Laboratuvar

Laboratuvar

Son dakika laboratuvar haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan laboratuvar gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan laboratuvar haber sayfamızda...

Laboratuvar

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.062 laboratuvar haberi bulunmuştur.
3. Basamak Yoğun Bakım Nedir? Kimler 3. Basamak Yoğun Bakımda Yatar?
3. Basamak Yoğun Bakım Nedir? Kimler 3. Basamak Yoğun Bakımda Yatar?Hastanelerde kullanılan bir belirleme yöntemi olarak 3.basamak yoğun bakım ünitesi yer almaktadır. 3. Basamak yoğun bakım ünitesi hastaların daha acil takip edilerek dikkat edilmesi gereken durumlarda kaldırıldığı bir bölüm olarak kabul edilmektedir. 3. Basamak yoğun bakım nedir ve kimler 3. basamak yoğun bakımda yatarlar sorularının yanıtları hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.
21.10.2021Eğitim
MTA ne demek? İşte MTA açılımı...
MTA ne demek? İşte MTA açılımı...Ankara MTA yerleşkesinde doğal gaz vanasında patlama oldu. Çıkan yangının kontrol altına alındığı açıklandı. MTA'nın açılımı ve anlamı ise bireyler tarafından araştırılıyor. Peki MTA nemek?
20.10.2021Gündem
Aileyi yıkan 15 dakika! İki kardeş yan yana toprağa verildi
Aileyi yıkan 15 dakika! İki kardeş yan yana toprağa verildiSamsun'da koronavirüs tedavisi gören Çarşamba Devlet Hastanesi'nde görevli laboratuvar teknikeri Elif Aydın Yamak (36) ile aynı hastanenin kantininde çalışan ablası İlknur Ünal (43), 15 dakika arayla yaşamlarını yitirdi. Ünal ile Yamak, yan yana toprağa verildi.
20.10.2021Gündem
A Word Kelime Oyunu Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Kelime Oyunu Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
18.10.2021Oyun
Saatler 00.23'ü gösterdiğinde... Çin gönderdi!
Saatler 00.23'ü gösterdiğinde... Çin gönderdi!Çin, son yıllarda gelişen uzay programı çerçevesinde 6 ay sürecek olan en uzun insanlı uzay görevine 3 taykonotu gönderdi.
15.10.2021Teknoloji
Çin, uzay istasyonuna göndereceği taykonot ekibini açıkladı
Çin, uzay istasyonuna göndereceği taykonot ekibini açıkladıÇin, Dünya yörüngesinde kurmaya başladığı uzay  istasyonuna göndereceği insanlı sefere katılacak taykonotları tanıttı.
15.10.2021Teknoloji
Müsilaja uzaydan analiz
Müsilaja uzaydan analizTürk bilim insanları müsilaj sorunun çözümü için NASA’nın kod ve verileriyle Marmara’yı uzaydan metre metre analiz etti. TBMM Müsilaj Araştırma Komisyonu’nda rapor sunan Gebze Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Taşkın Kavzoğlu, şu anda çeşitli ülkelere ait 4 bin 84 uydunun aktif izleme yaptığını, Çin’in 9 yıl içinde 4 bine yakın uyduyu daha Afrika’daki madenler başta olmak üzere, dünyayı analiz etmek için göndereceğini kaydetti. Kavzoğlu, “denize tekneyle çıkıp bakmanıza gerek yok; aslında uzaydan her gün, her saniye gözetlemek ve verilere bakmak mümkün. Kimseden de izin almak zorunda değilsiniz” ifadelerini kullandı.
15.10.2021Gündem
İklim değişikliğine özel laboratuvar
İklim değişikliğine özel laboratuvar Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi, İklim Değişikliği ve Hukuk Laboratuvarı (CCLLAB) kurdu. İklim değişikliğinin hukuki boyutlarıyla ilgili bir dizi etkinliği de başlatan CCLLAB’in pazartesi günü gerçekleşecek açılış seminerinde bu alanın dünyaca ünlü uzmanı Norveç Oslo Üniversitesi’nde öğretim üyesi Prof. Dr. Christina Voigt, “Uluslararası İklim Hukukunun Güncel Meseleleri” hakkında bir konuşma yapacak. Konuşmada, Paris Anlaşması ve ilgili diğer hukuki metinler ışığında iklim değişikliği hakkında yürütülen hukuki tartışmalara değinilecek.
