Kasaba

Kasaba

Son dakika kasaba haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kasaba gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kasaba haber sayfamızda...

Kasaba

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.132 kasaba haberi bulunmuştur.
Nesne Nedir? Türkçe'de Belirtili Ve Belirtisiz Nesne Örnekleri Nelerdir? Nesne ile İlgili Cümleler
Nesne Nedir? Türkçe'de Belirtili Ve Belirtisiz Nesne Örnekleri Nelerdir? Nesne ile İlgili CümlelerTürkçede cümleler, bazı ögelerin belirli kurallar çerçevesinde bir araya gelmesiyle oluşmuştur. Bu ögelerden birisi de nesne olarak bilinmektedir. Türk dilinin cümle yapısı hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler ve öğrenciler, nesne nedir sorusunu merak etmektedir. Ayrıca nesne ile ilgili cümleler araştırılma konusu olmaktadır. Nesne nedir? İlgili örnekler nelerdir ve nesne nerelerde kullanılır? Bu soruların cevaplarını sizler için derledik.
16.08.2022Eğitim
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
15.08.2022Oyun
GTA San Andreas Hileleri 2022: GTA  Araba, Motor, Silah, Para, Ölümsüzlük Hilesi ve Tüm Bilinmeyen Şifreleri (PC, PS ve Mac)
GTA San Andreas Hileleri 2022: GTA Araba, Motor, Silah, Para, Ölümsüzlük Hilesi ve Tüm Bilinmeyen Şifreleri (PC, PS ve Mac)Dünyaca ünlü GTA San Andreas oyunu yıllardır severek oynanmaya devam ediyor. Büyük küçük herkesin oynadığı GTA San Andreas’ı daha kolay ve eğlenceli hale getirmek isteyenler için araba, para, tank, kıyafet, ölümsüzlük, paraşüt, cephane gibi GTA SA hileleri bulunuyor. GTA serisinin en sevilen oyunları arasında yer alan GTA SA’nın tüm şifre kodları zorlanılan görevleri geçmede kolaylık sağlıyor. Ancak GTA SA hilelerini aktifleştirmek için bazı kriterler bulunuyor. GTA SA araba, motor, silah, para, tank, cephane, kıyafet PC, PS hilesi ve tüm şifreleri nelerdir? diyorsanız "GTA San Andreas Hileleri 2022" içeriğimizden detaylıca öğrenebilirsiniz.
14.08.2022Oyun
AK Parti'li Dağ: Sandıkta yine birinci parti olacağız
AK Parti'li Dağ: Sandıkta yine birinci parti olacağızAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, "AK Parti, Türkiye'dir. 21 yıldır milletimizin gönlündeyiz. Gönüllerde biriz, sandıkta da yine birinci parti olacağız" dedi.
14.08.2022Siyaset
Klan İsimleri 2022: En İyi, Türkçe, İngilizce, Şekilli, Yaratıcı, Oyun Klan ve Takım Nickleri
Klan İsimleri 2022: En İyi, Türkçe, İngilizce, Şekilli, Yaratıcı, Oyun Klan ve Takım NickleriTablet, cep telefonları ve bilgisayarlar iş ve özel yaşamın dışında oyun oynamak için de kullanılıyor. Popüler oyunlar arasında yer alan PUBG, Valorant, CS GO tarzı oyunlar için klan isimleri ve oyun nickleri büyük önem taşıyor. Klan isimlerinin bu denli önem arz etmesinin nedenleri arasında oyuncunun klanına olan bağlılığını simgeliyor. Klan isimleri seçerken bu yüzden dikkat edilmesi gerekiyor. Oyun oynarken klanlara şekilli, Türkçe, İngilizce ve kısa isimler verme imkanı bulunuyor. Takım arkadaşlarınızla birlikte seçebileceğiniz bu klan isimleri oyunda akılda kalıcı olmanızı da sağlıyor. En iyi, Türkçe, İngilizce, şekilli, kısa klan ve takım isimleri için “Klan İsimleri 2022” içeriğimize göz atabilirsiniz.
14.08.2022Oyun
Macron'un tatil fotoğrafları depreme yol açtı!
Macron'un tatil fotoğrafları depreme yol açtı!Macron'un sosyal medyada paylaştığı "Avrupa dayanışması görev başında" mesajının ardından ortaya çıkan fotoğraflarına tepki yağıyor.
12.08.2022Dünya
Fransa, Bordeaux çevresindeki 'canavar' orman yangınıyla savaşıyor
Fransa, Bordeaux çevresindeki 'canavar' orman yangınıyla savaşıyorTarihi bir kuraklıkla yüzleşen Avrupa kıtasının güneyinde yer alan Fransa'da, Bordeaux'dan yükselen alevler yerleşim alanlarına sıçradı ve binlerce insan evlerini bırakıp kaçtı. Almanya'da ise kuruyan Ren nehrinde gemiler ilerleyemiyor.
