Öykü Arin

Öykü Arin

Son dakika öykü arin haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan öykü arin gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan öykü arin haber sayfamızda...

Öykü Arin

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 94 öykü arin haberi bulunmuştur.
Öykü için donör oldu! Başka bir çocuğa umut verdi
Öykü için donör oldu! Başka bir çocuğa umut verdi İzmir'de lösemiyle mücadele eden Öykü Arin Yazıcı (8) adına düzenlenen 'Öykü Arin'e Umut Ol' kampanyasına destek veren donörler, başka canlara umut olmaya devam ediyor.
21.10.2023 Gündem
Lösemili Öykü Arin için donördü, başkasına can oldu
Lösemili Öykü Arin için donördü, başkasına can oldu İzmir'de lösemiyle mücadele eden Öykü Arin Yazıcı (8) adına düzenlenen 'Öykü Arin'e Umut Ol' kampanyasına destek veren donörler, başka canlara umut olmaya devam ediyor. Kampanya için 2018 yılında donör olan, mart ayında başka bir hastayla eşleşip şifa olan Çiğdem Öztürk, “Öykü'cüm sayende başka bir cana can oldum. Ne kadar büyük bir destan yazdığını büyüyünce daha iyi anlayacaksın" dedi.
3.06.2023 Gündem
İtalyan çocuğa umut olacak
İtalyan çocuğa umut olacak İzmir’de yaşayan Mehmet Arslan’ın lösemi hastası Öykü Arin için bağışladığı ilik, İtalya’da 12 yaşındaki hasta bir çocuğa umut oldu. Bir insanın yaşamasına vesile olmanın özel bir duygu olduğunu söyleyen Arslan, ilik bağışı çağrısı yaptı.
27.01.2023 Gündem
Türk Böbrek Vakfı'ndan Milliyet.com.tr'ye ödül
Türk Böbrek Vakfı'ndan Milliyet.com.tr'ye ödül Türk Böbrek Vakfı tarafından gelenekselleştirilen ve bu yıl 6'ncı kez düzenlenen 'Türk Böbrek Vakfı Medya Ödülleri' sahiplerini buldu. Deneyimli sağlık habercisi, Milliyet.com.tr Lifestyle Yayın Koordinatörü Senim Tanay Karakuş'un 'Öykü Arin'in ailesi yeni kampanya başlattı! 'Evinizden de donör olabilirsiniz' haberi İnternet Vaka İnceleme Dalı'nda En İyi Haber seçildi.
22.11.2022 Haberler
Türk Böbrek Vakfı'ndan Milliyet.com.tr'ye ödül
Türk Böbrek Vakfı'ndan Milliyet.com.tr'ye ödül Türk Böbrek Vakfı tarafından gelenekselleştirilen ve bu yıl 6'ncı kez düzenlenen 'Türk Böbrek Vakfı Medya Ödülleri' sahiplerini buldu. Deneyimli sağlık habercisi, Milliyet.com.tr Lifestyle Yayın Koordinatörü Senim Tanay Karakuş'un 'Öykü Arin'in ailesi yeni kampanya başlattı! 'Evinizden de donör olabilirsiniz' haberi İnternet Vaka İnceleme Dalı'nda En İyi Haber seçildi.
25.11.2022 Gündem
Öykü için yola çıkan donörler başka çocuklara umut oldu
Öykü için yola çıkan donörler başka çocuklara umut oldu İzmir'de yaşayan 7 yaşındaki Öykü Arin Yazıcı, 'Öykü Arin'e Umut Ol' kampanyasıyla lösemiyle mücadelede simge haline gelirken, kampanyaya destek veren donörlerden 3'ü hem Türkiye ve yurt dışında kök hücre nakli bekleyen başka çocuklara umut oldu.
23.04.2022 Sağlık
Hayat bağışlayacak!
Hayat bağışlayacak! Öykü Arin için düzenlenen bağış kampanyasına destek veren İzmir Büyükşehir Belediyesi itfaiye eri Batmaz’ın kök hücresi, lösemi tedavisi gören bir çocuğa nakledilecek.
8.02.2022 Ege
Öykü Arin'in ilk karne heyecanı!
Öykü Arin'in ilk karne heyecanı! Lösemi tedavisi gören ve babasından alınan yarı uyumlu nakille yeniden yaşama tutunan Öykü Arin Yazıcı (7), ilk karnesini almanın heyecanını yaşadı. Öykü Arin'in karnesiyle birlikte fotoğrafını paylaşan anne Eylem Şen Yazıcı, "Ve ilk ilkokul karnesini aldı. Artık bizim evde okuryazar biri daha var" dedi.
