Kelebek Hastalığı

Kelebek Hastalığı

Son dakika kelebek hastalığı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kelebek hastalığı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kelebek hastalığı haber sayfamızda...

Kelebek Hastalığı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 120 kelebek hastalığı haberi bulunmuştur.
Selena Gomez'den zihin sağlığı yatırımı
Selena Gomez'den zihin sağlığı yatırımıSelena Gomez, gerçekçi olmayan mükemmellik standartlarının akıl sağlığına verdiği zarara karşı başlattığı mücadeleyi yatırıma çevirme kararı aldı. Amerikalı şarkıcı zihin sağlığı üzerine bir medya şirketi kuruyor.
22.11.2021Cadde
'Sıkıntıdan kurdeşen dökmek' şehir efsanesi değilmiş! Türkiye'de 900 bin kişi var...
'Sıkıntıdan kurdeşen dökmek' şehir efsanesi değilmiş! Türkiye'de 900 bin kişi var...Aniden ortaya çıkıp kaybolabilen kaşıntılı, kabarık döküntüler olarak adlandırılan ürtiker yani halk arasındaki adıyla kurdeşen, çoğunlukla hiçbir sebebe bağlı olmadan ortaya çıksa da psikolojik problemler çok önemli bir tetikleyici. Türkiye'de yaklaşık 900 bin kronik ürtiker hastası olduğu göz önünde bulundurulduğunda, aslında olayın ciddiyeti daha net anlaşılıyor.
16.10.2021Gündem
Halk arasında kelebek hastalığı olarak biliniyor! Belirtileri arasında...
Halk arasında kelebek hastalığı olarak biliniyor! Belirtileri arasında...Yüzde meydana gelen ve ilk bakıldığında kelebeği anımsatan kırmızı kabarcıklar, Lupus hastalığının en belirgin belirtileri arasında yer almaktadır. Eklem ağrılarıyla yön bulan bu hastalığın yalnızca cilde değil tüm vücuda etki ettiğini vurgulayan İç Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Sedat Işık, Lupus hastalığıyla ilgili bilgi verdi.
14.09.2021Genel Sağlık
Yerli aşıda çarpıcı gelişme! 40 bin 800 kişi katılacak
Yerli aşıda çarpıcı gelişme! 40 bin 800 kişi katılacakYerli inaktif Kovid-19 aşısı "TURKOVAC"ın Faz 3 çalışmasında belirlenen şartları taşıyan 40 bin 800 gönüllü aşılanacak. İlk yerli aşının geliştirilmesiyle birlikte Türkiye, dünyada kendi aşısını geliştiren ilk 10 ülke arasındaki yerini alacak.
22.06.2021Gündem
Selena Gomez: Güzellik standartları akıl sağlığımı bozdu
Selena Gomez: Güzellik standartları akıl sağlığımı bozduDünyaca ünlü şarkıcı Selena Gomez, gerçekçi olmayan mükemmellik standartlarının akıl sağlığını bozduğunu söyledi. Kelebek hastalığı ve bipolar bozukluktan mustarip ünlü şarkıcı, yaşadığı zorlukların kendisine ilham verdiğini de aktardı.
16.06.2021Cadde
Lupus (Kelebek) Hastalığı Nedir? Lupus Hastalığının Belirtileri Ve Tedavi Yöntemleri Nelerdir?
Lupus (Kelebek) Hastalığı Nedir? Lupus Hastalığının Belirtileri Ve Tedavi Yöntemleri Nelerdir?Lupus (Kelebek) hastalığı nedir? Lupus hastalığının belirtileri ve tedavi yöntemleri nelerdir? Lupus hastalığı kimlerde görülür? Lupus hangi durumlarda ortaya çıkar? Lupus hastalığını tedavi etmenin yolları nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
5.05.2021Sağlık
Crp Nedir? Kanda Crp Yüksekliği Ve Düşüklüğü Ne Anlama Geliyor?
Crp Nedir? Kanda Crp Yüksekliği Ve Düşüklüğü Ne Anlama Geliyor? CRP nedir? Kan testi yaptıranların sonuçlarında yer alan CRP değerlerinin düşük ya da yüksek olması ne anlama gelir? Genel tanılar için kan testi yaptıranlar sonuçlar arasında bulunan CRP değerlerinin ne anlama geldiğini merak etmektedir. CRP nedir? Kanda CRP yüksekliği ve düşüklüğü ne anlama geliyor? Konu hakkındaki önemli detayları derledik.
25.03.2021Sağlık
Akciğer Sertleşmesi (Pulmoner Fibrozis) Nedir? Akciğer Sertleşmesi Neden Olur, Nasıl Tedavi Edilir?
