Kısa Vadeli

Kısa Vadeli

Son dakika kısa vadeli haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kısa vadeli gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kısa vadeli haber sayfamızda...

Kısa Vadeli

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 9.582 kısa vadeli haberi bulunmuştur.
SAATLERİN ANLAMI 2022: Ters, Çift, Tek, Aynı ve Yansıma Saat Anlamları Nelerdir? Saat Anlamı ve Yorumları
SAATLERİN ANLAMI 2022: Ters, Çift, Tek, Aynı ve Yansıma Saat Anlamları Nelerdir? Saat Anlamı ve YorumlarıHayat döngüsü içerisinde önemli yere sahip olan saatler günde 24 kez çift, 13 kez ise ters saatlere denk gelir. Bu saatlerin bir anlamı bulunuyor. Saatlerin anlamı birçok kişi tarafından saat falı olarak da bilinir. Aşk, iş özel hayat ile ilgili yorumların yapıldığı bu saatlerin anlamı çift, ters ve üçlü olmasına göre farklılık gösteriyor. Saat anlamı akrep ve yelkovanın denk geldiği saatlere göre yorumlanır. Çift saatler daha olumlu bir anlam taşırken ters saatler olumsuzdur. Çift saatler 19.19, 20.20, 21.21, 22.22 ters saatler ise 04.40, 05.50, 10.01, 12.21, 13.31 şeklindedir. Üçlü saatler ise 01.11, 02.22, 03.33 vb. şeklindedir. Saatler ne anlama gelir? Saat anlamları 2022 içeriğimizden çift, ters, yansıma, aynı, üçlü, tek saatlerin, sayıların anlamını ve saat falı yorumlarını detaylı açıklamaları ile birlikte okuyabilirsiniz.
30.06.2022Yaşam
ABD: Putin hala Ukrayna'nın büyük bölümünü istiyor
ABD: Putin hala Ukrayna'nın büyük bölümünü istiyorRus liderin Ukrayna'ya saldıracağı saati bile önceden dünyaya duyuran Amerikan gizli servisi, Putin'in hala savaşın başındaki hedeflerine ulaşmayı amaçladığını belirtiyor.
30.06.2022Dünya
Plan Kelimesinin Eş Anlamlısı Nedir? Planın Eş Anlamlısı Olan Sözcükler
Plan Kelimesinin Eş Anlamlısı Nedir? Planın Eş Anlamlısı Olan SözcüklerHedeflerin, istenildiği gibi gerçekleşmesi için yapılan hazırlıkların tümüne plan denir. Planlar, kapsadığı zamana göre "kısa vadeli plan" ve "uzun vadeli plan" olarak ikiye ayrılır. Sinemada kameranın aralıksız çektiği görüntüler; mimaride ise kesit resimler plan olarak adlandırılır. Planın eş anlamlısı olan sözcükleri ayrıntıları ile derledik.
‘Yeşil çelikle örnek olacağız’
‘Yeşil çelikle örnek olacağız’Tosyalı Holding, 20 - 24 Haziran’da Almanya’nın Düsseldorf şehrinde düzenlenen demir - çelik fuarı Tube & Wire’a sponsor olurken, toplamda 500 m2’lik 2 stant alanında dünyanın dört bir yanından gelen müşterilerini ağırladı. Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı şunları söyledi:
27.06.2022Ekonomi
İletişim Başkanı Altun'dan Yunanistan'a Ege Denizi tepkisi: Gerginliğin kimseye faydası yok
İletişim Başkanı Altun'dan Yunanistan'a Ege Denizi tepkisi: Gerginliğin kimseye faydası yokCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun, El Cezire’de yayımlanan makalesinde Yunanistan’ın attığı adımlar nedeniyle son dönemde Ege’de yaşanan gerginliği değerlendirdi. Altun, “Ege Denizi'nde sürekli gerginliğin kimseye faydası yoktur” dedi.
25.06.2022Siyaset
'Japon ekonomisine yönelik belirsizlik yüksek'
'Japon ekonomisine yönelik belirsizlik yüksek'Japonya Merkez Bankası (BoJ) Başkan Yardımcısı Masayoshi Amamiya, Japon ekonomisinde toparlanmanın devam ettiğini ancak belirsizliğin olağanüstü yüksek olduğunu söyledi.
24.06.2022Uzmanpara
Uzun vadeli dönüşüm için Türk iş dünyasına çağrı
