Ömer Dinçer

Ömer Dinçer

İstanbul milletvekili ve eski Milli Eğitim BakanıAtatürk Üniversitesi İşletme Fakültesi’ni bitirdi. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde; 1980 yılında Yüksek Lisans Programını, 1984 yılında da Doktora programını tamamladı. 1980 yılında, Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde asistan olarak göreve başladı. 1988 yılında Doçent, 1994 yılında da Profesör oldu. Bu üniversitede görev yaptığı süre içerisinde, uzmanlık alanı olan Stratejik Yönetim, Yönetim ve Organizasyon, Değişim Yönetimi ve Örgüt Geliştirme konularında ders ve seminerler verdi, araştırmalar yaptı, makaleler ve kitaplar yazdı. Ayrıca, Mahalli İdareler ve Yerinden Yönetim Anabilim Dalı ve bölüm başkanlığı ile üniversitenin çeşitli birimlerinde yönetim kurulu üyeliği ve idari görevler yaptı.1994-1997’de üniversitedeki görevlerin yanı sıra, İstanbul Büyükşehir Belediyesinde Başdanışmanlık yaptı. 1999-2003 yılları arasında, Beykent Üniversitesi'nde; Rektör Yardımcılığı, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanlığı ve Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlüğü görevlerini yürüttü. 11 Nisan 2003 tarihinde Başbakan Başmüşaviri, 21 Ekim 2003 tarihinde de Başbakanlık Müsteşarı oldu. 22 Temmuz 2007 milletvekili genel seçimlerinde İstanbul milletvekili seçildi. 1 Mayıs 2009 tarihinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına atandı. 12 Haziran 2011 milletvekili genel seçimlerinde İstanbul'dan tekrar milletvekili seçildi. 6 Temmuz 2011 tarihinde açıklanan bakanlar kurulu listesinde de Milli Eğitim Bakanı olarak görevlendirildi.2005'te YÖK Genel Kurulu, Ömer Dinçer hakkında ‘İşletme Yönetimine Giriş isimli kitabında intihal yaptığı’ gerekçesiyle, ‘üniversite öğretim mesleğinden çıkarma cezası’ verdi. 2008'de Ankara 1. İdare Mahkemesi intihal gerçekleşmiştir hükmü ile, Ömer Dinçer’in, YÖK tarafından ’intihal’ yaptığına ilişkin verdiği karara yaptığı itirazı reddetti. 29 Aralık 2010 tarihli ‘YÖK Müşterek İnceleme Raporu’nda ise Dinçer'in eserinde intihal yapılmadığı rapor edilmiştir.

