Orta Asya

Orta Asya

Son dakika Orta Asya haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Orta Asya gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Orta Asya haber sayfamızda...

Orta Asya

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 7.385 orta asya haberi bulunmuştur.
Saka Kuşu Nedir? Kısaca Özellikleri Nelerdir?
Saka Kuşu Nedir? Kısaca Özellikleri Nelerdir?Saka kuşu, ispinozgiller ailesinden gelen bir kuş türüdür. Sesi en çok çıkan kuşlar arasındadır, halk arasında ötücü kuş olarak da bilinmektedir. Sizler için saka kuşu nedir, özellikleri hakkında bulunan bütün bilgileri detaylı bir şekilde derledik.
23.10.2021Eğitim
Altun, Türkiye-Azerbaycan Ortak Medya Platformu'nu değerlendirdi
Altun, Türkiye-Azerbaycan Ortak Medya Platformu'nu değerlendirdiCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Türkiye-Azerbaycan Ortak Medya Platformu'na ilişkin, "Biz bu mekanizmayı doğru bir şekilde kurumsallaştırırsak, inanıyoruz ki bütün Türk Konseyi üye ülkeleri, Orta Asya'daki Türk Cumhuriyetleri bu ortak platforma katkı verebilir. Türk Konseyi'ndeki bütün üye ülkeleri biz bu platforma davet ediyoruz." dedi.
23.10.2021Gündem
Türkiye ile Rusya arasındaki ticarette kritik adımlar
Türkiye ile Rusya arasındaki ticarette kritik adımlarTicaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay, Türkiye ile Rusya arasında ticareti kolaylaştırmak için gümrük işlemlerinin en etkili ve verimli şekilde gerçekleştirilmesine yönelik çalışma yaptıklarını bildirdi.
22.10.2021Ekonomi
Trabzon'dan Çin'e yapılan ihracat yüzde 86 arttı
Trabzon'dan Çin'e yapılan ihracat yüzde 86 arttıTrabzon'dan yılın 9 aylık döneminde Çin Halk Cumhuriyeti'ne 27 milyon 586 bin dolarlık ihracat yapıldı.
22.10.2021Ekonomi
Bakan Çavuşoğlu'ndan 'swap' açıklaması
Bakan Çavuşoğlu'ndan 'swap' açıklamasıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye ile Güney Kore'nin ikili ticareti sürdürülebilir hale getirmek için birlikte çalışmaları gerektiğini belirterek "Bu amaçla merkez bankalarımız arasındaki swap anlaşması temelinde ticari ilişkilerimizde ulusal para birimlerimizi kullanabiliriz." ifadelerini kullandı.
21.10.2021Ekonomi
Tarhana Çorbası Kaç Kalori? Tarhana Çorbasının Protein, Vitamin Ve Besin Değerleri
Tarhana Çorbası Kaç Kalori? Tarhana Çorbasının Protein, Vitamin Ve Besin DeğerleriTarhana çorbası Anadolu'da sıklıkla yapılan çorbalardan biridir. Özellikle kış aylarının olmazsa olmazlarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Tarhana çorbasının lezzeti ve yapılışı kadar içerdiği vitaminler, besin değerleri ve kalorisi de önem taşımaktadır. Sizin için Tarhana çorbası kaç kalori? Tarhana çorbasının protein, vitamin ve besin değerleri nedir detaylarıyla derledik.
21.10.2021Püf Noktası
Destan oyuncuları kimler? Destan dizisi ne zaman başlıyor?
Destan oyuncuları kimler? Destan dizisi ne zaman başlıyor?Destan dizisi geri sayım. Başrolünde Ebru Şahn'in yer aldığı Destan şimdiden merakla bekleniyor. Peki, Destan dizisi konusu ne, ne zaman başlayacak? İşte Destan oyuncuları.
21.10.2021Cadde
Hazar Denizi'ne Kıyısı Olan Ülkeler Hangileridir?
Hazar Denizi'ne Kıyısı Olan Ülkeler Hangileridir?Hazar denizi dünyada ki en büyük göl olarak bilinmektedir. Bu nedenle insanlar hazar denizini görebilmek için nerede olduğunu ve hangi ülkelere sınırı olduğunu bilmek istemektedir. Hazar denizi nerede yer almaktadır? Hazar denizine kıyısı olan ülkeler kaç tanedir? Hazar denizine kıyısı olan ülkelerin sınırları ne kadardır tüm detayları ile derledik.
