Malulen Emeklilik

Malulen Emeklilik

Son dakika malulen emeklilik haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan malulen emeklilik gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan malulen emeklilik haber sayfamızda...

Malulen Emeklilik

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 107 malulen emeklilik haberi bulunmuştur.
Sağlıkçılara istifa yasağı
Sağlıkçılara istifa yasağıSağlık Bakanlığı, pandemi sürecinde hiçbir sağlık personelinin istifa talebinin kabul edilmeyeceğini açıkladı. Bakanlık, istisnalar dışında yıllık izinleri de durdurdu.
28.10.2020Gündem
Sağlıkçılara izin yasağı ne zaman kalkıyor? Sağlık çalışanı izinleri iptal mi?
Sağlıkçılara izin yasağı ne zaman kalkıyor? Sağlık çalışanı izinleri iptal mi?Sağlık Bakanlığı kamu sağlık hizmetlerinin etkin ve kesintisiz sürmesi için bir dizi tedbir aldı. 81 valiliğine gönderilen genelgede sağlık personelinin istifa talebinin kabul edilmeyeceği belirtildi. Bu gelişme sonrası Sağlıkçılara izin yasağı ne zaman kalkıyor? sorusu gündem oldu.
27.10.2020Gündem
Son dakika! Sağlık Bakanlığı'ndan flaş karar: İstifa ve izin...
Son dakika! Sağlık Bakanlığı'ndan flaş karar: İstifa ve izin...Son dakika haberine göre, Sağlık Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatında görevli hiçbir personelin salgın döneminde görevinden çekilme (istifa) talebi her ne sebeple olursa olsun kabul edilmeyecek. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca imzasıyla 81 il valiliğine "Personel İşlemleri" hakkında genelge gönderildi.
27.10.2020Gündem
Son dakika haberler: Erken emeklilikte iki seçenek! İşte şartlar...
Son dakika haberler: Erken emeklilikte iki seçenek! İşte şartlar...Son dakika haberlere göre, sağlık sorunları sebebiyle erken emeklilik mümkün. Yazı dizimizin bu bölümünde malulen emeklilik ve engelli hakkıyla emeklilik için şartları birlikte inceleyelim.
6.05.2020Ekonomi
'Öldü' diye gönderildiği hastanede 'dirildi'! Albay Feyza Güllü'nün tek isteği var
'Öldü' diye gönderildiği hastanede 'dirildi'! Albay Feyza Güllü'nün tek isteği varAskeri operasyonda donan, 'öldü' diye gönderildiği hastanede dirilen Albay Feza Güllü iyileşmeyen sol ayağının tedavisi için Küba ile sağlık protokolü imzalanması talebiyle Meclis'e başvurdu.
24.02.2020Gündem
SGK'yı 5 milyon lira zarara uğratan şüpheliler tutuklandı!
SGK'yı 5 milyon lira zarara uğratan şüpheliler tutuklandı!Tekirdağ merkezli 3 ilde, hasta olmayanlar adına reçete düzenleyerek ve sahte engelli raporu düzenleyerek, SGK'yı 5 milyon liradan fazla zarara uğrattıkları gerekçesiyle gözaltına alınan 49 şüpheliden 31'i tutuklandı.
6.12.2019Gündem
Malulen emekli olma şartları nelerdir? Malulen emeklilik nedir?
Malulen emekli olma şartları nelerdir? Malulen emeklilik nedir?Malulen emeklilik şartları vatandaşlar tarafından en çok aranan konu başlıkları arasında yer alıyor. Kişi malulen emekli olabilmek için bazı koşulları taşımak zorundadır. Bu şartlar arasında en önemlisi ise çalışma gücünde en az yüzde 60 kayıp olduğuna dair sağlık raporu olmasıdır. Sağlık raporunun ise Malulen emekli kapsamında olması için bulundukları il ve ilçedeki SGK merkezlerine başvurarak yetkili hastanelere sevk almaları ile ilk adım tamamlanır. İşte Malulen emekli olma şartları...
