Kebap

Kebap

Son dakika Kebap haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kebap gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kebap haber sayfamızda...

Kebap

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.130 kebap haberi bulunmuştur.
Restoranın halayla açılışına polis izin vermedi!
Restoranın halayla açılışına polis izin vermedi!İstanbul Avcılar’da polis, kontrollü normalleşme ile faaliyetlerine başlayan restoranın açılışında yapılan müzikli, palyaçolu, halaylı gösteriye, 'Sosyal mesafe kurallarına' uyulmadığı gerekçesiyle izin vermedi. Polisin uyarısı üzerine halay ve müzikli eğlenceye son verildi.
5.03.2021Gündem
Normalleşme sonrası akın ettiler! Kahvaltıda bile yediler...
Normalleşme sonrası akın ettiler! Kahvaltıda bile yediler...Koronavirüs tedbirleri kapsamında bir süredir 'gel al' ve paket servis ile hizmet veren lokantalar, saat 07.00 itibari ile müşteri kabul etmeye başladı. Yasakların kalkmasıyla vatandaşlar bulundukları kentteki restoranlara akın etti.
2.03.2021Ekonomi
İstanbul'da kademeli normalleşme! İş yerleri geceden hazırlık yaptı
İstanbul'da kademeli normalleşme! İş yerleri geceden hazırlık yaptıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Kabine Toplantısı sonrası, koronavirüste 'kademeli normalleşme' kararlarını açıkladı. İstanbul'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarının ardından bazı iş yeri sahiplerinin geceden hazırlıklarını yaptığı görüldü.
2.03.2021Haberler
İstanbul'da kademeli normalleşme! İş yerleri geceden hazırlık yaptı
İstanbul'da kademeli normalleşme! İş yerleri geceden hazırlık yaptıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Kabine Toplantısı sonrası, koronavirüste 'kademeli normalleşme' kararlarını açıkladı. İstanbul'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarının ardından bazı iş yeri sahiplerinin geceden hazırlıklarını yaptığı görüldü.
2.03.2021Gündem
Ünlü kebapçıda 7 milyonluk vurgun! Şoke eden ifadeler...
Ünlü kebapçıda 7 milyonluk vurgun! Şoke eden ifadeler...Tarihi kebapçının sahipleri, çalışanlarından şikayetçi oldu. Yaklaşık 150 yıllık geçmişe sahip olan İskenderoğlu Kebap'ın sahipleri çalışan bazı personellerinin yolsuzluk yaptığı iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulundu. 12 yılda 7 milyon liralık vurgun yaptığı iddiasıyla suç duyurusunda bulunan Kayhan İskenderoğlu, 'İşin ustasıyken çırağı haline gelmişiz. İptal raporlarına baktığımızda, kasaya giren rakam 5 bin lira, ancak 7 bin liralık iptal gördük. Ayrıca ağabeyimle birlikte kamera kayıtlarına da baktık. ‘Ocak’ diye tabir ettiğimiz mutfaktan çıkan tabak sayısını saydık. Fark ettik ki raporda 100 tane kebap gözüküyor, ama ocaktan çıkan kebap sayısı 150' dedi. Oğuzhan İskenderoğlu ise, "Direnenler oldu. Daha sonra 2’si suçlarını itiraf etti. Kimisi ‘Biz bunu 10 yıldır yapıyoruz’ dedi. Kimisi de ‘Biz geldiğimizden beri yapılıyor’ diye ifade etti. Yıkıldık ve perişan olduk"
28.02.2021Haberler
Son dakika... Ünlü kebapçıda 7 milyonluk vurgun! Şoke eden ifadeler...
Son dakika... Ünlü kebapçıda 7 milyonluk vurgun! Şoke eden ifadeler...Tarihi kebapçının sahipleri, çalışanlarından şikayetçi oldu. Yaklaşık 150 yıllık geçmişe sahip olan İskenderoğlu Kebap'ın sahipleri çalışan bazı personellerinin yolsuzluk yaptığı iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulundu. 12 yılda 7 milyon liralık vurgun yaptığı iddiasıyla suç duyurusunda bulunan Kayhan İskenderoğlu, 'İşin ustasıyken çırağı haline gelmişiz. İptal raporlarına baktığımızda, kasaya giren rakam 5 bin lira, ancak 7 bin liralık iptal gördük. Ayrıca ağabeyimle birlikte kamera kayıtlarına da baktık. ‘Ocak’ diye tabir ettiğimiz mutfaktan çıkan tabak sayısını saydık. Fark ettik ki raporda 100 tane kebap gözüküyor, ama ocaktan çıkan kebap sayısı 150' dedi. Oğuzhan İskenderoğlu ise, "Direnenler oldu. Daha sonra 2’si suçlarını itiraf etti. Kimisi ‘Biz bunu 10 yıldır yapıyoruz’ dedi. Kimisi de ‘Biz geldiğimizden beri yapılıyor’ diye ifade etti. Yıkıldık ve perişan olduk İşte haberin ayrıntıları...
