Nepido

Nepido

Son dakika Nepido haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Nepido gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Nepido haber sayfamızda...

Nepido

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 50 nepido haberi bulunmuştur.
Sağlık Bakan Yardımcısı Meşe görevden alındı
Sağlık Bakan Yardımcısı Meşe görevden alındı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan kararla, Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe görevinden alındı.
4.04.2021Siyaset
Son dakika: Türkiye, Myanmar'da sivillere uygulanan şiddeti kınadı
Son dakika: Türkiye, Myanmar'da sivillere uygulanan şiddeti kınadıGelen son dakika haberine göre; Dışişleri Bakanlığı, Myanmar'da askeri darbe ve seçilmiş hükümet üyelerinin gözaltına alınmasına karşı düzenlenen protestolarda güvenlik güçlerinin silahlı müdahalesinin şiddetinin artmasını kuvvetle kınadı.
27.03.2021Siyaset
Son dakika... Myanmar'da darbeciler bir günde 114 göstericiyi öldürdü
Son dakika... Myanmar'da darbeciler bir günde 114 göstericiyi öldürdüMyanmar'da askeri darbe ve seçilmiş hükümet üyelerinin gözaltına alınmasına karşı düzenlenen protestolara güvenlik güçlerinin silahlı müdahalesi sonucu bugün hayatını kaybedenlerin sayısı 114’e çıktı.
27.03.2021Dünya
Devrik lideri Suu Çii'nin gözaltı süresi uzatıldı
Devrik lideri Suu Çii'nin gözaltı süresi uzatıldıMyanmar'da ordunun yönetime el koymasının ardından gözaltına alınan, ülkenin eski Dışişleri Bakanı ve fiili lideri Aung San Suu Çii'nin gözaltı süresi, 1 Nisan'a kadar uzatıldı.
24.03.2021Dünya
Darbecilerin gece yarısı baskınlarında 6 kişi öldürüldü
Darbecilerin gece yarısı baskınlarında 6 kişi öldürüldüGüvenlik güçlerinin, askeri darbe ve seçilmiş hükümet üyelerinin gözaltına alınmasına karşı protesto düzenleyenlere yönelik gece yarısı baskınlarında en az 6 kişi hayatını kaybetti, toplam can kaybı 253'e yükseldi.
22.03.2021Dünya
Darbeciler Yangon'un bazı kasabalarında sıkı yönetim ilan etti
Darbeciler Yangon'un bazı kasabalarında sıkı yönetim ilan ettiSıkı yönetim kararı, Çin'in Nepido Büyükelçiliğinin, ülkenin güvenlik güçlerine kasabalardaki fabrika ve çalışanlarının güvenliğini sağlaması çağrısının ardından geldi.
15.03.2021Dünya
Myanmar'da protestocular BM'den 'Koruma Sorumluluğu' talep etti
Myanmar'da protestocular BM'den 'Koruma Sorumluluğu' talep ettiBaşkent Nepido, Yangon, Mandalay ve birçok şehirde gece ve öğle vakitlerinde toplanan kalabalık, "R2P İstiyoruz" yazılı ışıklı pankartlar ve dev flamalarla seslerini duyurdu.
6.03.2021Dünya
YouTube, Myanmar ordusuna ait bazı kanalları kaldırdı
YouTube, Myanmar ordusuna ait bazı kanalları kaldırdıSosyal medya platformu YouTube, askeri darbenin yapıldığı Myanmar'da, orduya ait bazı kanalları kaldırdı. Öte yandan Tayland'ın Nepido Büyükelçiliği, ülkede bulunan ve Tayland'a dönmek isteyen vatandaşlarının dönüşünü kolaylaştırmak için uçuş seferleri başlattı
5.03.2021Dünya
Myanmar'da darbeciler altı göstericiyi daha öldürdü
Myanmar'da darbeciler altı göstericiyi daha öldürdüMyanmar'da askeri darbe ve seçilmiş hükümet üyelerinin gözaltına alınmasına karşı düzenlenen protestolara güvenlik güçlerinin gerçek mermi kullanarak müdahale etmesi sonucu 6 kişi hayatını kaybetti.
3.03.2021Dünya
Myanmar'da darbecilere karşı isyan dinmiyor
Myanmar'da darbecilere karşı isyan dinmiyorAralarında Nepido, Yangon ve Mandalay'ın da bulunduğu birçok şehirde cuntayı istemeyen kalabalıklar bir kez daha sokaklara döküldü, ülke genelinde yüzlerce dükkan kapalı. Darbeciler ise aralarında aktivist, sanatçı, yazar ve ünlülerin bulunduğu onlarca kişiyi gözaltına almaya hazırlanıyor.
23.02.2021Dünya
Cuntaya karşı gövde gösterisi
Cuntaya karşı gövde gösterisiMyanmar’da halk ordunun ölümcül güç kullanma tehdidine rağmen sokaklara döküldü. Ülkede genel grev başlatılırken, dün başlayan yeni protesto dalgası “2222 ayaklanması” olarak anılıyor.
23.02.2021Dünya
Myanmar'da darbeye karşı dev gösteri
Myanmar'da darbeye karşı dev gösteriMyanmar'da askeri darbe ve seçilmiş hükümet üyelerinin gözaltına alınmasına karşı ülkede düzenlenen protestolar, güvenlik güçlerinin 3 protestocuyu öldürmesinin ardından daha kitlesel ve geniş kalabalıklarla yapılmaya başladı.
22.02.2021Dünya
