Kenneth Mckenzie

Kenneth Mckenzie

Son dakika Kenneth McKenzie haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kenneth McKenzie gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kenneth McKenzie haber sayfamızda...

Kenneth Mckenzie

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 87 kenneth mckenzie haberi bulunmuştur.
Austin CENTCOM'dan hedef alınan siviller için brifing istedi
Austin CENTCOM'dan hedef alınan siviller için brifing istedi ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü John Kirby, Savunma Bakanı Lloyd Austin'in 2019'un martayında Suriye’de düzenlenen bir saldırıda kadın ve çocukların hedef alındığı haberleri üzerine ABD Merkez Kuvvetler (CENTCOM) Komutanı Orgeneral Kenneth McKenzie'den brifing istediğini açıkladı.
16.11.2021Dünya
ABD tazminat ödeyecek
ABD tazminat ödeyecekABD, Kabil’de 10 üyesini öldürdüğü aileye tazminat ödeyecek ve isteyenleri ülkeye kabul edecek
17.10.2021Dünya
ABD, o sivillerin ailelerine tazminat ödeyecek
ABD, o sivillerin ailelerine tazminat ödeyecekABD, Afganistan’ın başkenti Kabil’de ağustos ayında düzenlediği hava saldırılarında hayatını kaybeden 10 Afgan’ın yakınlarına tazminat ödeme taahhüdünde bulundu.
16.10.2021Dünya
‘Trump’ın anlaşması yüzünden oldu’
‘Trump’ın anlaşması yüzünden oldu’ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Mark Milley ve ABD Merkez Kuvvetler (CENTCOM) Komutanı Orgeneral Kenneth McKenzie ile Senato Silahlı Kuvvetler Komitesi’nde Afganistan’dan çekilme sürecine ilişkin ifade verdi.
1.10.2021Dünya
ABD'li general cevap veremedi! 'Çocuklar bile öngörebilir'
ABD'li general cevap veremedi! 'Çocuklar bile öngörebilir'ABD Merkez Kuvvetler (CENTCOM) Komutanı Orgeneral Kenneth McKenzie, Taliban'ın kendisine Afganistan'dan çekilme süreci tamamlanana kadar Kabil'in güvenliğinin Amerikan ordusu tarafından sağlanması teklifinde bulunduğunu söyledi.
29.09.2021Dünya
Taliban, Afgan hava sahası için ABD'yi uyardı
Taliban, Afgan hava sahası için ABD'yi uyardıTaliban, ABD'yi olumsuz sonuçların önüne geçilmesi için Afgan hava sahası ihlallerini durdurması konusunda uyardı.
29.09.2021Dünya
ABD'den çekilme açıklaması: Taliban, 1 Eylül'e kadar süre verdi
ABD'den çekilme açıklaması: Taliban, 1 Eylül'e kadar süre verdiABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, Taliban'ın Afganistan'dan çekilmeleri için kendilerine 1 Eylül'e kadar süre verdiğini belirterek, bu süreyi aşmalarının oradaki Amerikan askerleri için tehlikeli olacağını düşündükleri için bu zaman diliminde çekilmeyi tamamladıklarını açıkladı.
28.09.2021Dünya
ABD'de Afganistan çelişkisi! Birbirlerini yalanladılar
ABD'de Afganistan çelişkisi! Birbirlerini yalanladılarBeyaz Saray, Afganistan'da asker bırakılmasının "gerginliği tırmandıracağı" konusunda üst düzey yetkililerin oy birliğine vardığını bildirerek, konuya ilişkin daha önce yapılan çelişkili açıklamaları yalanladı.
28.09.2021Dünya
ABD’de herkes birbirini suçluyor
ABD’de herkes birbirini suçluyorABD Merkez Kuvvetler (CENTCOM) Komutanı Kenneth McKenzie, Afganistan’ın başkenti Kabil’de gerçekleştirilen ve aynı aileden 7’si çocuk 10 sivilin hayatını kaybettiği saldırıyı, alınan acil istihbarat üzerine gerçekleştirdiklerini iddia ederken, Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) ise saldırıdan hemen önce siviller  konusunda orduyu uyardığını öne sürdü.
20.09.2021Dünya
İtiraf etmişlerdi... ABD'de ordu ile istihbarat arasında gerilim!
İtiraf etmişlerdi... ABD'de ordu ile istihbarat arasında gerilim!ABD Merkez Kuvvetler (CENTCOM) Komutanı Kenneth McKenzie, aynı aileden 7'si çocuk 10 sivilin hayatını kaybettiği Afganistan'ın başkenti Kabil'deki saldırıyı alınan acil istihbarat üzerine gerçekleştirdiklerini iddia ederken, ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) ise saldırıdan hemen önce saldırı alanında sivillerin bulunduğu konusunda orduyu uyardıklarını ileri sürdü.
