Nyse

Nyse

Son dakika NYSE haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan NYSE gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan NYSE haber sayfamızda...

Nyse

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 120 nyse haberi bulunmuştur.
SEC, VanEck'in başvurusunu reddetti
SEC, VanEck'in başvurusunu reddettiABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), varlık yöneticisi VanEck'in spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) başvurusunu onaylamadı.
13.11.2021Uzmanpara
THY, New York Borsası’nda zili çaldı
THY, New York Borsası’nda zili çaldıTürk Hava Yolları (THY), dünyanın en önemli simgelerinden biri olan Empire State Binası’na çıkma koşusu nedeniyle düzenlenen etkinlikte New York Borsası’nın kapanış zilini çaldı.
27.10.2021Ekonomi
THY New York borsasında kapanış zilini çaldı
THY New York borsasında kapanış zilini çaldıTürk Hava Yolları (THY), dünyanın en önemli simgelerinden biri olan Empire State Binası'na çıkma koşusu nedeniyle düzenlenen etkinlikte New York borsasının kapanış zilini çaldı.
25.10.2021Ekonomi
Bitcoin’de yeni hedef 90 bin dolar olur mu?
Bitcoin’de yeni hedef 90 bin dolar olur mu?Dünyanın en popüler kripto para birimi olan Bitcoin, 66 bin doların üzerine çıktıktan sonra bir miktar geri çekilse de bazı analistler yükselişin sürebileceğini düşünüyor.
23.10.2021Ekonomi
Bitcoin rekor kırdı
Bitcoin rekor kırdıKripto para birimi Bitcoin, ABD'de Bitcoin vadeli işlem kontratlarına dayalı ilk borsa yatırım fonunun (ETF) işlem görmeye başlamasının ardından 66 bin doların üstüne çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.
20.10.2021Ekonomi
Bitcoin tüm zamanların rekorunu kırdı
Bitcoin tüm zamanların rekorunu kırdıKripto para birimi Bitcoin, ABD'de Bitcoin vadeli işlem kontratlarına dayalı ilk borsa yatırım fonunun (ETF) işlem görmeye başlamasının ardından 66 bin doların üstüne çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.
20.10.2021Uzmanpara
New York borsası yükselişle kapandı
New York borsası yükselişle kapandıNew York borsası, büyük şirketlerin güçlü gelmeye devam eden üçüncü çeyrek bilançolarının etkisiyle günü yükselişle tamamladı. Kapanışta Dow Jones endeksi 200 puana yakın değer kazandı ve yüzde 0,56 artışla 35.457,31 puana yükseldi.
19.10.2021Ekonomi
Bitcoin'de kritik gelişme! İşlem görmeye başladı
Bitcoin'de kritik gelişme! İşlem görmeye başladıABD'de Bitcoin vadeli işlem kontratlarına dayalı ilk borsa yatırım fonu (ETF), New York Menkul Kıymetler Borsası'nda (NYSE) işlem görmeye başladı.
19.10.2021Ekonomi
New York borsası düşüşle açıldı
New York borsası düşüşle açıldıNew York borsası, Çin'de açıklanan 3. çeyrek büyüme verisinin beklentilerin altında kalması ve enflasyonist endişelerin etkisiyle haftanın ilk işlem gününe düşüşle başladı.
18.10.2021Uzmanpara
Bitcoin borsa yatırım fonu yarın işleme açılacak
Bitcoin borsa yatırım fonu yarın işleme açılacakProShares'in Bitcoin vadelilerine endeksli borsa yatırım fonu, yarın New York Borsası'nda (NYSE) işlem görmeye başlayacak.
18.10.2021Uzmanpara
Bitcoin kritik gelişmeyle yön buldu
Bitcoin kritik gelişmeyle yön bulduKripto para yatırımcıları bugün ABD’den gelen kritik gelişmeye kilitlendi. ABD’li regülatör kuruluş SEC, Bitcoin ETF işlemlerine onay verdi. Bu gelişmenin ardından piyasanın lideri Bitcoin, 62 bin dolar seviyesinin üzerine çıktı ve ardından düşüşe geçti. İşte detaylar…
18.10.2021Uzmanpara
New York borsası yükselişle açıldı
New York borsası yükselişle açıldıNew York borsası, güne yükselişle başladı.
30.09.2021Uzmanpara
New York borsası düşüşle açıldı
New York borsası düşüşle açıldıNew York borsası, haftanın son işlem gününe düşüşle başladı.
24.09.2021Uzmanpara
New York borsası düşüşle açıldı
