Kadın Sünneti

Kadın Sünneti

Son dakika kadın sünneti haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kadın sünneti gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kadın sünneti haber sayfamızda...

Kadın Sünneti

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 88 kadin sunneti haberi bulunmuştur.
'Kadın bedeni hakkında söz sahibi değil!'
'Kadın bedeni hakkında söz sahibi değil!'Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) 2021 Dünya Nüfus Raporu, milyonlarca kız çocuğu ve kadının bedenleri hakkında söz sahibi olmadığını, ülkelerin kadınlara ne ölçüde destek ve müdahale olduğunu çarpıcı rakam ve grafiklerle göz önüne serdi.
15.04.2021Gündem
Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu raporundan çarpıcı veriler: 5 çocuktan biri evli
Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu raporundan çarpıcı veriler: 5 çocuktan biri evliRapora göre, dünya genelinde her beş çocuktan biri evli. 18 yaşına basmadan evlendirilen kız çocuğu sayısı dünya genelinde yılda 12 milyonu buluyor. Türkiye’de ise her beş kadından biri 18 yaşından önce evlendi
2.07.2020Gündem
Mısır'da 12 yaşındaki kız çocuğu kadın sünneti nedeniyle öldü
Mısır'da 12 yaşındaki kız çocuğu kadın sünneti nedeniyle öldüYerel medya, ülkenin güneyindeki Asyut'ta 12 yaşındaki kız çocuğunun ölümüne yol açtığı şüphesiyle dört kişinin gözaltına alındığını bildiriyor. Polisin yakaladığı şüpheliler arasında doktor ve çocuğun ebeveynleri de var.
1.02.2020Dünya
Terör örgütü temsilcileri BM binasında konuşturuldu
Terör örgütü temsilcileri BM binasında konuşturulduTürkiye'nin tüm girişimlerine rağmen, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) medya ayağında yer alan firari Abdullah Bozkurt ve Levent  Kenez'in Birleşmiş Milletler (BM) Cenevre Ofisi'nde terör örgütü propogandası  yapmasına izin verildi.
5.03.2019Dünya
‘Her üç kadından biri şiddet görüyor’
‘Her üç kadından biri şiddet görüyor’Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Antalya’nın Kemer ilçesindeki bir otelde düzenlenen “Let’s Talk” (Hadi konuşalım) etkinliğinin ödül törenine katıldı.
26.10.2018Siyaset
‘Her üç kadından biri şiddet görüyor’
‘Her üç kadından biri şiddet görüyor’Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Antalya’nın Kemer ilçesindeki bir otelde düzenlenen “Let’s Talk” (Hadi konuşalım) etkinliğinin ödül törenine katıldı.
26.10.2018Siyaset
Emine Erdoğan: 'Kadına yönelik şiddet insanlığa ihanettir'
Emine Erdoğan: 'Kadına yönelik şiddet insanlığa ihanettir'Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, tüm dünyada yaygın olan kadına yönelik şiddetin insanlığa ihanet olduğunu belirterek, "Ne yazık ki yaşamları boyunca her üç kadından biri fiziksel ya da cinsel şiddete maruz kalıyorlar." dedi.
26.10.2018Siyaset
Emine Erdoğan: 'Kadına yönelik şiddet insanlığa ihanettir'
Emine Erdoğan: 'Kadına yönelik şiddet insanlığa ihanettir'Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, tüm dünyada yaygın olan kadına yönelik şiddetin insanlığa ihanet olduğunu belirterek, "Ne yazık ki yaşamları boyunca her üç kadından biri fiziksel ya da cinsel şiddete maruz kalıyorlar." dedi.
26.10.2018 Siyaset
Sünnet edilen 10 yaşındaki kız çocuğu öldü
Sünnet edilen 10 yaşındaki kız çocuğu öldüSomali'de sünnet edilen 10 yaşındaki kız çocuğu kan kaybından öldü.
23.07.2018Dünya
Direnen kadınlar köyü!
Direnen kadınlar köyü!Kadın sünneti, şiddet, tecavüz ve tacizden kaçarak kendilerine köy kuran Samburu kabilesi kadınlarını ziyaret eden Efe Tanay gözlemlerini Milliyet’e anlattı. Tanay köydeki kadınların güven ve huzur içinde yaşadığını söylüyor...
7.03.2018Gündem
O ülke sünneti yasaklıyor
