Korunma

Korunma

Son dakika korunma haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan korunma gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan korunma haber sayfamızda...

Korunma

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.134 korunma haberi bulunmuştur.
Asırlardır süren korku! 'İnsanı mezara hayvanı kazana koyar'
Asırlardır süren korku! 'İnsanı mezara hayvanı kazana koyar'Türkiye'de en yaygın olan inanışlardan biri de nazar. Kişinin yüzüne karşı üç kere 'Tü tü tü' yapılması, nazar boncuğu takılması ve kurşun döktürülmesi gibi birçok ritüel de mevcut. Prof. Dr. Adem Öger nazardan korunma yöntemleriyle ilgili ilginç bilgiler paylaştı.
21.01.2022Haberler
Son dakika: 21 Ocak 2022 koronavirüs tablosu ve aşı haritası belli oldu! Vakalar...
Son dakika: 21 Ocak 2022 koronavirüs tablosu ve aşı haritası belli oldu! Vakalar...Son dakika haberine göre;Sağlık Bakanlığı'nın 'Günlük Covid-19 Tablosu'na göre son 24 saatte yapılan 416 bin 453 testte 72 bin 555 vaka tespit edildi, 181 kişi hayatını kaybetti. Bakan Koca yaptığı açıklamada, "Omicron varyantının yayılma hızı dikkate alınarak maske kullanımında ısrar edilmelidir." dedi.
21.01.2022Gündem
P ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2022: P Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
P ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2022: P Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Bebek bekleyen ailelerin en keyifli anlarından birisi de çocuklarına uygun ismi bulma dönemidir. Evlatlarına kucaklarına almak için gün sayan aileler isim bulma telaşına girer. Erkek çocuk bekleyen anne ve baba adayları çocuklarına en güzel ismi vermek isterler. Bunun için çiftler isimler konusunda derin bir inceleme ve araştırma yaparlar. Aileler bebeklerine duyulmamış, keşfedilmemiş, nadir bulunan, popüler ve modern çağa uygun isim vermeyi tercih ederler. P harfi ile başlayan erkek isimleri ve anlamları nelerdir? “P ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
20.01.2022Bebek
'TARSİM, 2022 yılında da büyüyecek'
'TARSİM, 2022 yılında da büyüyecek'Katıldığı bir televizyon programında konuşan TARSİM Genel Müdürü Serpil Günal, TARSİM’in 2022 yılında da büyüyeceğini belirtirken, Devlet Destekli Tarım Sigortaları Sistemi hakkında açıklamalarda bulundu.
19.01.2022Ekonomi
Suudi Arabistan'da 4 bin 500 yıllık 'cenaze caddeleri' keşfedildi
Suudi Arabistan'da 4 bin 500 yıllık 'cenaze caddeleri' keşfedildiArkeolojik alan Tunç Çağı'ndan kalma mezarlarla dolu. Araştırmacılar mezarların neden yol boyunca sıralandığını henüz tam olarak bilmiyor.
19.01.2022Dünya
Son dakika: Bilim Kurulu sonrası Bakan Koca alınan 6 kritik kararı tek tek duyurdu
Son dakika: Bilim Kurulu sonrası Bakan Koca alınan 6 kritik kararı tek tek duyurduGelen son dakika haberine göre; Bilim Kurulu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında koronavirüs ile mücadele kapsamında bir araya geldi. Bakan Koca toplantı sonrası yazılı açıklama yaptı. 'Günlük vaka sayılarının halen yarısı İstanbul kaynaklı' diyen Bakan Koca, 6 madde ile alınan kritik kararları duyurdu. Öte yandan günlük koronavirüs tablosu da açıklandı.
18.01.2022Gündem
Son dakika: 18 Ocak 2022 koronavirüs tablosu ve aşı haritası belli oldu! Vakalar...
Son dakika: 18 Ocak 2022 koronavirüs tablosu ve aşı haritası belli oldu! Vakalar... Son dakika haberine göre; Sağlık Bakanlığı, 'Günlük Kovid- 19 Tablosu' verilerini açıkladı. Son 24 saatte yapılan 418 bin 253 testte 69 bin 658 vaka tespit edildi. 157 kişi hayatını kaybederken, 77 bin 612 kişinin de tedavisi ve karantinası sona erdi. Bakan Koca yaptığı açıklamada bir kez daha aşı çağrısında bulundu ve 'imkanı olanlar lütfen aşılarını ertelemesin' dedi.
18.01.2022Gündem
İklim göçlerine hazır olmalıyız
