Kıyı

Kıyı

Son dakika kıyı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kıyı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kıyı haber sayfamızda...

Kıyı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 8.343 kiyi haberi bulunmuştur.
Şimdi de Trabzon! Endişelendiren görüntü
Şimdi de Trabzon! Endişelendiren görüntüOrdu'nun Fatsa ilçesinde, Karadeniz'de görülen müsilajın (deniz salyası) ardından Trabzon'un Sürmene ilçesinde deniz yüzeyinde oluşan kirlilik, endişelendirdi. Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Sürmene Deniz Bilimleri Fakültesi'nin öğretim üyeleri, kirlilik oluşan alanda incelemelerde bulundu, deniz suyundan numune aldı. Prof. Dr. Ali Muzaffer Feyzioğlu, “İlk gözlemlerde kirliliğin müsilaj tabakasını oluşturan ‘deniz karı’ ismi verilen yapı olmadığını söyleyebiliriz. Numuneler incelenecek. Şimdilik bir tehlike olduğunu düşünmüyoruz" dedi.
19.06.2021Haberler
Şimdi de Trabzon! Endişelendiren görüntü
Şimdi de Trabzon! Endişelendiren görüntüOrdu'nun Fatsa ilçesinde, Karadeniz'de görülen müsilajın (deniz salyası) ardından Trabzon'un Sürmene ilçesinde deniz yüzeyinde oluşan kirlilik, endişelendirdi. Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Sürmene Deniz Bilimleri Fakültesi'nin öğretim üyeleri, kirlilik oluşan alanda incelemelerde bulundu, deniz suyundan numune aldı. Prof. Dr. Ali Muzaffer Feyzioğlu, “İlk gözlemlerde kirliliğin müsilaj tabakasını oluşturan ‘deniz karı’ ismi verilen yapı olmadığını söyleyebiliriz. Numuneler incelenecek. Şimdilik bir tehlike olduğunu düşünmüyoruz" dedi.
19.06.2021Gündem
ABD buna hazırlanıyor! 7 milyon kişi etkilenecek
ABD buna hazırlanıyor! 7 milyon kişi etkilenecekABD'nin güney kıyı şeridinde yaşayan 7 milyon kişiyi etkileyebilecek yeni bir tropikal fırtınanın bu gece karaya ulaşabileceği uyarısı yapıldı.
18.06.2021Dünya
Taraf Eş Anlamlısı Nedir? Taraf Kelimesinin Eş Anlamı Olan Sözcükler
Taraf Eş Anlamlısı Nedir? Taraf Kelimesinin Eş Anlamı Olan SözcüklerTürkçe dil bilgisinde birçok kural vardır. Bu kurallardan biri de kelimelerin eş anlamlılarının olmasıdır. Bir kelimenin eş anlamlısı adından da anlaşılacağı gibi eş anlama sahip olan kelimelerdir. Kelimeler farklı yazılsa da anlamlarının aynı olması gerekmektedir. Bu şekilde eş anlama uyan birçok kelime vardır fakat her kelimenin eş anlamlısı olmak zorunda değildir. Bazı kelimelerin ise birden fazla eş anlama sahip olması mümkündür. Taraf kelimesinin anlamı nedir? Taraf eş anlamlısı nedir? Taraf kelimesinin kaç tane eş anlamı olan kelime vardır? Taraf kelimesinin eş anlamı olan sözcükler nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
Plaja akın var
Plaja akın varNormalleşme adımlarıyla birlikte turizm bölgelerinde yoğunluk artıyor. Günübirlik plaja gitmek isteyenler için fiyatlar 60 liradan başlıyor
18.06.2021Ekonomi
İstanbul'da balıkçı teknesine gemi çarptı
İstanbul'da balıkçı teknesine gemi çarptıYavuz Sultan Selim Köprüsü altında balıkçı teknesine konteyner gemisi çarptı. Dev geminin parçaladığı teknedeki 1 kişi ölürken 2 kişi ise yaralandı.
17.06.2021Haberler
Balıkçı teknesine gemi çarptı! Ölü sayısı 2'ye yükseldi
Balıkçı teknesine gemi çarptı! Ölü sayısı 2'ye yükseldiYavuz Sultan Selim Köprüsü altında balıkçı teknesine kargo gemisi çarptı. Dev geminin parçaladığı teknedeki 2 kişi ölürken 1 kişi ise yaralandı.
17.06.2021Gündem
Son dakika... İstanbul'da balıkçı teknesine gemi çarptı! 3 kişiden 2'si hayatını kaybetti
Son dakika... İstanbul'da balıkçı teknesine gemi çarptı! 3 kişiden 2'si hayatını kaybettiYavuz Sultan Selim Köprüsü altında balıkçı teknesine konteyner gemisi çarptı. Dev geminin parçaladığı teknedeki 2 kişi hayatını kaybetti.
