Kuzey Makedonya Cumhuriyeti

Kuzey Makedonya Cumhuriyeti

Son dakika Kuzey Makedonya Cumhuriyeti haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kuzey Makedonya Cumhuriyeti gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kuzey Makedonya Cumhuriyeti haber sayfamızda...

Kuzey Makedonya Cumhuriyeti

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 583 kuzey makedonya cumhuriyeti haberi bulunmuştur.
Kızılay’dan 10,8 milyon kişiye Ramazan yardımı
Kızılay’dan 10,8 milyon kişiye Ramazan yardımıKızılay, ‘Ramazan bereketini paylaşan tüm kalplere Hilal Olsun’ sloganıyla başlattığı kampanya ile Ramazan ayı boyunca yurt içi ve yurt dışında 10.8 milyon kişiye hayırseverlerin bağışlarıyla hazırlanan yardımları ulaştırdığını açıkladı. Kampanyanın başındaki hedefin üstüne çıkıldığı ve yardımların, Türkiye ile 20 ülkedeki vatandaşlara gönderildiği kaydedildi.
14.05.2021Gündem
TBMM Başkanı Şentop'tan FETÖ uyarısı!
TBMM Başkanı Şentop'tan FETÖ uyarısı!TBMM Başkanı Şentop, "Kuzey Makedonya'nın refahı, kalkınması buradaki insanlar için istihdam oluşturulması bizim de arzu ettiğimiz bir şey. Ben ilişkilerimizin her alanda daha gelişeceği kanaatindeyim" değerlendirmesinde bulundu.
22.12.2020Siyaset
TBMM Başkanı Şentop: Dost veya düşman herkes buna şahitlik yaptı
TBMM Başkanı Şentop: Dost veya düşman herkes buna şahitlik yaptıTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, 'Türkiye güçlü bir devlettir, dostluğunun değeri ilgili bütün taraflarca kabul edilmektedir. Biz her alanda iyinin, güzelin, doğrunun ve adaletin yanında durmak için çaba sarf eden, gayret gösteren bir ülkeyiz. İçinden geçtiğimiz salgın sürecinde dost veya düşman herkes buna şahitlik yaptı' ifadelerini kullandı.
21.12.2020Siyaset
Rize çay ihracatından 9 ayda 6,4 milyon dolar kazandı
Rize çay ihracatından 9 ayda 6,4 milyon dolar kazandıRize'den yılın 9 aylık döneminde 29 ülkeye 6 milyon 428 bin 49 dolarlık çay ihraç edildi.
19.10.2020Ekonomi
Yunanistan Hakkında Bilgiler; Yunanistan Bayrağı Anlamı, 2020 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Yunanistan Hakkında Bilgiler; Yunanistan Bayrağı Anlamı, 2020 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıYunanistan günümüzde resmi adı ile Heleb Cumhuriyeti olarak bilinen bir ülkedir. Yunanistan adaları ile ünlü olan ve Balkanlar da bulunan bir ülkedir. İşte, Yunanistan hakkında merak edilenleri sizler için derledik.
7.09.2020Gündem
Kuzey Makedonya Hakkında Bilgiler; Kuzey Makedonya Bayrağı Anlamı, 2020 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Kuzey Makedonya Hakkında Bilgiler; Kuzey Makedonya Bayrağı Anlamı, 2020 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıKuzey Makedonya'nın resmi adı Kuzey Makedonya Cumhuriyeti'dir. Burası Balkanlar'da bulunan bir ülkedir. Kuzey Makedonya hakkında bilgiler, bayrağının anlamı, şehirleri, saat farkı gibi bilgileri derledik.
6.09.2020Dünya
TBMM Başkanı Şentop'a, Balkanlardan 'Ayasofya' mektubu