11.08.2022Dünya
Ekşi Elmalar oyuncuları kim, konusu nedir? Ekşi Elmalar filmi nerede çekildi, çekimleri ne zaman yapıldı?
Ekşi Elmalar oyuncuları kim, konusu nedir? Ekşi Elmalar filmi nerede çekildi, çekimleri ne zaman yapıldı?Ekşi Elmalar filmi, 2016 yılında vizyona girdi. Filmin başrollerinde Yılmaz Erdoğan ile birlikte Farah Zeynep Abdullah, Songül Öden, Şükran Ovalı, Devrim Yakut gibi isimler yer alıyor. Filmin çekimleri Ege'de yapıldı. İşte, Ekşi Elmalar filmi oyuncu kadrosu ve konusu...
9.08.2022Cadde
Mesai arkadaşını 7 yerinden bıçaklayarak öldüren kasaba müebbet istemi
Mesai arkadaşını 7 yerinden bıçaklayarak öldüren kasaba müebbet istemiSamsun'un Atakum ilçesinde bir hafta önce işe başladığı mezbahada mesai arkadaşı Kubilay Özkök'ü (25) 7 yerinden bıçaklayarak öldüren kasap Serkan Aslan (29) hakkında müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı.
9.08.2022Gündem
Uluslararası Af Örgütü’nden Ukrayna özrü
Uluslararası Af Örgütü’nden Ukrayna özrüUluslararası Af Örgütü, Ukrayna'nın savaş taktiklerinin sivilleri tehlikeye attığını ve uluslararası hukuku ihlal ettiğini ileri süren raporu nedeniyle özür diledi.
7.08.2022Dünya
Köyde samuray kılıcıyla katliam! Fotoğrafları annesine gönderdi
Köyde samuray kılıcıyla katliam! Fotoğrafları annesine gönderdiSessiz ve huzurlu ortamıyla nam salan bir köyde akıllara durgunluk verecek bir cinayet işlendi. Cinnet getiren 22 yaşındaki genç, polis tarafından öldürülmeden önce gözünü bile kırpmadan tüm ailesini dakikalar içerisinde katletti. Olayın basına yansımasının ardından ortaya çıkan detaylar ise tüm ülkeyi dehşete düşürdü.
24.07.2022Dünya
Devlet Teşkilatı Merkezi Kayıt Sistemi (Detsis) Nedir, Ne İşe Yarar? Detsis No Nasıl Öğrenilir?
Devlet Teşkilatı Merkezi Kayıt Sistemi (Detsis) Nedir, Ne İşe Yarar? Detsis No Nasıl Öğrenilir?Devlet teşkilatı, Türkiye coğrafik sınırlar içerisinde yer alan tüm il, ilçe, kasaba, taşra, köylerinde yer alan devlet kurumlarının bağlı olduğu ve tek çatı altında kayıtların tutulduğu merkez teşkilatıdır. Devlet Teşkilatı Merkezi Kayıt Sistemi (DETSİS) ise tüm bu hiyerarşik kurumların kayıt altına alındığı merkez olarak tanımlanmaktadır. Devlet teşkilat merkezi var olan tüm kurumların ihtiyaçlarını karşılamakla sorumludur. İşte, merak edilen tüm detaylar.
23.07.2022Sözlük
14 yıllık bu sırrı öğrenince ailesini katletti!
14 yıllık bu sırrı öğrenince ailesini katletti!Yaşı henüz 10'lu yaşların başındayken annesi ve anneannesinin mücevherlerini çaldığında bu olay aile içinde büyük bir şok etkisi yaratmıştı. Okulunda olay çıkarmak ya da deney amaçlı küçük canlı hayvanları çakmakla yakmak gibi saldırgan tutumlar içindeydi. Bu davranışlar karşısında anne ve babasının elinden hiçbir şey gelmiyordu. Son olay ise ailenin kaderini tamamen değiştirdi.
20.07.2022Dünya
Son dakika: Kıyamet gibi! Zamora'da cehennem görüntüsü
Son dakika: Kıyamet gibi! Zamora'da cehennem görüntüsüNüfusu 1000 kişi bile olmayan bir kasabada çekilen kayıt dünyada şok etkisi yarattı, Avrupa'yı kasıp kavuran sıcak hava dalgası doğuya ve kuzeye doğru ilerliyor.
19.07.2022Dünya
Kıyamet gibi! Zamora'da cehennem görüntüsü
Kıyamet gibi! Zamora'da cehennem görüntüsüNüfusu 1000 kişi bile olmayan bir kasabada çekilen kayıt dünyada şok etkisi yarattı, Avrupa'yı kasıp kavuran sıcak hava dalgası doğuya ve kuzeye doğru ilerliyor.
19.07.2022Haberler
Sadece 2600 kişi yaşıyor... Buraya araç girişi yasak!
Sadece 2600 kişi yaşıyor... Buraya araç girişi yasak!Turistik yerler deyince akla sadece bilindik şehirler geliyor olabilir ancak dünya üzerinde masalları aratmayan güzellikte kasabalar bulunuyor.
19.07.2022Tatil
Ürpertici fotoğrafın sırrı çözüldü! FBI doğruladı
