Mithat Sancar

Mithat Sancar

Halkların Demokratik Partisi Mardin 1 .sıra Adayı.1963 yılında Mardin'in Nusaybin ilçesinde doğan Sancar, Diyarbakır Öğretmen Lisesinden mezun olduktan sonra Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Ardından aynı üniversitede “Temel Hakların Yorumu’’ konulu teziyle 1995 yılında doktorasını verdi. 1999 yılında da ‘‘Hukuk Devleti’’ konulu teziyle de doçent olan Sancar, 2007 yılında da profesör oldu.Akil Adamlar Komisyonu Marmara Bölgesi üyesi Sancar, evlidir.

Mithat Sancar

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 449 mithat sancar haberi bulunmuştur.
HDP'li Sancar: Kendi adayımızı çıkarmayı da en önemli seçenek olarak tutuyoruz
HDP'li Sancar: Kendi adayımızı çıkarmayı da en önemli seçenek olarak tutuyoruzHDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, "Müzakere ile, açık diyalog ve mutabakatla ortak aday fikrine açık olduğumuzu söyledik. Bu saydığımız yöntemler karşılık bulmazsa şüphesiz kendi adayımızı çıkarmayı da en önemli seçenek olarak tutuyoruz" dedi.
14.06.2022Siyaset
Bakan Bozdağ'dan 'stokçuluk ve fahiş fiyat' açıklaması: Cezaların alt ve üst sınırı artırılıyor
Bakan Bozdağ'dan 'stokçuluk ve fahiş fiyat' açıklaması: Cezaların alt ve üst sınırı artırılıyorAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, katıldığı televizyon programında gündeme ilişkin konuları değerlendirdi. Bozdağ, stokçuluk ve fahiş fiyat uygulayanlara cezaların artırılacağını, uzlaştırma alanının genişletileceğini ve 6’lı masada yer alan partilerin henüz bir isim açıklamadığına değindi.
9.06.2022Ekonomi
Ahmet Say son yolculuğuna uğurlandı
Ahmet Say son yolculuğuna uğurlandıTedavi gördüğü hastanede önceki gün yaşamını yitiren müzikolog ve yazar Ahmet Say (87) dün Ankara’da düzenlenen törenlerle son yolculuğuna uğurlandı. Fazıl Say babası Ahmet Say için düzenlenen anma programında “Babam Ahmet Say” adlı bestesini ilk kez çaldı.
13.05.2022Kültür Sanat
10 milletvekiline ait 12 dokunulmazlık dosyası Meclis'te
10 milletvekiline ait 12 dokunulmazlık dosyası Meclis'teHDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar'ın da aralarında bulunduğu 10 milletvekiline ait 12 dokunulmazlık dosyası, TBMM Başkanlığı'na sunuldu.
19.04.2022Siyaset
HDP'li Semra Güzel nerede? Konuşulan fotoğrafın çekildiği yer belli oldu
HDP'li Semra Güzel nerede? Konuşulan fotoğrafın çekildiği yer belli olduHer yerde aranan HDP'li Semra Güzel'in ortaya çıkan son fotoğrafıyla ilgili bilgiler ortaya çıktı. Norveç'te çekildiği iddia edilen fotoğrafın sırrını CNN Türk İstihbarat Şefi Nihat Uludağ aktardı.
19.04.2022Gündem
HDP’li Sancar muhalefete yüklendi: İktidarın zihniyetinden uzaklaşmak zorundasınız
HDP’li Sancar muhalefete yüklendi: İktidarın zihniyetinden uzaklaşmak zorundasınızHDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, isim vermeden Millet İttifakı içinde yer alan muhalefet partilerini, iktidarın zihniyeti ile hareket etmekle eleştirdi. Sancar, "Eğer bu iktidarın alternatifi olmak istiyorsanız bu iktidarın zihniyetinden uzaklaşmak zorundasınız eğer gerçekten bu ülkeye demokrasi adalet, barış, getirmek istiyorsanız iktidarın çizdiği oyun sahası içinde kalmayacaksınız" dedi.
6.04.2022Siyaset
‘Açıklamalarımız yeterince açık’
‘Açıklamalarımız yeterince açık’CHP MYK, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı. Kılıçdaroğlu'nun "5 genel başkan tamam derse aday olurum" açıklamasıyla ilgili CHP'li Oğuz Kaan Salıcı, "Bu açıklama yeterince açık" dedi.
