Mor Patates

Mor Patates

Son dakika mor patates haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan mor patates gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan mor patates haber sayfamızda...

Mor Patates

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 129 mor patates haberi bulunmuştur.
Sivas'ta mor renkli tescilli patatesin hasadı başladı
Sivas'ta mor renkli tescilli patatesin hasadı başladıSivas'ta, içerdiği antioksidanlar ve yüksek besin değeri nedeniyle ilgi gören mor renkli tescilli patates çeşidinin hasadına başlandı.
21.10.2021Haberler
Sivas'ta üretiliyor! Besin değeri çok yüksek
Sivas'ta üretiliyor! Besin değeri çok yüksekSivas'ta, içerdiği antioksidanlar ve yüksek besin değeri nedeniyle ilgi gören mor renkli tescilli patates çeşidinin hasadına başlandı.
21.10.2021Ekonomi
Bilen vazgeçmiyor! Hollanda'dan bile almaya gelecekler
Bilen vazgeçmiyor! Hollanda'dan bile almaya geleceklerElverişli iklimi ve verimli topraklarıyla ürün çeşitliliği bakımından zengin olan Muğla'da, hasadına başlanan mor patates, verimi ve fiyatıyla üreticisini mutlu etti.
18.09.2021Ekonomi
Sivas'ta 'mor patates' ekimi yapıldı
Sivas'ta 'mor patates' ekimi yapıldıSivas'ta son yıllarda yaygınlaştırılmaya çalışılan mor patates türünün bu yıl ki ekim sezonu başladı. Vali Salih Ayhan, Hafik ilçesine bağlı Göydün köyünde düzenlenen ekim törenine katıldı.
24.04.2021Haberler
Sivas'ta ekimine başlandı! Mor patates...
Sivas'ta ekimine başlandı! Mor patates...Sivas'ta son yıllarda yaygınlaştırılmaya çalışılan mor patates türünün bu yıl ki ekim sezonu başladı. Vali Salih Ayhan, Hafik ilçesine bağlı Göydün köyünde düzenlenen ekim törenine katıldı.
24.04.2021Ekonomi
Datça'da hasadı başlayan turfanda patates üreticisini mutlu etti
Datça'da hasadı başlayan turfanda patates üreticisini mutlu ettiMuğla'nın Datça ilçesinde hasadına başlanan turfanda patates, verimi ve fiyatıyla üreticisini memnun etti.
21.04.2021Ekonomi
Patates Kaç Dakikada Haşlanır? Düdüklü Tencerede Patates Kaç Saatte Pişer?
Patates Kaç Dakikada Haşlanır? Düdüklü Tencerede Patates Kaç Saatte Pişer?Patlıcangiller familyasının en sevilen yumruları arasında olan patates otsu bitki türüdür. Patates sözcüğü Amerika yerlilerinin dilinden İspanyolca aracılığı ile çeşitli Avrupa dillerine geçmiştir. Türkçeye İtalyanca ve Yunancadan girmiştir. Patatesin Türkçe eş anlamlısı çisil sözcüğüdür. Kıbrıs ağzında patatese badadez denilmektedir. İşte, merak edilen tüm detaylar.
11.12.2020Püf Noktası
Eskişehir'de mor patates hasadı başladı
Eskişehir'de mor patates hasadı başladıTürkiye’de ilk defa iki kadın girişimci tarafından Eskişehir’de üretimi yapılan mor patatesin hasadına başlandı.
6.11.2020Haberler
Tek kadın girişimci onlar! Türkiye'de ilk oldular...
Tek kadın girişimci onlar! Türkiye'de ilk oldular...Türkiye’de ilk defa iki kadın girişimci tarafından Eskişehir’de üretimi yapılan mor patatesin hasadına başlandı.
6.11.2020Ekonomi
Mor majeste yüz güldürdü
Mor majeste yüz güldürdüTarım ve Orman Bakanlığı'nca tescilli yerli 'mor patates' tohumunun ekildiği Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde hasattan yüksek verim elde edildi.
4.11.2020Ekonomi
"İlkmor"un sofralara yolculuğu başladı
"İlkmor"un sofralara yolculuğu başladıİçerdiği antioksidanlar ve yüksek besin değeriyle dikkati çeken, mor renge sahip tescilli patates çeşidi "İlkmor"un sofralara yolculuğu başladı.
