Madımak

Madımak

Son dakika Madımak haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Madımak gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Madımak haber sayfamızda...

Madımak

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 968 madimak haberi bulunmuştur.
2021, Hacı Bektaş Veli yılı
2021, Hacı Bektaş Veli yılıİnsan sevgisi, birlik ve beraberlik mesajlarıyla yerelden evrensele uzanan Hacı Bektaş Veli’nin vefatının bu yıl 750. yıl dönümü. O nedenle UNESCO’nun anma programında yer alan Anadolu ereninin düşüncelerini gelecek nesillere aktarmak amacıyla 2021, Hacı Bektaş Veli Yılı olarak kutlanacak
14.02.2021Gündem
Madımak Otunun Faydaları Nelerdir? Madımak Otu Nasıl Pişirilir?
Madımak Otunun Faydaları Nelerdir? Madımak Otu Nasıl Pişirilir?Madımak otu oldukça sağlıklı ve besin değeri de yüksektir. Semt pazarlarında rahatlıkla bulunan Madımak otu ne işe yarar? Diyenler için pek çok cevap var. Aynı zamanda taze madımak otları hangi hastalıklara iyi gelir denildiğinde ilk cevap böbrek ve mide rahatsızlıklarına iyi gelir. Madımak otu nedir? Tüm detayları sizler için derledik.
5.09.2020Püf Noktası
Muharrem İnce: 'Memleket Hareketi', ortak akıl hareketidir
Muharrem İnce: 'Memleket Hareketi', ortak akıl hareketidirCHP eski milletvekili Muharrem İnce 'Memleket Hareketi'ni Sivas'tan başlattı. İnce, "'Memleket Hareketi', bir tek adam hareketi değil ortak akıl hareketidir" dedi.
4.09.2020Siyaset
İnce: İlk adımı Sivas’ta atacağız
İnce: İlk adımı Sivas’ta atacağızCHP’nin 24 Haziran 2018 seçimlerindeki Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, partisiyle ters düşerek başlattığı “Memleket Hareketi”nin ilk adımını Sivas’ta atacaklarını bildirdi.
3.09.2020Siyaset
Son dakika...Muharrem İnce hakkında ihraç talebi!
Son dakika...Muharrem İnce hakkında ihraç talebi!Son dakika gelen habere göre; Yalova'da, CHP'li Muharrem İnce hakkında Merkez Disiplin Kurulu'nda değerlendirilmesi için dilekçe verip, suç duyurusunda bulunan parti üyesi Niyazi Şahin (62), "Burası bakkal dükkanı değil. Partinin tüzüğü, programı ve yönetmeliği var. Parti suçu işlemektedir. Böyle devam ederse partiden ihraç edilmesi gerekir" dedi.
2.09.2020Siyaset
‘Yasaklarla değil aklıselimle yapalım’
‘Yasaklarla değil aklıselimle yapalım’İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, sosyal medya düzenlemesine karşı olmadıklarını, ancak bunu yasaklarla değil, aklıselimle yapmaktan yana olduğunu söyledi.
9.07.2020Siyaset
Edebiyat turu
Edebiyat turuKarşıyaka Belediyesi’nin “Korona Günlükleri” etkinliğinin bu haftaki konukları yazar Hidayet Karakuş ile araştırmacı yazar ve akademisyen Efdal Sevinçli olacak. Haluk Işık’ın yönettiği ve belediyenin sosyal medya hesaplarından bugün saat 16.00’da canlı olarak yayınlanacak etkinlik, Karakuş’un Sivas-Madımak Katliamı tanıklığından yazarlık serüvenine uzanan bir ufuk turu gerçekleştirecek.
5.07.2020Ege
Buca ile Avrupa köprüsü
Buca ile Avrupa köprüsüBuca Belediyesi, normalleşe sürecindeki ilk meclis toplantısını temmuz ayı oturumu ile gerçekleştirdi.
3.07.2020Ege
27 yıldır acısı taze
