Kurul

Kurul

Son dakika Kurul haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kurul gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kurul haber sayfamızda...

Kurul

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 31.957 kurul haberi bulunmuştur.
YÖK Başkanı Özvar: Üniversitelerimizle sıkça bir araya gelmeyi planlıyoruz
YÖK Başkanı Özvar: Üniversitelerimizle sıkça bir araya gelmeyi planlıyoruzYükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, "YÖK olarak, üniversitelerimizle sıkça bir araya gelmeyi ve birlikte çalışmayı planlıyoruz." ifadesini kullandı.
22.10.2021Gündem
Sirkeci Büyük Postane'den sökülen tuğralar, PTT'NİN 181.yılında yeniden asıldı
Sirkeci Büyük Postane'den sökülen tuğralar, PTT'NİN 181.yılında yeniden asıldıPTT AŞ'nin 181. Yıl Kutlaması için Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu katılımıyla Sirkeci Büyük Postane Hizmet Binası'nda Tuğra ve Arma Programı düzenlendi. 1927 yılında binadan sökülen Sultan 2. Abdülhamid'in tuğrası ve Sultan V.Mehmed Reşad'a ait arma yeniden binaya yerleştirildi.
22.10.2021Gündem
Beyoğlu Kültür Yolu Festivali, 29 Ekim'de başlayacak
Beyoğlu Kültür Yolu Festivali, 29 Ekim'de başlayacakBeyoğlu Kültür Yolu Festivali'nin tanıtım toplantısı, Galataport İstanbul'da gerçekleştirildi.
22.10.2021Gündem
Boyun ağrısı için akupunktur yaptırdı, akciğeri delindi! Suçlu kim?
Boyun ağrısı için akupunktur yaptırdı, akciğeri delindi! Suçlu kim?Brezilya'da boyun ağrıları yaşayan 26 yaşındaki Jessica Aldrey Germiniani'ye, akupunktur yaptırması tavsiye edildi. Akupunkturdan saatler sonra akciğerinde sönme yaşayıp nefes almakta zorlanan genç kadın, az daha canından oluyordu. Peki, genç kadının akciğerinin delinmesine sebep olan şey neydi? Bu durumu 'komplikasyon' olarak değerlendiren Dr. Sinan Akkurt, önemli açıklamalarda bulundu. Jessica Aldrey Germiniani'nin hikâyesi haberimizde...
22.10.2021Gündem
TÜİK'ten 'Veri Kalite Kontrol Kurulu' açıklaması
TÜİK'ten 'Veri Kalite Kontrol Kurulu' açıklamasıTürkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Veri Kalite Kontrol Kurulu'nun yeni oluşturulmadığını aksine 2006'dan bu yana çalışmalarına devam ettiğini bildirdi.
22.10.2021Uzmanpara
Son dakika haberleri: Serdar Tatlı'nın istifasının perde arkası! Hakemlik tarihinde ilk
Son dakika haberleri: Serdar Tatlı'nın istifasının perde arkası! Hakemlik tarihinde ilkMHK Başkanı Serdar Tatlı, TFF Başkanı Nihat Özdemir ve Başkan Vekili Servet Yardımcı’yı bilgilendirmeden görevini bıraktığını açıkladı. Hakemler ve gözlemcilere kısa bir veda mesajı gönderen Tatlı’nın bu yöntemi hakemlik tarihinde bir ilk olarak yorumlandı.
22.10.2021Süper Lig
Trump'ın eski danışmanının 'Kongreyi tahkir' ile suçlanması tavsiyesi
Trump'ın eski danışmanının 'Kongreyi tahkir' ile suçlanması tavsiyesiABD Temsilciler Meclisi Genel Kurulu, eski Başkan Donald Trump'ın danışmanı Steve Bannon'ın "Kongreyi tahkir" ile suçlanması yönünde Adalet Bakanlığına tavsiyede bulundu.
21.10.2021Dünya
Son dakika haberi: Merkez Bankası faiz kararını açıkladı
Son dakika haberi: Merkez Bankası faiz kararını açıkladıMerkez Bankası merakla beklenen faiz kararını açıkladı. Banka, politika faizini yüzde 18'den yüzde 16'ya indirdi. Anketlerde faiz indirim beklentilerinin yarısı 50 baz puan, diğer yarısı ise 100 baz yönünde oluşmuştu.