21.01.2022 Gündem
'Kardeşinin Öykü Arin'e yüzde yüz uyumlu bir donör olması bizim için bir mucize'
'Kardeşinin Öykü Arin'e yüzde yüz uyumlu bir donör olması bizim için bir mucize' Lösemiyle mücadelesine Türkiye'nin ortak olduğu Öykü Arin Yazıcı'nın (6), 3 gün önce dünyaya gelen erkek kardeşi 'Arkadaş Ekim' ilik nakli ihtiyacı halinde Öykü Arin'e can olacak. Anne Eylem Şen Yazıcı "Kardeşler birbirlerine destek verecek ve dayanışma içinde olacaklar. Öykü Arin'e yüzde yüz uyumlu bir donör olması, bizim için bir mucize" dedi.
11.11.2021 Gündem
‘Evden umut ol’
‘Evden umut ol’ Kan kanseriyle mücadele eden Öykü Arin’e donör bulunması için kampanya başlatan ekip şimdi de evden çıkılmadan kök hücre bağışı için Change.org. üzerinden imza topluyor...
29.09.2021 Gündem
Öykü Arin okullu oldu
Öykü Arin okullu oldu Lösemi tedavisi gören ve babasından yarı uyumlu ilik nakliyle hayata tutunan Öykü Arin Yazıcı (6), ilkokula başladı.
22.09.2021 Gündem
İlkokul heyecanı yaşayan Öykü Arin, açık havada derse katılıyor
İlkokul heyecanı yaşayan Öykü Arin, açık havada derse katılıyor Lösemi tedavisi gören ve babasından yarı uyumlu ilik nakliyle hayata tutunan Öykü Arin Yazıcı (6), ilkokula başladı. Oryantasyon eğitimine katılan Öykü Arin'in üniformasıyla fotoğraflarını sosyal medyada paylaşan annesi Eylem Şen Yazıcı, “Gözyaşları içinde izledim heyecanını, öğretmenlerine koşarak gidişini. Açık hava imkanı olan bazı derslere gidebiliyor" dedi.
21.09.2021 Gündem
Öykü Arin'in ailesi yeni kampanya başlattı! 'Evinizden de donör olabilirsiniz'
Öykü Arin'in ailesi yeni kampanya başlattı! 'Evinizden de donör olabilirsiniz' Türkiye, Öykü Arin'i henüz 3,5 yaşında kan kanserine yakalanmasının ardından başlayan "Öykü Arin'e Umut Ol" kampanyasıyla tanıdı. Küçük kızın ailesinin başlattığı kampanya sayesinde kısa sürede binlerce donöre ulaşıldı. Kök hücre bağışı konusunda farkındalık yaratmaya devam eden "Öykü Arin’e Umut Ol" ekibi, şimdi yeni bir kampanya yürütüyor. Amaçları kök hücre bağışını kolaylaştıracak bir uygulamanın Türkiye’de de hayata geçirilmesi. Öykü'nün annesi Eylem Şen Yazıcı, "Eğer bu yöntem uygulamaya geçerse yeni çağın başlangıcı olabilir. Türkiye'de donör sayısının milyonlara ulaşacağını düşünüyorum" diyor.
22.11.2022 Gündem
Doğayla uyum içinde olacak!
Doğayla uyum içinde olacak! Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, ICLEI Dünya Kongresi’ne katıldı İzmir’i afetlere dirençli bir kent haline getirmek için çalıştıklarını kaydetti
14.04.2021 Ege
Öykü Arin, 'Çukur' dizisinin setinde
Öykü Arin, 'Çukur' dizisinin setinde Lösemi tedavisi gören babasının verdiği yarı uyumlu nakille hayata tutunan Öykü Arin Yazıcı (6), 'Öykü Arin'e umut ol' kampanyasına destek veren 'Çukur' dizisinin setini ziyaret etti. Sette keyifli haliyle dikkat çeken Öykü Arin, oyuncu Aras Bulut İynemli ve Rıza Kocaoğlu ile sohbet etti, onlara şarkı söyledi. Öykü Arin, Çukur ekibine kök hücre destekleri için teşekkür etmeyi ihmal etmedi.
26.03.2021 Cadde
Zor günleri geride kaldı
Zor günleri geride kaldı Öykü Arin’e Umut Ol isimli kampanya sayesinde kendisi gibi lösemi hastalarına umut olan, babasından yapılan yarı uyumlu kök hücre nakliyle yaşama tutunan 6 yaşındaki Öykü Arin’in artık yüzü gülüyor...