İklim göçlerine hazır olmalıyızİklim değişikliğine bağlı kuraklık kıtlık ve mülteci sorunlarının en fazla etkileyeceği ülkelerden olacağımızı belirten Doç. Dr. Yıldız “Önlem almaya başlayalım” dedi.
17.01.2022Ege
Metaverse kanunları yazıldı mı?
Metaverse kanunları yazıldı mı?Metaverse’de maruz kalınan siber suçlara karşı hukuki zeminde hak aramak mümkün mü? Bilişim hukuku uzmanı avukatlara sorduk.
16.01.2022Pazar
Omicron salgını bitirebilir mi? Uzman isimler tüm merak edilenleri anlattı
Omicron salgını bitirebilir mi? Uzman isimler tüm merak edilenleri anlattıİlk olarak Güney Afrika'da tespit edilen koronavirüsün bildiğimiz son varyantı omicron tüm dünyada vaka sayılarında bir sıçrayışa yol açtı. Omicron varyantında vakalar yükselişe geçse de aynı oran hastanelere yansımıyor. Hızlı bulaşması nedeniyle tüm dünyayı tedirgin eden virüsün baş düşmanı yine aşı. Omicron varyantı ile ilgili en çok merak edilen 'Hızlı yayılım toplumsal bağışıklık ve bununla beraber salgının sonunu getirir mi?' sorusunu Virolog Semih Tareen ve Profesör Dr. Derya Unutmaz'a sorduk.
15.01.2022Gündem
Ayetel Kürsi Okumanın Faziletleri Nelerdir? Ayetel Kürsi'nin Ana Konusu Ve Önemi Nedir?
Ayetel Kürsi Okumanın Faziletleri Nelerdir? Ayetel Kürsi'nin Ana Konusu Ve Önemi Nedir?Ayetel Kürsi gündelik yaşamda en çok okunması söz konusu olan ayetler arasında bulunmaktadır. Ayetel Kürsi hem dua ve korunma maksatlı olarak okunan bir ayeti kerime olmaktadır. Sizin insanlar tarafından sıklıkla sorulan sorulardan biri olarak karşımıza çıkan Ayetel Kürsi'nin ana konusu ve önemi nedir sorusunun yanıtını tüm detayları ile birlikte derledik.
14.01.2022Dini Bilgiler
İzmir’de de tırmanacak!
İzmir’de de tırmanacak!Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Alper Şener, güncellenerek kısalan karantina sürelerini değerlendirdi.
10.01.2022Ege
Edisyon Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Edisyon Baskı Ne Demek?
Edisyon Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Edisyon Baskı Ne Demek?Edisyon, Fransızca kökenli bir kelimedir. Basım, baskı anlamı taşımaktadır. Günlük konuşma dilinde sıklıkla kullanılan Edisyon, beş harften ve üç heceden meydana gelen basım demektir. Bu yazılan bir kitap metninin baskısı olabilir. Baskı işlemini ifade eden bir sözcük olması yanında baskı özelliğini içermektedir. Edisyon ne demek, TDK sözlük anlamı nedir? Edisyon baskı ne demek tüm detayları ile derledik.
9.01.2022Sözlük
UNESCO listesine yer alıyor! Kayseri'de tespit edildi
UNESCO listesine yer alıyor! Kayseri'de tespit edildiKayseri'de UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde yer alan Koramaz Vadisinde 300 yıllık Akkavak Ağacı (Populus Alba) tespit edildi.
8.01.2022Gündem
Gençlerde daha sık görülüyor! 3 ay yoğun bakımda yattı, komada kaldı ama...
Gençlerde daha sık görülüyor! 3 ay yoğun bakımda yattı, komada kaldı ama...Bilinci tamamen kapalı olan ve uyarılara tepki vermeyen komadaki hastalarla ilgili detaylar şaşırtıyor. Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Ramazan Sarı, 3 aylık yoğun bakım sürecinden sonra serviste şuuru kapalı takip edilen bir hastadan bahsederek, koma sürecinin gizemini anlattı.
7.01.2022Gündem
10 soruda çocuklarda COVID-19
10 soruda çocuklarda COVID-19COVID-19’un Omicron varyantının daha bulaşıcı olması, koruyucu önlemlerin ise toplum içinde sık sık gevşetilmesi nedeniyle özellikle son haftalarda vaka sayıları ciddi oranda arttı. Yetişkinlerin yanı sıra çocuklarda da COVID-19’un ve bunun yanı sıra influenzanın da ciddi oranda artış gösterdiğini belirten Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. F. Ela Tahmaz Gündoğdu, anne-babalara COVID-19 ile ilgili önemli bilgiler verdi.
Hersek Lagünü'nde kadife ördek görüldü
