Nvidia

Nvidia

Son dakika Nvidia haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Nvidia gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Nvidia haber sayfamızda...

Nvidia

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 674 nvidia haberi bulunmuştur.
Nvidia'nın hisse fiyatı 1000 doları geçti
Nvidia'nın hisse fiyatı 1000 doları geçti Nvidia hisselerinde fiyat, analist tahminlerini aşan mali ilk çeyrek sonuçlarını açıklamasının ardından seans sonrası işlemlerde ilk kez 1000 doları aştı.
23.05.2024 Uzmanpara
SoftBank, 960 milyon dolar yatırım yapacak
SoftBank, 960 milyon dolar yatırım yapacak SoftBank yapay zeka için 960 milyon dolar yatırım yapacak.
24.04.2024 Uzmanpara
200 milyar dolar uçtu, Nvidia bir balon mu?
200 milyar dolar uçtu, Nvidia bir balon mu? Yapay zekanın tüm dünyada hızlı yükselişiyle birlikte bu alanın en iddialı oyunsucu olan Nvidia’nın tırmanışı, geçen cuma büyük darbe yedi.
21.04.2024 Ekonomi
ABD hisselerinde dikkat çeken düşüş
ABD hisselerinde dikkat çeken düşüş Perakende satışların ABD Merkez Bankası'nın (Fed) faizleri düşürmek için acele etmeyeceğine dair beklentileri güçlendirmesi Wall Street'e teknoloji hisseleri öncülüğünde satış getirdi.
16.04.2024 Uzmanpara
Garsonluk yaptığı lokantada kurdu, 2.3 trilyon $'a koştu
Garsonluk yaptığı lokantada kurdu, 2.3 trilyon $'a koştu Amerikalı çip devi Nvidia'nın piyasa değeri 2.3 trilyon doları aşarken CEO Jensen Huang'ın serveti 82 milyar dolara tırmandı. Hayatı bir dönem ıslahevinde geçen Tayvan doğumlu Jensen Huang Nvidia'yı bir ara garsonluk yaptığı restoranda yemek yerken kurmuş!
5.04.2024 Milliyet Executive
Küresel hisse senetlerinde güçlü performans
Küresel hisse senetlerinde güçlü performans Küresel hisse senedi piyasaları ABD'de ekonominin yumuşak bir iniş yapacağına dair umutlar ve yapay zeka konusundaki heyecanla son beş yılın en iyi ilk çeyrek performansını kaydetti.
29.03.2024 Uzmanpara
Teknoloji devleri savaşmayı bıraktı! Ortak yatırımlar
Teknoloji devleri savaşmayı bıraktı! Ortak yatırımlar Birbirleriyle kıyasıya mücadele eden hatta aile içinde rakip firmaların ürünlerini yasaklayan teknoloji devleri artık birbiri ile alışveriş yapmaya başladı. Apple yapay zeka için Google’ın Geminisi ile görüşüyor, Microsoft, Bing arama motoru için ezeli rakibi Google’a reklam veriyor.
26.03.2024 Ekonomi
S&P 500 Endeksi rekor seviyeden kapandı
S&P 500 Endeksi rekor seviyeden kapandı Yatırımcılar ABD Merkez Bankası (Fed) politika toplantısının sonuçlarını beklerken, Wall Street dün rekor kapanışlar gerçekleştirdi.
20.03.2024 Uzmanpara
Yapay zekaya ‘süper çip’ dopingi
Yapay zekaya ‘süper çip’ dopingi Amerikalı çip devi Nvidia, yapay zekaya yönelik en yeni çip ailesini tanıttı.
20.03.2024 Ekonomi
ABD'li teknoloji devi Nvidia yeni yapay zeka çipini tanıttı
ABD'li teknoloji devi Nvidia yeni yapay zeka çipini tanıttı ABD'li çip devi Nvidia, bazı işlemleri önceki çiplerden 30 kat hızlı yaptığı söylenen yeni yapay zeka çipini tanıttı.
19.03.2024 Dünya
Wall Street'te S&P 500 Endeksi rekor kırdı