Uzun vadeli dönüşüm için Türk iş dünyasına çağrıTürkiye İş Kadınları Derneği (TİKAD) Başkanı Nilüfer Bulut, uzun vadeli dönüşüm için Türk iş dünyasının “elini taşın altına koyması” gerektiğini söyledi. Bulut uzun vadeli ekonomik refah için yaratılan katma değerin başta çalışanlar olmak üzere tüm paydaşlarla hakka uygun paylaşılması gerektiğini vurguladı.
22.06.2022Ekonomi
Mikro Kadın Girişimci 2’ncisi Emine Yılmaz, Hyggefoods Gıda
Mikro Kadın Girişimci 2’ncisi Emine Yılmaz, Hyggefoods GıdaGirişiminizi kurma fikri nasıl oluştu? Firmanızı ne zaman ve nasıl kurdunuz? Bu alana neden yöneldiniz, bu konudaki motivasyonunuz neydi? Kısa bir şekilde kuruluş öykünüzü paylaşır mısınız?
29.06.2022Advertorial
KOBİ Kadın Girişimci 2’ncisi İsmihan Kobaner, Osmak Rulo Makina
KOBİ Kadın Girişimci 2’ncisi İsmihan Kobaner, Osmak Rulo MakinaGirişiminizi kurma fikri nasıl oluştu? Firmanızı ne zaman ve nasıl kurdunuz? Bu alana neden yöneldiniz, bu konudaki motivasyonunuz neydi?  Kısa bir şekilde kuruluş öykünüzü paylaşır mısınız?
27.06.2022Advertorial
Putin'den tek yön bilet! 3 bin 650 dolar ek maaş
Putin'den tek yön bilet! 3 bin 650 dolar ek maaşUkrayna'ya gönderilen gönüllülerin çoğu 45 yaş üstü, yalnızca birkaç gün eğitimin ardından cepheye sürülüyorlar. Bazıları canlı tank bile görmedi, giydikleri ise Sovyet iç çamaşırları!
21.06.2022Dünya
Kripto para piyasası ağır yara aldı
Kripto para piyasası ağır yara aldıKripto para piyasasında hafta sonu kan kaybı sürüyor. Önce 20 bin dolar seviyesinin altına sarkan Bitcoin’de kayıplar derinleşti. Bitcoin’de düşüş 1 hafta içerisinde yüzde 31'in üzerine çıktı. Peki kripto paralar neden geriliyor, Bitcoin ne kadar daha düşecek? Uzman isim merak edilen soruları tek tek yanıtladı. İşte detaylar...
19.06.2022Uzmanpara
Bitcoin kritik seviyenin altına indi
Bitcoin kritik seviyenin altına indiSon günlerde aşağı yönlü bir seyir izleyerek yatırımcıları tedirgin eden Bitcoin bugün itibarıyla kritik seviyenin altına sarktı. Peki Bitcoin ne kadar daha düşecek? Doubleline Capital CEO'su Bitcoin fiyatıyla ilgili önemli bir tahminde bulundu. İşte detaylar...
18.06.2022Uzmanpara
Kısa vadeli dış borç stoku arttı
Kısa vadeli dış borç stoku arttıNisan sonu itibarıyla kısa vadeli dış borç stoku 2021 yıl sonuna göre yüzde 9,6 oranında artışla 133,4 milyar dolar olarak gerçekleşti.
17.06.2022Uzmanpara
Özel sektörün yurt dışı kredi borcu geriledi
Özel sektörün yurt dışı kredi borcu gerilediNisan sonu itibarıyla özel sektörün yurt dışından sağladığı toplam kredi borcu 2021 yıl sonuna göre 5,3 milyar dolar azalarak 163,7 milyar dolar oldu.
16.06.2022Uzmanpara
Bitcoin için 10 bin dolar tahmini
Bitcoin için 10 bin dolar tahminiDoubleline Capital CEO'su Jeffrey Gundlach, Bitcoin fiyatının 10 bin dolara düşmesinin kendisini şaşırtmayacağını söyledi.
16.06.2022Uzmanpara
Piyasalar Fed kararı sonrası dalgalandı: Bitcoin için bomba tahmin!
Piyasalar Fed kararı sonrası dalgalandı: Bitcoin için bomba tahmin!Fed'in faiz kararı öncesinde 21.000 doların hemen üzerinde seyreden Bitcoin kararın ardından kısa sürede önce 20.400 doların altına geriledi. Fed Başkanı Jerome Powell'ın açıklamaları sonrası ise borsalara paralel bir şekilde yükselişe geçti. Piyasalar bu kadar sert bir dalgalanma yaşarken Bitcoin fiyatı için bomba bir tahmin geldi.
16.06.2022Ekonomi
ING'den dolar tahmini
ING'den dolar tahminiING analistleri ABD Merkez Bankası'nın (Fed) 75 baz puanlık bir faiz artırımına gitmesinin doları zayıflatacağını öngörüyor.
15.06.2022Uzmanpara
Hazine’den döviz kuru ve enflasyona karşı peş peşe adımlar! TL’yi teşvikte GES adımı