27 yıldır acısı taze 2 Temmuz 1993 günü Sivas’taki Madımak Oteli’nde yakılarak öldürülen 33 aydın ve sanatçı, İzmir’de anıldı. Katliamın 27. yıl dönümünde Büyükşehir Belediyesi; hayatını kaybedenlerden Behçet Aysan’ın kızı Eren Aysan ile Metin Altıok’un kızı Zeynep Altıok ve Ozan Nesimi Çimen’in oğlu sanatçı Mazlum Çimen’in konuşmacı olarak katıldığı panel düzenledi. Katılımcılar, “Sivas bir ilk değildi ama başka bir özelliği vardı, ‘Cumhuriyet burada kuruldu. Burada yıkılacak’ sloganıyla nefret kültürünü simgeliyordu. Biz, bize neler yapıyoruz? Çünkü artık gerçekten yorulduk” mesajı verdi.
3.07.2020Ege
Madımak’ın canları türkülerle anıldı
Madımak’ın canları türkülerle anıldıBuca Belediyesi, 2 Temmuz Sivas Madımak Katliamı’nda yaşamını yitiren aydın, ozan, şair, gazeteci ve çocuklardan oluşan 33 canı türkülerle andı...
2.07.2020Ege
Sivas'ta '2 Temmuz'un 27'nci yılında, hayatını kaybedenler anıldı
Sivas'ta '2 Temmuz'un 27'nci yılında, hayatını kaybedenler anıldıSivas'ta, 2 Temmuz 1993'te Pir Sultan Abdal Kültür Etkinlikleri'ne gelenlerin konakladığı Madımak Oteli'nin ateşe verilmesi sonucu yaşamını yitirenler kentte düzenlenen programlarla anıldı. Vali Salih Ayhan da eski Madımak Oteli'ni ziyaret edip, karanfil bıraktıktan sonra, "Bu acı tüm ülkemizin acısıdır. 27 yıl boyunca da bu acı bizi ayrıştırmadı, bütünleştirdi ve beraberliğimizi pekiştirmiş oldu" dedi. Cem Vakfı Genel Başkanı Erdoğan Döner ise "Burası insanlık müzesi olsun" talebinde bulundu.
2.07.2020Gündem
Madımak’ta yarım kalan düşleri yaşatacaklar
Madımak’ta yarım kalan düşleri yaşatacaklarSivas’ta 2 Temmuz 1993 yılında yaşanan katliamın bugün 27’inci yıl dönümü. Pir Sultan Abdal Kültür Etkinlikleri kapsamında Sivas’a giden davetlilerin kaldığı Madımak Oteli’nde 2 Temmuz 1993’te 33 aydın sanatçı ve iki otel görevlisi göstericilerin çıkardığı yangında hayatını kaybetmişti.
2.07.2020Gündem
Anıt, yeni yerine taşındı
Anıt, yeni yerine taşındıKarabağlar Belediyesi’nin, 2 Temmuz 1993’te Sivas’ta Madımak Oteli’nde yakılarak öldürülen insanlar için Uzundere Rekreasyon Alanı’nda yaptırdığı Madımak ve Pir Sultan Abdal Anıtı taşınıyor.
19.06.2020Ege
Van'da, avlanması yasak 350 kilo inci kefali ele geçirildi
Van'da, avlanması yasak 350 kilo inci kefali ele geçirildiVan'ın Erciş ilçesinde, jandarma ekiplerinin denetiminde, 150 metre misina ağ ile avlanması yasak olan 350 kilo inci kefali ele geçirildi. Ağlar ve balıklar, imha edilmek üzere İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü'ne teslim edildi.
5.05.2020Gündem
Van'da 350 kilo inci kefali ele geçirildi!
Van'da 350 kilo inci kefali ele geçirildi!Van’ın Erciş ilçesinde, jandarma ekiplerinin denetiminde, 150 metre misina ağ ile avlanması yasak olan 350 kilo inci kefali ele geçirildi. Ağlar ve balıklar, imha edilmek üzere İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü'ne teslim edildi.
5.05.2020Gündem
Pınar Fidan’ın Alevilerle ilgili skandal sözlerine tepki yağıyor! Soruşturma başlatıldı
Pınar Fidan’ın Alevilerle ilgili skandal sözlerine tepki yağıyor! Soruşturma başlatıldıTuz-Biber adlı stand-up gösterisinde Pınar Fidan, Aleviler için skandal ifadeler kullandı. Fidan, Madımak Katliamı’na göndermede bulunarak, "Toplayıp hepsini bir otele tıkıp yakabilirsin. Geçmişte örnekleri var" dedi. Alevi vatandaşlar hakkında kullandığı ifadeler nedeniyle Pınar Fidan hakkında soruşturma başlatıldı.
