Karpuz

Karpuz

Son dakika karpuz haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan karpuz gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan karpuz haber sayfamızda...

Karpuz

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.250 karpuz haberi bulunmuştur.
Diyarbakır'da tartışılan heykeller kaldırıldı
Diyarbakır'da tartışılan heykeller kaldırıldıDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından havalimanı kavşağında yerleştirilen ve tartışma konusu olan karpuz içinde çocuk ve kadayıf tepsisi taşıyan adam heykelleri kaldırıldı. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi konuyla ilgili açıklamasında, "Alana yerleştirilen iki maket hakkında yapılan eleştiriler, Diyarbakır Valimiz Sayın Münir Karaloğlu'nun talimatlarıyla belediyemizin ilgili birimleri tarafından değerlendirilmiş, yapılan değerlendirme sonucu maketler bulundukları yerden kaldırılmıştır" denildi.
13.05.2021Haberler
Diyarbakır'da tartışılan heykeller kaldırıldı
Diyarbakır'da tartışılan heykeller kaldırıldıDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından havalimanı kavşağında yerleştirilen ve tartışma konusu olan karpuz içinde çocuk ve kadayıf tepsisi taşıyan adam heykelleri kaldırıldı. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi konuyla ilgili açıklamasında, "Alana yerleştirilen iki maket hakkında yapılan eleştiriler, Diyarbakır Valimiz Sayın Münir Karaloğlu'nun talimatlarıyla belediyemizin ilgili birimleri tarafından değerlendirilmiş, yapılan değerlendirme sonucu maketler bulundukları yerden kaldırılmıştır" denildi.
13.05.2021Gündem
Mevsimler Nelerdir? Sırasıyla Mevsimlerin Ayları Ve Günleri
Mevsimler Nelerdir? Sırasıyla Mevsimlerin Ayları Ve GünleriDilimize Arapçadan geçmiş olan Mevsim kelimesi, işaretlemek anlamına gelen ''vesm'' kökünden türetilmiştir. 16. yüzyılın ilk çeyreğinde literatüre giren mevsim sözcüğü, yılın dört bölümünden her birini tanımlamak için kullanılır. Her mevsimin iklim şartları farklıdır. Buna bağlı olarak her ayda yetişen meyve ve sebzeler de farklılık gösterir. Mevsimler nelerdir? Sizin için sırasıyla mevsimlerin aylarını ve günlerini listeledik.
13.05.2021Eğitim
Baş ağrısına ne iyi gelir, nasıl geçer? Zonklayıcı baş ağrısını ne geçirir? (Evde doğal çözüm önerileri)
Baş ağrısına ne iyi gelir, nasıl geçer? Zonklayıcı baş ağrısını ne geçirir? (Evde doğal çözüm önerileri)Baş ağrısı günlük hayatta en çok karşılaşılan sağlık problemleri arasında yer almaktadır. Hal böyle olunca da baş ağrısına ne iyi gelir, şiddetli baş ağrısına evde çözüm yöntemleri nelerdir, baş ağrısını ne geçirir, iyi gelen şeyler nelerdir gibi sorular sık sık soruluyor. Zonklayıcı bir şekilde devam eden baş ağrısı günlük yaşantınızı kâbusa çevirebilir. Ancak evde uygulayabileceğiniz doğal yöntemlerle, yediğiniz birtakım gıdalarla baş ağrısını iyileştirebileceksiniz. İşte baş ağrısına ne iyi gelir, baş ağrısına evde çözüm yöntemleri nelerdir, baş ağrısını geçiren yiyecekler nelerdir sorularına verilen cevaplar…
10.05.2021Alternatif Tıp
Türküler dolusu şiiri - Bedri Rahmi Eyüboğlu
Türküler dolusu şiiri - Bedri Rahmi EyüboğluBedri Rahmi Eyüboğlu, İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi'nde başlayıp Paris'te sürdürdüğü resim öğreniminin ardından yurda dönmüş ve yaşamı boyunca Güzel Sanatlar Akademisinde ders vermiştir. Özellikle El Baskı Yazmacılık, gravür, seramik, heykel, vitray, mozaik, hat, serigrafi, litografi gibi birçok formlarda eserler üreten sanatçı, geleneksel süsleme ve halk el sanatlarında seçtiği motifleri yapıtlarında Batı’nın teknikleriyle birleştirerek kullandı. Şiirlerinde de halk kaynağından beslendi; masallardan, söylencelerden, türkülerden yararlanarak, doğa tutkusunu, insan sevgisini, yaşama sevincini, toplumsal sorunları yansıttı.
