Kamboçya

Kamboçya

Son dakika kamboçya haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kamboçya gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kamboçya haber sayfamızda...

Kamboçya

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.213 kamboçya haberi bulunmuştur.
Evlenip borç ödemek yerine dünya turuna çıktılar! ‘Ev, araba alın, çocuk yapın’
Evlenip borç ödemek yerine dünya turuna çıktılar! ‘Ev, araba alın, çocuk yapın’ Son zamanlarda, evlenip borç ödemek yerine, dünya turuna çıkarak hayallerinin peşinden koşan pek çok çift görüyoruz. Karantina sürecinde evlenerek hayatı sorgulamaya başlayan Suna-Berkan Kıyak, çifti de onlardan biri. Çift, işlerini ve evlerini geride bırakarak hayallerini gerçekleştirecekleri bir dünya turuna çıktılar. Otostop çekerek 2 gün boyunca kamyon kasasında seyahat de ettiler, evsizlerle sokakta da yattılar. Aileleri ‘Gitmeyin, ev alın, çocuk yapın’ dese de onlar hayallerinin peşinden gitmeye devam ediyor.
4.05.2024 Yaşam
Son dakika: CNN Türk Isparta komando okulunda! Gerçek mermiler kullanıldı
Son dakika: CNN Türk Isparta komando okulunda! Gerçek mermiler kullanıldı Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat Isparta'da komando okulunda. Yapılan eğitimin görüntüleri CNN Türk ekranlarında canlı canlı yayınlandı. İşte Türk Komandolarının zorlu eğitiminden görüntüler...
2.05.2024 Gündem
1 ay diye gitti, bir daha dönmedi! 'Tek Türk'üm, gün yüzüne çıkmamış altın yatakları var'
1 ay diye gitti, bir daha dönmedi! 'Tek Türk'üm, gün yüzüne çıkmamış altın yatakları var' Isparta’dan binlerce kilometreye uzanan bir yaşamın kahramanı... Güneydoğu Asya ülkesi olan Doğu Timor’a abisinin işletmesine yardım için 1 aylığına gidince tüm hayatı değişti. Daha öncesinde ülkeyle ilgili hiçbir bilgisi olmayan adadaki tek Türk Ayhan Kırkar, yaşadıklarını ve neden asla Türkiye'ye dönmeyeceğini anlattı.
2.05.2024 Yaşam
Güneydoğu Asya'da sıcak hava dalgası: Okullar tatil edildi, uyarı yayınlandı
Güneydoğu Asya'da sıcak hava dalgası: Okullar tatil edildi, uyarı yayınlandı Sıcak hava dalgasının etkili olduğu Filipinler'in başkenti Manila'da tüm devlet okullarında yüz yüze derslere iki gün ara verildi.
28.04.2024 Dünya
Kamboçya'da cephane patladı: 20 asker öldü
Kamboçya'da cephane patladı: 20 asker öldü Kampong Speu'daki bir askeri üste meydana gelen patlamada çok sayıda asker de yaralandı, sosyal medyada paylaşılan videolarda yerle bir olmuş tek katlı bir binadan yükselen dumanlar var.
27.04.2024 Dünya
Özellerde yabancı öğretmen hilesi! 30 saatte unvan hazır
Özellerde yabancı öğretmen hilesi! 30 saatte unvan hazır Bazı kolejler, sırf yabancı diye uzmanlığı öğretmenlik olmayan kişilere öğretmenlik yaptırıyor. Bu kişilerin özgeçmişlerini ise sır gibi saklıyorlar. Aralarında mühendislik, veterinerlik gibi bölümlerden mezun olanlar hatta kendi ülkelerinde manavlık, çağrı merkezi operatörlüğü yapanlar bile bulunuyor.
19.04.2024 Gündem
Bakan Fidan Kamboçyalı mevkidaşı ile görüştü
Bakan Fidan Kamboçyalı mevkidaşı ile görüştü Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Kamboçya Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakan Yardımcısı Chem Widhya’yı kabul etti.
20.03.2024 Gündem
Dünya turuna çıkmıştı! İzmir'de son yolculuğuna uğurlandı
Dünya turuna çıkmıştı! İzmir'de son yolculuğuna uğurlandı Kamboçya'da kaldığı pansiyonun sahibi ve çalışanlarının çekiçli saldırısında ölen ve Dışişleri Bakanlığı'nın devreye girmesiyle cenazesi, Türkiye'ye getirilen Ufuk Öntürk (52), İzmir'de son yolculuğuna uğurlandı.