22.02.2022Siyaset
HDP binasındaki cinayetin sanığı yeniden hakim karşısında
HDP binasındaki cinayetin sanığı yeniden hakim karşısındaİzmir’de, HDP il binasında Deniz Poyraz'ı (38) öldüren Onur Gencer’in (27), yargılanmasına devam edilecek. Bugün görülecek ikinci duruşma öncesi adliye önünde basın açıklaması yapıldı.
24.01.2022Gündem
HDP'den CHP'ye ‘ortak önerge’ teklifi
HDP'den CHP'ye ‘ortak önerge’ teklifiHDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar,  TBMM'de muhalefet partilerinin ortak bir önergeyle seçim talebinde bulunması, parlamenter sisteme geçiş ve muhalefet cephesinde diyaloğun güçlendirilmesine yönelik temasları çerçevesinde dün DEVA Partisi’nin ardından CHP Genel Merkezi'’ni ziyaret etti.
29.12.2021Siyaset
Kılıçdaroğlu, HDP'li Buldan ve Sancar ile görüştü
Kılıçdaroğlu, HDP'li Buldan ve Sancar ile görüştüCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar ile görüştü. Kılıçdaroğlu, "Kavgalardan çok acılar çektik. Kavgayı değil barışı öncelemeliyiz. Bir araya gelmeliyiz; oturmalıyız ve konuşmalıyız. Türkiye’nin çözülemeyecek hiçbir sorunu yok" dedi.
28.12.2021Siyaset
Diyarbakır'da HDP kongresinde 16 gözaltı
Diyarbakır'da HDP kongresinde 16 gözaltıDiyarbakır'da HDP'nin gençlik kongresinde 'terör örgütü propagandası' yaptıkları gerekçesiyle 16 kişi gözaltına alındı.
26.12.2021Gündem
'Türkiye'nin bir erken seçime ihtiyacı var'
'Türkiye'nin bir erken seçime ihtiyacı var'Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar'ı kabul etti.
23.12.2021Siyaset
HDP'den Saadet Partisi'ne ziyaret
HDP'den Saadet Partisi'ne ziyaretSaadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar'ı kabul etti.
22.12.2021Siyaset
‘Kur hareketleri gerçeğe uymuyor’
‘Kur hareketleri gerçeğe uymuyor’Genel Kurul’da, 2022 yılı bütçe görüşmeleri başladı. TBMM Başkanı Şentop’un yönettiği görüşmelerde Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, hükümet adına 2022 bütçesini sundu. “2022 bütçesi, yatırım, üretim, istihdam ve büyüme odaklı bir yapıda” diyen Oktay, son günlerdeki kur hareketlerinin ekonominin gerçeklerine uygun olmadığını söyledi.
7.12.2021Siyaset
Meclis'te bütçe görüşmeleri başladı!
Meclis'te bütçe görüşmeleri başladı!Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay Meclis'te başlayan bütçe görüşmelerinde önemli açıklamalarda bulundu. Oktay, "Büyümenin yüzde 10'u aşmasını bekliyoruz. Kurlarda yaşanan hareketlenme sadece faize bağlanamaz. Son günlerdeki kur hareketleri, ekonominin gerçeklerine uygun değildir. Bu manipülasyon girişimlerinin bize olduğu kadar, bunu yönlendirenlere de giderek artan bir maliyeti vardır ve bu sınama, ekonomi üzerinden ülkemize sözde diz çöktürmek isteyenler için de sürdürülebilir değildir. Ülkemizin döviz ihtiyacını en aza indirecek ve bu saldırılara karşı çok daha dayanıklı bir yapıyı hızlı bir şekilde oluşturacağız" dedi.
6.12.2021Ekonomi
Millet İttifakı’nın ‘stres testi’
Millet İttifakı’nın ‘stres testi’Cumhurbaşkanlığı adaylığı, Suriye tezkeresi ve özellikle HDP konusunda CHP ve İYİ Parti’den gelen farklı açıklamalar, Millet İttifakı’ndaki görüş ayrılıklarını ortaya çıkardı. Ancak iki partinin kurmayları, ‘Ayrışsak da beraberiz’ mesajını verdi.
5.11.2021Siyaset
Akşener’e tepki
Akşener’e tepkiHDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, grup toplantısında İYİ Parti lideri Akşener’in, “HDP’yi PKK’nın yanında konumlandırdıklarına” ilişkin açıklamasına tepki gösterdi.
