Lafarge

Lafarge

Son dakika Lafarge haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Lafarge gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Lafarge haber sayfamızda...

Lafarge

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 150 lafarge haberi bulunmuştur.
'Miçotakis’e kapıyı kapattık o iş bitti'
'Miçotakis’e kapıyı kapattık o iş bitti'Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Zirvesi kapsamında Yunanistan Başbakanı Miçotakis’le görüşmesinin mümkün olmadığını belirterek, “Hayır bitti o iş, o kapıyı kapattık. Bundan sonra kendilerine çeki düzen verecekler” dedi.
29.06.2022Siyaset
İş dünyasında transfer hızlı
İş dünyasında transfer hızlıİş dünyasında C-Level yönetici atamaları sürüyor. Türkiye’nin önde gelen şirketleri stratejik hedefleri doğrultusunda mayıs ayında yönetim düzeyinde atamalara devam etti. Mayıs ayında şirketlerin dikkat çeken yeni görevlendirmeleri şu şekilde gerçekleşti.
Çimento devine yargı yolu
Çimento devine yargı yoluFransa’da çimento şirketi Lafarge’ın DAEŞ’e finansman sağlayarak “insanlığa karşı suça ortak olduğu” gerekçesiyle yargılanmasına onay verildi. Böylelikle ilk kez çokuluslu bir Fransız şirketi hakkında bu suçtan dava açılması kararı alındı.
26.05.2022Dünya
Paris Temyiz Mahkemesi: Lafarge insanlığa karşı işlenen suçlara ortak oldu
Paris Temyiz Mahkemesi: Lafarge insanlığa karşı işlenen suçlara ortak olduParis Temyiz Mahkemesi, Lafarge'ın Suriye'deki tesisinin "insanlığa karşı işlenen suçlara ortaklık ettiğine" dair suçlamaları teyit etti.
19.05.2022Dünya
Son dakika haberleri: Erdoğan yeni ekonomi modelini tek tek anlattı: Düşük faizle, üretimi ve ihracatı destekleyeceğiz
Son dakika haberleri: Erdoğan yeni ekonomi modelini tek tek anlattı: Düşük faizle, üretimi ve ihracatı destekleyeceğizGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT ortak yayınında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan ekonomiye ilişkin yaptığı açıklamada, "Büyümeyi istikrarsız hale getirmelerine müsaade etmeyeceğiz ve biz bu sarmaldan çıkacağız." ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Yeni ekonomi modeliyle, yüksek faiz verecek sıcak para çekme politikasını elimizin tersiyle itiyoruz. Düşük faizle, üretimi ve ihracatı destekleyeceğiz.' dedi. Erdoğan yıl sonu büyüme rakamlarına dair, "Beklentimiz, 10'u bulacağız. Bizim tahminimiz asgari 10 ama üzerine de çıkabilir." bilgisini paylaştı.
1.12.2021Siyaset
İletişim Başkanı Altun'dan 'Fabrika' belgeseline ilişkin paylaşım
İletişim Başkanı Altun'dan 'Fabrika' belgeseline ilişkin paylaşımCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, dünyanın en büyük çimento üreticilerinden Fransız Lafarge'ın terör örgütü DEAŞ ile ilişkisini içeren, 2 yıllık bir çalışmanın sonucu ve araştırmacı gazetecilik yapımı olan "Fabrika" adlı belgeselin, 12 Kasım'da TRT Haber'de yayımlanacağını bildirdi.
6.11.2021Televizyon
İletişim Başkanı Altun'dan 'Fabrika' belgeseline ilişkin paylaşım
İletişim Başkanı Altun'dan 'Fabrika' belgeseline ilişkin paylaşımCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, dünyanın en büyük çimento üreticilerinden Fransız Lafarge'ın terör örgütü DEAŞ ile ilişkisini içeren, 2 yıllık bir çalışmanın sonucu ve araştırmacı gazetecilik yapımı olan "Fabrika" adlı belgeselin, 12 Kasım'da TRT Haber'de yayımlanacağını bildirdi.