18.03.2024 Gündem
Türk vatandaşı Kamboçya'da çekiçle öldürüldü! 'Cenazesi yakılacak' telefonu sonrası yeni gelişme
Türk vatandaşı Kamboçya'da çekiçle öldürüldü! 'Cenazesi yakılacak' telefonu sonrası yeni gelişme Kamboçya'da kaldığı pansiyonun sahibi ve çalışanlarının çekiçli saldırısında hayatını kaybeden Ufuk Öntürk'ün (52), cenazesi Dışişleri Bakanlığı'nın devreye girmesiyle 21 gün sonra Türkiye'ye getirilerek ailesine teslim edildi.
17.03.2024 Gündem
Türk vatandaşı Kamboçya'da çekiçle öldürüldü! Aileye şok telefon: Cenaze yakılacak
Türk vatandaşı Kamboçya'da çekiçle öldürüldü! Aileye şok telefon: Cenaze yakılacak İstanbul'da yaşayan Ufuk Öntürk, 2016'da kalp krizi geçirdi. Doktorların müdahalesiyle hayata döndürülen Öntürk, 2018'de dünya turuna çıktı. İlk olarak Tayland'a giden Ufuk Öntürk, daha sonra Kamboçya'ya geçti. Kamboçya'ya yerleşen Öntürk'ten gelen son haber ise aileyi yıktı.
2.03.2024 Haberler
Antalya'da evde piton ile karşı karşıya! 'Beni yeme hayali kuruyor'
Antalya'da evde piton ile karşı karşıya! 'Beni yeme hayali kuruyor' Antalya'da bir apartmanda yaklaşık 1.5 metre uzunluğunda piton ile karşılaşan ekipler büyük bir şaşkınlık yaşadı.
2.03.2024 Gündem
Türk vatandaşı Kamboçya'da çekiçle öldürüldü! Aileye şok telefon: Cenaze yakılacak
Türk vatandaşı Kamboçya'da çekiçle öldürüldü! Aileye şok telefon: Cenaze yakılacak İstanbul'da yaşayan Ufuk Öntürk, 2016'da kalp krizi geçirdi. Doktorların müdahalesiyle hayata döndürülen Öntürk, 2018'de dünya turuna çıktı. İlk olarak Tayland'a giden Ufuk Öntürk, daha sonra Kamboçya'ya geçti. Kamboçya'ya yerleşen Öntürk'ten gelen son haber ise aileyi yıktı.
2.03.2024 Gündem
Tarihte koku
Tarihte koku Kokunun kadim geçmişi doğudan gelen bir kültür olarak karşımıza çıkıyor. Antik Mısır, Babil, Hitit, Hint, İran, Akdeniz ve Mezopotamya medeniyetleri için koku çok değerliydi.
18.02.2024 Gündem
Dünyada Kaç Tane Ülke Vardır? 2024 Ülkelerin İsimleri Ve Başkentleri
Dünyada Kaç Tane Ülke Vardır? 2024 Ülkelerin İsimleri Ve Başkentleri Dünyadaki ülke sayısı, gözlemci ülke statüsünde bulunan Vatikan ve Filistin de dahil olmak üzere 208'dir. Avrupa kıtasında 64, Asya kıtasında ise 53 ülke yer alıyor. Dünyada sınırları içerisinde ülke bulunmayan tek kıta ise Antarktika'dır. Dünyada kaç tane ülke var? Sizin için başkentleri ile birlikte listeledik.
9.01.2024 Eğitim
Dünya Nüfusu 2024: Dünyada Kaç İnsan Var? Ülkelere Göre Dünya Nüfus Sıralaması
Dünya Nüfusu 2024: Dünyada Kaç İnsan Var? Ülkelere Göre Dünya Nüfus Sıralaması Dünya üzerinde yaşayan insan sayısı anlamına gelen dünya nüfusu her geçen gün artış gösteriyor. Bu artışlar yıldan yıla ölüm, doğum ve göçlere göre farklılık gösterebiliyor. Dünya üzerinde bu artış bazı ülkelerde daha fazla artış gösteriyor. Ülkelere göre dünya nüfus sıralamasında Çin başı çekerken ikinci sırada Hindistan ve üçüncü sırada Amerika Birleşik Devletleri (ABD) yer alıyor. Kadın ve erkek doğum, ölüm oranları da ülke içerisinde farklılıklar gösteriyor. Dünyada kaç insan var? Ülkelere göre güncel dünya nüfus sıralaması ve tablosu ile ilgili detaylı bilgilere “Dünya Nüfusu 2024” içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
5.01.2024 Dünya
Kamboçya Hakkında Bilgiler; Kamboçya Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Kamboçya Hakkında Bilgiler; Kamboçya Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı Asya kıtasında pek çok ülke bulunmaktadır. Bu ülkelerden birisi de Kamboçya ülkesidir. Kamboçya ülkesi pek çok kişi tarafından merak edilen ülkelerden birisidir. Peki Kamboçya bayrağı anlamı, 2024 nüfusu, başkenti, para birimi ve saat farkı nedir? Kamboçya ülkesi hakkında merak edilenleri sizlere detaylıca derledik.
