saldırılardan birinin detayları kan dondururken diğerinde korkulan olmadı.
2.05.2023 Haberler
Okulda ayı şoku! Çöp kutusunda 'kalp krizi' geçirtecek pusu
Okulda ayı şoku! Çöp kutusunda 'kalp krizi' geçirtecek pusu İtalya'da ve ABD'de meydana gelen ayı saldırıları dünyada ses getirdi. Saldırılardan birinin detayları kan dondururken diğerinde korkulan olmadı.
2.05.2023 Dünya
Polonya'da kuş gribi alarmı! Yasak geldi binlerce ördek itlaf edilecek
Polonya'da kuş gribi alarmı! Yasak geldi binlerce ördek itlaf edilecek Polonya'da bir ördek çiftliğinde tespit edilen kuş gribi vakalarının ardından 37 bin ördeğin itlaf edilmesine karar verildi.
20.04.2023 Dünya
Erdoğan'dan '14 Mayıs' mesajı: Siyasi mevta haline gelecekler
Erdoğan'dan '14 Mayıs' mesajı: Siyasi mevta haline gelecekler Cumhurbaşkanı Erdoğan Eskişehir'de toplu açılış töreninde açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Biliyorlar ki eğer Cumhur İttifakı işbaşında olursa teröristlere bu ülkede aman yok. 14 Mayıs, bunların siyasi mevta haline gelmesi olacaktır." ifadelerini kullandı.
18.04.2023 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan muhalefete TCG Anadolu tepkisi: Gördükçe kuduruyorlar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan muhalefete TCG Anadolu tepkisi: Gördükçe kuduruyorlar Savunma sanayiide yerlilik oranının yüzde 20'den yüzde 80'e çıktığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan muhalefete sert tepki göstererek, 'Halk hayran ama bu CHP lobisi masanın etrafındaki 7'liler onlar TCG Anadolu'yu gördükçe kuduruyorlar. Biz yaptık çünkü onlar yapamazdı.' dedi.
18.04.2023 Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan muhalefete TCG Anadolu tepkisi: Gördükçe kuduruyorlar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan muhalefete TCG Anadolu tepkisi: Gördükçe kuduruyorlar Savunma sanayiinde yerlilik oranının yüzde 20'den yüzde 80'e çıktığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan muhalefete sert tepki göstererek, 'Halk hayran ama bu CHP lobisi, masanın etrafındaki 7'liler onlar TCG Anadolu'yu gördükçe kuduruyorlar. Biz yaptık çünkü onlar yapamazdı.' dedi.
18.04.2023 Gündem
Son 10 yılın en ölümcül yangını! 18 bin inek telef oldu
Son 10 yılın en ölümcül yangını! 18 bin inek telef oldu ABD’nin Teksas eyaletindeki bir mandırada 2013 yılından beri kayıtlara geçen en büyük yangın gerçekleşti. Söz konusu yangında binlerce inek feci şekilde can verdi.
14.04.2023 Dünya
Tayvan'da kuş gribi alarmı: 36 bin 766 tavuk itlaf edildi
Tayvan'da kuş gribi alarmı: 36 bin 766 tavuk itlaf edildi  Tayvan’ın güneyinde bulunan Chiayi şehrindeki bir çiftlikte kuş gribi (H5N1) görülmesi üzerine 36 bin 766 tavuk itlaf edildi.
3.03.2023 Dünya
Danimarka’da kuş gribi alarmı: 50 bin tavuk itlaf edilecek
Danimarka’da kuş gribi alarmı: 50 bin tavuk itlaf edilecek Danimarka’nın batısındaki bir çiftlikte kuş gribi virüsünün tespit edilmesi nedeniyle 50 bin tavuğun itlaf edileceği açıklandı.
2.01.2023 Dünya
Karantinaya alınan köylerde aşılama! Giriş ve çıkışlar yasak
Karantinaya alınan köylerde aşılama! Giriş ve çıkışlar yasak Adıyaman'ın Besni ilçesinde, kuduz vakasına rastlanınca karantinaya alınan 3 köyde aşılama çalışması başlatıldı.
26.12.2022 Haberler
Karantinaya alınan köylerde aşılama! Giriş ve çıkışlar yasak
Karantinaya alınan köylerde aşılama! Giriş ve çıkışlar yasak Adıyaman'ın Besni ilçesinde, kuduz vakasına rastlanınca karantinaya alınan 3 köyde aşılama çalışması başlatıldı.
26.12.2022 Gündem
Adıyaman'da 3 köyde kuduz karantinası! Aşılama çalışması başladı
Adıyaman'da 3 köyde kuduz karantinası! Aşılama çalışması başladı Adıyaman'ın Besni ilçesinde, kuduz vakasına rastlanınca karantinaya alınan 3 köyde aşılama çalışması başlatıldı.
26.12.2022 Gündem
Kentte kuduz alarmı! 3 köy 6 ay boyunca karantinaya alındı
Kentte kuduz alarmı! 3 köy 6 ay boyunca karantinaya alındı Adıyaman’ın Besni ilçesinde kuduz vakalarının görüldüğü 3 köy karantina altına alındı. Tüm kedi ve köpeklerin aşılanacağı 6 ay boyunca karantina uygulanacağı belirtildi.
25.12.2022 Gündem
Tayvan'da kuş gribi alarmı: 8 bin 600 tavuk itlaf edildi
Tayvan'da kuş gribi alarmı: 8 bin 600 tavuk itlaf edildi Tayvan'ın Pingtung şehrinde kuş gribi nedeniyle, yaklaşık 8 bin 600 tavuk itlaf edildi.
6.12.2022 Dünya
Kuş gribi salgınının sebebi ne, insanları etkiler mi?
Kuş gribi salgınının sebebi ne, insanları etkiler mi? Uzmanlar şu anda gelmiş geçmiş en ağır kuş gribi salgınının yaşandığını söylüyor. Kuş gribinin oldukça bulaşıcı bir türü olan H5N1, yüz binlerce yabani kuşun ve milyonlarca evcil kuşun ölümüne yol açıyor. Peki, kuş gribi nedir ve hayvanlar ile insanlar için ne kadar ölümcül?
30.11.2022 Dünya

Benzer Haber Etiketleri

İtlaf ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.