Öykü Arin

Öykü Arin

Son dakika öykü arin haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan öykü arin gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan öykü arin haber sayfamızda...

Öykü Arin

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 81 oyku arin haberi bulunmuştur.
Doğayla uyum içinde olacak!
Doğayla uyum içinde olacak!Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, ICLEI Dünya Kongresi’ne katıldı İzmir’i afetlere dirençli bir kent haline getirmek için çalıştıklarını kaydetti
14.04.2021Ege
Öykü Arin, 'Çukur' dizisinin setinde
Öykü Arin, 'Çukur' dizisinin setindeLösemi tedavisi gören babasının verdiği yarı uyumlu nakille hayata tutunan Öykü Arin Yazıcı (6), 'Öykü Arin'e umut ol' kampanyasına destek veren 'Çukur' dizisinin setini ziyaret etti. Sette keyifli haliyle dikkat çeken Öykü Arin, oyuncu Aras Bulut İynemli ve Rıza Kocaoğlu ile sohbet etti, onlara şarkı söyledi. Öykü Arin, Çukur ekibine kök hücre destekleri için teşekkür etmeyi ihmal etmedi.
26.03.2021Cadde
Zor günleri geride kaldı
Zor günleri geride kaldıÖykü Arin’e Umut Ol isimli kampanya sayesinde kendisi gibi lösemi hastalarına umut olan, babasından yapılan yarı uyumlu kök hücre nakliyle yaşama tutunan 6 yaşındaki Öykü Arin’in artık yüzü gülüyor...
1.02.2021Ege
SMA hastası Öykü'den mutlu haber! 2,4 milyon dolar toplandı
SMA hastası Öykü'den mutlu haber! 2,4 milyon dolar toplandıAnkara'da, Spinal Muskuler Atrofi (SMA) Tip 1 hastası olan 26 aylık Öykü Elmalıca için başlatılan kampanyada, yurt dışında gen tedavisi görebilmesi için gerekli olan 2,4 milyon dolar toplandı. Anne Sühal Elmalıca, "Rüyalarımızda gördüğümüz o yürüdüğü zamanları artık gerçekte görebileceğiz" dedi. Baba Hasan Elmalıca ise "Resmi işlemleri başlattık, 10-15 güne kadar Öykü tedaviye ulaşmış olacak" dedi.
2.01.2021Gündem
Öykü başka hastalara umut oluyor
Öykü başka hastalara umut oluyorİzmir’de 2 yıl önce Juvenil Miyelomonositik Lösemi (JMML) teşhisi konulan ve babasının yüzde 98.5 uyumlu iliğiyle hayata tutunan 4 yaşındaki Öykü Arin Yazıcı için başlatılan kampanyaya kök hücre bağışında bulunan binlerce kişiden, son 1 ayda 4 eşleşme gerçekleşti.
29.09.2020Gündem
“Pandemi dahi donör olmak için engel değil”
“Pandemi dahi donör olmak için engel değil”İlik mücadelesi devam eden Öykü Arin’in annesi Eylem Şen Yazıcı, “Pandemi, bağışçı olmak ya da eşleşme durumunda operasyon için asla bir engel değil. Kendinizi koruyarak hastaneye gidip nakil için kök hücre bağışı yapabilirsiniz” diyor
14.06.2020Pazar
Öykü Arin'den haber var! Tam 1 yıl oldu...
Öykü Arin'den haber var! Tam 1 yıl oldu...Antalya'da lösemi tedavisi gören Öykü Arin Yazıcı'ya babasından yarı uyumlu nakli yapılmasının üzerinden 1 yıl geçti. Anne Eylem Şen Yazıcı, “Çok zor günler, geceler gördük. Hala zor ama umudumuz tam" dedi.
2.06.2020Gündem
23 Nisan coşkusu evlerde yaşandı
23 Nisan coşkusu evlerde yaşandıKoronavirüs nedeniyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı bu yıl çocuklar evlerinde kutluyor. Coşkuyu evlerinde aileleriyle birlikte yaşayan çocuklar, “Bugün benim bayramım. Atatürk’e bize bugünü armağan ettiği için minnettarız” diyor