Wall Street'te S&P 500 Endeksi rekor kırdı Wall Street'te dün S&P 500 Endeksi yüzde %1 artışla rekor kapanış gerçekleştirdi. Nasdaq Bileşik Endeksi günü %1,5 artışla tamamladı.
8.03.2024 Uzmanpara
Nikkei 225 Endeksi rekor seviyeye yükseldi
Nikkei 225 Endeksi rekor seviyeye yükseldi Japonya'nın Nikkei 225 hisse senedi endeksi, teknoloji ile ilgili hisse senetlerinin ABD'deki emsalleri arasındaki rekor yüksek kapanışları takip etmesi ve sigorta şirketlerinin değer kazanmasıyla cuma günü tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi.
1.03.2024 Uzmanpara
Yapay zeka 1 günde 322 milyar dolar zıplattı
Yapay zeka 1 günde 322 milyar dolar zıplattı Yapay zeka çipine sürekli artan talep Kaliforniya merkezli çip üreticisi Nvidia’yı 2 trilyon dolar değerlemeye yaklaştırdı.
24.02.2024 Teknoloji
Dünya Hükümetler Zirvesi’nde yerli yapay zeka dil modeli dünyaya anlatıldı
Dünya Hükümetler Zirvesi’nde yerli yapay zeka dil modeli dünyaya anlatıldı Türkiye'nin onur konukları arasında bulunduğu 2024 World Governments Summit’e (Dünya Hükümetler Zirvesi) Türkiye’den katılan tek şirket Trendyol olurken sektörün önde gelen isimlerinin katıldığı panelde şirketin yapay zeka teknolojisiyle geliştirdiği yerli çözüm dil modeli paylaşıldı.
14.02.2024 Teknoloji
Nvidia'nın piyasa değeri Amazon'u geçti
Nvidia'nın piyasa değeri Amazon'u geçti Son teknoloji yapay zekayı çalıştıran yarı iletkenlere yönelik güçlü talebin ve çipleri üreten şirketlere yönelik yatırımcı iştahının etkisiyle Nvidia'nın değeri dün Amazon'u geçti.
14.02.2024 Uzmanpara
S&P 500 yeniden rekor kırdı
S&P 500 yeniden rekor kırdı S&P 500 geçtiğimiz gün de rekor seviyeden kapandı. Son 5 günde yüzde 2,15 yükseldi.
25.01.2024 Uzmanpara
Valorant Sistem Gereksinimleri 2024: Valorant Kaç GB, Minimum ve Maksimum Sistem Gereksinimleri
Valorant Sistem Gereksinimleri 2024: Valorant Kaç GB, Minimum ve Maksimum Sistem Gereksinimleri Son yıllara damgasını vuran Valorant Türk oyun severler tarafından tercih ediliyor. Bunun en önemli sebepleri arasında ise bu tarz oyunlara göre sistem gereksinimlerinin düşük olması. Minimum ve maksimum sistem gereksinimleri karşılandığı sürece oyun rahatlıkla oynanabiliyor. 9 GB yer kaplayan oyun için geniş depolama alanına ihtiyaç duyuluyor. 2023 yılının popüler oyunları arasında yer alan Valorant profesyonel oyuncular tarafından aktif bir şekilde oynanıyor. Valorant kaç GB, minimum ve maksimum sistem gereksinimleri nelerdir? diyorsanız “Valorant sistem gereksinimleri 2024" içeriğimizden detaylara ulaşabilirsiniz.
2.01.2024 Oyun
CS GO Sistem Gereksinimleri 2024: CS GO Kaç GB, Minimum Sistem Gereksinimleri Nelerdir?
CS GO Sistem Gereksinimleri 2024: CS GO Kaç GB, Minimum Sistem Gereksinimleri Nelerdir? Senelerin eskitemediği oyunlardan biri olan CS GO hala çeşitli turnuvalarda oynanıyor ve popülerliğini yitirmiyor. Efsane oyunlar arasında yer alan CS GO halen en fazla oynanan oyun. Tek başına oynanabildiği gibi çoklu seçeneği bulunan CS GO sistem gereksinimleri tam olduğu takdirde sorunsuz bir şekilde oynanabiliyor. 2012 yılında piyasaya sürülen ve kısa bir süre sonra üne kavuşan CS GO Microsoft Windows, Mac OS X, Lunix platformlarında dağıtımı yapıldı. CS GO Kaç GB, minimum sistem gereksinimleri nelerdir? diyorsanız "CS GO Sistem Gereksinimleri 2024" içeriğimizden detaylıca okuyabilirsiniz