28.02.2021Gündem
Gaziantep'in özel lezzeti: Küşleme kebap
Gaziantep'in özel lezzeti: Küşleme kebapGastronomi alanında UNESCO'nun "Yaratıcı Şehirler Ağı"nda yer alan Gaziantep'te coğrafi işaret olarak tescillenen küşleme kebap, kentin "yemeden dönme" lezzetleri arasında ilk sıralarda bulunuyor.
Gaziantepliler sabah 'beyran', öğleden sonra 'kebap' siparişi veriyor
Gaziantepliler sabah 'beyran', öğleden sonra 'kebap' siparişi veriyorGaziantep'te sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu hafta sonlarında vatandaşlar, sabah 'beyran' öğleden sonra ise 'kebap' siparişi veriyor. Kısıtlamaya rağmen Gaziantepliler beyrana yoğun ilgi gösteriyor.
20.02.2021Haberler
Hazırlaması 13 saat sürüyor! Sipariş yağıyor...
Hazırlaması 13 saat sürüyor! Sipariş yağıyor...Gaziantep'te sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu hafta sonlarında vatandaşlar, sabah 'beyran' öğleden sonra ise 'kebap' siparişi veriyor. Kısıtlamaya rağmen Gaziantepliler beyrana yoğun ilgi gösteriyor.
20.02.2021Ekonomi
Şanlıurfa’da güzel  şeyler oluyor
Şanlıurfa’da güzel şeyler oluyorŞanlıurfa, pandemi sürecini üreterek geçirmiş; Şanlıurfa mutfağına yönelik kitap, son aşamasına getirilmiş; Cevahir Han’ın kurucusu Cevahir Asuman Yazmacı’nın öncülüğünde hayata geçirilen yeni projeler de var
20.02.2021Cumartesi
Hobi olarak başlamıştı! Şimdi siparişlere yetişemiyor
Hobi olarak başlamıştı! Şimdi siparişlere yetişemiyorGaziantep'te, besicilik yapan Harun Bozkurt (29), evinin bahçesine kurduğu çadırda istiridye mantarı yetiştirmeye başladı. Bozkurt, gelen yoğun talep üzerine hobi olarak başladığı sektörde alanını genişleterek üretim miktarını arttırmayı hedefliyor.
19.02.2021Yaşam
Taş Fırın Yapımı Ve Malzemeleri: Taş Fırın Yaptırma Maliyeti (Fiyatları) Nedir?
Taş Fırın Yapımı Ve Malzemeleri: Taş Fırın Yaptırma Maliyeti (Fiyatları) Nedir?Taş fırın insanlar tarafından daha çok tercih edilen fırındır. Özellikle unlu mamullere vermiş olduğu lezzet tercih sebebinin arasındadır. Bu bakımdan taş fırın yapımı hakkında bilgi sahibi olabilir ve bu konu hakkındaki merakınızı giderebilirsiniz. Sizin için taş fırın yapımı nasıl olur sorusuna cevap aradık. Taş fırın yapımının detaylarını sizler için derledik.
11.02.2021Yaşam
‘Türkiye yanlış  anlatılıyor’
‘Türkiye yanlış anlatılıyor’Letonya 2019 güzeli Kate Alexeeva, Türkiye’ye detoks tatiline geldi.
11.02.2021Cadde
Türkiye’de herkes memleketinde yaşasa en kalabalık il Şanlıurfa olurdu
Türkiye’de herkes memleketinde yaşasa en kalabalık il Şanlıurfa olurduTürkiye'de insanlar doğduğu kentte yaşasaydı, 2 milyon 839 bin 823 kişi ile Şanlıurfa en kalabalık kent olurken, Konya 2 milyon 603 bin 448 kişi ile ikinci, İstanbul ise 2 milyon 558 bin 75 kişi ile üçüncü olacaktı. Anadolu'nun kadim kentlerinin son 60 yılda çok fazla göç verdiğini söyleyen Sosyolog Prof. Dr. Hacı Duran, "Bu göçler daha çok sanayileşmiş, turizm bakımından gelişmiş ve eğitim kalitesinin yüksek olduğu bölgelere doğru gerçekleşti" dedi.
24.01.2021Ekonomi
Ağız sulandıran veganlık
Ağız sulandıran veganlıkModa’da kapılarını açan vegan kasap ve restoranıyla Limonita, veganlığın da ağız sulandırabileceğini kanıtlıyor.
23.01.2021Cumartesi
Japonya'da Türk işletmeciler Kovid-19 nedeniyle zor durumda