15.10.2021Eğitim
İnovasyonda, akla ilk İzmir gelecek
İnovasyonda, akla ilk İzmir gelecekİZSİAD’a konuk olan İYTE Rektörü Prof. Dr. Baran, İzmir’in sahip olduğu avantajlar ve sanayi-akademi işbirliği ile Türkiye’nin inovasyon kenti rolünü üstlenebileceğini belirtti
13.10.2021Ege
9 yaşındaki mucit ALS hastaları için aparat geliştirdi
9 yaşındaki mucit ALS hastaları için aparat geliştirdiGaziantep'te yaşayan 9 yaşındaki  Ela Ersönmez, ALS (Amyotrofik Lateral Skleroz) hastalarının hayatını  kolaylaştırmaya yönelik "Kas Yetersizliği Yaşayan Hastalar İçin Her Yöne  Dönebilen Yaşam Destek Aparatı" geliştirdi.
13.10.2021Teknoloji
Su seviyesi düştükçe planktonlar artıyor
Su seviyesi düştükçe planktonlar artıyorİstanbul’un önemli su kaynaklarından biri kabul edilen Ömerli Barajı’ndaki Kocaeli Üniversitesi Biyoloji Bölümü’nden Doç. Dr. Halim Aytekin Ergül öncülüğünde gerçekleştirilen araştırmada kuraklık dönemi ile yağışlar sonrası su seviyesinin yükseldiği dönem karşılaştırıldı. Her iki dönemde sudaki fitoplankton komünite yapısı ve biyohacmindeki değişiklikler ile her iki dönem için su kütlesinin kalite durumu belirlenmeye çalışıldı.
13.10.2021Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 3600 ek gösterge ve mesleki eğitim müjdesi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 3600 ek gösterge ve mesleki eğitim müjdesiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi ve 50 Ar-Ge Merkezi'nin Açılış Töreni’nde konuşma yaptı. Öğretmenleri de kapsayacak olan 3600 ek göstergeyi önümüzdeki yıl sonuna kadar çözüme kavuşturacaklarını söyleyen Erdoğan, mesleki eğitimle ilgili 2 yeni müjdeyi de açıkladı.
11.10.2021Siyaset
Beyşehirli balıkçılar Çin sazanıyla yurt dışına açıldı
Beyşehirli balıkçılar Çin sazanıyla yurt dışına açıldıKonya'nın Beyşehir ilçesinde, gölde ağları doldurmaya başlayan ve kilosu 1 liradan satılan Çin sazanı, Suriye ve Irak'tan talep görüyor.
11.10.2021Ekonomi
Bolu’da silahlı çatışmanın ardından kaçan şüpheli saklandığı evde yakalandı
Bolu’da silahlı çatışmanın ardından kaçan şüpheli saklandığı evde yakalandıBolu'da cadde üzerinde yaşanan ve Mertcan P. (21) ile yoldan geçen bir kişinin yaralandığı silahlı çatışma ile ilgili aranan Ömer Faruk A. (26), saklandığı evde yakalandı.
10.10.2021Haberler
Kriminal laboratuvar sonucu bekleniyor! Saklandığı evde yakalandı
Kriminal laboratuvar sonucu bekleniyor! Saklandığı evde yakalandıBolu'da cadde üzerinde yaşanan ve Mertcan P. (21) ile yoldan geçen bir kişinin yaralandığı silahlı çatışma ile ilgili aranan Ömer Faruk A. (26), saklandığı evde yakalandı.
10.10.2021Gündem
Atık kaynağında ayrı biriktirilecek
Atık kaynağında ayrı biriktirilecekTürkiye’nin iklim değişikliği ile mücadele kapsamında Paris Anlaşması’nı onaylamasının ardından, küresel ısınma ve çevre açısından büyük önem taşıyan “Sıfır Atık” uygulamasında da ilgili yönetmelikte değişikliğe gidildi.
10.10.2021Gündem
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalarSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çukurova Üniversitesi Yapımı Tamamlanan Tesislerin Açılış Programı'nda konuştu. Yüz yüze eğitim ile ilgili açıklama yapan Erdoğan, "Amacımız şartları sonuna kadar zorlayarak her seviyede yüz yüze eğitim öğretimi devam ettirmektir." dedi.
