Millî Eğitim Bakanlığı

Millî Eğitim Bakanlığı

Son dakika Millî Eğitim Bakanlığı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Millî Eğitim Bakanlığı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Millî Eğitim Bakanlığı haber sayfamızda...

Millî Eğitim Bakanlığı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 30 millî eğitim bakanlığı haberi bulunmuştur.
Büyük başarı! Kendisi 500 tam puan, ikizi ise 1 yanlışla 496 puan aldı
Büyük başarı! Kendisi 500 tam puan, ikizi ise 1 yanlışla 496 puan aldı İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı'na Türkiye'de 1 milyon 86 bin 894 öğrenci katılırken Bilecik'te 6 kişi tam puan aldı. Tam puan alan 8'inci sınıf öğrencisi Aybike Altıntaş'ın ikizi Belihan ise 1 yanlışla 496 puan aldı.
22.05.2024 Eğitim
Açıklandı! MEB PERSONEL ALIMI KPSS-2024/3 tercih sonuçları SORGULAMA 📌 MEB 695 sözleşmeli personel alımı sonuç ekranı
Açıklandı! MEB PERSONEL ALIMI KPSS-2024/3 tercih sonuçları SORGULAMA 📌 MEB 695 sözleşmeli personel alımı sonuç ekranı Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafındandan farklı branşlarda görevlendirilmek üzere 695 sözleşmeli personel alımı tercihleri alındı. KPSS-2024/3 tercih kılavuzuna göre MEB personel alımı 2024 sonuçları açıklandı mı, nasıl sorgulanır? İşte, sorgulama ekranı...
3.02.2024 Bilgi Rehberi
MEB 2023 YLSY sözlü sınava girecek adayları açıkladı
MEB 2023 YLSY sözlü sınava girecek adayları açıkladı Millî Eğitim Bakanlığınca 2023 YLSY kapsamında burs ile lisansüstü öğrenim için yurt dışına gönderilmek üzere başvuran adaylardan sözlü sınava çağrılmaya hak kazananlar açıklandı.
5.01.2024 Eğitim
MEB'le İHH arasında işbirliği! ‘İyilikte Yarışan Sınıflar’ projesi için 5 yıllık protokol imzaladı
MEB'le İHH arasında işbirliği! ‘İyilikte Yarışan Sınıflar’ projesi için 5 yıllık protokol imzaladı Millî Eğitim Bakanlığı ve İHH İnsani Yardım Vakfı arasında, ‘İyilikte Yarışan Sınıflar’ projesi için 5 yıllık iş birliği protokolü imzalandı.  Okul öncesi eğitim kurumları, ilkokul, ortaokul, lise ve özel okullardaki öğrencilerin katılabildiği proje ile öğrenciler, harçlıklarından biriktirdikleri 400 lira ile yetim bir çocuğun ihtiyaçlarının karşılanmasına destek veriyor.
20.11.2023 Eğitim
MEB yazılı sınavlara ilişkin örnek soru kitapçığı yayımlandı
MEB yazılı sınavlara ilişkin örnek soru kitapçığı yayımlandı Millî Eğitim Bakanlığınca, resmî ve özel ortaokul ile liselerde yapılacak yazılı sınavlara yönelik örnek soru kitapçıkları ve açıklamalar yayımlandı.
10.10.2023 Eğitim
MEB açıkladı: Öğretmenlere çevrimiçi kariyer sınavı
MEB açıkladı: Öğretmenlere çevrimiçi kariyer sınavı Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı Uygulama Kılavuzu, güncellenerek Bakanlık internet sitesinde yayımlandı.
4.10.2023 Gündem
Milli sporculardan öğretmen ataması yapılacak
Milli sporculardan öğretmen ataması yapılacak Millî Eğitim Bakanlığı, eğitim kurumlarının beden eğitimi alanında öğretmen ihtiyacının karşılanması amacıyla 141 kontenjan için milli sporculardan sözleşmeli öğretmen ataması yapılacağını açıkladı.
14.09.2023 Gündem
LGS adaylarına 'tercih danışmanlığı' hizmeti! MEB detayları paylaştı
LGS adaylarına 'tercih danışmanlığı' hizmeti! MEB detayları paylaştı Millî Eğitim Bakanlığı, öğrencilerin liselere yerleşme süreçlerinde destek olmak amacıyla 81 il ve ilçe merkezlerinde "tercih danışmanlığı" hizmeti başlattı.