Myanmar'da askeri cuntadan protestoculara 'ölümcül güç' tehdidi
Myanmar'da askeri cuntadan protestoculara 'ölümcül güç' tehdidiGüneydoğu Asya ülkesi Myanmar'da 1 Şubat'taki askeri darbeyi protesto eden göstericiler genel grev çağrısı yaparken, cunta yönetimi "protestoculara ölümcül güç kullanılabileceği" uyarısında bulundu.
22.02.2021Dünya
Protestoculara ateş açıldı!
Protestoculara ateş açıldı!Myanmar’da darbe ve seçilmiş hükümet üyelerinin gözaltına alınmasını protesto edenlere müdahale eden güvenlik güçlerinin, kalabalığa ateş açması sonucu en az 2 kişi hayatını kaybetti.
21.02.2021Dünya
Myanmar'da güvenlik güçleri protestoculara ateş açtı: 2 ölü
Myanmar'da güvenlik güçleri protestoculara ateş açtı: 2 ölüMyanmar'da darbe ve seçilmiş hükümet üyelerinin gözaltına alınmasını protesto edenlere müdahale eden güvenlik güçlerinin, kalabalığa ateş açması sonucu en az 2 kişi hayatını kaybetti.
20.02.2021Dünya
Myanmar'da polisin müdahalesi sonucu yaralanan protestocu yaşamını yitirdi
Myanmar'da polisin müdahalesi sonucu yaralanan protestocu yaşamını yitirdiMyanmar'da askeri darbe ve seçilmiş hükümet üyelerinin gözaltına alınmasına karşı düzenlenen protesto gösterilerinde, başına güvenlik güçlerinin kullandığı plastik mermi isabet eden protestocu öldü.
19.02.2021Dünya
Myanmar'da bilgisayar korsanları, orduya ait sitelere saldırdı
Myanmar'da bilgisayar korsanları, orduya ait sitelere saldırdıMyanmar'da bir grup bilgisayar korsanı, ordunun darbeyle yönetime el koymasına karşı hükümete ait sitelere saldırdı.
18.02.2021Dünya
Myanmar'da sular durulmuyor
Myanmar'da sular durulmuyorMyanmar'da 1 Şubat'ta Dışişleri Bakanı ve ülkenin fiili lideri Aung San Suu Çii, Devlet Başkanı Win Myint ile üst düzey hükümet üyelerinin gözaltına alınması ve askeri darbeyle başlayan istikrarsızlık, aradan 2 hafta geçmesine rağmen sürüyor.
17.02.2021Dünya
Myanmar'da darbecilerden Suu Çii'ye yeni suçlamalar
Myanmar'da darbecilerden Suu Çii'ye yeni suçlamalarMyanmar'da gözaltına alınarak askeri darbeyle iktidarına son verilen eski Dışişleri Bakanı ve ülkenin fiili lideri Aung San Suu Çii'ye, yargılandığı askeri mahkemede yeni suçlamalarda bulunuldu.
16.02.2021Dünya
Myanmar'da protestolar, internet erişimi yasaklarına rağmen sürüyor
Myanmar'da protestolar, internet erişimi yasaklarına rağmen sürüyorMyanmar'da askeri darbe ve seçilmiş hükümet üyelerinin gözaltına alınmasına karşı düzenlenen protestolar, askeri yönetimin internet erişimine yasak getirme kararına rağmen devam ediyor.
16.02.2021Dünya
Myanmar'da askeri araçlar yeniden sokaklarda!
Myanmar'da askeri araçlar yeniden sokaklarda!Myanmar'da askeri darbe ve seçilmiş hükümet üyelerinin gözaltına alınmasına karşı protestolar sürerken, ülkede internet bağlantısının kesildiği ve askeri araçların sokaklarda devriye atmaya başladığı bildirildi.
15.02.2021Dünya
Son dakika: Zırhlı birlikler yeniden sokağa çıktı, protestolar devam ediyor
Son dakika: Zırhlı birlikler yeniden sokağa çıktı, protestolar devam ediyorSon dakika haberine göre zırhlı araçların sokağa çıktığı ülkede sular durulmuyor. İnternet kesildi, sokağa çıkma yasağı ilan edildi ve ordu gece saatlerinde evlere baskın yapıyor. Askerler ise durumu protesto etmek isteyenlere plastik mermiyle müdahale ediyor.
15.02.2021Dünya
Myanmar'da askeri yönetim güvenlik güçlerinin yetkilerini artırdı
Myanmar'da askeri yönetim güvenlik güçlerinin yetkilerini artırdıMyanmar'da askeri darbe ve hükümet üyelerinin gözaltına alınmasının ardından süren protestolar nedeniyle, göstericilere karşı güvenlik güçlerinin yetkileri genişletildi.
14.02.2021Dünya
Myanmar'da darbeci cuntadan demokrasi şakası
Myanmar'da darbeci cuntadan demokrasi şakasıDemokrasi için halkı 'ordu ile el ele vermeye' çağıran Genelkurmay Başkanı, tutuklu bulunan toplam 23 bin 314 kişinin kademeli olarak serbest bırakılacağını açıkladı.
12.02.2021Dünya
Myanmar ordusuna yaptırım kararı
Myanmar ordusuna yaptırım kararıMyanmar’da askeri darbe ve seçilmiş hükümet üyelerinin gözaltına alınmasına karşı başlayan protestolar geniş katılımlarla devam ediyor.
12.02.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

MyanmardarbeorduNepidoprotesto

Nepido ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.