1.01.2024 Oyun
Ömür boyu performans garantili RTX 40 serisi Excalibur dizüstü bilgisayarlar ile tanışın!
Ömür boyu performans garantili RTX 40 serisi Excalibur dizüstü bilgisayarlar ile tanışın! Yeni eğitim döneminde, tüm öğrenciler bir dizüstü bilgisayara ihtiyaç duyuyor. Üstün performans ve taşınabilirlikle bir araya gelen güçlü yapay zeka araçları, Excalibur NVIDIA GeForce RTX40 serisi dizüstü bilgisayarları ile ideal birer yatırım haline getiriyor.
10.10.2023 Advertorial
Akıllanan ChatGPT dur durak bilmiyor! Dolabın fotoğrafını gönder, yemek tarifi versin
Akıllanan ChatGPT dur durak bilmiyor! Dolabın fotoğrafını gönder, yemek tarifi versin ChatGPT’yi geliştiren OpenAI yatırım değerlendirmesinde 90 milyar dolara dayandı. Şirket şimdi ses ve görüntü hizmeti vermeye hazırlanıyor. Buzdolabının fotoğrafını çekiyorsun ChatGPT olan malzemelerle yemek tarifi veriyor.
28.09.2023 Ekonomi
NVIDIA GeForce RTX40 serisi dizüstü bilgisayarlarda yapay zeka ile çalışın, oyun oynayın, yaratıcılığınızı ortaya koyun
NVIDIA GeForce RTX40 serisi dizüstü bilgisayarlarda yapay zeka ile çalışın, oyun oynayın, yaratıcılığınızı ortaya koyun Olağanüstü performans ve taşınabilirlikle bir araya gelen güçlü yapay zeka araçları, NVIDIA GeForce RTX40 serisi dizüstü bilgisayarları sağlam birer yatırım haline getiriyor.
27.09.2023 Advertorial
Nvidia beklentilerin üzerinde ciro hedefliyor
Nvidia beklentilerin üzerinde ciro hedefliyor Dünyanın önde gelen çip üreticilerinden Nvidia üçüncü çeyrek için ciro beklentisini açıkladı.
24.08.2023 Uzmanpara
GeForce RTX 40 Serisi Excalibur Dizüstü Bilgisayarlar
GeForce RTX 40 Serisi Excalibur Dizüstü Bilgisayarlar Oyun tutkunlarının ve performans arayışında olan profesyonel kullanıcılar için geliştirilen Casper Excalibur dizüstü bilgisayarları, şimdi NVIDIA GeForce RTX™ 40 serisi ekran kartları ile daha da güçlendi. NVIDIA Ada Lovelace mimarisi ile geliştirilen GPU'lar, yapay zeka destekli DLSS 3 ile performansta dev bir artış sağlarken tam ışın izleme ile de daha gerçekçi sanal dünyalara olanak tanır. Ayrıca Max-Q teknolojileri en yüksek verimlilik için sistem performansını, gücü, pil ömrünü ve akustiği optimize eder.
6.07.2023 Advertorial
Yapay zeka rekabeti: Çin, ABD'yi geçebilir mi?
Yapay zeka rekabeti: Çin, ABD'yi geçebilir mi? Yapay Zeka (AI) o kadar büyük bir kaygı haline geldi ki, geçen hafta sonu yapılan G7 zirvesinin yüklü gündemine alındı. AI'nin zararlı etkileri konusundaki kaygılar, ABD'nin Çin'in bu önemli teknolojiye erişimini kısıtlama girişimleriyle aynı döneme denk geldi.
25.05.2023 Dünya
Oyun bilgisayarından ‘canavar’ çıkardı
Oyun bilgisayarından ‘canavar’ çıkardı İlhan Yılmaz... Oyun bilgisayarında yerli bir marka yaratan bir girişimci. Monster Notebook’u sıfırdan yaratıp dünyaya açtı. Firmanın adını izlediği filmden esinlenerek monster (canavar) koydu...
16.02.2023 Milliyet Executive

Benzer Haber Etiketleri

Nvidia ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.