23.04.2020Gündem
5 yaşında ev karantinasına girdi
5 yaşında ev karantinasına girdiAntalya'da lösemi tedavisi gören Öykü Arin Yazıcı, coronavirüs nedeniyle doktorlarının uyarıları sonrası ailesi tarafından ev karantinasına alındı. Geçen sene yeni yaşına hastanede giren Öykü Arin, dün akşam da 5'inci doğum gününü evde annesi ve babasıyla kutladı. Öykü Arin, “Dışarıda olmak isterdim ama mikrop var. O yüzden evde parti yapıyoruz" dedi.
20.03.2020Gündem
2.3 milyon kişi, kan bağışıyla hayat verdi
2.3 milyon kişi, kan bağışıyla hayat verdi2019 yılında 2 milyon 300 bin 713 kişi, 2 milyon 809 bin 237 ünite kan bağışında bulundu. Kan bağışı 2018’e göre yüzde 9 artış gösterirken, bu yıl Türk Kızılay, tüm ülkede “İyi ki Varsın Kan Dostum” kampanyası başlattı
17.02.2020Gündem
Maske ne zaman gerekli?
Maske ne zaman gerekli?Enfeksiyon hastalıkları uzmanı Prof. Alpay Azap, “Solunum yolu virüsünden korunmak için N95 ya da 3M türü özel maskelere hücum edilmesinin hiçbir anlamı yok” diyor
9.02.2020Pazar
Doktor Öykü muayenede!
Doktor Öykü muayenede!AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, lösemiye karşı mücadele veren ve gerçekleşen ilik nakliyle hayata tutunan beş yaşındaki Öykü Arin Yazıcı ve ailesini Antalya’da ziyaret etti.
23.01.2020Ege
Dayan öğretmenim!
Dayan öğretmenim!Aydın’da ilik nakli bekleyen Mehmet Demen için kampanya düzenlendi. Demen, “Bağış tüm hastalar için önemli” dedi
10.01.2020Ege
2019’da sağlıkta en çok neleri konuştuk?
2019’da sağlıkta en çok neleri konuştuk?Bir yılı daha acısıyla tatlısıyla geride bırakıyoruz. Biz de 2020’ye adım atmadan önce bu yıl Türkiye’nin sağlık gündeminde yer alan konuları sizlerle paylaşmak istedik. İşte 2019’da Türkiye’nin sağlıkta en çok konuşulanları…
30.12.2019Genel Sağlık
2020’ye umutla bakmak için...
2020’ye umutla bakmak için...En klişe ifadesiyle o cümleyi etme vakti geldi: Acısıyla tatlısıyla bir yılı daha geride bıraktık. Her yıl sonunda adettendir, o yılın bir tür muhasebesini yapmak, bizi yeni bir sayfa açmaya motive eder. Özellikle de o yılın olumlu gelişmelerini hatırlamak, geleceğe umutla bakabilmenin belki de olmazsa olmazıdır. 2020’ye sayılı gün kala, biz de yeni yılı umutla karşılamak istedik ve geriye dönüp bilimden sanata, spordan eğitime, çevreden turizme yüzümüzü güldüren, umut veren 30 olay ve 10 kişiyi hatırladık. 2020’nin daha da güzel gelişmelere sahne olması dileğiyle, iyi seneler!
29.12.2019Pazar
Öykü Arin için kritik süreç başlıyor! En büyük hayalimiz uçağa binip...
Öykü Arin için kritik süreç başlıyor! En büyük hayalimiz uçağa binip...Minik Öykü Arin'in babadan yapılan yarı uyumlu naklinin üzerinden geçen 5,5 ayın ardından kritik sürece girildi. 6 ay tamamlandığında Öykü'nün kullandığı ilik savaşını engelleyen ilaçlardan biri kesilecek. Anne Eylem Yazıcı, "İlacın kesilmesiyle ilik savaşı riski bir süre artıyormuş, bu yüzden 6 ay bizim için kritik bir aşama olacak" dedi.
17.11.2019Gündem
Öykü Arin'in aylar sonra saçı çıktı