18.09.2021Dünya
ABD saldırısında 10 kişiyi kaybeden Afgan aile: Özrünüzü kabul etmiyoruz!
ABD saldırısında 10 kişiyi kaybeden Afgan aile: Özrünüzü kabul etmiyoruz!ABD'nin Afganistan'dan çekilmesinin son günlerinde başkent Kabil'de düzenlediği hava saldırısında hayatını kaybeden 7'si çocuk 10 kişinin akrabaları, ABD'nin taziye ve özrünü kabul etmediklerini belirterek, güvenli bir ülkeye göç etmek istediklerini söyledi.
18.09.2021Dünya
Son dakika: ABD'den flaş Kabil itirafı! Günler sonra kabul ettiler
Son dakika: ABD'den flaş Kabil itirafı! Günler sonra kabul ettilerSon dakika haberine göre; ABD Merkez Kuvvetler (CENTCOM) Komutanı Orgeneral Kenneth McKenzie, ABD'nin 29 Ağustos'ta Afganistan'da Kabil Havalimanı yakınlarında düzenlediği hava saldırısında yaşamını yitiren 10 kişinin hepsinin sivil olduğunu belirterek saldırıdan dolayı özür diledi.
17.09.2021Dünya
Son dakika haberleri: Erkekleri çarşafla sakladılar! 'Taliban'a destek' gösterisinde şoke eden gelişme
Son dakika haberleri: Erkekleri çarşafla sakladılar! 'Taliban'a destek' gösterisinde şoke eden gelişmeSon dakika haberlere göre, Taliban'ın Afganistan'ı hızla ele geçirmesinden sonra peş peşe korkunç olaylar yaşanıyor. Özellikle kadınların tam bir korku içinde başına gelecekleri merak ettiği ülkede, Taliban'a destek için toplandığı öne sürülen kalabalıkla ilgili akılalmaz bir detay ortaya çıktı.
16.09.2021Dünya
Son dakika haberler: Güpegündüz infaz! Taliban'ın yeni görüntüleri kan dondurdu
Son dakika haberler: Güpegündüz infaz! Taliban'ın yeni görüntüleri kan dondurduSon dakika haberlere göre, Taliban ülkede tam anlamıyla terör estiriyor. Binblerce aileyi evinden kovan örgütün, sivil olduğu söylenen bir kişiyi infaz ettiği görüntüler infial yarattı. Kandahar'da ise sırf bir kadınla röportaj yaptığı için bir Afgan muhabir Taliban tarafından saldırıya uğrayarak dövüldü.
15.09.2021Dünya
Son dakika haberleri: Kabil'de kıyamet! Taliban tutuklayıp bagaja atıyor
Son dakika haberleri: Kabil'de kıyamet! Taliban tutuklayıp bagaja atıyorSon dakika haberlere göre, Afganistan'ın başkenti Kabil'de Taliban'a ait olduğu öne sürülen video görüntüleri dünya gündemine oturdu. Sivillerin tutuklanarak araba bagajına tıkıldığı anlar şok etkisi yarattı. ABD'li bir parlamenterin kan dondurucu iddiası ise, durumun bölgede giderek vahşileştiğini gösteriyor.
13.09.2021Dünya
Son Dakika Haberleri: Askerin başını kestiler! Dünya şokta...
Son Dakika Haberleri: Askerin başını kestiler! Dünya şokta...Taliban'ın sosyal medya hesaplarından paylaşılan iki ayrı videodaki infazlar tüyler ürpertti, militanların ellerinde kesik başla kutlama yaptığı görüldü.
11.09.2021Dünya
Son dakika haberleri: ABD duyurdu, beklenen oldu! Çin hazır...
Son dakika haberleri: ABD duyurdu, beklenen oldu! Çin hazır...Taliban'ın yeni hükümeti açıklamasıyla gözlerin çevrildiği Afganistan'da bugün kadınlar yine sokaklara döküldü, militanların göstericilere saldırdığı görüntüler kan dondurdu. ABD lideri Biden'ın açıklamasından saatler sonra Çin'den beklenen çıkış geldi.
8.09.2021Dünya
Son dakika haberleri: Taliban yeni hükümeti duyurdu!
Son dakika haberleri: Taliban yeni hükümeti duyurdu!Son dakika haberlere göre, Taliban yeni hükümet kurulmasına ilişkin açıklama yaparak, göreve getirilen isimleri sıraladı. Afganistan'da Taliban ve Pakistan karşıtı gösteriler şiddet olaylarına sahne olurken, militanların kadın göstericilerin fotoğraflarını çekmesi tüm dünyada soğuk duş etkisi yarattı.