21.10.2021Ekonomi
Son dakika haberleri: PFDK; Altay Bayındır'a 1, Osayi Samuel'e 3 maç ceza verdi
Son dakika haberleri: PFDK; Altay Bayındır'a 1, Osayi Samuel'e 3 maç ceza verdiProfesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Fenerbahçeli Bright Osayi Samuel'e sosyal medya hesabındaki açıklamalarında yer alan müsabaka hakemlerine yönelik hakaretinden dolayı 3 maç ceza verdi. Kurul ayrıca, Altay Bayındır'ı da rakip takım taraftarlarına yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 1 maçla cezalandırdı.
21.10.2021Fenerbahçe
Son dakika: Kooperatiflere ilişkin kanun teklifi Meclis'ten geçti
Son dakika: Kooperatiflere ilişkin kanun teklifi Meclis'ten geçtiSon dakika haberine göre; Kooperatiflere düzenlemeler getiren kanun teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı.
21.10.2021Gündem
Merkez Bankası faiz kararını açıkladı
Merkez Bankası faiz kararını açıkladıMerkez Bankası merakla beklenen faiz kararını açıkladı. Banka, politika faizini yüzde 18'den yüzde 16'ya indirdi. Anketlerde faiz indirim beklentilerinin yarısı 50 baz puan, diğer yarısı ise 100 baz yönünde oluşmuştu.
21.10.2021Haberler
Merkez Bankası'nın faiz kararı belli oldu
Merkez Bankası'nın faiz kararı belli olduTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK), politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını 200 baz puan indirerek yüzde 16'ya düşürdü.
21.10.2021Uzmanpara
RTÜK şifresiz yayınlanacak spor müsabakalarını açıkladı!
RTÜK şifresiz yayınlanacak spor müsabakalarını açıkladı!İlgili taraflar ve vatandaşlardan gelen talepleri değerlendiren Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), şifresiz yayınlanacak spor müsabakalarını madde madde açıkladı. İşte o liste...
21.10.2021Futbol
RTÜK'ten UEFA Avrupa Ligi ve Şampiyonlar Ligi finali için karar! Şifresiz olacak
RTÜK'ten UEFA Avrupa Ligi ve Şampiyonlar Ligi finali için karar! Şifresiz olacakRadyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), şifresiz ve açık yayınlanacak spor ve kültür olayları listesini güncelledi. UEFA Avrupa Ligi ve UEFA Şampiyonlar Ligi yarı final ve final karşılaşmalarının şifresiz yayınlanacağı bildirildi. İşte RTÜK'ün 22 maddeli listesi...
21.10.2021Gündem
Tarihi Yeraltı Camii yanına otel yapılacak! 'Devam edilirse tarihi belge nitelikleri yok olur'
Tarihi Yeraltı Camii yanına otel yapılacak! 'Devam edilirse tarihi belge nitelikleri yok olur'II. Tiberios (578-582) döneminde artan Arap akınlarına karşı Haliç'in girişini kontrol amacıyla kullanılan, ardından cephane deposu, su sarnıcı gibi çeşitli amaçlarla mahzen olarak kullanılan Yeraltı Camii'nin yanına otel yapılıyor. Kültür Varlıklarını Koruma Derneği Başkanı Serhat Şahin, "Mevcut durumda şu an kurul, kararlarını almış ama bu yanlış. Normalde kurulun ve bakanlık yetkililerinin buna daha önceden yatırımcılara söylemesi gerekiyor. Bu şekilde devam edilirse belge nitelikleri gittikçe yok olur" dedi.
21.10.2021Gündem
Kurul Kalesi'ndeki kazılarda yeni girişe ulaşıldı
Kurul Kalesi'ndeki kazılarda yeni girişe ulaşıldıOrdu'da 6'ncı Mithridates dönemine ait olan ve daha önce 2 bin 100 yıllık Ana Tanrıça Kibele Heykeli ile yaklaşık 3 bin parça tarihi eser bulunan Kurul Kalesi'ndeki kazılarda, yeni giriş kapısı, depolama alanları ile 14 küpe ulaşıldı. Ordu Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak, "Önümüzdeki yıllarda inanıyorum ki, çok önemli eserler ortaya çıkacak. Yaklaşık 3 bine yakın eser elde ettik" dedi.