4.07.2023 Gündem
Bakan Özer: Eğitimin tüm kademlerinde okullaşma oranını yüzde 99'a çıkartacağız
Bakan Özer: Eğitimin tüm kademlerinde okullaşma oranını yüzde 99'a çıkartacağız  Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Mart 2023 itibariyle Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk kez eğitimin tüm kademlerinde okullaşma oranlarını, yüzde 99'a çıkartmış olacağız. Bunu yaparken eğitimde kaliteyi göz ardı etmeyeceğiz. Kalite bizim birinci önceliğimiz" dedi.  
5.01.2023 Gündem
Şampiyonlar, Agah Efendi'de
Şampiyonlar, Agah Efendi'de Geçtiğimiz hafta Millî Eğitim Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı arasında trafiğin tanımı, kuralları, trafik güvenliğinin önemi, trafikte insanların rolleri ve iletişim konularının öğretilmesi amacıyla, "Ailelerde Trafik Bilincinin Geliştirilmesi İş Birliği Protokolü", Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından imzalanmıştı.
29.11.2022 Diğer
LGS kapsamında yerleştirmeye esas ikinci nakil sonuçları açıklandı
LGS kapsamında yerleştirmeye esas ikinci nakil sonuçları açıklandı Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yerleştirmeye esas ikinci nakil sonuçlarının açıklandığını, tercih yapan öğrencilerin yüzde 97.6'sının istedikleri bir liseye yerleştirildiğini bildirdi.
8.08.2022 Gündem
Millî Eğitim Bakanlığı duyurdu: İlk kez uygulanacak
Millî Eğitim Bakanlığı duyurdu: İlk kez uygulanacak Millî Eğitim Bakanlığı, 22 Ocak-6 Şubat tarihlerindeki iki haftalık yarıyıl tatilinde öğretmenlere isteğe bağlı kapsamlı eğitim programı hazırladı. MEB, bu kapsamda yeni bir dijital platform oluşturdu ve ÖBA'yı (Öğretmen Bilişim Ağı) ilk kez yarıyıl tatilinde uygulayacak. Öğretmenler 24 Ocak-04 Şubat tarihleri arasında kendileri için hazırlanmış olan hizmet içi eğitim faaliyetlerine ÖBA (Öğretmen Bilişim Ağı) üzerinden katılabilecekler. Seminerlere katılım isteğe bağlı olacak. Seminerler, belirtilen tarih aralığında sürekli yayında olup internet bağlantısı olan herhangi bir yerden katılım sağlanabilecek.
16.01.2022 Gündem
Son dakika! Milli Eğitim Bakanlığı alan değişikliği takvimini açıkladı
Son dakika! Milli Eğitim Bakanlığı alan değişikliği takvimini açıkladı Millî Eğitim Bakanlığı'na bağlı resmi eğitim kurumlarında kadrolu öğretmen olarak görev yapanların alan değişikliği takvimi açıklandı. Alan değişikliği için başvurular 7-11 Şubat 2022 tarihleri arasında alınacak.
30.12.2021 Gündem
Millî Eğitim Bakanlığı ve Turkcell’den geleceğin yazılımcıları için İstihdam seferberliği
Millî Eğitim Bakanlığı ve Turkcell’den geleceğin yazılımcıları için İstihdam seferberliği Millî Eğitim Bakanlığı ve Turkcell iş birliğiyle hayata geçirilen ‘Geleceği Yazanlar - Gençlere Yatırım, Geleceğe Yazılım’ programıyla, üniversite son sınıf öğrencileri ve mezunlara yazılım teknolojileri alanında eğitim, sertifikasyon ve istihdam imkânı sağlanıyor
5.12.2021 Ekonomi
Hasan Ali Yücel: 'Hayatta ben en çok babamı sevdim'
Hasan Ali Yücel: 'Hayatta ben en çok babamı sevdim' Köy Enstitüleri'nin kurucusu Hasan Ali Yücel, Türkiye'de görev yapmış en önemli bakanlardan biri. Aynı zamanda şair Can Yücel'in babası olan ve erken Cumhuriyet döneminde yaptıklarıyla hafızalara kazınan Hasan Ali Yücel'in hayatına gelin Molatik olalım...
4.05.2021 Portre
MEB, 'Türkçe’nin Yabancı Dil Olarak Öğretimi Programı'nı başlattı
MEB, 'Türkçe’nin Yabancı Dil Olarak Öğretimi Programı'nı başlattı Yabancı öğrencilere Türkçe öğretiminde kullanılmak üzere geliştirilen 'Türkçe’nin Yabancı Dil Olarak Öğretimi Programı' uygulanmaya başlandı. Türkçe dil becerilerinin kazandırılmasında ulusal ve uluslararası standartları sağlamak amacıyla hazırlanan program, Millî Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) bu alana yönelik onaylı ilk programı olma özelliğini taşıyor.
