Nasa Mars

Nasa Mars

Son dakika nasa mars haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan nasa mars gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan nasa mars haber sayfamızda...

Nasa Mars

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 677 nasa mars haberi bulunmuştur.
Mars iddiası: Hayat oluşması bir yana yaşamak bile 'zor'
Mars iddiası: Hayat oluşması bir yana yaşamak bile 'zor'Bir süre önce NASA tarafından yeni yayımlanan bir fotoğraf Mars'ta yer alan mantarları gözler önüne seriyordu. Mars'ta büyüyen mantarları gösterdiği söylenen bu fotoğraf hakkında önemli iddialar da ortaya çıkmıştı. İşte bilim insanlarının gerçek yorumları ve Mars'ta mantar yetişebilir mi? Sorusunun cevabı...
10.05.2021Teknoloji
NASA, Mars helikopteri için büyük bir hedef koyuyor
NASA, Mars helikopteri için büyük bir hedef koyuyorNASA Mars helikopteri Ingenuity için üç uçuş gerçekleştirdi. Test uçuşlarının ardından başarılı uçuşlar gerçekleştiren bu helikopter için yeni bir hedef ortaya kondu.
29.04.2021Teknoloji
NASA'nın Mars helikopteri için sevindiren 'üç' detayı
NASA'nın Mars helikopteri için sevindiren 'üç' detayıNASA'nın Mars helikopteri için yeni bir başarı haberi geldi. Araç üçüncü uçuşunu başarıyla gerçekleştirdi. İlk uçuşunun ardından heyecanla diğer uçuşları beklenen helikopter ikinci ve üçüncü uçuşlarında da başarılı oldu.
26.04.2021Teknoloji
Son dakika: NASA ve SpaceX Crew-2 görevi tarih yazdı!
Son dakika: NASA ve SpaceX Crew-2 görevi tarih yazdı!Bir süre önce detayları ortaya çıkan ve bir ortaklığa giden iki dev, dört astronotu Crew-2 görevi kapsamında uzaya gönderiyor.
23.04.2021Teknoloji
NASA'nın Perseverance aracından insanlık için önemli haber
NASA'nın Perseverance aracından insanlık için önemli haberNASA'nın Mars gelişmeleri hakkında detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Perseverance keşif aracının son görevinde ise insanlık için ilerleyen dönemde çok büyük önem arz edecek bir gelişme yaşandı.
22.04.2021Teknoloji
Son dakika: NASA'nın görevde olan Mars aracı için flaş karar
Son dakika: NASA'nın görevde olan Mars aracı için flaş kararNASA, Mars hakkında gelişmeleri takip etmek amacıyla pek çok aracı gezegene gönderiyor. En son Perseverance aracı hakkındaki gelişmeler merakla takip ediliyorken, bir diğer yandan yıllardır görevde olan InSight Lander aracı için gelişmeler geldi.
15.04.2021Teknoloji
NASA'dan şaşırtan Mars kararı açıklaması! Ertelendi
NASA'dan şaşırtan Mars kararı açıklaması! ErtelendiMars helikopteri Ingenuity hakkında gelişmeler merakla takip edilirken NASA'dan yeni bir karar geldi. Pazar günü gerçekleşmesi gereken uçuş milyonlarca kişiyi heyecanlandırmıştı.
11.04.2021Teknoloji
NASA, Mars'taki tarihi uçuşu ertelediğini duyurdu
NASA, Mars'taki tarihi uçuşu ertelediğini duyurduAmerikan Havacılık ve Uzay Dairesi NASA'nın 8 Nisan'da Mars'ın üzerinde ilk kez helikopter uçuracağı tarih ertelendi. Uçuşun 11 Nisan'dan önce yapılamayacağı açıklandı.
1.04.2021Teknoloji
NASA'nın paylaştığı muhtemelen görmediğiniz etkileyici 'görüntüler'