Öykü Arin'in aylar sonra saçı çıktıAntalya'da lösemi tedavisi gören Öykü Arin'e (4) 26 Haziran'da babasından nakledilen yarı uyumlu kök hücre, yüzde 98,5 oranında tuttu. Sağlığı her geçen gün iyiye giden Öykü Arin'in kaşları ve kirpikleri belirginleşti, saçı çıkmaya başladı.
2.10.2019Gündem
Öykü Arin kampanyası bir can daha kurtardı
Öykü Arin kampanyası bir can daha kurtardıÖykü Arin için başlatılan kampanya kapsamında 150 bini aşkın donöre ulaşıldı. Siirt’te görev yapan ve 8 ay önce bağışçı olan üç çocuk babası uzman jandarma Rahim Okan 12 yaşında bir kız çocuğuna umut oldu
27.09.2019Gündem
Öykü Arin kampanyası bir can daha kurtardı
Öykü Arin kampanyası bir can daha kurtardıİzmirli Yazıcı ailesinin 4 yaşındaki kızı Öykü Arin’e geçen yıl Juvenil Miyelomonositik Lösemi (JMML) teşhisi konuldu. Öykü’ye Antalya’da nisan ayında annesi Eylem Şen Yazıcı’dan yarı uyumlu ilik nakledildi.
13.09.2019Gündem
En hayati 'Öykü'ler
En hayati 'Öykü'lerBabasından nakledilen ilikle hayata tutunan 4 yaşındaki Öykü Arin Yazıcı için düzenlenen kampanya kapsamında bağışlanan kök hücreler başka hastalara umut oldu. Küçük kız için bağışta bulunan ama başka ‘hayat öyküleri’nin tamamlanmasını sağlayan kök hücre bağışçıları Milliyet’e konuştu.
1.09.2019Gündem
Öykü’ye verdiği ilik başka çocuk için umut oldu
Öykü’ye verdiği ilik başka çocuk için umut olduİzmir’de yaşayan 18 yaşındaki Egemen Uçaker’in, lösemi teşhisi konulan Öykü Arin için başlatılan kampanya kapsamında bağışladığı ilik, lösemi hastası bir başka çocuğun umudu oldu. İlik vermekte korkulacak birşey olmadığını söyleyen Uçaker, “Bir insanın yaşamasına vesile olmak çok özel bir duygu” dedi.
21.08.2019Gündem
Öykü Arin için posta pulu
Öykü Arin için posta puluAntalya'da babasından nakledilen ilikle hayata tutunmaya çalışan Öykü Arin Yazıcı'nın (4) üzerinde fotoğrafı ve 'Öykü Arin'e umut ol' ibaresi bulunan posta pulu basıldı. PTT Antalya Başmüdürlüğü tarafından pullar, Öykü Arin'e hediye edildi.
9.08.2019Gündem
Öykü Arin için 60 günlük kritik süreç
Öykü Arin için 60 günlük kritik süreç Antalya'da babasından yarı uyumlu ilikle yaşama tutunan Öykü Arin Yazıcı, hastanede geçirdiği 3 ayın ardından evine gitti. Öykü Arin için ev ortamı ve oyuncakları steril edildi, koltuk ve kanepelere çarşaflar serildi. Öykü'nün babası Çağdaş Yazıcı, "Önümüzde 60 günlük kritik süreç var. 60 günü sayıyoruz" dedi.
13.07.2019Gündem
Öykü Arin'den doktorları için şarkı
Öykü Arin'den doktorları için şarkıAntalya'da annesinden nakledilen yarı uyumlu ilik tutmadığı için babasının iliği nakledilen 4 yaşındaki Öykü Arin Yazıcı, tedavisini yakından takip eden doktorlar ve sağlık personeli için gitarla şarkı söyledi.
11.09.2019Yaşam
Öykü Arin doktorlarına şarkı söyledi
Öykü Arin doktorlarına şarkı söylediAntalya'da annesinden nakledilen yarı uyumlu ilik tutmadığı için babasının iliği nakledilen 4 yaşındaki Öykü Arin Yazıcı, tedavisini yakından takip eden doktorlar ve sağlık personeli için gitarla şarkı söyledi.
30.06.2019Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Öykü Arinegepazarçift kol nakliDONÖR

Öykü Arin ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.