Ömer Dinçer

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.759 omer dincer haberi bulunmuştur.
Eğitim ‘reform’ yorgunu
Eğitim ‘reform’ yorgunuMilli Eğitim Bakanı 6 kere değişti. Liselere girişte LGS, OKS, 3’lü SBS, tek SBS, TEOG ve LGS olmak üzere sistem 6 kere yenilendi. Üniversiteye girişte, ÖSS yerine YGS ve LYS’li sistem, son olarak da YKS geldi. Müfredatta pek çok değişiklik yapıldı. Eğitim, son 15 yılda yapılan düzenlemelerden adeta yoruldu
22.05.2019Gündem
Son dakika... 17 Aralık kumpas davasında istenen cezalar belli oldu
Son dakika... 17 Aralık kumpas davasında istenen cezalar belli oldu17 Aralık kumpas davasında, eski emniyet müdürlerinin de aralarında bulunduğu 25 sanığın ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılması istendi.
31.01.2019Gündem
Kriptolu telefonlar defalarca dinlendi
Kriptolu telefonlar defalarca dinlendiKriptolu telefonların dinlenmesiyle ilgili 24 sanığa verilen cezaların gerekçesi açıklandı. Erdoğan’a verilen telefonların birçok kez dinlendiği belirtildi.
12.05.2018Gündem
Devlet büyüklerini defalarca dinlemişler
Devlet büyüklerini defalarca dinlemişlerDevlet büyüklerinin kriptolu telefonlarının usulsüz dinlenmesi davasında, kapatılan TİB'in eski Başkanvekili Şen'in de arasında bulunduğu 24 sanığın 10 yıl 6 ay ile 68 yıl 3 ay arasında değişen sürelerde hapse çarptırılmasının gerekçesi açıklandı.
12.05.2018Gündem
İZVAK şimdi daha güçlü
İZVAK şimdi daha güçlüİZVAK’ta Ali Erten ikinci kez başkanlığa seçildi. Yönetim ve danışma kuruluna İzmir’in tanınmış işadamları ve gazetecileri de girdi. Erten, “Vakfın bu günlere gelmesinde emeği olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.
15.04.2018Ege
Freni boşalan tır kilometrelerce kontrolsüz seyretti
Freni boşalan tır kilometrelerce kontrolsüz seyrettiErzincan'da freninin boşalması nedeniyle  kilometrelerce kontrolsüz seyreden  tır güçlükle durduruldu.
17.12.2017Gündem
Freni boşalan tır kilometrelerce kontrolsüz seyretti
Freni boşalan tır kilometrelerce kontrolsüz seyrettiErzincan'da freninin boşalması nedeniyle  kilometrelerce kontrolsüz seyreden  tır güçlükle durduruldu.
17.12.2017Gündem
O savcılar için kırmızı bülten talebi
O savcılar için kırmızı bülten talebi17 Aralık soruşturmasında usulsüzlük yaptıkları gerekçesiyle yargılanan firari eski savcılar Zekeriya Öz, Celal Kara ve Mehmet Yüzgeç hakkında kırmızı bülten çıkarılması için İnterpol’e yazı yazılmasına karar verildi...
27.11.2017Gündem
Son dakika: 17 Aralık soruşturmasına flaş gelişme! Kırmızı bülten çıkarıldı
Son dakika: 17 Aralık soruşturmasına flaş gelişme! Kırmızı bülten çıkarıldıFetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması  (FETÖ/PDY) tarafından 17 Aralık soruşturmasında usulsüzlükler yapıldığı  gerekçesiyle eski savcılar Zekeriya Öz, Celal Kara ve Mehmet Yüzgeç hakkında  açılan ve Yargıtay 16. Ceza Dairesinde görülen davada, firari sanıklar hakkında  kırmızı bülten çıkarılmasına karar verildi.
27.11.2017Gündem
Şehir Üniversitesi, Dragos’a taşındı
Şehir Üniversitesi, Dragos’a taşındıBilim ve Sanat Vakfı tarafından kurulan İstanbul Şehir Üniversitesi’nin Kartal Dragos’taki kampüsü kapılarını açtı.
1.11.2017Gündem
"Selam Tevhid'de kumpas" davasında ara karar açıklandı
"Selam Tevhid'de kumpas" davasında ara karar açıklandı"Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet  Yapılanması"nın (FETÖ/PDY) "Selam Tevhid" soruşturmasında kumpas kurduğu  iddiasına yönelik firari sanıklar Fetullah Gülen ile eski emniyet müdürlerinin de  aralarında bulunduğu 33'u tutuklu 81 sanığın yargılandığı davada, tutuklu  sanıkların, 3 ay süreyle avukatlarıyla görüşmelerinin teknik cihazla kayıt altına  alınmasına, bir görevli bulundurulmasına ve görüşmelerin sınırlandırılabilmesine  ve sanık ile avukat arasındaki belge-bilgilere el konulabilmesine karar verildi.
15.09.2017Gündem
15 yılda gerçekleşen tüm kabine revizyonları
15 yılda gerçekleşen tüm kabine revizyonlarıBaşbakan Binali Yıldırım, 65. Hükümet'te yapılan değişiklikleri basın toplantısıyla  açıkladı. Bakanlar Kurulunun 11 üyesinde ya yer değişikliği ya da  görev değişikliği oldu. Kabineye 6 yeni isim girerken, 5 bakanın görev yeri  değişti. 5 başbakan yardımcılığından 4'ünde ise isim değişikliği yapıldı.İlk AK Parti hükümetinden günümüze kadar hangi bakanlar görev aldı, kaç bakan kabine dışı kaldı, kimler ihraç edildi? İşte 58'inci hükümetten 65'inci hükümete kadar yapılan kabine revizyonları...
19.07.2017Siyaset
Öğretmenlik eğitimi sil baştan!
Öğretmenlik eğitimi sil baştan!Yapılan değişiklikle öğretmen yetiştirme programları uygulama ağırlıklı olarak yeniden yapılandırılacak; belirli alanlarda öğretmenlik programı tercihi, fakülteye girişten sonra yapılacak...Adayların mesleğe uygun olup olmadığı kurul tarafından belirlenecek; öğretmenliğe girişte adayların yalnızca KPSS’ye girmesi yeterli olmayacak, lisans başarısı, uygulama ve mülakat da esas alınacak...