Hersek Lagünü'nde kadife ördek görüldüYalova'da, kuş gözlemcileri tarafından korunma statüsündeki kırmızı listede bulunan 'kadife ördek' gözlemlendi. Kadife ördek ile Hersek Lagünü'nde kuş türü sayısı 239’a çıktı.
5.01.2022Gündem
Yakın tehlike global enflasyon
Yakın tehlike global enflasyonDünya ekonomilerinde Kovid-19 salgın hastalığı ile birlikte piyasalara enjekte edilen nakit, ekonomileri rahatlatırken enflasyona yol açtı. Global ölçekte son 30 yılın zirvesine tırmanan enflasyonun geçici değil, yapışkan olma tehlikesi korunma önlemlerini zorunlu kılıyor.
Amerika Vizesi Nasıl Alınır? (2022) - Gerekli Evraklar Ve Vize Ücreti
Amerika Vizesi Nasıl Alınır? (2022) - Gerekli Evraklar Ve Vize ÜcretiAmerika en çok ziyaret edilen ve dünyanın en önemli ülkeleri arasında yer almaktadır. Hem ziyaret hem de ticari açıdan önemli olduğundan dolayı, yıl içerisinde yoğun şekilde insan ülkeye ulaşım sağlıyor. Peki, Amerika vizesi nasıl alınır? (2022) - Gerekli evraklar ve vize ücreti.
5.01.2022Tatil
En yüksek seviyeye ulaştı! İngiltere kabusu yaşıyor
En yüksek seviyeye ulaştı! İngiltere kabusu yaşıyorİngiltere'de son 24 saatte 218 bin 724 korona virüs vakası tespit edilmesiyle günlük vaka sayısı zirveye ulaştı.İngiltere Başbakanı Boris Johnson, "Ülkeyi kapatmadan Omicron'dan kurtulma şansımız var" dedi. Öte yandan Fransa’da en yüksek vaka sayısına ulaşıldı.
4.01.2022Dünya
En düşük emekli maaşı 2.500 TL
En düşük emekli maaşı 2.500 TL Memur maaşlarına yüzde 30.5 oranında zam yapıldı. 1 milyon 266 bin emeklinin aldığı 1500 TL maaş 2 bin 500 TL’ye yükseltildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hiçbir vatandaşımızı fiyat artışlarının yükü altında bırakmadık, bırakmayacağız” dedi.
4.01.2022Siyaset
Son dakika haberi: Memur ve emekliye ek zam müjdesi! Erdoğan alınan kararları duyurdu...
Son dakika haberi: Memur ve emekliye ek zam müjdesi! Erdoğan alınan kararları duyurdu...Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, memur maaşlarındaki artışın yüzde 30,5 oranında olacağını belirterek, "Emeklilerimizin maaşlarında ise genel olarak enflasyon oranı kadar artış zaten yapıyoruz. Buna ilave olarak, düşük maaş alan emeklilerimizle ilgili yeni bir alt sınır belirledik. Yeni düzenlemeye göre, hiçbir emeklimiz 2 bin 500 liranın altında maaş almayacak. Böylece aylık geliri bin 500 liradan başlayan 1 milyon 266 bin emeklimizin maaşlarını 2 bin 500 liraya yükseltmiş oluyoruz" dedi.
3.01.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yüz yüze eğitim açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yüz yüze eğitim açıklamasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısı sonrası yüz yüze eğitimle ilgili önemli bir mesaj paylaştı. Öğretmenlerin aşılanma oranının İngiltere ve Fransa gibi ülkelerden yüksek olduğunu vurgulayan Erdoğan, "Tedbirlere daha fazla riayet ederek yüz yüze eğitime devam edeceğiz."dedi.
3.01.2022Haberler
Tsunamide kayboldu, Türkiye'de bulundu! Tarihin en büyük doğa olayının sırrı çözüldü...
Tsunamide kayboldu, Türkiye'de bulundu! Tarihin en büyük doğa olayının sırrı çözüldü...Ankara Üniversitesi araştırmacılarının İzmir'deki Çeşme - Bağlararası'nda yaptığı arkeolojik kazılarda tarihe ışık tutacak bir keşfe imza atıldı. Santorini'deki volkan patlamasıyla oluşan tsunamide kaybolan bir kişiye ait kalıntılar tam 3 bin 600 yıl sonra bulundu. Daha önce uzmanlar, büyük bir doğal afet olarak görülen Thera Yanardağı’nın patlaması yüzünden hayatını kaybettiği düşünülen hiçbir insan kalıntısına ulaşamamıştı...
3.01.2022Gündem
OmIcron uyarısı
OmIcron uyarısı18 yaş altının süper bulaştırıcı bir grup olduğunu kaydeden Medicana International Hastanesi’nden Prof. Dr. Sakarya, “Bir an önce aşılanmalılar” dedi
31.12.2021Ege

Benzer Haber Etiketleri

Korunma ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.