NASA'nın paylaştığı muhtemelen görmediğiniz etkileyici 'görüntüler'NASA, internet sitesi üzerinden çalışmalarını paylaşmasına ek olarak çekilen uzay fotoğraflarını da paylaşıyor. Çalışma yaptığı görevlerden de anekdotlar paylaşan NASA, bu noktada çok etkiliyor. İşte NASA'nın mart ayı boyunca paylaştığı 'günün fotoğrafları'...
29.03.2021Teknoloji
Mars helikopteri Ingenuity başka bir gezegende ilk uçuşu gerçekleştirecek!
Mars helikopteri Ingenuity başka bir gezegende ilk uçuşu gerçekleştirecek!NASA, Mars hakkında heyecanlandıran gelişmelere imza atamaya devam ediyor. Hatırlatmak gerekirse 18 Şubat 2021 tarihinde Mars Keşif Programı kapsamında Perseverance uzay aracını Mars’a başarıyla indiren NASA, Mars için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Mars helikopteri olarak adlandırılan Ingenuity, Mars’ta ilk uçuşu gerçekleştirecek.
21.03.2021Teknoloji
NASA'nın Mars misyonunda Türk imzası: Prof. Dr. Behçet Açıkmeşe
NASA'nın Mars misyonunda Türk imzası: Prof. Dr. Behçet AçıkmeşeBBC Türkçe'ye konuşan Prof. Dr. Behçet Açıkmeşe, NASA'nın Mars misyonunda görev alıyor. Mars'a araştırma için indirilen son iki uzay aracı Curiosity ve Perseverance'ta, bir Türk bilim insanının da imzası var: Prof. Dr. Behçet Açıkmeşe ODTÜ İnşaat Mühendisliği'ni 1992'de bitirdikten sonra Purdue Üniversitesi'nden burs alarak yüksek lisans ve ardından doktorasını tamamladı.
1.03.2021Teknoloji
NASA Mars'ta yaşam için yapılan konut projelerini tanıttı
NASA Mars'ta yaşam için yapılan konut projelerini tanıttıNASA, Kızıl Gezegen’de yaşayacak astronotlar için düzenlenen konut projeleri yarışmasının finalistlerini seçti. En iyi 5 projeyi sunan tasarımcılar, 100 bin dolarlık primi aralarında paylaştı. Tasarımlar, NASA'nın resmi sitesinde yayınlandı.
30.07.2018Populer Bilim
NASA'nın Mars'ta çektiği fotoğraftaki nesne bir kuş mu yoksa uzaylı mı?
NASA'nın Mars'ta çektiği fotoğraftaki nesne bir kuş mu yoksa uzaylı mı?NASA'nın Mars'ta bulunan Curiosity aracı tarafından 20 Ocak’ta çekilmiş görüntüler Dünya’ya ulaştı. Görüntülerden bir tanesinde kuşa benzer bir nesne görülüyor. Peki bu nesne gerçekten de de bir kuşa mı ait?
8.05.2018Teknoloji
Mars helikopteri Ingenuity'nin üçüncü uçuşunun 3D videosu yayınlandı
Mars helikopteri Ingenuity'nin üçüncü uçuşunun 3D videosu yayınlandıABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), Mars helikopteri Ingenuity'nin üçüncü uçuşunun oluşturulan 3 boyutlu videosunu yayınladı. Yapılan açıklamada videonun izleyenlere, Kızıl Gezegen'de uçuşu ilk elden izliyormuş hissini vereceği belirtildi.
13.05.2021Haberler
Son dakika! Mars'ta inanılmaz görüntü! Videosu yayınlandı
Son dakika! Mars'ta inanılmaz görüntü! Videosu yayınlandıGelen bir son dakika haberine göre; ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), Mars helikopteri Ingenuity’nin üçüncü uçuşunun oluşturulan 3 boyutlu videosunu yayınladı. Yapılan açıklamada videonun izleyenlere, Kızıl Gezegen'de uçuşu ilk elden izliyormuş hissini vereceği belirtildi
13.05.2021Dünya
Ingenuity adlı Mars helikopterinin uçuşu sırasındaki sesi kayıtlara geçti
Ingenuity adlı Mars helikopterinin uçuşu sırasındaki sesi kayıtlara geçtiABD Ulusal Havacılık ve Uzay Ajansının (NASA) Mars'a gönderdiği Perseverance keşif aracında bulunan "Ingenuity" adlı mini helikopterin uçuşu sırasında çıkardığı ses kayıtlara geçti.