15.10.2019Gündem
Birçok vatandaş yanlış biliyor! Yeterli değil...
Birçok vatandaş yanlış biliyor! Yeterli değil...Emeklilikle ilgili doğru bilinen en büyük yanlış, malulen emeklilik şartları...
8.10.2019Ekonomi
Malulen emeklilik şartları nelerdir? Malulen emeklilik başvuru işlemleri
Malulen emeklilik şartları nelerdir? Malulen emeklilik başvuru işlemleriMalulen emeklilik nedir? Kimler malulen emeklilik hakkına sahip olur? Malulen emeklilik için başvuru nasıl yapılır? Kontrol muayenesi sonucu malullük durumunun ortadan kalkması halinde malulen emeklilik maaşı kesiliyor. İşte başvuru ve şartlar ile ilgili merak edilenler...
11.09.2019Gündem
Kanseri yendi maaşı kesildi
Kanseri yendi maaşı kesildiMuğla’da yaşayan 56 yaşındaki Füsun Ülker’e 2000 yılında kanser teşhisi konuldu. Kanser nedeniyle Ülker’in önce bir böbreğinin yarısı sonra rahmi alındı. 2003 yılında da meme kanserine yakalanan Ülker, hastalığın kemiklerine sıçraması sonrası zor günler yaşadı.
11.07.2019Gündem
Kimler malulen emekli olabilir?
Kimler malulen emekli olabilir?İş kazası geçiren işçilerin en çok merak ettiği konulardan birisini malulen emeklilik oluşturuyor.
8.04.2019Ekonomi
On binlerce vatandaşı ilgilendiriyor! Erken emeklilik...
On binlerce vatandaşı ilgilendiriyor! Erken emeklilik...Doğuştan engeli olan çalışanlar yaş şartı aranmaksızın belli bir süreyi doldurunca erken emekli olabiliyor.
17.03.2019Ekonomi
Son dakika: Milyonları ilgilendiriyor! Erken emeklilik...
Son dakika: Milyonları ilgilendiriyor! Erken emeklilik...Sağlık sebebiyle erken emekli olmanın mevzuata göre birçok farklı kriteri var. Bu kapsamda malulen emeklilik ve engelliler için emeklilikte farklar bulunuyor.
5.02.2019Ekonomi
Malulen emeklilik nedir? Malulen emeklilik şartları nelerdir?
Malulen emeklilik nedir? Malulen emeklilik şartları nelerdir?Malulen emeklilik nedir? Malulen emeklilik şartları nelerdir? Vatandaşlar arasında merak konusu olan malulen emeklilik, var olan sigortalı iş hayatında verimli çalışmaya engel oluşturacak şekilde ortaya çıkan, hastalık veya kaza sonrası iş gücü kaybedilmesi sonrasında malulen emekli olunur. Peki malulen emeklilik şartları nelerdir?
22.01.2019Gündem
Yatalak vatandaşa ‘çalışabilir’ raporu
Yatalak vatandaşa ‘çalışabilir’ raporuKayseri’de yaşayan ve 4 yıldır yatalak olan Mustafa Kaygısız, 7 ay önce geçirdiği beyin tümörü ameliyatıyla tamamen yakınlarına bağımlı hale geldi...
17.12.2018Gündem
'Sahada teksiniz'
'Sahada teksiniz'38 yaşındaki üç çocuk babası Murat Ay, 2016’dan beri böbrek nakli bekliyor. Hayata tutunmak için büyük çaba sarf eden Ay “Ben şu durumumda bile tüm organlarımı bağışladım, insanların daha bilinçli olması gerekir” diyor.
2.12.2018Pazar
Her nakilden sadece 1’i kadavradan