21.10.2021Gündem
Ordu'da büyük keşif! 'İkinci giriş kapısına ulaşıldı'
Ordu'da büyük keşif! 'İkinci giriş kapısına ulaşıldı'Ordu'da 6'ncı Mithridates dönemine ait olan ve daha önce 2 bin 100 yıllık Ana Tanrıça Kibele Heykeli ile yaklaşık 3 bin parça tarihi eser bulunan Kurul Kalesi'ndeki kazılarda, yeni giriş kapısı, depolama alanları ile 14 küpe ulaşıldı. Ordu Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak, "Önümüzdeki yıllarda inanıyorum ki, çok önemli eserler ortaya çıkacak. Yaklaşık 3 bine yakın eser elde ettik" dedi.
21.10.2021Gündem
Kooperatiflere yeni düzenlemeler! 4 madde kabul edildi
Kooperatiflere yeni düzenlemeler! 4 madde kabul edildiMeclis Genel Kurulunda, Kooperatifler Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin birinci bölümünde yer alan 4 madde kabul edildi.
20.10.2021Siyaset
TÜİK Veri Kalite Kontrol Kurulu oluşturuldu
TÜİK Veri Kalite Kontrol Kurulu oluşturulduTürkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Veri Kalite Kontrol Kurulu oluşturuldu.
20.10.2021Ekonomi
Son dakika haberi - Serdar Tatlı, Tokat’ı kurban etti!
Son dakika haberi - Serdar Tatlı, Tokat’ı kurban etti!MHK Başkanı, son haftalarda artan hakem hataları üzerine çözümü, sezon başında pasif göreve çektiği eski başkanvekili Metin Tokat’ın istifasını istemekte buldu. Tokat’ı arayan Tatlı, “Hakkını helal et kardeş, boş dilekçeni işleme koyuyorum” dedi
20.10.2021Süper Lig
‘2. baroyu hiçbir yerde göremedik’
‘2. baroyu hiçbir yerde göremedik’Üçüncü kez İstanbul Barosu Başkanı seçilen Mehmet Durakoğlu, bu dönemin kendisi için son dönem olduğunu belirtti. Durakoğlu, “Türkiye’de yaşanan hukuksuzluklar konusunda ikinci baroyu hiçbir yerde göremedik” dedi.
20.10.2021Gündem
Rekabet Kurulu'ndan sahibinden.com'a soruşturma
Rekabet Kurulu'ndan sahibinden.com'a soruşturmaRekabet Kurulu, Sahibinden Bilgi Teknolojileri Pazarlama ve Ticaret AŞ (sahibinden.com) hakkında soruşturma açılmasına karar verdi.
19.10.2021Ekonomi
Son dakika- TFF, Metin Tokat'ın MHK'den istifa ettiğini açıkladı
Son dakika- TFF, Metin Tokat'ın MHK'den istifa ettiğini açıkladıTFF, Metin Tokat'ın Merkez Hakem Kurulu üyeliğinden istifa ettiğini ve yerine Ferhat Gündoğdu'nun atandığını açıkladı.
19.10.2021Futbol
Son dakika... Bahçeli'den İmamoğlu tepkisi: Gözümüzden kaçtığı sanılmasın!
Son dakika... Bahçeli'den İmamoğlu tepkisi: Gözümüzden kaçtığı sanılmasın!Milliyetçi Hareket Partisi Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Bahçeli, 'CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu bürokratlara değil İBB Belediye Başkanı'na kafa yormalıdır. Gözümüzden kaçtığı sanılmasın sipariş bir senaryo devrededir. İl il , ilçe ilçe gezmekteki amacı nedir? Bu belediye başkanının Yunanistan ziyaretine neden ihtiyaç duymuştur?' dedi.
19.10.2021Siyaset
TCDD, 25 trafik kontrolörü istihdam edecek
TCDD, 25 trafik kontrolörü istihdam edecekTürkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi Genel Müdürlüğü, İstanbul il sınırlarında bulunan iş yerlerine belirsiz süreli işçi olarak 25 demir yolu trafik kontrolörü alacak.
19.10.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

MHKtüikSerdar TatlıTFFFaiz

Kurul ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.