20.10.2021Eğitim
Rusya'dan Taliban'a net uyarı
Rusya'dan Taliban'a net uyarıRusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Taliban'ı, Afganistan topraklarının Orta Asya ülkelerine karşı kullanılmasına engel olmaya çağırdı.
20.10.2021Dünya
Türk müteahhitler yeni yatırım imkanlarını değerlendiriyor
Türk müteahhitler yeni yatırım imkanlarını değerlendiriyorAvusturya'nın Ankara Büyükelçisi Johannes Wimmer, Avusturyalı ve Türk müteahhitlik firmalarının üçüncü pazarlarda ortaklık bağlamında Afrika, Orta Asya, Orta Doğu'da iyi iş birlikleri çıkarabileceğini belirterek, "Eminim ki iki ülkenin iş birliği bu bölgelerde daha görünür olmalarını sağlayacak. Kısa zamanda iyi sonuçlar alacağımızı düşünüyorum." dedi.
20.10.2021Ekonomi
Türkiye için çanlar çalıyor! Bu kuşları artık hiç göremeyebiliriz...
Türkiye için çanlar çalıyor! Bu kuşları artık hiç göremeyebiliriz...Yapılan araştırmalara göre, Avrupa'daki her 5 kuş türünden 1'i yok olma tehlikesiyle karşı karşıya. Türkiye'de de durum pek farklı değil! Türkiye'de yaşayan 491 kuş türünden 52'si yok olma tehlikesi yaşıyor. Üstelik bunların arasında şehir yaşamında görmeye alışkın olduğumuz kuş türleri de var...
20.10.2021Gündem
Lübnan krizden kurtulmak için IMF ile görüşüyor
Lübnan krizden kurtulmak için IMF ile görüşüyorEkonomik krizle boğuşan Lübnan ile Uluslararası Para Fonu (IMF) arasında teknik görüşmelerin başladığı bildirildi.
20.10.2021Uzmanpara
Afganistan ekonomisinin küçülmesi bekleniyor
Afganistan ekonomisinin küçülmesi bekleniyorUluslararası Para Fonu (IMF), Afganistan ekonomisinin yüzde 30'a varan oranda daralabileceğini duyurdu.
20.10.2021Uzmanpara
'Türkiye 139 ülke arasında 117. sırada'
'Türkiye 139 ülke arasında 117. sırada'CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek tarafından Dünya Adalet Projesi tarafından gerçekleştirilen Hukukun Üstünlüğü Endeksi’ne dayanarak hazırlanan rapora göre; Türkiye, 2021’de hukukun üstünlüğü başlığında 139 ülke arasında 117. sırada yer aldı. 138 binden fazla hane ve 4 bin 200 hukukçu ve konunun uzmanıyla yapılan ankete dayanan endekse ilişkin bilgi notunda şu değerlendirmeler yer aldı:
20.10.2021Siyaset
Afganistan uyarısı
Afganistan uyarısıIMF, Taliban yönetimindeki Afganistan’da ekonomik küçülme yaşanacağını, bunun da Türkiye dahil bölge ülkeleri açısından bir mülteci krizine neden olabileceğini açıkladı
20.10.2021Dünya
Fransız basınında Erdoğan manşetleri
Fransız basınında Erdoğan manşetleriFransız basını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Angola, Nijerya ve Togo'ya gerçekleştirdiği ziyareti yakından takip ederken, Türk SİHA'lara övgülerde bulundu.
19.10.2021Dizi İzle
Issık Göl Nerede? Gölün Özellikleri, Oluşumu Ve Tarihçesi
Issık Göl Nerede? Gölün Özellikleri, Oluşumu Ve TarihçesiDünya'nın en ünlü gölleri arasında yer alan Issık göl görülmeye ve gezilmeye değer olan bir göldür. Issık göl çevresinde çok güzel manzara fotoğrafları çekebilirsiniz. Son yıllarda Issık göl ile ilgili araştırmalar da artmıştır. Issık gölün birçok özelliği vardır. Peki, Issık göl nerede? Issık gölünün özellikleri nelerdir? Issık gölün oluşumu ve tarihçesi nedir? İşte Issık göl ile ilgili tüm detayları sizler için derledik.
19.10.2021Eğitim
Bu ülkede kapalı ortamda sakın ıslık çalmayın