Hazine’den döviz kuru ve enflasyona karşı peş peşe adımlar! TL’yi teşvikte GES adımıHazine ve Maliye Bakanlığı, döviz kuru ve enflasyona karşı atılacak yeni adımlardan ilkini açıkladı. Buna göre; Hazine, vatandaşların tasarruflarını TL cinsi varlıklarda değerlendirebilmeleri için Gelire Endeksli Devlet İç Borçlanma Senedi (GES) ihraç edecek. Talep toplama işlemleri 15 Haziran’dan itibaren başlayacak. Senetler, yatırımcısına üç ayda bir kupon getirisi sağlayacak. Ödemelerde asgari getiri garantisi olacak
10.06.2022Ekonomi
Türk Lirası'nı teşvikte GES adımı! Hazine ve Maliye Bakanlığı detaylarını paylaştı...
Türk Lirası'nı teşvikte GES adımı! Hazine ve Maliye Bakanlığı detaylarını paylaştı...Hazine ve Maliye Bakanlığı ekonomide atılan yeni adımları duyurdu. Türkiye Ekonomi Modeli çerçevesinde kamuoyu paylaşılan yeni GES hamlesinin ardından BDDK SPK ve Merkez Bankası'ndan da ekonomi adımları peş peşe geldi.
10.06.2022Ekonomi
Borsada oynanmaz yatırım yapılır
Borsada oynanmaz yatırım yapılır‘Borsada Oynanmaz’ adlı kitabıyla yatırımcılara yol göstermeyi amaçladığını söyleyen Murat Sağman, “Ülkemizde ‘borsada oynamak’ diye bir tabir var. Borsanın bir oyun olmadığını, tamamen bir yatırım yeri olduğunu göstermek istedim” diyor.
Fenerbahçe'nin toplam borcu genel kurulda açıklandı!
Fenerbahçe'nin toplam borcu genel kurulda açıklandı!Fenerbahçe Kulübü'nün 2021 yılı Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı, Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda başladı. Sarı-laciverti kulübün resmi borcu açıklandı.
4.06.2022Fenerbahçe
Finansal kesim dışı firmaların döviz açığı azaldı
Finansal kesim dışı firmaların döviz açığı azaldıFinansal kesim dışındaki firmaların döviz varlıkları, Mart 2022 döneminde 5 milyar 455 milyon dolar arttı, yükümlülükleri 12 milyon dolar azaldı. Net döviz pozisyonu açığı ise 114 milyar 131 milyon dolar olarak gerçekleşti ve Şubat 2022 dönemine göre 5 milyar 466 milyon dolar azaldı.
3.06.2022Uzmanpara
İşletme Sermayesi Nedir, Nasıl Hesaplanır? İşletme Sermayesi Neye Eşittir?
İşletme Sermayesi Nedir, Nasıl Hesaplanır? İşletme Sermayesi Neye Eşittir?İşletmelerin bilançosunda bulunan dönen varlıklar ve kısa vadeli borçlar ile net işletme sermayesi bulunabilmektedir. Bu kalemlerin arasındaki fark işletmelerin kendi sermayelerini göstermektedir. Fakat sadece dönen varlıkların toplamı ise brüt işletme sermayesini göstermektedir. Peki, işletme sermayesi nedir, nasıl hesaplanır? İşletme sermayesi neye eşittir? İşte sizlere işletme sermayesi ile ilgili detaylar.
1.06.2022Eğitim
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Kıbrıs Rum Yönetimi provokatif faaliyetlerinin cevapsız kalmayacağını bilmelidir
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Kıbrıs Rum Yönetimi provokatif faaliyetlerinin cevapsız kalmayacağını bilmelidirCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “Doğu Akdeniz'de hem ülkemizin hem de Kıbrıs Türk halkının eşit hakları ve meşru çıkarları vardır. Kıbrıs Rum Yönetimi provokatif faaliyetlerinin cevapsız kalmayacağını bilmelidir” dedi.
31.05.2022Gündem
Nükleer enerjinin ayak sesleri duyuluyor
Nükleer enerjinin ayak sesleri duyuluyorDoğalgaz, savaşları tetikliyor ve sera gazı salıyor, nükleer enerjinin güvenlik riskleri var, yenilenebilir nadir metaller ve mineraller için yıkıcı madencilik faaliyetlerini gerektiriyor. Ukrayna’daki savaşın da etkisiyle, geri dönüşü henüz “muhteşem” olmasa da nükleer enerji kendine önemli bir yer edinmeye başladı.
31.05.2022Vitrin

Benzer Haber Etiketleri

Kısa Vadeli ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.