New York borsası düşüşle açıldıNew York borsası, haftanın ilk işlem gününe sert düşüşle başladı.
20.09.2021Uzmanpara
New York borsası düşüşle açıldı
New York borsası düşüşle açıldıNew York borsası, haftanın son işlem gününe düşüşle başladı.
17.09.2021Uzmanpara
New York borsası karışık seyirle açıldı
New York borsası karışık seyirle açıldıNew York borsası, ekonomik verilerden gelen farklı sinyaller sonrası güne karışık seyirle başladı.
16.09.2021Uzmanpara
New York borsası yükselişle açıldı
New York borsası yükselişle açıldıNew York borsası, haftanın son işlem gününe yükselişle başladı.
20.08.2021Uzmanpara
New York borsası düşüşle açıldı
New York borsası düşüşle açıldıNew York borsası, perakende satışların temmuzda beklenenden fazla azalmasının etkisiyle güne düşüşle başladı.
17.08.2021Uzmanpara
"Team Visa" kadrosu açıklandı
"Team Visa" kadrosu açıklandıOlimpiyat ve Paralimpik Oyunları Resmi Ödeme Teknolojisi Ortağı Visa (NYSE: V), "Team Visa" programı kapsamında destek vereceği sporcuların listesini açıkladı.
1.07.2021Vitrin
Visa tüm Avrupa’da da küçük işletmelerin ivme kazanması için çalışıyor
Visa tüm Avrupa’da da küçük işletmelerin ivme kazanması için çalışıyorCovid-19 sürecinde ekonomik iyileşmeyi destekleyen Visa, Avrupa çapında sekiz milyon küçük işletmenin dijital ticarete uyum sağlaması ve avantajlarından faydalanması için iş ortaklarıyla birlikte geniş çaplı projeler hayata geçiriyor.
10.03.2021Vitrin
Hisse devri tamamlandı; Turkcell artık TVF portföyünde
Hisse devri tamamlandı; Turkcell artık TVF portföyündeTurkcell’in dün gerçekleşen yıllık Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda, Türkiye Varlık Fonu’nun hâkim hissedar olmasını sağlayan ana sözleşme değişiklikleri kabul edildi. Hisse devirleri ile işlemin kapanışı bugün gerçekleşti.Türkiye Varlık Fonu CEO’su Zafer Sönmez, “Genel Kurul’da aldığımız güven oyu ile Turkcell artık TVF portföyünün önemli bir parçası oldu. Yeni dönemde Turkcell’in istikrarlı büyümesini sürdürerek küresel arenada göğsümüzü kabartacağına inancımız tam” dedi.
22.10.2020Ekonomi
Yabancıdan istikrara evet
Yabancıdan istikrara evetTurkcell’in son yıllardaki en önemli Genel Kurulu 21 Ekim’de yapılacak. Olağan Genel Kurulda, Turkcell’in olağan gündemi dışında Türkiye Varlık Fonu (TVF), Telia, LetterOne, Çukurova Holding ve Ziraat Bankası arasında geçtiğimiz haziran ayında imzalanan işlem sözleşmeleri kapsamında yapılması öngörülen şirket ana sözleşme değişiklikleri de oylanacak.
17.10.2020Ekonomi
Küresel kurumsal yönetim danışmanları TVF ile Turkcell’in istikrarına ‘Evet’ dedi
Küresel kurumsal yönetim danışmanları TVF ile Turkcell’in istikrarına ‘Evet’ dediTurkcell’in son yıllardaki en önemli Genel Kurulu 21 Ekim’de yapılacak. Türkiye Varlık Fonu’nun hakim hissedar olmasını sağlayan ana sözleşme değişikliklerinin oylanacağı genel kurul öncesi Turkcell yabancı yatırımcılarının uluslararası saygın kurumsal yönetim danışmanlık şirketleri Institutional Shareholder Services (ISS) ve Glass Lewis’ten aldığı tavsiye, ana sözleşme değişikliklerine olumlu oy vermeleri yönünde oldu.
16.10.2020Ekonomi
Tam 20 yıllık ‘New York’lu!
Tam 20 yıllık ‘New York’lu!Turkcell, New York Borsası’nda 20. yılını kutluyor. Türk ekonomisine 50 milyar TL katkı yapan Turkcell, hisseleri New York Borsası’nda işlem gören ilk ve tek Türk şirketi durumunda
11.07.2020Ekonomi
New York borsasından George Floyd için anma
New York borsasından George Floyd için anmaNew York borsasında, polis şiddeti sonucu hayatını kaybeden siyahi George Floyd'u anmak amacıyla 8 dakika 46 saniyelik saygı duruşunda bulunuldu.
9.06.2020Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Nyse ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.