8.05.2021Teknoloji
NASA'nın Mars aracının keşfettiği ilginç kayalar!
NASA'nın Mars aracının keşfettiği ilginç kayalar!NASA'nın Mars aracı Perseverance pek çok ilginç buluşa imza atmayı başardı. Göreve başladığı günden bu yana oldukça dikkat çeken aracın bugüne kadar keşfettiği ilginç kayaları ve buluşlarını derledik.
8.05.2021Teknoloji
Son dakika haberler: Bilim insanlarından 'Mars vebası' uyarısı
Son dakika haberler: Bilim insanlarından 'Mars vebası' uyarısıSon dakika haberine göre, Amerikan Uzay ve Havacılık İdaresi (NASA)’nın Perseverance gezgini, Kızıl Gezegen’i araştırırken ve insanlı yolculuk söz konusuyken, bilim insanları Mars’tan alınan taş ve toprak örneklerinin Dünya’ya getirilmesinin büyük riskler taşıdığını açıkladı.
1.05.2021Dünya
NASA'dan ilginç buluş: E-Nose
NASA'dan ilginç buluş: E-NoseNASA şu sıralar Mars hakkındaki gelişmelerle gündeme geliyor olsa da farklı araştırmalara da imza atıyor. Yeni yayımlanan bir habere göre NASA, E-Nose adı verilen bir cihaz geliştiriyor.
27.04.2021Teknoloji
Uzay görevinde beklenmeyen gelişme: UFO ile çarpışıyorlardı!
Uzay görevinde beklenmeyen gelişme: UFO ile çarpışıyorlardı!NASA ve SpeceX tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen yeni uzay görevinde ilginç bir detay ortaya çıktı. Astronotlar uzayda tanımlanamayan bir cisim ile az daha çarpışacaktı. Tehlikenin geçmesi ardından yetkililer açıklama yaptı.
26.04.2021Teknoloji
Mars'ta yaşam mümkün mü yoksa giden herkes ölecek mi?
Mars'ta yaşam mümkün mü yoksa giden herkes ölecek mi?NASA ve SpaceX ortaklığında astronotlar yeni uzaya gönderilmişti. Crew-2 olarak adlandırılan görevde astronotlar ISS'ye başarılı bir şekilde ulaşmıştı. Geçenlerde Elon Musk'tan 'Mars'a giden insanların bir kısmı ölecek' açıklaması infial etkisi yaratmıştı. Peki astronotlara neler olacak?
26.04.2021Teknoloji
40 saniyede ‘Maharet’ini gösterdi
40 saniyede ‘Maharet’ini gösterdiAmerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) Mars’a gönderdiği minyatür helikopter Ingenuity (Maharet), beklenen uçuşunu gerçekleştirdi.
20.04.2021 Dünya
Son dakika haberi: Dünya nefesini tuttu ve... Mars'ta tarihi an!
Son dakika haberi: Dünya nefesini tuttu ve... Mars'ta tarihi an!Son dakika haberine göre, Kızıl Gezegen'deki keşif aracı Perseverance'ın içinde yer alan Ingenuity helikopteri tarihi bir gelişmeye imza attı. Dünya nefesini tutmuş gelişmeleri beklerken heyecanlandıran haber geldi.
19.04.2021Dünya
NASA'nın Mars'taki helikopteri başarıyla uçtu!
NASA'nın Mars'taki helikopteri başarıyla uçtu!NASA'dan tarih yazan hamle... Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi, Mars'taki helikopterini ilk kez uçurdu.
19.04.2021Haberler
Son dakika: NASA'nın Mars'taki helikopteri başarıyla uçtu!
Son dakika: NASA'nın Mars'taki helikopteri başarıyla uçtu!Son dakika haberine göre, NASA'dan tarih yazan hamle... Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi, Mars'taki helikopterini ilk kez uçurdu.
19.04.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

nasamarsnasa marshelikopterkızıl gezegen

Nasa Mars ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.