1.02.2021 Ege
SMA hastası Öykü'den mutlu haber! 2,4 milyon dolar toplandı
SMA hastası Öykü'den mutlu haber! 2,4 milyon dolar toplandı Ankara'da, Spinal Muskuler Atrofi (SMA) Tip 1 hastası olan 26 aylık Öykü Elmalıca için başlatılan kampanyada, yurt dışında gen tedavisi görebilmesi için gerekli olan 2,4 milyon dolar toplandı. Anne Sühal Elmalıca, "Rüyalarımızda gördüğümüz o yürüdüğü zamanları artık gerçekte görebileceğiz" dedi. Baba Hasan Elmalıca ise "Resmi işlemleri başlattık, 10-15 güne kadar Öykü tedaviye ulaşmış olacak" dedi.
2.01.2021 Gündem
Öykü başka hastalara umut oluyor
Öykü başka hastalara umut oluyor İzmir’de 2 yıl önce Juvenil Miyelomonositik Lösemi (JMML) teşhisi konulan ve babasının yüzde 98.5 uyumlu iliğiyle hayata tutunan 4 yaşındaki Öykü Arin Yazıcı için başlatılan kampanyaya kök hücre bağışında bulunan binlerce kişiden, son 1 ayda 4 eşleşme gerçekleşti.
29.09.2020 Gündem
“Pandemi dahi donör olmak için engel değil”
“Pandemi dahi donör olmak için engel değil” İlik mücadelesi devam eden Öykü Arin’in annesi Eylem Şen Yazıcı, “Pandemi, bağışçı olmak ya da eşleşme durumunda operasyon için asla bir engel değil. Kendinizi koruyarak hastaneye gidip nakil için kök hücre bağışı yapabilirsiniz” diyor
14.06.2020 Pazar
Öykü Arin'den haber var! Tam 1 yıl oldu...
Öykü Arin'den haber var! Tam 1 yıl oldu... Antalya'da lösemi tedavisi gören Öykü Arin Yazıcı'ya babasından yarı uyumlu nakli yapılmasının üzerinden 1 yıl geçti. Anne Eylem Şen Yazıcı, “Çok zor günler, geceler gördük. Hala zor ama umudumuz tam" dedi.
2.06.2020 Gündem
23 Nisan coşkusu evlerde yaşandı
23 Nisan coşkusu evlerde yaşandı Koronavirüs nedeniyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı bu yıl çocuklar evlerinde kutluyor. Coşkuyu evlerinde aileleriyle birlikte yaşayan çocuklar, “Bugün benim bayramım. Atatürk’e bize bugünü armağan ettiği için minnettarız” diyor
23.04.2020 Gündem
5 yaşında ev karantinasına girdi
5 yaşında ev karantinasına girdi Antalya'da lösemi tedavisi gören Öykü Arin Yazıcı, coronavirüs nedeniyle doktorlarının uyarıları sonrası ailesi tarafından ev karantinasına alındı. Geçen sene yeni yaşına hastanede giren Öykü Arin, dün akşam da 5'inci doğum gününü evde annesi ve babasıyla kutladı. Öykü Arin, “Dışarıda olmak isterdim ama mikrop var. O yüzden evde parti yapıyoruz" dedi.
20.03.2020 Gündem
2.3 milyon kişi, kan bağışıyla hayat verdi
2.3 milyon kişi, kan bağışıyla hayat verdi 2019 yılında 2 milyon 300 bin 713 kişi, 2 milyon 809 bin 237 ünite kan bağışında bulundu. Kan bağışı 2018’e göre yüzde 9 artış gösterirken, bu yıl Türk Kızılay, tüm ülkede “İyi ki Varsın Kan Dostum” kampanyası başlattı
17.02.2020 Gündem
Maske ne zaman gerekli?
Maske ne zaman gerekli? Enfeksiyon hastalıkları uzmanı Prof. Alpay Azap, “Solunum yolu virüsünden korunmak için N95 ya da 3M türü özel maskelere hücum edilmesinin hiçbir anlamı yok” diyor
9.02.2020 Pazar
Doktor Öykü muayenede!
Doktor Öykü muayenede! AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, lösemiye karşı mücadele veren ve gerçekleşen ilik nakliyle hayata tutunan beş yaşındaki Öykü Arin Yazıcı ve ailesini Antalya’da ziyaret etti.
23.01.2020 Ege

Benzer Haber Etiketleri

Öykü Arin ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.