Her nakilden sadece 1’i kadavradanOrgan Nakli Merkezi Bölüm Başkanı ve Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. İbrahim Berber, canlı vericiden nakilde dünya şampiyonu olan Türkiye’nin kadavradan organ naklinde ise son sıralarda yer aldığını belirtirken, buna karşın son yıllarda olumlu düzenlemeler yapılmasının umut verdiğini söylüyor. Prof. Dr. İbrahim Berber, 3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası kapsamında önemli açıklamalarda bulundu…
Ölmediğimiz için cezalandırılıyoruz
Ölmediğimiz için cezalandırılıyoruzSoma’da, 31 Temmuz 2007 tarihinde Azyak Kömür Madencilik firmasına bağlı kömür ocağında, yerin 350 metre altında dinamit patlatılması sırasında 5 işçi yaralandı.
27.05.2018Gündem
Engelli olarak gösterip malulen emekli yapmışlar! O çete çökertildi
Engelli olarak gösterip malulen emekli yapmışlar! O çete çökertildiİstanbul merkezli 5 ilde yapılan operasyonda sağlıklı insanları engelli olarak göstererek malulen emekli eden; SGK uzmanı, polis, ebe, imamın da bulunduğu çete çökertildi.
17.04.2018Gündem
‘Sahte rapor’ çetesi çöktü
‘Sahte rapor’ çetesi çöktüİstanbul’da, birçok kişiye sahte “engelli raporu” alan şebekeye yönelik beş ilde düzenlenen operasyonda, 31 kişi gözaltına alındı. Erken emeklilik, ÖTV indirimi, ücretsiz taşıma kartı alımı gibi engelli vatandaşlara tanınan haklardan usulsüz yararlandırma sağlayan çeteden 13 kişi aranıyor...
3.04.2018Gündem
Şeker hastasına emeklilik hakkı
Şeker hastasına emeklilik hakkıSosyal güvenlik mevzuatımız çalışma gücünü belli oranda kaybeden sigortalılara erken emeklilik hakkı tanıyor.
19.03.2018Ekonomi
Engellinin rapor çilesine neşter
Engellinin rapor çilesine neşterEngellilik durumunun ispatı ve engellilerin evde bakım yardımı, malulen emeklilik ya da vergi indirimi gibi imkanlardan yararlanabilmek için gerekli sağlık kurulu raporlarının alımı ile yenilenme süreçlerinde yaşanan sıkıntılara neşter vuruluyor.
14.02.2018Gündem
ABD'li devin Kocaeli fabrikasını sarsan iddia!
ABD'li devin Kocaeli fabrikasını sarsan iddia!ABD’li lastik devinin Kocaeli’ndeki fabrikasında 4 çalışanın 5 milyon lirayı zimmete geçirdiği öne sürüldü. Müfettişler inceledi, vurguncular işten atıldı, firma suç duyurusu yaptı.
9.12.2017Ekonomi
Protez bacaklı itfaiyeci azmiyle örnek oluyor
Protez bacaklı itfaiyeci azmiyle örnek oluyorİzmir'de 10 yıl önce yangın tüpü eğitimi sırasında meydana gelen patlamada yaralandıktan sonra iki bacağına protez takılan itfaiye eri, mesleğini aktif olarak yapamasa da göreve çıkan arkadaşlarının koordinasyonunu sağlıyor.
14.10.2017Gündem
Malulen emekli olmak istedi, şok oldu!
Malulen emekli olmak istedi, şok oldu!Trabzon’un Maçka ilçesine bağlı Temelli Mahallesi’nde oturan 62 yaşındaki elektrik tesisatçısı Ömer Eyüpler, bir ayağı kesik, iki gözünden birinin az görmesi sonucu malulen emeklilik için başvurduğunu ancak hastanenin verdiği raporda “çalışabilir” cevabı karşısında şok olduğunu belirterek durumu yargıya taşıdığını söylüyor.
1.06.2017Gündem

Benzer Haber Etiketleri

emeklilikMalulen emeklilik şartlarımalulen emeklilikizinistifa

Malulen Emeklilik ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.