6.11.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, Afrika ziyareti dönüşü önemli açıklamalar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, Afrika ziyareti dönüşü önemli açıklamalarCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afrika ziyareti dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını cevapladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özdemir Bayraktar'ın vefatı, erken seçim tartışmaları, büyükelçilerin Osman Kavala açıklaması, siyasi cinayetler iddiası, Birleşmiş Milletler, Yunanistan'ın Fransa ve ABD ile anlaşması konularıyla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
21.10.2021Siyaset
Son dakika: AK Parti Sözcüsü Çelik'ten 'Mavi Vatan' açıklaması: Kırmızı çizgimizdir, korumak için her şeyi yaparız
Son dakika: AK Parti Sözcüsü Çelik'ten 'Mavi Vatan' açıklaması: Kırmızı çizgimizdir, korumak için her şeyi yaparızGelen son dakika haberine göre; AK Parti sözcüsü Ömer Çelik MKYK sonrası yaptığı açıklamada, "Mavi Vatan bizim kırmızı çizgimizdir. Mavi Vatan ana vatanın ayrılmaz bir parçasıdır. Hakkımızı korumak için her türlü bedeli öderiz, her şeyi yaparız." ifadelerini kullandı. Çelik açıklamalarında Türkiye'de organize sanayi bölgelerinin sayısının 325 olduğunu bildirdi. Fransa'daki bayrak provokasyonuna da değinen Çelik, "Galatasaray taraftarı dozunda cevap vermiş ve olgun bir tutum sergilemiştir" dedi. Yeni anayasa çalışmalarına ilişkin bilgi veren Sözcü Çelik, "Laiklik, Anayasa'nın vazgeçilmezidir" ifadelerini kullandı.
5.10.2021Siyaset
"Türkiye, terör kırmızı çizgimiz mesajı verecek"
"Türkiye, terör kırmızı çizgimiz mesajı verecek"Cumhurbaşkanı Erdoğan, Amerika Birleşik Devletleri’ne gidiyor. Orada temaslarda bulunacak. Peki, Washington ile Ankara arasındaki en büyük sorun ne? Birçok uzmana göre; bu sorunun cevabı, Terör Örgütü PKK’nın Suriye kolu YPG'nin terör koridoru oluşturma girişimi. Gazeteci Yazar Bünyamin Aygün konuyla ilgili, CNN TÜRK'te açıklamalarda bulundu.
19.09.2021Gündem
ABD ile ilişkilerde terör çıkmazı
ABD ile ilişkilerde terör çıkmazıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Amerika Birleşik Devletleri’ne gidiyor. Orada temaslarda bulunacak. Peki, Washington ile Ankara arasındaki en büyük sorun ne? Birçok uzmana göre; bu sorunun cevabı, Terör Örgütü PKK’nın Suriye kolu YPG'nin terör koridoru oluşturma girişimi. Gazeteci Yazar Bünyamin Aygün konuyla ilgili, CNN TÜRK'te açıklamalarda bulundu.
19.09.2021Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Lafarge' açıklaması: Söyledim, kulak arkası ettiler
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Lafarge' açıklaması: Söyledim, kulak arkası ettilerSuriye’de DEAŞ’ı, Fransa gizli servisinin bilgisi dahilinde desteklemekle suçlanan Lafarge firması AK Parti MYK toplantısının da gündemindeydi. Erdoğan’ın “Fransa Yüksek Mahkemesi tarafından konunun belgelenmesi önemli. Lafarge’ın DEAŞ’a rüşvet verdiğini, terörü finanse ettiğini, Macron’a ve Avrupa’da pek çok lidere söyledim. Ancak hep kulak arkası ettiler” dediği belirtildi.