Bu ülkede kapalı ortamda sakın ıslık çalmayınOrta Asya’da dünyanın kara ile çevrili en büyük ülkesi olan Kazakistan, yüzölçümü olarak da dünyanın en büyük dokuzuncu ülkesidir. Doğal güzellikleri ile de yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olan bu güzel ülkeye gelin biraz daha yakından bakalım.
19.10.2021Tatil
Almanya ile hedef tam 50 milyar $
Almanya ile hedef tam 50 milyar $DEİK Türkiye Almanya İş Konseyi Başkanı Steven Young, “İki ülke arasındaki ticaret hacmi bu yıl 40 milyar dolara çıktı. Hedef ise 50 milyar dolar” dedi
19.10.2021Ekonomi
ABD'nin Afganistan Özel Temsilcisi Halilzad istifa etti
ABD'nin Afganistan Özel Temsilcisi Halilzad istifa ettiABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, ABD’nin Afganistan Özel Temsilcisi Zalmay Halilzad’ın istifa ettiğini, yerine yardımcısı Thomas West’in atandığını açıkladı.
19.10.2021Dünya
Keşfedilmemiş İsimler ve Anlamları 2021: Duyulmamış, Nadir Bulunan, Modern Yeni Erkek Kız Bebek İsimleri (Değişik, Güzel İsimler)
Keşfedilmemiş İsimler ve Anlamları 2021: Duyulmamış, Nadir Bulunan, Modern Yeni Erkek Kız Bebek İsimleri (Değişik, Güzel İsimler)Çocuk sahibi olmak isteyenler anne ve babalar için isim seçme konusu önemlidir. Bebeklerine güzel, ilginç isim vermek isteyen anne ve babalar anlamlarının da güzel olmasını isterler. Kulağa hoş gelen, etkileyici, enteresan, zor bulunan, henüz keşfedilmemiş ve duyulmamış isimler genellikle tercih edilir. Hayatı boyunca çocuklarının taşıyacağı ismi seçmek için anne ve babalar bu konuda derin bir araştırmaya giriyorlar. Nadir bulunan, modern, ilgi çekici, en güzel yeni isimleri erkek ve kız çocuklarına vermek için birbirinden güzel isimler bulunuyor. Duyulmamış, unisex en güzel erkek ve kız isimleri için “Keşfedilmemiş İsimler” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
18.10.2021Bebek
Türkiye ile Almanya'nın ortaklığı ivme kazanıyor
Türkiye ile Almanya'nın ortaklığı ivme kazanıyor Almanya Başbakanı Angela Merkel'in Türkiye ziyaretiyle gözler, iki ülke arasındaki ekonomik ilişkilere çevrildi. Türkiye'nin en önemli ticaret ortağı olan Almanya ile ilişkilerde, üçüncü ülkelere ortak yatırım yapma fırsatları da bulunuyor.
17.10.2021Uzmanpara
Türkiye-Almanya ilişkilerinde üçüncü ülkelere yatırım fırsatı
Türkiye-Almanya ilişkilerinde üçüncü ülkelere yatırım fırsatıAlmanya Başbakanı Angela Merkel'in Türkiye ziyaretiyle gözler, iki ülke arasındaki ekonomik ilişkilere çevrildi. Türkiye'nin en önemli ticaret ortağı olan Almanya ile ilişkilerde, üçüncü ülkelere ortak yatırım yapma fırsatları da bulunuyor.
17.10.2021Ekonomi
İstanbul’daki Kore dalgası! Hipnoz etkisi yarattı
İstanbul’daki Kore dalgası! Hipnoz etkisi yarattıSon dönemde müziğinden dizilerine dünya çapında rüzgarlar estiren Güney Kore’nin Türkiye’de yarattığı etkiye ve popüler kültürdeki izlerine yakından baktık.
17.10.2021Pazar
Önce Hollanda, sonra Norveç'te yaşandı! Oklu saldırıların altında yatan gerçek...
Önce Hollanda, sonra Norveç'te yaşandı! Oklu saldırıların altında yatan gerçek...Norveç ve Hollanda'da peş peşe yaşanan oklu saldırılar, dünyanın gündemine oturdu. İki saldırganın da silah olarak ok kullanmasının altında yatan sebep ise büyük merak konusu oldu. Peki, Avrupa'nın göbeğinde yaşanan bu saldırılarda ok ve yayın tercih edilmesi saldırganlarla ilgili bize neyi anlatıyor? Bu yöntem bir trend haline gelebilir mi? Uzmanların bu konuda çarpıcı açıklamaları var.
16.10.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

türkiyeticaretalmanyarusyaplus

Orta Asya ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.