Merkez

Merkez

Son dakika Merkez haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Merkez gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Merkez haber sayfamızda...

Merkez

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 127.640 merkez haberi bulunmuştur.
Japonya'da enflasyon hızı yavaşladı
Japonya'da enflasyon hızı yavaşladı Japonya'da tüketici enflasyonu Nisan ayında daha yavaş bir tempoda arttı ancak Japonya Merkez Bankası'nın (BoJ) hedefinin üzerinde kalmayı sürdürdü.
24.05.2024 Uzmanpara
Dolar bugün kaç liradan işlem görüyor?
Dolar bugün kaç liradan işlem görüyor? Dolar/TL haftanın son işlem gününe 32.16'nın üzerinde başladı.
24.05.2024 Uzmanpara
Altın fiyatlarında son durum ne?
Altın fiyatlarında son durum ne? Altın fiyatları haftanın ilk işlem gününde gördüğü rekor seviyelerden geri çekildi. Peki yeni günde piyasada son durum ne? İşte detaylar...
24.05.2024 Uzmanpara
Dünyanın ev tekstili İstanbul’da buluştu
Dünyanın ev tekstili İstanbul’da buluştu Ev tekstili sektörünün çatı kuruluşu Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TETSİAD) tarafından, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) iştiraki KFA Fuarcılık organizasyonunda düzenlenen HOMETEX, sektörün küresel oyuncularını bir araya getirdi.
24.05.2024 Ekonomi
Fahiş fiyat ve stokçuluk cezaları artıyor! Meclis'te kabul edildi
Fahiş fiyat ve stokçuluk cezaları artıyor! Meclis'te kabul edildi Fahiş fiyat ve stokçuluk cezalarının artırılmasını da içeren kanun teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı.
24.05.2024 Ekonomi
Bakan Tunç, Türki Cumhuriyetlerin baro birliği başkanları ile görüştü
Bakan Tunç, Türki Cumhuriyetlerin baro birliği başkanları ile görüştü Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Türkiye Barolar Birliği ile Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC), Özbekistan ve Türkmenistan baro birliklerinin başkanları ve temsilcileri ile bakanlıkta görüştü.
23.05.2024 Gündem
Mersin'de müşterisini öldüren köpek eğitmeni: Ben sadece ailemi korumak istedim
Mersin'de müşterisini öldüren köpek eğitmeni: Ben sadece ailemi korumak istedim Mersin'de müşterisi Mehmet Bozdoğan'ı (39) borç- alacak meselesi nedeniyle çıkan arbede sırasında tabancayla vurarak öldürdüğü gerekçesiyle yargılanan köpek eğitmeni Görkem Özdemir (36) duruşmada, "Ben sadece ailemi ve personelimi korumak istedim. Öldürmek gibi bir husumetim yoktu, üzgünüm" dedi.
23.05.2024 Gündem
Bakan Şimşek duyurdu! Vergi kayıp ve kaçağıyla ilgili yeni adım
Bakan Şimşek duyurdu! Vergi kayıp ve kaçağıyla ilgili yeni adım Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Vatandaşlarımızın daha kolay ve hızlı bir şekilde ihbarda bulunabilmeleri için Gelir İdaresi Başkanlığımız yeni kanalları devreye aldı." açıklamasında bulundu.
23.05.2024 Ekonomi
Putin onayladı! ABD varlıklarının kullanılmasına izin verildi
Putin onayladı! ABD varlıklarının kullanılmasına izin verildi Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya'daki ABD varlıklarının kullanılmasına izin veren kararnameyi imzaladı.
23.05.2024 Dünya
TSK personeline ilişkin kanun teklifi Meclis'e sunuldu
TSK personeline ilişkin kanun teklifi Meclis'e sunuldu AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, 'Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Personel Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'ni, TBMM Başkanlığı'na sunduklarını açıkladı.
23.05.2024 Gündem