8.09.2021Dünya
Son dakika haberleri... Kavga erken patladı! İran'dan yaylım ateşi...
Son dakika haberleri... Kavga erken patladı! İran'dan yaylım ateşi...Taliban bu sabah ele geçiremediği tek vilayet Pencşir'i kontrol ettiğini duyurdu ancak şimdiye kadar örgüte yakınlaşma sinyalleri veren İran'dan beklenmeyen bir tepki geldi.
7.09.2021Dünya
Son dakika haberi: Bu halde getirdiler! Gözleri bağlandı
Son dakika haberi: Bu halde getirdiler! Gözleri bağlandıSon dakika haberlere göre, Afganistan'da Taliban'ın ele geçiremediği tek vilayette çatışma ve patlama sesleri kesilmiyor. Rus medyası, Taliban'ın kaybını manşetten verdi. Reuters ise, Kabil'den gözden kaçmayacak bir fotoğraf servis etti.
5.09.2021Dünya
Son dakika haberleri: Kanlı savaş! İntihar bombacılarıyla saldırı...
Son dakika haberleri: Kanlı savaş! İntihar bombacılarıyla saldırı...Taliban'ın yıldırım hızıyla yönetimi ele geçirdiği Afganistan'dan korkutucu haberler gelmeye devam ediyor. Ülke yönetimi el değiştirmesine rağmen halen tek başına direnişini sürdüren Penşir vilayeti, Taliban militanları tarafından kuşatıldı. Dünya, direniş savaşçılarının açıklamasına kiltlenirken, Afgan analistin yorumu tüyler ürpertti.
4.09.2021Dünya
Son dakika haberleri: İngiliz muhabir anlattı! Taliban çarşıda... Bomba detay!
Son dakika haberleri: İngiliz muhabir anlattı! Taliban çarşıda... Bomba detay!Dünya, bu sabah üç farklı kaynaktan doğrulanan açıklamaya kilitlendi. Devlet televizyonunda yayınlanan tüyler ürperten görüntüler, Taliban'ın bir silah geçit töreni sırasında intihar yelekleri ve bomba yüklü araçlarını sergilemesini gözler önüne serdi. ABD yapımı silahların da sergilendiği görüntülerin yanı sıra yayınlanan bir propaganda videosunda Taliban savaşçılarının dövüş sanatları gösterileri yapmasıyla dünya çalkalandı. İngiliz The Sun gazetesinin Kabil'deki muhabirinin anlattığı şeyler ise dünyayı şaşkına çevirdi. Öte yandan bazı kaynaklar Taliban kontrolünde olmayan son vilayet Pencşir Taliban kontrolüne geçtiğini yazdı
3.09.2021Dünya
Son dakika haberleri: Taliban dünya ile ilk bağlantıyı kurdu! Katar uçağı Kabil'de
Son dakika haberleri: Taliban dünya ile ilk bağlantıyı kurdu! Katar uçağı Kabil'deSon dakika haberlere göre, Katar'a ait teknik bir ekip taşıyan uçak Afganistan'ın başkenti Kabil'e indi. Talebin Taliban'dan geldiği belirtilirken, 'güvenlik ve operasyon' konularının gündeme geldiğinin söylenmesi dikkat çekiciydi.
2.09.2021Dünya
ABD ardında çöplük bıraktı! Kabil Havalimanı'nda son durum...
ABD ardında çöplük bıraktı! Kabil Havalimanı'nda son durum...ABD'nin Afganistan'daki 20 yıllık varlığı resmen sona erdi. Amerikan asker ve diplomatlarını taşıyan son uçak, gece yarısı Kabil Havalimanı'ndan ayrıldı. Havalimanının kontrolü artık Taliban'a geçti. Bölgede bulunan CNN TÜRK ekibinden Enver Kaptanoğlu ve kameraman Hilmi Yaşa da sıcak gelişme sonrası Kabil Havalimanı'ndaki son durumu görüntüledi.
31.08.2021Haberler
ABD ardında çöplük bıraktı! Kabil Havalimanı'nda son durum...
ABD ardında çöplük bıraktı! Kabil Havalimanı'nda son durum...ABD'nin Afganistan'daki 20 yıllık varlığı resmen sona erdi. Amerikan asker ve diplomatlarını taşıyan son uçak, gece yarısı Kabil Havalimanı'ndan ayrıldı. Havalimanının kontrolü artık Taliban'a geçti. Bölgede bulunan CNN TÜRK ekibinden Enver Kaptanoğlu ve kameraman Hilmi Yaşa da sıcak gelişme sonrası Kabil Havalimanı'ndaki son durumu görüntüledi.
31.08.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Kenneth Mckenzie ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.