10.05.2021Şiirler
Bayrampaşa halinde gece yoğunluğu! Pazarcılar akın etti
Bayrampaşa halinde gece yoğunluğu! Pazarcılar akın ettiBayrampaşa Yaş Sebze ve Meyve Hali'ne pazarların bugün açılması nedeniyle akın eden pazarcılar yoğunluğa neden oldu.
8.05.2021Ekonomi
Mersin'de "pazar yeri genelgesi" ile hareketlilik başladı
Mersin'de "pazar yeri genelgesi" ile hareketlilik başladıPazar yerlerinin cumartesi günü açılması yönündeki kararın ardından Türkiye'nin önde gelen yaş meyve ve sebze üretim merkezlerinden Mersin'de halden 81 kente ürün sevkiyatı yapıldı.
7.05.2021Ekonomi
Bilecikli karpuz üreticilerinin rekolte hedefi 200 bin ton
Bilecikli karpuz üreticilerinin rekolte hedefi 200 bin tonMarmara Bölgesi'nin önemli karpuz üretim merkezlerinden Bilecik'in Osmaneli ilçesinde üreticiler, fideleri toprakla buluşturuyor.
2.05.2021Ekonomi
Muzdan bile daha fazla potasyum içeren 7 yiyecek
Muzdan bile daha fazla potasyum içeren 7 yiyecekYeterli potasyum almak için birçok kişi muz tüketir. Ancak tek bir muz günlük potasyum ihtiyacınızın sadece yüzde 9'unu karşılar. Eğer potasyumdan bol miktarda yararlanmak istiyorsanız, potasyum içeriği muzdan bile daha yüksek olan besinleri de bilmenizde fayda var. Peki, potasyum içeriği muzdan daha yüksek olan besinler nelerdir? İşte beslenmenize daha fazla potasyum eklemenin en lezzetli yolları...
‘Üretin, istediğiniz yerde satın’
‘Üretin, istediğiniz yerde satın’Bodrum Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından geçen yıl başlatılan üreticiye fide dağıtım etkinliği kapsamında yazlık ve kışlık olmak üzere toplamda 144 bin fide 186 üreticiyle buluştu.
24.04.2021Ege
Adana'da bugün... 41 dereceyi gördüler!
Adana'da bugün... 41 dereceyi gördüler!Çukurova'nın yaz sıcaklarıyla ünlü kenti Adana’da henüz nisan ayı olmasına rağmen termometreler güneş altında 41 dereceyi gösterdi. Sıcaktan bunalan Adanalılar parklara akın ederken birçok kişinin maske takmaması ve toplu halde oturması dikkat çekti. Öte yandan parkta oturanların 'Maskeye gerek kalmıyor. Çünkü Adanalılar şırdan ve kebap yiyor. Virüsten korunuyor. Ayrıca bu sıcakta virüs kalır mı?” yorumları dikkat çekti
19.04.2021Gündem
Salihli Ovası’nda ekim zamanı
Salihli Ovası’nda ekim zamanıEGE Bölgesi’nin önemli tarınm alanlarından Salihli Ovası’nda baharın gelmesiyle hareketlilik başladı.
19.04.2021Ege
Antalya'da mevsimin ilk karpuzu 7 lira
Antalya'da mevsimin ilk karpuzu 7 liraAntalya'nın Manavgat ilçesinde serada yetiştirilen erkenci karpuz, Serik Toptancı Hali'nde kilosu 7 liradan alıcı buldu.
17.04.2021Ekonomi
Tanesi 80 lira olan karpuz dilimle satılıyor
Tanesi 80 lira olan karpuz dilimle satılıyorSEZONUN ilk karpuzu pazar tezgahına yüksek fiyatla girdi. Kilosu 8 liradan satılan, tanesi 80 TL'yi bulan karpuz, tüketicinin isteği üzerine 15 TL'lik dilimlerle satılmaya başlandı.
15.04.2021Haberler
Tanesi 80 lira! Yüksek fiyatla tezgahlara girdi...
Tanesi 80 lira! Yüksek fiyatla tezgahlara girdi...Sezonun ilk karpuzu pazar tezgahına yüksek fiyatla girdi. Kilosu 8 liradan satılan, tanesi 80 TL'yi bulan karpuz, tüketicinin isteği üzerine 15 TL'lik dilimlerle satılmaya başlandı.
15.04.2021Ekonomi
Tarım ÜFE martta aylık bazda arttı