Akciğer Sertleşmesi (Pulmoner Fibrozis) Nedir? Akciğer Sertleşmesi Neden Olur, Nasıl Tedavi Edilir?Akciğer hastalıklarının türleri oldukça fazladır. Akciğer sertleşmesi de o hastalıklardan bir tanesidir. Akciğer sertleşmesi tıpta pulmoner fibrozis olarak da bilinmektedir. Akciğer sertleşmesi hastalığını ilk kez duyanlar ya da bu hastalık teşhisi doktor tarafından konulmuş kişilerde ise bir takım araştırma süreci başlamıştır. Peki Akciğer sertleşmesi yani pulmoner fibrozis nedir? Akciğer sertleşmesi neden olur ve bu hastalık nasıl tedavi edilir? İşte Akciğer sertleşmesi ile ilgili tüm bilgiler...
20.03.2021Sağlık
Elfida parkta yaşayacak
Elfida parkta yaşayacakÇiğli Belediyesi tarafından “Her Ay Bir Park” projesi kapsamında, 2020 yılında kelebek hastalığı sebebiyle hayata gözlerini yuman Elfida Gündüz’ün isminin verildiği ‘Kelebek Elfida Gündüz Parkı’nın açılışı yapıldı.
23.01.2021Ege
Kelebek hastalığından ölen tekvandocu Gamze'nin babası: Kanser olmadığı için sevinmiştik
Kelebek hastalığından ölen tekvandocu Gamze'nin babası: Kanser olmadığı için sevinmiştikAnkara'da yakalandığı 'kelebek hastalığı' (lupus) nedeniyle hayatını kaybeden milli tekvandocu Gamze Özdemir'in (21) babası Haydar Özdemir, "'Lupus' dediklerinde kanser olmadığı için sevindik. Lupusun ne olduğunu bilmiyorduk. Ama lupus kanserden de kötü bir hastalıkmış" dedi.
15.12.2020Gündem
'Kanser değil diye sevindik, daha kötü bir hastalıkmış'
'Kanser değil diye sevindik, daha kötü bir hastalıkmış' Ankara'da yakalandığı 'kelebek hastalığı' (lupus) nedeniyle hayatını kaybeden milli tekvandocu Gamze Özdemir'in babası Haydar Özdemir, "'Lupus' dediklerinde kanser olmadığı için sevindik. Lupusun ne olduğunu bilmiyorduk. Ama lupus kanserden de kötü bir hastalıkmış" dedi.
15.12.2020Gündem
Milli tekvandocu Gamze'nin ani ölümü, spor camiasını yasa boğdu
Milli tekvandocu Gamze'nin ani ölümü, spor camiasını yasa boğduANKARA'da Avrupa şampiyonu milli tekvandocu Gamze Özdemir'in (21), önceki gün kelebek hastalığı (lupus) nedeniyle hayatını kaybetmesi, spor camiasını yasa boğdu. Özdemir'in antrenörü Halil İbrahim Mercimek, "Bir hastalık belirtisi yoktu. Antrenmanlarda veya maç esnasında herhangi bir problemini görmedim. Çok şaşırdık, gidişi çok ani oldu" dedi. Romatoloji Uzmanı Prof. Dr. Hakan Erdem, kelebek hastalığının kadınlarda erkeklere göre 9 kat fazla görüldüğünü söyledi.
10.12.2020Diğer
Milli tekvandocu Gamze Özdemir, hayatını kaybetti
Milli tekvandocu Gamze Özdemir, hayatını kaybettiMİLLİ tekvandocu Gamze Özdemir (21), kelebek hastalığı (lupus) nedeniyle yaşamını yitirdi.
8.12.2020Diğer
Milli tekvandocu Gamze Özdemir hayatını kaybetti
Milli tekvandocu Gamze Özdemir hayatını kaybettiTürkiye Tekvando Federasyonu, milli tekvandocu Gamze Özdemir'in hayatını kaybettiğini duyurdu.
8.12.2020Haberler
Son dakika! Milli tekvandocu Gamze Özdemir hayatını kaybetti
Son dakika! Milli tekvandocu Gamze Özdemir hayatını kaybettiGelen bir son dakika haberine göre; Türkiye Tekvando Federasyonu, milli tekvandocu Gamze Özdemir'in hayatını kaybettiğini duyurdu.
8.12.2020Gündem
Milli tekvandocu Gamze Özdemir hayatını kaybetti
Milli tekvandocu Gamze Özdemir hayatını kaybettiTürkiye Tekvando Federasyonu, milli tekvandocu Gamze Özdemir'in hayatını kaybettiğini duyurdu.
8.12.2020Diğer
Tedavisi için yardım bekliyor! 'Gözümüzün önünde kıvranıyor'