TBMM Başkanı Şentop'a, Balkanlardan 'Ayasofya' mektubuTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop'a mektup gönderen Kuzey Makedonya Cumhuriyeti İslam Dini Birliği (İDB) Başkan Vekili Reis-ul Ulema Şakir Efendi Fetai, Ayasofya'nın ibadete açılmasından duydukları memnuniyeti dile getirdi.
23.07.2020Siyaset
Uçuşlar ne zaman, hangi tarihte başlayacak? Hangi ülkelere yurt dışı uçuşlar yapılacak?
Uçuşlar ne zaman, hangi tarihte başlayacak? Hangi ülkelere yurt dışı uçuşlar yapılacak? Tüm dünyayı etkileyen koronavirüs salgını sonrası bir süreliğine durdurulan uçuşlar ile ilgili son dakika açıklamaları gelmeye devam ediyor. Milyonlarca vatandaşın merak ettiği konuyla ilgili THY ve Pegasus'tan açıklamalar geldi. İşte o açıklamalar ve konuyla ilgili ayrıntılar...
7.06.2020Cadde
40 ülkeye uçuş için geri sayım başladı
40 ülkeye uçuş için geri sayım başladı1 Haziran’da başlayan iç hat uçuşlarının ardından, dış hat uçuşları da 10 Haziran’da başlıyor.
5.06.2020Ekonomi
Son dakika.. Bakan açıkladı! 40 ülkeye uçak seferleri başlatılıyor
Son dakika.. Bakan açıkladı! 40 ülkeye uçak seferleri başlatılıyorGelen bir son dakika haberine göre;Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 10 Haziran'dan itibaren kademeli olarak 40 ülkeye uçak seferlerini başlatmayı planladıklarını bildirdi.
4.06.2020Ekonomi
Uçuşlar başladı mı, ne zaman açılacak? Uçuşlar hangi ülkelere açılacak?
Uçuşlar başladı mı, ne zaman açılacak? Uçuşlar hangi ülkelere açılacak?Corona virüs salgını nedeniyle yurt içi ve yurt dışı uçuşlar kapatılmıştı. 1 Haziran 2020 tarihinden itibaren normalleşme planına geçilmesi ardından uçuşlar başladı mı merak konusu oldu. Milyonlarca vatandaş uçuşlar ne zaman açılacak? sorusuna cevap arıyor. Son dakika haberine göre Bakan Karaismailoğlu 40 ülkeye uçak seferlerinin başlatıldığını duyurdu. Peki hangi ülkelere uçuşlar açıldı?
4.06.2020Gündem
Türkiye'den Kuzey Makedonya ve Arnavutluk'a tıbbi malzeme yardımı
Türkiye'den Kuzey Makedonya ve Arnavutluk'a tıbbi malzeme yardımıMilli Savunma Bakanlığı, corona virüsle mücadelede kullanılacak tıbbi yardım malzemelerinin Kuzey Makedonya ve Arnavutluk'a gönderildiğini açıkladı.
12.05.2020Gündem
Bursa Devlet Tiyatrosu'na en iyi oyun ödülü
Bursa Devlet Tiyatrosu'na en iyi oyun ödülüBursa Devlet Tiyatrosu tarafından sahnelenen "Barbara’nın Doğumu", ITF Othello 2019 Gostivar 3. Uluslararası Tiyatro Festivali'nde 'En İyi Oyun' ödülüne layık görüldü
12.11.2019Kültür Sanat
ASELSAN yaptı, Başbakan tanıttı
ASELSAN yaptı, Başbakan tanıttıSavunma sanayisinde geliştirdiği güçlü teknolojileri, sivil alanlara da başarıyla entegre eden ASELSAN, bu alandaki teknoloji ihracatının başarılı bir örneğini Kuzey Makedonya Cumhuriyeti'nde hayata geçirdi.
10.07.2019Ekonomi
Rüzgârın kadınları
Rüzgârın kadınlarıKanada’da 5 kadın motosikletlinin dünya barışı için başlattığı hareket, Türkiye’ye ulaştı. 2’si Yunan, 1’i Hollandalı olan 3 kadın motosikletliyi İstanbul’da ‘rüzgârın kızları’ karşıladı.
7.06.2019Gündem