3.01.2024 Tatil
Vietnam Hakkında Bilgiler; Vietnam Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Vietnam Hakkında Bilgiler; Vietnam Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı Dünyada yaşayan canlı türlerinin 'sına ev sahibi olan Vietnam, biyoçeşitlilik açısından en önemli ülkelerden birisidir. Çeşitliliğin günden güne tahrip edildiği ülke, dünyadaki en kalabalık şehirlerden biridir. Vietnam, nüfusu ne kadar, başkenti neresi, para birimi nedir, Türkiye ile arasında saat farkı nedir konularının cevaplarını derledik.
3.01.2024 Gündem
Tayland Hakkında Bilgiler; Tayland Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Tayland Hakkında Bilgiler; Tayland Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı Tayland, Asya kıtasında ve Hindiçin yarımadasında yer alır. Resmi adı Tayland Krallığı olan ülkenin Güney Çin Denizine ve Bengal Körfezine kıyısı vardır. 200'den fazla adaya sahip olan ülke Asya'nın en fazla turist çeken ülkelerinin başında geliyor. Tayland'ın başkenti neresi, nüfusu ne kadar? Sizin için derledik.
2.01.2024 Dünya
Malezya Hakkında Bilgiler; Malezya Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Malezya Hakkında Bilgiler; Malezya Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı Asya'nın güneydoğusunda yer alan Malezya ülkesi, çok çeşitli etnik gurupları bünyesinde tutar. Malay, Çinli ve Hintlilerden oluşan bu gurupların ortak bir kültürü oluşmuştur. Malezya nerede, başkenti neresi, bayrağı hangi anlama gelir, hangi diller ülkede konuşulur gibi soruların yanıtlarını sizin için derledik.
2.01.2024 Tatil
2023'te yaşamını yitiren 'unutulmaz' isimler
2023'te yaşamını yitiren 'unutulmaz' isimler Bir yılı daha geride bırakırken 2023'te aramızdan ayrılan unutulmaz isimleri tekrar hatırlayalım
28.12.2023 Dünya
İade mevsimi hızlandı sıra Kamboçya’da
İade mevsimi hızlandı sıra Kamboçya’da  New York Metropolitan Sanat Müzesi’nden geçen cuma yapılan açıklamada, bir düzineden fazla antik sanat eserinin Kamboçya ve Tayland’a iade edeceğini duyurdu.
20.12.2023 Kültür Sanat
Kuzey Kore: Kıtalararası balistik füze Hwasong-18, başarıyla test edildi
Kuzey Kore: Kıtalararası balistik füze Hwasong-18, başarıyla test edildi Kuzey Kore, katı yakıtlı kıtalararası balistik füze (ICBM) Hwasong-18’i başarılı bir şekilde test ettiğini duyurdu. Ülke lideri Kim Jong-un, gerçekleştirilen son füze denemenin düşman güçlere 'açık bir uyarı' niteliği taşıdığını ifade etti.
19.12.2023 Dünya
Eşinden boşandı, sosyal hayatı bitti! 'Özgürce yaşama yeteneğimi kaybettim'
Eşinden boşandı, sosyal hayatı bitti! 'Özgürce yaşama yeteneğimi kaybettim' Dünyaca ünlü oyuncu çift Brad Pitt ile Angelina Jolie, birlikteliklerini 2016 yılında sonlandırmıştı. Olaylı ayrılıklarının ardından zor günler geçiren Jolie, son röportajında samimi açıklamalarda bulunarak; boşanmadan sonra özgürce yaşama ve seyahat etme yeteneğini kaybettiğini söyledi.
7.12.2023 Cadde
Henry Kissinger diplomasi efsanesi mi savaş suçlusu mu?
Henry Kissinger diplomasi efsanesi mi savaş suçlusu mu? Geçtiğimiz günlerde 100 yaşında hayatını kaybeden ABD eski Dışişleri Bakanı Henry Kissinger, dünyaya yön veren olaylarda aldığı kararlarla hep tartışılmış bir isim oldu.
3.12.2023 Dünya
Şiddeti önlemenin 10 yolu
Şiddeti önlemenin 10 yolu BM Kadın Birimi, dünya çapında 70 sivil toplum kuruluşuyla birlikte çalışarak kadınlara ve kız çocuklarına yönelik şiddeti önlemede etkili 10 yol belirledi...
1.12.2023 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Kamboçya ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.