9.06.2017Gündem
Bakan Yılmaz mezuniyet coşkusuna katıldı
Bakan Yılmaz mezuniyet coşkusuna katıldıİstanbul Şehir Üniversitesi’nin 2016-2017 akademik yılı Dragos Kampüsü’nde gerçekleştirilen törenle sona erdi. Bakan Yılmaz mezun olan öğrencilere diplomalarını verdi.
30.05.2017Gündem
CHP'li Özel: 'Bugün gelecekteki hangi facianın fitilini atşliyor'
CHP'li Özel: 'Bugün gelecekteki hangi facianın fitilini atşliyor'CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, bugün gelecekteki hangi facianın fitilinin ateşlendiğini bilmediklerini belirterek, "Bu 2 tane, lideri tarafından görevlendirilmiş, liderleri saray tarafından talimatlandırılmış ve esir alınmış 2 siyasi partinin yapacağı anayasa Türkiye'nin felaketi olabilir. Bu rejim değişikliğine izin vermemek için İçtüzüğün verdiği tüm hakları kullanarak, o komisyonda direnmeye, bu ülkeye bütün sorunları ve sıkıntıları dile getirmeye devam edeceğiz." dedi.
26.12.2016Siyaset
Mahkemeden Erdoğan ve Yıldırım'ın talebine onay!
Mahkemeden Erdoğan ve Yıldırım'ın talebine onay!FETÖ'nün takipsizlikle sonuçlanan 25 Aralık soruşturmasında usulsüzlükler yaptığı iddiasıyla firari sanık Fetullah Gülen ile eski emniyet müdürü Yakub Saygılı'nın da aralarında bulunduğu 7'si tutuklu 69 sanığın yargılandığı davanın 12'nci duruşması yapıldı. Mahkeme Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu eski bakanlar ve iş adamlarının yer aldığı 32 ismin suçtan zarar gördükleri gerekçesiyle davaya katılma taleplerini kabul etti.
1.12.2016Siyaset
17 Aralık savcıları hakkında müebbet hapis cezası istendi
17 Aralık savcıları hakkında müebbet hapis cezası istendi17 Aralık soruşturmasının koordinatör savcısı Zekeriya Öz ile soruşturmanın savcıları Celal Kara ve Mehmet Yüzgeç hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi. İddianamede, şüpheli savcılar Öz ile Kara’nın haklarında tutuklama  kararı çıkarılmadan önce bu bilgiye ulaştıkları ve aynı anda evlerini terk edip 25 dakika arayla yurtdışına çıktıkları belirtildi.
11.08.2016Gündem
Fethullah Gülen 'kaçın' mesajını böyle vermiş!
Fethullah Gülen 'kaçın' mesajını böyle vermiş!25 Aralık iddianamesine FETÖ lideri Fetullah Gülen'in, şüphelilerin de dahil oldukları örgüt  üyelerine  20 Aralık  2015'te yayınlanan "Mihneti zevk edinmişlerin yolu" başlıklı sohbetindeki  ifadelerinde "kaçın" mesajı verdiğinin anlaşıldığı yer aldı.
3.08.2016Gündem
Meclis’te ‘angajman kuralları’ dönemi
Meclis’te ‘angajman kuralları’ dönemiMHP ve HDP’nin ardından CHP de “misli ile karşılık” kriterlerini belirledi MHP “1 metre”, HDP “kılıç mesafesi”, CHP “mahrem alan” kuralı uygulayacak
20.02.2016Siyaset
Milli sporculara '3 numara' zulmü
Milli sporculara '3 numara' zulmüMilli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'in tam tersi yöndeki açıklamasına karşın Kastamonu Boks Kamp Merkezi'ndeki minik sporcuların saçları zorla kestirildi. Ayrıca çocuklar, 50 saat süren otobüs yolculuğuyla şampiyonaya götürüldü.
21.11.2015Siyaset
AK Parti listesinde gizli önlem!
AK Parti listesinde gizli önlem!AK Parti'nin milletvekili aday listelerini hazırlarken dikkate aldığı kriterlerden birinin de "üç dönem kuralı" olduğu ortaya çıktı.
11.04.2015Siyaset
Ak Parti'de 9 kişi yeniden aday olmadı
Ak Parti'de 9 kişi yeniden aday olmadıMilletvekili aday adaylığı için rekor düzeyde başvuru alan ve tüzüğündeki üç dönem sınırlaması nedeniyle 68 milletvekilinin “zorunlu” olarak parlamentoya veda edeceği Ak Parti’de, dokuz milletvekili ise kendi arzusuyla adaylık başvurusunda bulunmadı.
25.02.2015Siyaset
İki bakan için gensorulara ret
İki bakan için gensorulara retHDP’nin, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik hakkında Soma ve Ermenek başta olmak üzere maden kazalarıyla ilgili verdiği gensoru önergesinin gündeme alınması TBMM Genel Kurulu’nda reddildi.
10.12.2014Siyaset
"Bu sözleri eğer bir CHP'li söyleseydi..."
"Bu sözleri eğer bir CHP'li söyleseydi..."CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, AK Parti Sivas Milletvekil Nursuna Memecan'ın, "Eşcinseller de imam olacaklarsa imam olurlar" dediğini belirterek, "Bu sözleri şayet bir CHP'li kazara söylemiş olsaydı, neler olurdu? Diyanet İşleri Başkanı bu sözleri duymaz mı, Memecan'ın bu fetvası karşısında ne düşünür acaba?" diye sordu.
3.12.2014Siyaset
Kılıçdaroğlu'dan köylülere zeytin ağacı
Kılıçdaroğlu'dan köylülere zeytin ağacıPartisinin Grup Toplantısı’nda Yırca köylülerini ağırlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kürsüye çağırdığı iki köylüye alana dikilmek üzere zeytin ağacı verdi.
11.11.2014Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

fetöHaberlerSon DakikaErzincanSivas

Ömer Dinçer ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.