17.06.2021Gündem
Poşet sanıldı, Nadir görülen kaplumbağa salyangozu çıktı
Poşet sanıldı, Nadir görülen kaplumbağa salyangozu çıktıAntalya’da, amatör olarak dalış yapan Ömer Eyican, su altında ilk defa gördüğü ve turuncu poşet sandığı canlıyı eline alıp, inceledikten sonra denize bıraktı. Akdeniz Üniversitesi'nden (AÜ) Prof. Dr. Mehmet Gökoğlu, canlının, Akdeniz'de çok nadir görülen ve zararı olmayan kaplumbağa salyangozu olduğunu söyledi.
17.06.2021Yaşam
Rus heyet Antalya’da iyi haber bekleniyor
Rus heyet Antalya’da iyi haber bekleniyorTurizmde kıyılar hareketlenmek için Rusları bekliyor. Dün Antalya’ya gelen Rus heyeti, havalimanından girişe, otelden çıkışa kadar incelemelerde bulunuyor. Rus turistlerin gelişi için bu hafta sonu iyi haberin gelmesi bekleniyor
17.06.2021Ekonomi
Kartal'da demirli geminin halatı koptu
Kartal'da demirli geminin halatı koptuKıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, Kartal sahilinde halatı kopan rak başka bir gemiye yaslanması üzerine olaya müdahale edildiğini bildirdi.
16.06.2021Haberler
Kartal'da sürüklenen gemi kıyıdaki gemiye yaslandı
Kartal'da sürüklenen gemi kıyıdaki gemiye yaslandıGelen son dakika haberine göre; Kartal açıklarında demirli bulunan Hasan Şişik adlı Ro Ro gemisi halatının kopması sonucu sürüklendi. Sürüklenen gemi , kıyıdaki bir gemiye yaslandı. Olay yerine Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'ne bağlı Kurtarma-2 römorkörü ile Kıyem-3 hızlı tahlisiye botu sevk edildi
16.06.2021Gündem
Kartal'da kıyıya sürüklenen Panama bayraklı kargo gemisi kurtarıldı
Kartal'da kıyıya sürüklenen Panama bayraklı kargo gemisi kurtarıldıKARTAL açıklarında Panama bayraklı APRIL isimli kargo gemisi demir tarayıp, kıyıya sürüklendi. Gemi, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'ne bağlı römorkörler tarafından kurtarıldı.
16.06.2021Haberler
Kartal'da Panama bayraklı kargo gemisi sürüklendi
Kartal'da Panama bayraklı kargo gemisi sürüklendiKartal açıklarında Panama bayraklı APRIL isimli kargo gemisi demir tarayıp, kıyıya sürüklendi. Gemi, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'ne bağlı römorkörler tarafından kurtarıldı.
16.06.2021Gündem
2. Beylikler Dönemi Nedir? Hangi Savaştan Sonra Başlamıştır?
2. Beylikler Dönemi Nedir? Hangi Savaştan Sonra Başlamıştır?Büyük Selçuklu hükümdarı olan Alparslan 1071 yılında Malazgirt Savaşında Bizans İmparatorluğunu yenilgiye uğratmıştır. Bunun ardından Anadolu'da çeşitli beylikler kurulmuştur. Bunlar birinci beylikler olarak isimlendirilmiştir. 2. beylikler dönemi nedir? Hangi savaştan sonra başlamıştır? İşte, bilinmesi gereken tüm detaylar.
16.06.2021Eğitim
Delta Nedir? Delta Ovası Oluşumu İçin Neler Gereklidir, Şartlar Nelerdir?
Delta Nedir? Delta Ovası Oluşumu İçin Neler Gereklidir, Şartlar Nelerdir?Delta ovası, akarsuların taşıdığı malzemeleri denizin iç tarafında biriktirmesi ve zaman içinde bu maddelerin düzlükler haline gelmesi sonucunda ortaya çıkan ovalardır. Delta ovalarının ortaya çıkabilmesi için akıntının olmaması gerekir. Aksi takdirde akıntılarla birlikte birikmiş olan alüvyonlar gider ve ovayı ortaya çıkaracak birikinti kalmaz. Delta nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
15.06.2021Eğitim
Su sıkıntımız yok!
Su sıkıntımız yok!DSİ 2. Bölge Müdürü Çınar, “İzmir’de 13 baraj ve gölet var. Doluluk oranları neredeyse geçen yılla aynı seviyede” dedi
15.06.2021Ege
Son dakika: Bakan Kurum'dan çok önemli müsilaj açıklaması! 'Tespit ettik' diyerek duyurdu