Son dakika: İstanbul'da metroda intihar girişimi! Mecidiyeköy istasyonu kapatıldı
Son dakika: İstanbul'da metroda intihar girişimi! Mecidiyeköy istasyonu kapatıldı İstanbul'da Şişli-Mecidiyeköy metro istasyonunda bir yolcunun intihar girişiminde bulunması nedeniyle metro istasyonu işletmeye kapatıldı.
23.05.2024 Gündem
Merkez Bankası'nın toplam rezervleri arttı
Merkez Bankası'nın toplam rezervleri arttı Merkez Bankası toplam rezervleri 17 Mayıs ile biten haftada 4 milyar 723 milyon dolar arttı.
23.05.2024 Ekonomi
Merkez Bankası’nın rezervleri arttı
Merkez Bankası’nın rezervleri arttı Merkez Bankası toplam rezervleri 17 Mayıs ile biten haftada 4 milyar 723 milyon dolar arttı.
23.05.2024 Uzmanpara
Bakan Fidan'dan ve AB Komiseri'nden peş peşe vize serbestisi açıklaması
Bakan Fidan'dan ve AB Komiseri'nden peş peşe vize serbestisi açıklaması Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ile AB Komşuluk ve Genişleme Komiseri Varhelyi düzenledikleri ortak basın toplantısında vize serbestisine konusuyla ilgili peş peşe açıklamalar yaptılar.
23.05.2024 Dünya
TCMB'den zorunlu karşılık kararı
TCMB'den zorunlu karşılık kararı Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) likidite fazlasının sterilizasyonu amacıyla yeni adımlar attı.
23.05.2024 Uzmanpara
Niğde’de üreticilere hibe desteği
Niğde’de üreticilere hibe desteği Niğde Tarım ve Orman İl Müdürü Asım Baş; 2024 yılı 19. Etap Kırsal Kalkınma Destekleri çerçevesinde Bireysel Sulama Sistemlerinin Desteklenmesi için yapılan proje başvurularından 573 üreticinin hibe desteği almaya hak kazandığını söyledi.
23.05.2024 Ekonomi
Merkez Bankası'ndan zorunlu karşılık kararı
Merkez Bankası'ndan zorunlu karşılık kararı   Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, likidite fazlasının sterilizasyonu amacıyla yeni adımlar attı.
23.05.2024 Ekonomi
Bakan Şimşek: İstikrar ve reform programımız var
Bakan Şimşek: İstikrar ve reform programımız var Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türkiye Katılım Bankaları Genel Kurulu’nda önemli açıklamalarda bulundu.
23.05.2024 Ekonomi
Faiz kararı kredilere nasıl yansıyacak? Merkez Bankası'ndan ek adım mesajı!
Faiz kararı kredilere nasıl yansıyacak? Merkez Bankası'ndan ek adım mesajı! Piyasaların kilitlendiği karar açıklandı. Merkez Bankası, politika faizini bekntilere paralel yüzde 50'de sabit tuttu. TCMB'den yapılan açıklamada, piyasadaki fazla likiditenin ilave tedbirlerle sterilize edileceği kaydedildi. Finansal istikrar için ek adımlar atılacağına da vurgu yapıldı. Peki enflasyondaki düşüşü ne zaman göreceğiz? Faiz kararı kredilere nasıl yansıyacak? İşte detaylar...
23.05.2024 Ekonomi
Merkez Bankası'nın faiz kararı belli oldu
Merkez Bankası'nın faiz kararı belli oldu Merkez Bankası (TCMB), bugünkü toplantısında piyasa beklentilerine paralel olarak politika faizini yüzde 50'de sabit tuttu.
23.05.2024 Haberler
KARAR AÇIKLANDI! MERKEZ BANKASI Mayıs ayı faiz kararını duyurdu! TCMB Para Politikası Kurulu faiz kararı ne oldu?
KARAR AÇIKLANDI! MERKEZ BANKASI Mayıs ayı faiz kararını duyurdu! TCMB Para Politikası Kurulu faiz kararı ne oldu? Merkez Bankası Para Politikası Kurulu Mayıs ayı faiz kararı açıklandı. Yurt içi piyasaların yakından takip ettiği karar 14:00'te açıklandı. Peki Mayıs ayı faiz kararı ne oldu?
23.05.2024 Bilgi Rehberi

Benzer Haber Etiketleri

Merkez ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.