Tedavisi için yardım bekliyor! 'Gözümüzün önünde kıvranıyor'Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde oturan Suriyeli Abav ailesinin 3 yaşındaki çocukları Abdullatif, kelebek hastalığı (lupus) ile mücadele ediyor. Küçük Abdullatif’in babası İbrahim El Abav, maddi durumunun iyi olmadığını belirterek oğlunun kullandığı bez için hayırseverlerden yardım istedi.
1.10.2020Gündem
Kelebek hastası kardeşler yardım bekliyor
Kelebek hastası kardeşler yardım bekliyorMersin'in Tarsus ilçesinde 5 yaşındaki Mehmet Can ile kardeşi 3 yaşındaki Yağmur Göküş, vücutlarında kelebek hastalığının neden olduğu yaralarla yaşam mücadelesi veriyor. Baba Kayhan Göküş, sıradan anne ve babalar gibi evlatlarına dokunamadıkları için üzgün olduklarını söyledi. Ekonomik olarak da zor zamanlar yaşadıklarını anlatan Göküş, "Ben kimseden yardım istemiyorum ama devletimizden çocuklarım için yara örtüsü istiyorum" dedi.
24.09.2020Gündem
Kelebek hastası 4 yaşındaki Büşra'nın ailesi, tedavi için yardım bekliyor
Kelebek hastası 4 yaşındaki Büşra'nın ailesi, tedavi için yardım bekliyorAdana'da, 3 aylıkken yakalandığı 'kelebek' hastalığı nedeniyle el ve ayak tırnakları düşen Büşra Aslan'ın (4) ağzı, kulakları, burnu, el ve ayak parmakları kanıyor. Nefes alamadığı için boğazı delinen ve buradan yemek yiyip nefes alarak yaşamını sürdüren Büşra'nın ailesi, kızının sağlığına kavuşması için yardım bekliyor.
3.08.2020Gündem
"Kelebek çocuk Elfida" son yolculuğuna uğurlandı
"Kelebek çocuk Elfida" son yolculuğuna uğurlandı İzmir'in Çiğli ilçesindeki evinde dün yaşamını yitiren Elfida Gündüz, memleketi Elazığ'ın Maden ilçesinde toprağa verildi. Baba Ergin Gündüz: "Onu çok erken kaybettik, kızım bir kelebekti, o bir babanın meleğidir artık" dedi.
25.07.2020Gündem
'Kelebek hastası' gencin dramı yürek burkuyor
'Kelebek hastası' gencin dramı yürek burkuyorSuriye'deki iç savaştan kaçarak ailesiyle Antalya'ya yerleşen kelebek hastası Alaattin Elharbe, iç savaşın devam ettiği ülkesinin adını duyunca ağlamaya başlıyor. Alaattin Elharbe, tişörtü çıkarılırken vücudundaki yaraları yapıştığı için büyük acı çekiyor.
25.07.2020Gündem
Kelebek hastası Hamza'nın ağır yükü!
Kelebek hastası Hamza'nın ağır yükü!"Kelebek hastalığı" olarak bilinen genetik cilt rahatsızlığı bulunan 15 yaşındaki Hamza Özkan, yaşadığı zorluklara rağmen yaşama tutunmaya çalışıyor.
28.02.2020Gündem
Tüm vücudu altüst eden hastalık: Lupus
Tüm vücudu altüst eden hastalık: LupusYüzde ilk bakıldığında kelebeği anımsatan kırmızı kabarcıklar, lupus hastalığı yani halk dilindeki adıyla 'kelebek hastalığı'nın ilk belirtisidir. Eklem ağrılarıyla seyreden bu hastalık yalnızca cildi değil, aslında tüm vücudu da olumsuz etkiliyor. Lupus hastalığıyla ilgili bilinmesi gerekenleri, İç Hastalıkları Uzmanı Op.Dr. Sedat Işık anlattı
17.01.2020Genel Sağlık
Kelly Craft'tan İranlı mevkidaşına 'başsağlığı' dileği
Kelly Craft'tan İranlı mevkidaşına 'başsağlığı' dileğiABD'nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsicisi Kelly Craft, ülkesini yaptırımlar nedeniyle tedavi göremeyen 2 yaşındaki bir çocuğun hayatını kaybetmesinden sorumlu tutan İranlı temsilcinin yanına giderek başsağlığı diledi.
20.12.2019Dünya
Derya Uluğ çocuklar için rap söyledi
Derya Uluğ çocuklar için rap söylediŞarkıcı Derya Uluğ, kelebek çocuklar için söylediği 'Göremedim Bi de Sen Bak' adlı şarkısına klip çekti. Uluğ’un Asil Gök ile kaleme aldığı, rap bölümüyle de dikkat çeken şarkının klip çekimleri İstanbul Sarıgöl Mahallesi, Küba Mahallesi ve Arnavutköy’de tamamlandı.
18.11.2019Cadde

Benzer Haber Etiketleri

Kelebek Hastalığı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.