15.09.2021Siyaset
Siyasette 'Laiklik' polemiğine son nokta! Çelik: Mümkün değildir
Siyasette 'Laiklik' polemiğine son nokta! Çelik: Mümkün değildirAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MYK gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Çelik, siyasetteki laik tartışmalarıyla ilgili olarak, "Laiklik prensibinin Anayasa'da korunması gerektiğini düşünüyoruz. Hiçbir şekilde Anayasa’dan çıkarılması gibi AK Parti'nin bir teklifi olamaz. Bu teklife AK Parti'nin olumlu bir şekilde bakması da mümkün değildir." ifadelerini kullandı.
13.09.2021Siyaset
Lafarge, ‘terörü finanse etmekten’ yargılanacak
Lafarge, ‘terörü finanse etmekten’ yargılanacakFransa’da Yargıtay, Fransız çimento devi Lafarge’ye DAEŞ’li teröristleri finansmandan ötürü “insanlığa karşı suça ortak olmak” suçlaması yöneltilebilmesinin önünü açan karara vardı. Şirket, DAEŞ’e milyonlarca dolar para aktarmakla suçlanıyor.
8.09.2021Dünya
Son dakika... Lafarge'ın DEAŞ'ı finanse ettiğini kanıtlayan belgeler! Fransız gizli servisi biliyordu
Son dakika... Lafarge'ın DEAŞ'ı finanse ettiğini kanıtlayan belgeler! Fransız gizli servisi biliyorduAA’nın elde ettiği Fransız kurumlarına ait belgelere göre, Lafarge terör örgütü DEAŞ’la ilişkisi hakkında Fransız istihbarat servislerini sürekli bilgilendirdi. Fransız istihbarat ve devlet kurumları, Lafarge’ı terörü finansa ederek insanlığa karşı suç işlediği konusunda uyarmadı ve bu durumu gizli tutanaklarda itiraf etti. DEAŞ, Lafarge’dan aldığı çimentoları sığınak ve tünel yapımında kullandı. Fransız Yargıtay'ı, bugün öğle saatlerinde verdiği kararla Lafarge’a 'DEAŞ’lı teröristleri finansmandan ötürü insanlığa karşı suça ortak olmak suçlaması yöneltilebilmesinin' önünü açtı.
7.09.2021Dünya
Vodafone Türkiye’de üst düzey atama var
Vodafone Türkiye’de üst düzey atama varVodafone Türkiye’de 2010’dan bu yana görev yapan Levent Gemici, şirketin Strateji, İş Geliştirme ve Toptan Satıştan Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.
12.05.2021Ekonomi
Fransız markaları ve malları listesinde neler var? Fransız ürünleri neden boykot ediliyor?
Fransız markaları ve malları listesinde neler var? Fransız ürünleri neden boykot ediliyor?Fransız mallar ve markaları gündemde araştırılan konular arasında bulunuyor. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransız mallarının boykot edilmesi çağrısında bulundu. Peki Fransız malları neden boykot ediliyor? İşte Fransız markaları ve malları...
29.10.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan boykot çağrısı! Türkiye'de satılan Fransız malları ve ürünleri listesi...
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan boykot çağrısı! Türkiye'de satılan Fransız malları ve ürünleri listesi...Fransa'da son dönemde artan İslam karşıtlığı ve Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'e yönelik hakaret içerikli karikatürlerin kamu binalarında gösterilmesinin ardından Mevlidi Nebi Haftası açılış konuşmasında önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan Fransız mallarına boykot çağrısında bulundu. Fransız mallarına yapılan boykot çağrısının ardından vatandaşlar Türkiye'de satılan Fransız malları nelerdir sorusuna yanıt aramaya başladı. İşte Türkiye'de satışa sunulan Fransız malları ve ürünleri tam listesi...
27.10.2020Gündem
Fransız malları neden boykot ediliyor? Fransız malları listesinde hangi markalar var?