19.03.2020Gündem
Madımak lokumu ve baklavası damak çatlatıyor
Madımak lokumu ve baklavası damak çatlatıyorSivas'ta Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde devam eden "Sağlıklı Mutfak Atölyesi" adlı proje kapsamında açılan kursta madımak otundan lokum ve baklava üretildi.
4.03.2020Haberler
Erdoğan'ın ağırlaştırılmış müebbet cezasını kaldırdığı Kılıç, tahliye edildi
Erdoğan'ın ağırlaştırılmış müebbet cezasını kaldırdığı Kılıç, tahliye edildiSivas'ta, 2 Temmuz 1993'te Madımak Oteli'nin ateşe verilmesi sonucu 33 aydın ile 2 otel görevlisinin yaşamını yitirmesiyle ilgili davanın hükümlüleri arasında olan ve sağlık sorunları nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasını kaldırdığı Ahmet Turan Kılıç (86), tahliye edildi.
31.01.2020Gündem
86 yaşındaki Ahmet Turan Kılıç'ın kalan cezası affedildi
86 yaşındaki Ahmet Turan Kılıç'ın kalan cezası affedildiSivas'taki Madımak Oteli'nde 1993 yılında meydana gelen olaylardan dolayı cezaevinde bulunan Ahmet Turan Kılıç'ın (86) kalan cezası, sağlık sorunları nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kaldırıldı.
31.01.2020Gündem
200 bin liralık Kangal yavruları için randevu alıyorlar
200 bin liralık Kangal yavruları için randevu alıyorlarBursa'da 200 bin lira değer biçilen 'Karaboğa' isimli Kangal cinsi köpeğin yavruları büyük rağbet görüyor. Alıcılar, büyüdüğünde insan boyunu geçen ve heybetli görüntüsüyle öne çıkan 'Karaboğa' gibi olması beklenen yavrular için sıra bekliyor.
25.09.2019Haberler
Rıfat Ilgaz kimdir? Rıfat Ilgaz kaç yılında vefat etti?
Rıfat Ilgaz kimdir? Rıfat Ilgaz kaç yılında vefat etti?Rıfat Ilgaz, 7 Mayıs 1911 yılında Kastamonu'nun Cide ilçesinde dünyaya geldi. Hababam Sınıfı romanı ile tanınan Rıfat Ilgaz, Türk şiir roman ve öykü yazarı olarak bilinmektedir. Hayatı boyunca birçok sorunla uğraşan Rıfat Ilgaz, sağlık problemleri ile mücadele etti. Yazmaktan asla vazgeçmeyen usta isim bugün hala eserleri ile anılıyor. Peki Rıfat Ilgaz kimdir?
8.07.2019Gündem
‘Kuşadası için en iyisini istiyoruz’
‘Kuşadası için en iyisini istiyoruz’Belediye meclisinde alınan kararlar, halkı sevindirdi. Uydukent sorunu çözüldü, plastik masa ve sandalye kullanımı yasaklandı
4.07.2019Ege
Madımak türküleri Buca’da susmadı!
Madımak türküleri Buca’da susmadı!2 Temmuz 1993’te Sivas’taki Madımak Otel’de katledilen 35 aydın, Buca’da türkülerle anıldı.
4.07.2019Ege
‘İller Bankası’ndan gelen pay artmalı’
‘İller Bankası’ndan gelen pay artmalı’İzmir’de, Konak Belediye Meclisi’nin Temmuz ayı ilk birleşiminde önerge krizi yaşandı.
3.07.2019Ege
Karamollaoğlu’ndan talep: Madımak tekrar araştırılmalı
Karamollaoğlu’ndan talep: Madımak tekrar araştırılmalıSaadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Madımak hadisesi tekrar araştırılmalı” dedi.
3.07.2019Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

egeizmirsivasCHPmuharrem ince

Madımak ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.