O ülke sünneti yasaklıyorİzlanda'da erkek  sünnetinin yasaklanmasını öngören yasa tasarısı parlamentoya sunuldu. Ülkedeki Müslüman ve Yahudi toplumlar ise tasarıya tepkili... Tasarı yasalaşırsa İzlanda, erkek sünnetini yasaklayan ilk Avrupa ülkesi olacak.
19.02.2018Dünya
Her yerde mağdurlar
Her yerde mağdurlar- 1.1 milyar kız çocuğundan  130 milyonu hiç okula gidemiyor - 4’te 1’i 18 yaşından önce evlendiriliyor - Her 5 dakikada bir kız çocuğu şiddet sonucu hayatını kaybediyor - Eğitimde ise erkeklerle eşit şartlara sahip değiller
11.10.2017Gündem
Avustralya'da vatandaşlık şartları sertleşiyor
Avustralya'da vatandaşlık şartları sertleşiyorAvusturalya Başbakanı Malcolm Turnbull, ülkesine vatandaşlık başvurusu yapmak için getirilen şartların ve prosedürlerin zorlaştırılacağını açıkladı.
20.04.2017Dünya
ABD'de kız çocuklarını sünnet eden doktora ömür boyu hapis isteniyor
ABD'de kız çocuklarını sünnet eden doktora ömür boyu hapis isteniyorABD'de daha önce bir benzeri olmayan davada kız çocukları doktoru teşhis etti, doktor suçlamaları reddediyor. Detroit Başsavcılığı, doktorun en savunmasız kurbanları üzerinde korkunç ve vahşice bir yöntem uyguladığını açıkladı.
14.04.2017Dünya
Ülkede büyük skandal! 8 binden fazla kadın sünnet edildi
Ülkede büyük skandal! 8 binden fazla kadın sünnet edildiİngiltere'de bir yardım kuruluşu, ülkede başkent Londra dahil bazı şehirlerinde kız çocuklarının 'sünnet partilerine' götürüldüğünü iddia etti.Black Health Initiative adlı kuruluş, Afrika'dan İngiltere'ye getirilen ebelerin kız çocuklarını topluca sünnet ettiğini öne sürdü.
13.12.2016Dünya
Kadın sünneti vahşeti ve korkunç gerçekler
Kadın sünneti vahşeti ve korkunç gerçekler33 yaşındaki Mariya Taher henüz 7 yaşındayken Mumbai, Hindistan'da kendisine zorla uygulanan "khatna" yani kadın sünnetiyle ilgili yaşadıklarını paylaştı.
24.06.2016Yaşam
Bakire öğrencilere 'eğitim bursu'
Bakire öğrencilere 'eğitim bursu'Güney Afrika'nın kırsal bölgelerinde bekâretini kanıtlayan kız öğrencilere eğitim bursu veriliyor. BBC muhabiri Nomsa Maseko, uygulamanın yapıldığı bölgeye gidip tepkileri inceledi.
10.02.2016Dünya
200 milyon kadın ‘sünnet’ mağduru
200 milyon kadın ‘sünnet’ mağduruBirleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) tarafından yayımlanan bir rapora göre, 30 ülkede 200 milyon kadın bugüne dek sünnet edildi.
5.02.2016Gündem
Gambiya’da kadın sünneti yasaklanıyor
Gambiya’da kadın sünneti yasaklanıyorBatı Afrika ülkesi Gambiya’da kadınlara yapılan sünnetin yasaklanacağı açıklandı.
6.12.2015Gündem
“Bedeni kadın için özgürlüğün ve direnişin kendisi”
“Bedeni kadın için özgürlüğün ve direnişin kendisi”Boğaziçi Üniversitesi’nin konuğu olan Lübnanlı gazeteci ve belgesel sinemacı Jocelyne Saab: “Kadın bedeni çok özeldir. Bedeni, bir kadının özgürlüğünün ve direnişinin ta kendisidir”
5.12.2015Pazar
Bu köyde erkek yok, huzur var!
Bu köyde erkek yok, huzur var!Kenya’da 1990’da kurulan Umajo köyünde erkek şiddetinden ve cinsel istismardan kaçan kadınlar yaşıyor. Erkeklerin köye girmesini yasaklayan kadınlar, tarım, hayvancılık ve turizm ile geçiniyorlar...
20.08.2015Gündem
‘IŞİD kadın  sünneti fetvası yayımladı’
‘IŞİD kadın sünneti fetvası yayımladı’Birleşmiş Milletler’in Irak’taki en üst düzey yetkililerinden, insani yardım koordinatöri Jacqueline Badcock Irak Şam İslam Devleti’nin (IŞİD) Musul’da kadın sünnetiyle ilgili fetva yayımladığını öne sürdü.
24.07.2014Gündem
IŞİD kadınları sünnet ettiriyor
IŞİD kadınları sünnet ettiriyorIrak'ta ele geçirdiği bölgelerde hilafet ilan eden IŞİD yine tepki çekecek bir uygulama daha getirdi. Bu kez 4 milyon Iraklı kadın sünnet edilecek.
24.07.2014Dünya

Benzer Haber Etiketleri

kadın sünnetiemine erdoğansünnetgelenekkoronavirüs

Kadın Sünneti ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.