9.10.2021Siyaset
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022Yeni eğitim öğretim yılının başlaması ile öğrenciler yoğun bir ders dönemine girdi. Eğitim öğretim hayatının önemli derslerinden birisi de Türkçe’dir. Türkçe kitaplarında birbirinden farklı konular ve etkinlikler yer almaktadır. 7. sınıf öğrencilerinin kendilerini geliştirmesi için bu etkinlikler genellikle ev ödevi olarak verilir. Kitaplardaki etkinlikler ve örnekler MEB kararı ile yıldan yıla farklılık göstermektedir. Öğrencinin dilsel becerilerini geliştirmeyi amaçlayan 7. sınıf Türkçe ders kitabı MEB ve Özgün Yayınları olarak ikiye ayrılıyor. 7. sınıf Türkçe ders kitabı Özgün Yayınları cevapları için “7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları 2021-2022” içeriğimize göz atabilirsiniz.
7.10.2021Eğitim
‘Burdur Anadolu modeliyle kurtulur’
‘Burdur Anadolu modeliyle kurtulur’Türkiye’nin en derin tuzlu su göllerinden olan Burdur Gölü, kuraklık kurbanı oldu. Bir zamanlar 60 metre derinliği olan gölde su seviyesi 18 metreye kadar düşmüş durumda...
6.10.2021Haberler
‘Burdur Anadolu modeliyle kurtulur’
‘Burdur Anadolu modeliyle kurtulur’Türkiye’nin en derin tuzlu su göllerinden olan Burdur Gölü, kuraklık kurbanı oldu. Bir zamanlar 60 metre derinliği olan gölde su seviyesi 18 metreye kadar düşmüş durumda...
6.10.2021Gündem
PCR testi nasıl yapılır, zorunlu mu? PCR testi sonucu kaç günde çıkar?
PCR testi nasıl yapılır, zorunlu mu? PCR testi sonucu kaç günde çıkar?PCR testi nedir, nasıl yapılır? Okullarda yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte PCR testi taraması da gündeme gelmişti. Milli Eğitim Bakanlığı PCR testi için 10 pilot il belirledi. Peki, PCR testi nasıl yapılacak?
5.10.2021Gündem
'Sıkıntıdan kurdeşen dökmek' şehir efsanesi değilmiş! Türkiye'de 900 bin kişi var...
'Sıkıntıdan kurdeşen dökmek' şehir efsanesi değilmiş! Türkiye'de 900 bin kişi var...Aniden ortaya çıkıp kaybolabilen kaşıntılı, kabarık döküntüler olarak adlandırılan ürtiker yani halk arasındaki adıyla kurdeşen, çoğunlukla hiçbir sebebe bağlı olmadan ortaya çıksa da psikolojik problemler çok önemli bir tetikleyici. Türkiye'de yaklaşık 900 bin kronik ürtiker hastası olduğu göz önünde bulundurulduğunda, aslında olayın ciddiyeti daha net anlaşılıyor.
16.10.2021Gündem
Apple Pay ve Visa'nın ödeme sisteminin hacklenebileceği fark edildi
Apple Pay ve Visa'nın ödeme sisteminin hacklenebileceği fark edildiİngiltere'de yapılan bir araştırmada, Apple Pay ve Visa'nın ödeme sisteminin hacklenebileceği belirlendi.
30.09.2021Teknoloji
CERN tepkisi: O zaman neden öldüler?
CERN tepkisi: O zaman neden öldüler?2007’deki uçak kazasında şüpheli şekilde yaşamını yitiren Prof. Dr. Engin Arık’ın eşi Prof. Dr. Metin Arık Türkiye’nin CERN’e tam üyelik sürecinden çekilmesine tepki göstererek, “Engin ve beraberindekiler neden öldüler?” diye tepki gösterdi
30.09.2021Gündem
Bakan Varank: İhracatta bir rekora daha imza atacağız
Bakan Varank: İhracatta bir rekora daha imza atacağızSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Birilerinin kara propagandası devam ededursun. Güneş balçıkla sıvanmıyor, yatırım, istihdam, üretim ve ihracat tam gaz yoluna devam ediyor." dedi.
29.09.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

çinteknolojiAmyotrofik Lateral Sklerozbolu3. basamak

Laboratuvar ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.