Nipah Virüsü

Nipah Virüsü

Son dakika Nipah virüsü haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Nipah virüsü gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Nipah virüsü haber sayfamızda...

Nipah Virüsü

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 10 nipah virusu haberi bulunmuştur.
Nipah virüsü nereden bulaşır? Nipah Virüsü nedir, belirtileri nelerdir?
Nipah virüsü nereden bulaşır? Nipah Virüsü nedir, belirtileri nelerdir?1998-99 yıllarında ortaya çıkması ile birlikte yeniden gündeme gelen Nipah Virüsü nedir? Nipah virüsü nasıl bulaşır? Türkiye'de Nipah virüsü görüldü mü? Hayvanlardan bulaşan bir hastalık türü olan Nipah Virüsü ile ilgili detayları haberimizde derledik.
29.01.2021Gündem
Nipah virüsü nedir, ne zaman ortaya çıktı, belirtileri neler? Nipah virüsü bulaşıcı mı?
Nipah virüsü nedir, ne zaman ortaya çıktı, belirtileri neler? Nipah virüsü bulaşıcı mı?Nipah virüsü ile ilgili ayrıntılar merak ediliyor. Dünyanın gündeminde koronavirüs salgını yer alıyor. Koronavirüsten sonra nipah virüsü gündeme geldi. İlk Nipah virüsü enfeksiyonu vakaları, 1998 yılında tespit edildi. Peki nipah virüsü nedir, bulaşıcı mı, belirtileri neler?
13.01.2021Gündem
Remdesivir nedir? Corona tedavisinde kullanılan Remdesivir ilacı hakkında merak edilenler....
Remdesivir nedir? Corona tedavisinde kullanılan Remdesivir ilacı hakkında merak edilenler....Corona tedavisinde kullanılan ilaçlar arasında yer alan Remdesivir ilacı ABD Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Direktörü Dr. Anthony Fauci'nin dün Beyaz Saray'da gerçekleştirilen toplantıda Remdesivir ilacının kovid-19 tedavisinde kullanıldığını Plasebo kullanılan hastalara göre yüzde 31 oranında daha hızlı iyileşme görüldüğünü açıkladı. Peki Remdesivir ilacı nedir?
30.04.2020Gündem
O kişiyle görüşen 311 kişi müşahede altına alındı
O kişiyle görüşen 311 kişi müşahede altına alındıHindistan'ın Kerala eyaletinde, meyve yarasalarının taşıdığı ölümcül virüs Nipah'ın yeniden ortaya çıkması üzerine 311 kişi müşahede altına alındı.
4.06.2019Dünya
Direkt öldüren Nipah virüsü ile ilgili flaş açıklama
Direkt öldüren Nipah virüsü ile ilgili flaş açıklamaHindistan'da meyve yarasalarının taşıdığı ve mayıs  ayında 17 kişinin ölümüne neden olan Nipah virüsünün meyvelerde yaşamasının  mümkün olmadığı açıklandı.
20.06.2018Dünya
Hindistan'daki Nipah salgınında ölenlerin sayısı 17'ye çıktı
Hindistan'daki Nipah salgınında ölenlerin sayısı 17'ye çıktıHindistan'da meyve yarasalarının taşıdığı ölümcül virüs Nipah nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 17'ye çıktı.
1.06.2018Dünya
Hindistan'daki Nipah virüsü salgınında 13 ölü
Hindistan'daki Nipah virüsü salgınında 13 ölüHindistan'da meyve yarasalarının taşıdığı ölümcül virüs  Nipah nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 13 oldu.
30.05.2018Dünya
Dünyada Nipah virüsü alarmı
Dünyada Nipah virüsü alarmıHindistan'da 10 kişinin ölümüne neden olan meyve yarasalarının taşıdığı ölümcül virüs Nipah'ın 13 kişiye daha bulaştığı tespit edildi.Times of İndia internet sitesinde yer alan habere göre, Hindistan'ın Kerala eyaletinde paniğe neden olan ölümcül Nipah virüsü salgını nedeniyle 4 günde 10 kişi hayatını kaybederken, virüse 13 kişide daha rastlandı. Hastanede tedavi altına alınan 13 kişiden 2'sinin durumunun ağır olduğu kaydedildi. Bölgede olağanüstü hal ilan edilirken, ölenlerle temas ettiği belirlenen yaklaşık 100 kişi ise karantinaya alındı, yüzlerce kişi de yüksek ateş şikayetiyle hastanelere adeta akın etti. Hükümet, Kerala eyaletinde salgının rastlandığı Kozhikode, Malappuram, Waynad ve Kannur bölgelerine gidilmemesi uyarısında bulunurken, birçok kişi de güvenli bölgelere tahliye edildi. Dünya Sağlık Örgütüne (DSÖ) göre Nipah virüsünün henüz aşısı bulunmuyor. Koruyucu önlemlerle mikroba karşı erken tedavinin hastalardaki ateşi ve hastalığın şiddetini kısmen azalttığı ancak ölümü engelleyemediği belirtiliyor.
11.09.2019Haberler
Son dakika... Dünya'da Nipah virüsü alarmı! Aşısı yok, direkt öldürüyor...
Son dakika... Dünya'da Nipah virüsü alarmı! Aşısı yok, direkt öldürüyor...Hindistan'da 10 kişinin ölümüne neden olan meyve  yarasalarının taşıdığı ölümcül virüs Nipah'ın 13 kişiye daha bulaştığı tespit  edildi.
24.05.2018Dünya
Virüs avcısı Türk
Virüs avcısı TürkAIDS, ebola gibi adı bile insanı dehşete düşüren hastalıklara çare bulacak mucize ilaca doğru yürüyen ekibin içinde Türk bilim insanı Zeynep Akyol Ataman da var. Ekibin hastalıkların bileğini bükecek buluşa verdikleri isim:?LJ001
13.02.2010Yaşam

Benzer Haber Etiketleri

nipah virüsühindistannipah virüsü nedirnipah virüsü belirtileriNipah

Nipah Virüsü ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.