Tarım ÜFE martta aylık bazda arttıTarım Ürünleri Üretici Fiyat Endeksi (Tarım ÜFE) martta bir önceki aya göre yüzde 2,52, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 22,06 artış gösterdi.
14.04.2021Ekonomi
‘Hatalarla olgunlaşıyoruz’
‘Hatalarla olgunlaşıyoruz’Oyuncu Ceren Hindistan, Instagram’dan soru cevap yaptı.
10.04.2021Cadde
‘Karpuz gibi bölündük’
‘Karpuz gibi bölündük’İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Hakkari’nin Yüksekova ilçesindeki esnaf ziyaretinde, “Çok uzun zamandır seçmen, velinimet olmaktan çıktı. Karpuz gibi ikiye bölündük. ‘Kaşının altında gözün var, niye var?’ üzerinden yapılan siyasi mücadelenin size faydası yok” dedi.
4.04.2021Siyaset
Suda Çözünen Vitaminler Hangileridir? Ortak Özellikleri Nelerdir?
Suda Çözünen Vitaminler Hangileridir? Ortak Özellikleri Nelerdir?Canlıların, yaşamsal fonksiyonlarını devam ettirebilmeleri için vücutlarına bir takım vitamin ya da minerali almaları gerekir. Bu vitamin ve minerallerin yoksunluğu ve ya azlığı bireyler için tehlikeli olabilmektedir. Sağlığımız için önemli olan bu vitaminleri bilmekte oldukça fayda vardır. Suda çözünen vitaminler hangileridir? Ortak özellikleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
2.04.2021Eğitim
Meyveler Nelerdir? İsimleri Ve Özellikleri İle Meyve Çeşitleri
Meyveler Nelerdir? İsimleri Ve Özellikleri İle Meyve ÇeşitleriBirçok meyve türü vardır. Hem ülkemizde yetişen hem de dünya genelinde yetişen pek çok meyve türü vardır. Meyveler hem besleyici hem de bir o kadar da lezzetlidir. Ülkemizde ise pek çok meyve türü yetişmektedir. Meyveler denilince akla pek çok görsel gelmektedir. Meyvelerin isimlerini merak edenler ise çeşitli platformları kullanarak araştırma sürecine girmektedirler. Peki meyveler nelerdir? İsimleri ve özellikleri ile meyve çeşitleri nelerdir? İşte meyveler ile ilgili tüm detaylar.
31.03.2021Eğitim
Şimdiki zamanın hikayesi
Şimdiki zamanın hikayesiBünyamin AygünYılın son kayağı NEJAT YAHYABursa Uludağ denilince akla ilk gelen şey kayak olur...
28.03.2021Pazar
Sarı Meyveler Nelerdir? Sarı Renkli Meyveler Ne İşe Yarar, Nelere İyi Gelir?
Sarı Meyveler Nelerdir? Sarı Renkli Meyveler Ne İşe Yarar, Nelere İyi Gelir?Uzmanlar günde beş porsiyon meyve yemenin çok önemli olduğunu söylemektedir. Farklı renkteki meyveler yiyerek, her yönden en iyi sağlık yararları elde edilebilir. Bunların başında da sarı renkli meyveler gelmektedir. İşte, merak edilen tüm detaylar.
25.03.2021Sağlık
Bağırsakları Çalıştıran Şeyler Nelerdir? Bağırsakları Çalıştıran Besin Önerileri...
Bağırsakları Çalıştıran Şeyler Nelerdir? Bağırsakları Çalıştıran Besin Önerileri...Bağırsaklar; insan vücudu adına en önemli organların içerisinde yer almaktadır. Sindirim sisteminin düzgün bir şekilde çalışmasını ve zararlı olan atıkların vücuttan atılması görevini bağırsaklar üstlenir. Bundan ötürü de bağırsakların düzgün ve doğru bir şekilde çalışması önemlidir. Peki, bağırsakları çalıştıran şeyler nelerdir? Bağırsakları çalıştıran besin önerileri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
22.03.2021Sağlık
Likopen Nedir, Ne İşe Yarar? Likopen İçeren Besinler Nelerdir?
Likopen Nedir, Ne İşe Yarar? Likopen İçeren Besinler Nelerdir?Vücuda faydalı olan antioksidanlar vardır. Bu antioksidanlar hücrelerin yenilenmesinde görev alır. Likopen de bunlardan biridir ve vücut için oldukça faydalıdır. Likopen nedir, ne işe yarar? Likopen içeren besinler nelerdir? İşte, tüm detaylar.
21.03.2021Sağlık

Benzer Haber Etiketleri

karpuzheykelgazeteizmirege

Karpuz ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.