Fransız malları neden boykot ediliyor? Fransız malları listesinde hangi markalar var?Fransız malları neden boykot ediliyor? Fransız malları listesinde hangi markalar var? soruları yoğun ilgiyle araştırılıyor. Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'ın ırkçı açıklamalarının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan Mevlid-i Nebi Haftası açılış konuşmasında önemli açıklamalarda bulundu. "Müslümanlara ait iş yerleri, evler, okullar hemen her gün faşist grupların saldırısına uğruyor. Buradan milletime sesleniyorum. Sakın Fransız markalara asla iltifat etmeyin, bunları satın almayın." dedi. Milyonlarca vatandaş ise bu çağrıya uymak için Fransız malları, markaları, ürünlerini araştırmaya başladı. Peki fransız malları listesinde hangi markaların, hangi ürünleri var?
27.10.2020Gündem
Bakan Soylu gündeme ilişkin soruları yanıtladı
Bakan Soylu gündeme ilişkin soruları yanıtladıİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Emperyalizm PYD'yi de PKK'yı da kullanıyor ama emperyalizm bir tek bir şey yaptı, nerede yaptı? Bizim coğrafyamızda ilk kez bir terör örgütünü devşirdi, ilk kez bir terör örgütüyle bayrağını yan yana getirdi." dedi.
5.11.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan AK Parti teşkilatına uyarı: 'Kulak asmayın'
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan AK Parti teşkilatına uyarı: 'Kulak asmayın'Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İl Başkanları Buluşması'nda açıklamalarda bulundu. AK Parti İl Başkanlarına seslenen Erdoğan, "Gelin bu mücadeleyi birlikte yürütelim, gelin AK Parti'yi yüceltelim. Buraların Ömerlerini hep birlikte bulacağız. Sizler Haticeleri de bulacaksınız. Sağda solda, dedikodulara kulak asmayın, biz işimize bakalım" dedi.
30.10.2019Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Barış Pınarı Harekatı'nın sona ermesi için tek şartımız var!'
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Barış Pınarı Harekatı'nın sona ermesi için tek şartımız var!'Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu. Şu ana kadar bin 200 kilometrekare alanın terörden temizlendiğini belirten Erdoğan, batı dünyasına seslenerek, "Teröristler bölgeden çıksın, harekat biter" dedi. ABD ziyaretinin Türkiye'ye gelecek heyete göre şekilleneceğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya ziyareti için ise, "Şu an itibarıyla Rusya seyahatimizle ilgili herhangi bir olumsuz durum yok. Büyük ihtimalle o gerçekleşecek" diye konuştu. Münbiç ile ilgili bir soru üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bizim derdimiz, bu toprakları sahiplerine teslim etmektir. Biz bunu istiyoruz. Yoksa, 'Bize bunu verin' diye bir derdimiz yok" açıklamasını yaptı.
16.10.2019Siyaset
Son dakika | Cumhurbaşkanı Erdoğan 'hedefimiz belli' diyerek açıkladı: Terör örgütüyle masaya oturmayız
Son dakika | Cumhurbaşkanı Erdoğan 'hedefimiz belli' diyerek açıkladı: Terör örgütüyle masaya oturmayızCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin ABD'nin "Ateşkes ilan edin, biz de müzakere için ara buluculuk yapalım." teklifine, "Biz terör örgütü ile masaya oturmayız." diye cevap verdiğini belirtti.
16.10.2019Siyaset
Suriye üzerinde tehlikeli gerginlik
Suriye üzerinde tehlikeli gerginlikİsrail’in Suriye’de gerçekleştirdiği son saldırı Rusya’nın tepkisini çekti. İsrail, bir silah deposunu vururken, Rusya bu saldırıda iki sivil uçağın kalkan olarak kullanıldığını ve Suriye’nin toprak bütünlüğünün ihlal edildiğini açıkladı
27.12.2018Dünya
Son dakika: Ve tespit edildi! AA duyurdu...
Son dakika: Ve tespit edildi! AA duyurdu...AA, Fransız ordusunun Suriye'de faaliyet gösterdiği 9 noktayı tespit etti. ABD çekilse dahi YPG/PKK'ya desteğini sürdüreceğini duyuran Fransa'nın sahadaki asker sayısı sadece 200 civarında.
26.12.2018Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Lafarge ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.