Ürpertici fotoğrafın sırrı çözüldü! FBI doğruladıAnnesinin gönderdiği mektuptan, bir haber kupürü çıktı. Haberi okurken gözyaşlarına boğuldu, memleketine dönüp eski sınıf arkadaşlarıyla buluştu. İğneyle kuyu kazıp 34 yıldır gizemini koruyan Polaroid fotoğraftaki genç kızın kimliğini ortaya çıkardı, FBI doğruladı.
18.07.2022Dünya
Kara tren ustaları
Kara tren ustalarıModel trencinin huyudur. Yeni aldığı pırıl pırıl lokomotifler onu tatmin etmez. İlle de isli, kirli, buhar lekesi olacak. İşte burada, ‘kara tren ustaları’ işe el koyar...
17.07.2022Gündem
Westerlo'nun 2. Başkanı Hasan Çetinkaya açıkladı! 'Aziz Yıldırım kazansa profesör gelecekti'
Westerlo'nun 2. Başkanı Hasan Çetinkaya açıkladı! 'Aziz Yıldırım kazansa profesör gelecekti'Belçika’da 4 bin nüfuslu bir kasabanın takımı Westerlo... Dünyanın iki numarası olan ülkeye, futbol aklı olarak giden Hasan Çetinkaya’nın amacı, bu sezon en üst lige yükselen ekibi, Avrupa kupalarına götürebilmek... 41 yaşındaki futbol adamı, adım adım hedefe koşuyor.
17.07.2022Diğer
Buldukları kredi kartıyla parça parça alışveriş yaptılar
Buldukları kredi kartıyla parça parça alışveriş yaptılarİstanbul Güngören'de, 44 yaşındaki Ümit Soysal'ın kaybettiği kredi kartını bulan 2 şüpheli, kartın temassız ödeme özelliğinden faydalanarak parça parça 5 bin liralık alışveriş yaptı. Mağdur Ümit Soysal, "Benim çocuğum haftaya askere gidecekti. Bu benim çocuğuma ayırdığım paraydı" dedi. Şüphelilerin alışveriş yaptığı anlar ise kameralara yansıdı.
16.07.2022Haberler
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022Eğitim öğretim hayatında edebiyat dersleri öğrencilerin aldığı derslerden birisidir. Özellikle lise 9. 10. 11. ve 12. sınıf öğrencileri Türk Dili ve Edebiyatı dersleri alırlar. Üniversite giriş sınavı YKS oturumları TYT-AYT gibi merkezi sınavlarda öğrencilerin karşısına çıkan alanlardan bir tanesidir. Ders kitapları her yıl MEB tarafından açıklanan müfredata göre düzenlenmektedir. 10. sınıf edebiyat ders kitabında öğrencilerin kendini geliştirebileceği çeşitli etkinliklerin yanı sıra cevaplayabilecekleri bilgi verici sorular da bulunmaktadır. 2021-2022 yılında 10. sınıf edebiyat ders kitabı Biryay Yayınları cevap anahtarını merak ediyorsanız "10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları" içeriğimize göz atabilirsiniz.
12.07.2022Eğitim
Annesi ölen kuzuyu bebeği gibi besliyor
Annesi ölen kuzuyu bebeği gibi besliyorMersin'de yaşayan mobilya ustası Rıza Akyıldız, annesi ölen yavru kuzuyu evladı gibi sahiplendi. Adını 'Şirin' koyduğu kuzuyu her gittiği yere yanında götüren Akyıldız, "Benim artık öz çocuğum gibi oldu" dedi.
10.07.2022Yaşam
85 yıllık damak tadının sırrı
85 yıllık damak tadının sırrıAntalya’nın tanınmış restoranı 7 Mehmet 110 kişilik personeliyle sadece kente değil tüm Türkiye’ye hizmet ediyor. Özel uçağıyla yemeğe gelenler var
Antalya'da 2 bin 712 parça tarihi eser ele geçirildi
Antalya'da 2 bin 712 parça tarihi eser ele geçirildiAntalya'da, jandarma operasyonunda Likya ve Roma dönemine ait olduğu değerlendirilen 2 bin 712 parça eser ele geçirilirken, 3 şüpheli hakkında adli işlem başlatıldı.
5.07.2022Gündem
Hollywood Ne Demek? Hollywood İsmi Nereden Gelir?
Hollywood Ne Demek? Hollywood İsmi Nereden Gelir?Hollywood Amerika Birleşik Devletlerinde yer alan bir yerleşim bölgesidir. Genellikle sinema endüstrisinin kalbi olarak bilinen ve sinema ile anılan Hollywood sektör içinde de sık sık kullanılır. Büyük bir yapım olan Hollywood dünya genelinde kendini ispatlamış bir yapım şirketidir. Hollywood'un ne demek olduğunun yanında isminin nereden geldiğini de sizler için derledik.
5.07.2022Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

Kasaba ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.