15.12.2020 Gündem
Hamza Aydoğdu kimdir, kaç yaşında? Aksaray Valisi olarak atanan Hamza Aydoğdu aslen nereli?
Hamza Aydoğdu kimdir, kaç yaşında? Aksaray Valisi olarak atanan Hamza Aydoğdu aslen nereli? Resmi Gazete'de yayımlanan 10 Haziran 2020 valiler kararnamesi ile Aksaray Valisi olarak atanan Hamza Aydoğdu, Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü 'nde görev alıyordu. Resmi Gazate'de kararın yayımlanmasının ardından Aksaray'ın yeni valisi olan Hamza Aydoğdu kimdir sorusu gündeme geldi. Peki Hamza Aydoğdu kimdir?
10.06.2020 Gündem
MEB'den özel eğitim kurslarıyla ilgili flaş açıklama
MEB'den özel eğitim kurslarıyla ilgili flaş açıklama MİLLİ Eğitim Bakanlığı (MEB), Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği’nde yapılan değişikliklerin Resmi Gazete’de yayımlandığını duyurdu.
5.08.2016 Siyaset
Direksiyon eğitimi sınav ücretine zam
Direksiyon eğitimi sınav ücretine zam 2015'te direksiyon eğitimi dersi uygulama sınavına girecek kursiyerlere kötü haber! Direksiyon eğitimi sınav ücretine zam geldi. Yapılan açıklamalara göre, direksiyon eğitimi sınav ücreti, 50 liradan 60 liraya çıkarıldı...
10.01.2015 Eğitim
Erdoğan: Sizin özgüveniniz yok
Erdoğan: Sizin özgüveniniz yok Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ankara'da açılış töreninde konuştu.Erdoğan "Amerika'ya Colomb'dan önce müslümanların gittiği yeni bir iddia değil. Türkiye'de ve dünyada çok sayıda bilim adamı bunu iddia ediyor. Bir takım köşe yazarları ve gençler bununla alay ettiler, inamadılar çünkü müslümanların bunu yapamayacağına inanıyorlardı.Çünkü özgüvenleri eksik. Bilimin tarihi tarafsız yazılsa Doğu'nun katkısı ortaya çıkar" dedi
18.11.2014 Siyaset
66 ayını tamamlayan çocuklar kayıt yaptıracak
66 ayını tamamlayan çocuklar kayıt yaptıracak MİLLİ Eğitim Bakanlığı, 12 yıllık zorunlu eğitime yönelik uygulamalar hakkında genelge yayınladı.
9.05.2012 Eğitim
5’inci Dönem Derin Kar ve Şiddetli Soğuklarda Muharebe Kursu yapıldı
5’inci Dönem Derin Kar ve Şiddetli Soğuklarda Muharebe Kursu yapıldı Milli Savunma Bakanlığı, 5’inci Dönem Derin Kar ve Şiddetli Soğuklarda Muharebe Kursu'nun 36 misafir askerle yapıldığını açıkladı.
6.03.2024 Gündem
MSB paylaştı! Hava Kuvvetleri'nden eğitim uçuşu
MSB paylaştı! Hava Kuvvetleri'nden eğitim uçuşu Milli Savunma Bakanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı unsurların Kıbrıs Adası'nın güneyindeki uluslararası hava sahasında eğitim uçuşu gerçekleştirdiğini açıkladı.
2.12.2023 Gündem
Tahıl Koridoru Anlaşması devam edecek mi? MSB kaynaklarından açıklama
Tahıl Koridoru Anlaşması devam edecek mi? MSB kaynaklarından açıklama Tahıl Koridoru Anlaşması'na ilişkin Milli Savunma Bakanlığı kaynaklarından açıklama yapıldı. Geçiş için bekleyen gemilerin olduğu vurgusu yapılan açıklamada anlaşmanın devam etmesinin temenni edildiğini de bildirildi.
27.07.2023 Gündem
MSB açıkladı! Son bir haftada 19 terörist etkisiz hale getirildi
MSB açıkladı! Son bir haftada 19 terörist etkisiz hale getirildi Milli Savunma Bakanlığı, terörle mücadelede son bilançoyu açıkladı.
13.07.2023 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Millî Eğitim Bakanlığı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.