19.10.2020Haberler
Tescilli mor patates "ilkmor"un sofralara yolculuğu başladı
Tescilli mor patates "ilkmor"un sofralara yolculuğu başladıİçerdiği antioksidanlar ve yüksek besin değeriyle dikkati çeken, mor renge sahip tescilli patates çeşidi "İlkmor"un sofralara yolculuğu başladı.
19.10.2020Ekonomi
Datça’da mor patates hasadı
Datça’da mor patates hasadıDatça’da nisanda ekimi yapılan ve kilosu 20 ila 25 liradan satışa sunulan mor patatesin hasadı başladı...
5.10.2020Ege
Sivas'ta mor patates ekimi yapıldı
Sivas'ta mor patates ekimi yapıldıTohumluk patates üretiminde Türkiye'de ilk sırada yer aldığı belirtilen Sivas'ta mor patates ekimi yapıldı.
21.05.2020Ekonomi
Kanser düşmanı: Mor patates
Kanser düşmanı: Mor patatesBolu’da özellikle obezite ile mücadelede olumlu sonuçlar veren ve ticari değeri çok yüksek olan mor patatesin üretimine başlanıldı.
21.08.2019Genel Sağlık
Mor patates kazandıracak
Mor patates kazandıracakBolu’da geçen nisan ayında ekimi yapılan mor patatesler ilk kez toplandı. Mor patatesler pasta ve börek gibi yiyeceklerin yapımında kullanılabilirken, çeşitli hastalıklarla savaşmada faydalı besin öğeleri içerdiği ifade edildi.
21.08.2019Ekonomi
Türkiye'de ilk defa mor patates üretildi
Türkiye'de ilk defa mor patates üretildiNiğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Ayhan Şahenk Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi, Türkiye’de ilk defa 'İlk Mor' adı verilen renkli patates üretti.
23.07.2018Teknoloji
Niğde’de ilk mor patates
Niğde’de ilk mor patatesNiğde Ömer Halisdemir Üniversitesi ve özel sektör iş birliğinde geliştirilen mor patates Tarım ve Orman Bakanlığı’nca tescil edildi...
20.07.2018Ekonomi
O ilde üretildi! 'İlk Mor' adı verildi...
O ilde üretildi! 'İlk Mor' adı verildi...Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Ayhan Şahenk Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi, Türkiyede ilk defa 'İlk Mor' adı verilen renkli patates üretti.
20.07.2018Ekonomi
O ilde üretildi! 'İlk Mor' adı verildi...
O ilde üretildi! 'İlk Mor' adı verildi...Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Ayhan Şahenk Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi, Türkiyede ilk defa 'İlk Mor' adı verilen renkli patates üretti.
20.07.2018Ekonomi
Mor patatesin faydalarına bir yenisi eklendi
Mor patatesin faydalarına bir yenisi eklendiAraştırmalara göre, günlük diyetinizde mor patates tüketmek kolon kanseri ve inflamatuar bağırsak hastalığı riskini azaltıyor.
25.09.2017Genel Sağlık
Tatlı patatesin faydaları
Tatlı patatesin faydalarıTatlı patatesin sağlığa faydaları saymakla bitmiyor. İşte patates severlerin normal patates yerine tatlı patates tüketmeleri için 8 sebep...
Zayıflatan mor mucize
Zayıflatan mor mucizeÖnerilen diyet formülleri arasında dünyanın en gözde formüllerinden biri olarak gösterilen mor tatlı patates ile diyette adeta bir devrim yaşanıyor.
4.02.2015Diyetler
Mor patates şifa dağıtıyor
Mor patates şifa dağıtıyorBazılarımız adını bilmesek de pazar tezgahlarında mor patatesler görürüz. İşte bu sebze, antioksidan açısından oldukça zengin ve tam bir şifa kaynağı!
Mor patates her derde deva
Mor patates her derde devaSağlıklı beslenmeye önem veren insanlar çok yakında yeni bir sebzeyle tanışacak
15.10.2011Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Mor Patates ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.