4.11.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, Afrika ziyareti dönüşü önemli açıklamalar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, Afrika ziyareti dönüşü önemli açıklamalarCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afrika ziyareti dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını cevapladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özdemir Bayraktar'ın vefatı, erken seçim tartışmaları, büyükelçilerin Osman Kavala açıklaması, siyasi cinayetler iddiası, Birleşmiş Milletler, Yunanistan'ın Fransa ve ABD ile anlaşması konularıyla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
21.10.2021Siyaset
Evlat nöbetindeki aileler: İmamoğlu ziyaretimize gelmedi, acımızı paylaşmadı
Evlat nöbetindeki aileler: İmamoğlu ziyaretimize gelmedi, acımızı paylaşmadıDiyarbakır’da çocuklarının terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığını söyleyen 236 ailenin evlat nöbeti, 776'ncı gününe girdi. Aileler, Diyarbakır'a gelen İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun kendilerini ziyaret etmediğini, acılarını paylaşmadığını belirtip, tepkilerini dile getirdi. Aileler adına konuşan Süleyman Aydın, "Evlat nöbeti tutan anne ve babalar olarak Ekrem İmamoğlu'nu buradan kınıyoruz" dedi.
17.10.2021Gündem
HDP ‘üçüncü yol’ için kolları sıvadı
HDP ‘üçüncü yol’ için kolları sıvadıMillet ittifakına resmi olarak kabul edilmeyen HDP, “üçüncü yol” ittifakını örgütlemek için harekete geçiyor. Açıkladıkları tutum belgesi ile ilgili doğrudan tartışmalar yürütmek ve ilk ağızdan düşüncelerini aktarmak için geçen hafta muhalefet partileriyle görüşen HDP, tutum belgesinde de vurgulanan “üçüncü yol” seçeneğini örgütlemek için somut adım atacak.
15.10.2021Siyaset
Prof. Dr. Ayaydın'dan Millet İttifakı adayıyla ilgili CNN TÜRK'te flaş açıklama
Prof. Dr. Ayaydın'dan Millet İttifakı adayıyla ilgili CNN TÜRK'te flaş açıklamaProf. Dr. Aydın Ayaydın, Ahmet Hakan'ın moderatörlüğünde gerçekleşen Tarafsız Bölge programında siyasi kulislerde konuşulan ve merak edilen soruları yanıtladı. Prof. Dr. Aydın Ayaydın, "Hem CHP tavanında hem de tabanında Kemal Kılıçdaroğlu'nun Millet İttifakı adaylığı benimsenmiş durumda" dedi.
11.10.2021Gündem
‘Müzakere ederek yol bulmak zorundayız’
‘Müzakere ederek yol bulmak zorundayız’HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, açıkladıkları tutum belgesinin “Türkiye deklarasyonu” olduğunu belirterek, “Müzakere ederek yol bulmak zorundayız” dedi.
6.10.2021Siyaset
Erdoğan’dan Meclis açılışında birlik ve beraberlik mesajı: Parçalanarak güçlenemeyiz
Erdoğan’dan Meclis açılışında birlik ve beraberlik mesajı: Parçalanarak güçlenemeyizYeni Yasama Yılı açılışında konuşan Erdoğan, “Hiçbirimiz için başka Türkiye yok... Aklımızdan asla çıkarmamalıyız ki, bölünerek büyüyemeyiz, parçalanarak güçlenemeyiz” dedi. Erdoğan yeni anayasanın millete verilecek en güzel 2023 hediyesi olacağını vurguladı
2.10.2021Siyaset
İttifaklarda yer alma arayışımız yok
İttifaklarda yer alma arayışımız yokHDP, 2023 seçimlerine yönelik tutum belgesini 11 ilkesel şart üzerinden ve “anahtar konumdayız” vurgusuyla açıkladı.
28.09.2021Siyaset
HDP: İttifakta yer almayacağız
HDP: İttifakta yer almayacağızHDP Eş Genel Başkanı Buldan yaptığı açıklamada "Herhangi bir ittifak içinde yer alma arayışımızın olmadığını açıklıkla vurguluyoruz." ifadelerini kullandı. Buldan, "Türkiye'nin çözmesi gereken en köklü sorunu Kürt sorunudur. Meclis, diyalog ve çözüm zeminini kurarak, demokratik müzakere yöntemleriyle tüm toplum için geleceğin kazanılmasına önayak ve odak olmalıdır." dedi.
27.09.2021Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Mithat Sancar ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.