Japonya'da Türk işletmeciler Kovid-19 nedeniyle zor durumdaJaponya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının artış trendini koruması sonrası 11 eyalette uygulanan olağanüstü hal (OHAL) farklı sektörlerdeki Türk işletmecileri olumsuz etkiledi.
21.01.2021Ekonomi
Salgın bile vazgeçiremedi! Kuzu etini köz ateşte pişiriyorlar...
Salgın bile vazgeçiremedi! Kuzu etini köz ateşte pişiriyorlar...Sütten kesilmiş kuzu etinden hazırlanan ve özel yöntemlerle kuyu şeklindeki tandırlarda pişirilen büryan kebabı, Kovid-19 tedbirleri kapsamında uygulanan kısıtlamaların olduğu günlerde de tercih edilen lezzetlerin başında geliyor. Siirt'te gün ağarmadan servis edilmesinden dolayı "uykudan feragat ettiren lezzet" olarak bilinen büryan kebabı, sipariş üzerine evlere servis ediliyor
18.01.2021Et Yemekleri
Tarihi kilisede mangal partisi
Tarihi kilisede mangal partisiŞanlıurfa'da, bir kebapçı tarihi Germuş Kilisesi'nin içine mangal kurup kebap yaptı. Sosyal medyada paylaşılan video, kullanıcıların tepkisine yol açtı.
14.01.2021Haberler
Tarihi kilisedeki mangal keyfi pes dedirtti!
Tarihi kilisedeki mangal keyfi pes dedirtti!Şanlıurfa’da, tarihi Germuş Kilisesi'nin içine mangal kurup kebap yapan bir kebapçı büyük tepki çekti. Sosyal medyada paylaşılan mangal partisi sonrası mahalleli yaşanan olaya isyan etti.
14.01.2021Haberler
Tarihi kilisedeki mangal keyfi pes dedirtti!
Tarihi kilisedeki mangal keyfi pes dedirtti!Şanlıurfa’da, tarihi Germuş Kilisesi'nin içine mangal kurup kebap yapan bir kebapçı büyük tepki çekti. Sosyal medyada paylaşılan mangal partisi sonrası mahalleli yaşanan olaya isyan etti.
14.01.2021Gündem
Tarihi kilisedeki mangal partisine büyük tepki!
Tarihi kilisedeki mangal partisine büyük tepki!Şanlıurfa’da, tarihi Germuş Kilisesi'nin içine mangal kurup kebap yapan bir kebapçı büyük tepki çekti. Sosyal medyada paylaşılan mangal partisi sonrası mahalleli yaşanan olaya isyan etti.
14.01.2021Gündem
Dünyanın en iyi geleneksel yemekleri belli oldu! Türkiye'den Adana kebap ikinci sırada yer aldı
Dünyanın en iyi geleneksel yemekleri belli oldu! Türkiye'den Adana kebap ikinci sırada yer aldıTasteAtlas sitesinin 2020 yılı ödülleri belli oldu. Kullanıcılar 63 bin 402 oy ile dünyanın en iyi 100 geleneksel lezzetini seçti. Türkiye'den 5 lezzetin listede yer aldığı saptandı. Birinci sırada İtalya'dan Margherita pizza yer alırken, ikinci sırada yer alan yemeğimiz Adana kebap olarak kayıtlara geçti.
13.01.2021Yemek
Haftanın mekanları...
Haftanın mekanları...Unutulmaz lezzetlerBeşiktaş’ta hizmet veren All’n One Burger, ev yapımı köfte ve hamburger ekmeğiyle unutulmaz bir lezzet vadediyor...
1.01.2021Cadde
Mario Lemina'dan olay itiraf: Galatasaray'dan ayrılırken...
Mario Lemina'dan olay itiraf: Galatasaray'dan ayrılırken...Galatasaray'da geçtiğimiz sezon kiralık olarak forma giyen Mario Lemina açıklamalarda bulundu.
30.12.2020Galatasaray
Hazır köfte-kebap uyarısı: İçine taşlık katıp bici bici boyasıyla renk veriyorlar!
Hazır köfte-kebap uyarısı: İçine taşlık katıp bici bici boyasıyla renk veriyorlar!Yılbaşı öncesi 4 günlük kısıtlamadan dolayı evlerine yiyecek stoku yapan vatandaşlar arasında özellikle hazır köfte ve kıyma kebabı gibi ürünlere yönelenleri uyaran Adana Kasaplar Odası Başkanı Saruhan Yağmur, "Hazır köftelerin içeriği belli değil. Taşlık ve bici bici boyası kullananlar bile var. Herkes kasabından kıymasını alıp köftesini evde yapsın" dedi. Kebapçı Yaşar Aydın ise insanların hazır köfte yemek yerine kebapçıları arayıp gerçek kıymanın tadına varması gerektiğini söyledi.

Benzer Haber Etiketleri

şanlıurfakebapgaziantepbeyransiirt

Kebap ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.