Yunan uçaklarından Kuzey Makedonya hava sahasında devriye
Yunan uçaklarından Kuzey Makedonya hava sahasında devriyeNATO'nun Hava Polisliği Misyonu kapsamında havalanan jetler, Kuzey Makedonya hava sahasında ilk test uçuşlarını gerçekleştirdi.
21.05.2019Dünya
Artık resmen Kuzey Makedonya!
Artık resmen Kuzey Makedonya!Yunanistan ile varılan anlaşma sonrasında Makedonya’nın isminin “Kuzey Makedonya Cumhuriyeti” olarak değiştirilmesini öngören anayasa değişikliği, dün Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdi.
14.02.2019Dünya
Son dakika: Yunanistan Makedonya'nın NATO üyeliğini onayladı
Son dakika: Yunanistan Makedonya'nın NATO üyeliğini onayladıYunanistan'da meclis, isim konusunda varılan anlaşmanın ardından komşusu Makedonya'nın NATO üyeliğine ilişkin protokolü onayladı.
8.02.2019Dünya
Son dakika... İmza atıldı!
Son dakika... İmza atıldı!Makedonya'nın NATO'ya katılım protokolü Belçika'nın başkenti Brüksel'de imzalandı.
6.02.2019Dünya
NATO'dan Makedonya için son adım
NATO'dan Makedonya için son adımUluslararası ittifakın üyeleri ile Üsküp yönetimi, 6 Şubat'ta katılım protokolünü imzalayacak. Makedonya'nın üyeliğinin başlaması için katılım protokolünün tüm üye ülkelerin parlamentolarında onaylaması ve bazı resmi süreçlerin tamamlanması gerekiyor.
2.02.2019Dünya
Kuzey Makedonya Cumhuriyeti, NATO ve AB üyeliği yolunda
Kuzey Makedonya Cumhuriyeti, NATO ve AB üyeliği yolundaYunanistan ile arasındaki isim sorununu çözen Üsküp yönetimi, uluslararası örgütlere üyelik için adım atmaya hazırlanıyor. Yunanistan'ın koyduğu vetoyu kaldırmasıyla NATO'dan üyelik daveti alan Makedonya'nın, bu yıl içinde AB'ye  katılım müzakerelerine başlaması bekleniyor.
29.01.2019Dünya
Tüm dünyada son dakika! Yunanistan parlamentosu onayladı!
Tüm dünyada son dakika! Yunanistan parlamentosu onayladı!Yunanistan Parlamentosu, Makedonya ile varılan isim sorunu anlaşmasını onayladı.
25.01.2019Dünya
Tüm dünyada son dakika! Yunanistan parlamentosu onayladı!
Tüm dünyada son dakika! Yunanistan parlamentosu onayladı!Yunanistan Parlamentosu, Makedonya ile varılan isim sorunu anlaşmasını onayladı.
25.01.2019Dünya
Yunanistan ve Makedonya arasındaki anlaşmada son düzlüğe girildi
Yunanistan ve Makedonya arasındaki anlaşmada son düzlüğe girildiAtina ve Üsküp yönetimleri arasında çeyrek asırı aşkın süredir devam eden 'isim sorunu'nda kritik saatler geldi çattı, Yunan parlamentosu bu gece tarihi anlaşmayı oylayacak. 'Prespa Anlaşması' onaylanırsa yeni ismiyle Kuzey Makedonya için AB ve NATO kapıları aralanacak.
24.01.2019Dünya
Son dakika | Çipras 'risk aldım' dedi ve 1 fazla oyla kazandı!
Son dakika | Çipras 'risk aldım' dedi ve 1 fazla oyla kazandı!Yunanistan'da Başbakan Aleksis Çipras'ın liderliğindeki hükümet, 300 sandalyeli mecliste 151 milletvekilinin desteğiyle güvenoyu aldı.
16.01.2019Dünya

Benzer Haber Etiketleri

makedonyayunanistanKuzey Makedonya CumhuriyetiNATOisim

Kuzey Makedonya Cumhuriyeti ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.