Son dakika: Bakan Kurum'dan çok önemli müsilaj açıklaması! 'Tespit ettik' diyerek duyurduGelen son dakika haberine göre; Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum Marmara'daki müsilaj sorunu ile açıklamada bulundu. Kurum "Yaptığımız ilk çalışmalar çerçevesinde; bugün itibarıyla müsilajın tehlikeli atık olmadığı veya toksik özellik göstermediğini tespit ettik." dedi.
15.06.2021Gündem
Bugün İstanbul'da hava durumu nasıl? Bu hafta İstanbul hava durumu nasıl olacak?
Bugün İstanbul'da hava durumu nasıl? Bu hafta İstanbul hava durumu nasıl olacak?İstanbul'da yağışlı hava hakim. Vatandaşlar ise bugün İstanbul'da hava durumu ilerleyen saatlerde nasıl olacak öğrenmek istiyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü gün gün İstanbul hava durumunu paylaştı. Peki bu hafta İstanbul hava durumu nasıl olacak?
15.06.2021Gündem
İzmir'de kış ve ilkbahar yağışları barajlara "can suyu" oldu
İzmir'de kış ve ilkbahar yağışları barajlara "can suyu" olduSonbaharın kurak geçtiği İzmir'de kış ve ilkbaharda özellikle kıyı kesimlerde etkili olan yağışlar sayesinde barajlardaki doluluk oranı arttı.
15.06.2021Ekonomi
8 bin personele eğitim
8 bin personele eğitimKıyı Ege Belediyeler Birliği, online eğitim sürecini başlattı. Üye belediyelerin personeline yönelik olarak düzenlenen ve değişen kanunlar ile mevzuatların anlatıldığını seminerlere Kıyı Ege Belediyeler Birliği ve Konak Belediye Başkanı Abdül Batur da katıldı.
13.06.2021Ege
Hatay sahil şeridinde görülen sıvının ilk belirlemelere göre müsilaj olmadığı bildirildi
Hatay sahil şeridinde görülen sıvının ilk belirlemelere göre müsilaj olmadığı bildirildi İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE), İskenderun ve Arsuz sahil şeridinde görülen sıvının, ilk belirlemelere göre müsilaj (deniz salyası) olmadığının tespit edildiğini bildirdi.
13.06.2021Haberler
Herkes müsilaj sandı ama... Hatay'da görülen sıvı ekipleri harekete geçirdi!
Herkes müsilaj sandı ama... Hatay'da görülen sıvı ekipleri harekete geçirdi!İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE), İskenderun ve Arsuz sahil şeridinde görülen sıvının, ilk belirlemelere göre müsilaj (deniz salyası) olmadığının tespit edildiğini bildirdi.
13.06.2021Gündem
Son dakika... Meteoroloji saat verip uyardı! Bu haftaya dikkat
Son dakika... Meteoroloji saat verip uyardı! Bu haftaya dikkatGelen bir son dakika haberine göre, Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan uyarıya göre, "Bu gece saatlerinden sonra yurdun kuzeybatı kesimlerinden itibaren beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, yarın (Pazartesi) Marmara'nın güney ve doğusu (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Balıkesir, Bilecik, Çanakkale'nin doğusu), İç Ege (Kütahya, Afyonkarahisar, Uşak, Denizli, Manisa'nın doğusu), Göller Yöresi (Isparta, Burdur), İç Anadolu'nun kuzeybatısı (Ankara, Eskişehir, Çankırı) ve Batı Karadeniz'in kıyı kesimleri (Düzce, Zonguldak, Bartın, Kastamonu kıyıları) ile Çorum çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2), Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde (Bolu, Karabük, Kastamonu) yer yer çok kuvvetli (51-75 kg/m2) olacağı tahmin edildiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir" dedi.
13.06.2021Gündem
2 hafta sonra yeniden geldi! Şok görüntü
2 hafta sonra yeniden geldi! Şok görüntüMarmara Denizi'nde görülen müsilaj, dağıldıktan 2 hafta sonra rüzgar ve dalgalar nedeniyle Gemlik Körfezini yeniden kapladı.
12.06.2021Haberler

Benzer Haber Etiketleri

müsilajgemihava durumuYavuz Sultan Selim Köprüsübalıkçı teknesi

Kıyı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.