Pasif

Pasif

Son dakika Pasif haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Pasif gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Pasif haber sayfamızda...

Pasif

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.249 pasif haberi bulunmuştur.
Telefon Arama Yönlendirme Nasıl Yapılır? Başka Numaraya Yönlendirme ve İptal Etme
Telefon Arama Yönlendirme Nasıl Yapılır? Başka Numaraya Yönlendirme ve İptal Etme Telefon kullanıcıları bazı zamanlarda aramalara cevap veremeyecek durumlarda telefon arama yönlendirme yöntemine başvururlar. Pek çok hat kullanan veya meşgul olan kişiler için arama yönlendirme oldukça kullanışlıdır. Önemli telefon bekleyen kişiler için oldukça avantaj sağlayan bu yöntem aramaların kaçırılmamasını sağlıyor. Başka numaraya yönlendirme işlemi GSM operatörlerinden yapılabildiği gibi Android ve iPhone cihazlardan da birkaç adımda kolayca yapılabiliyor. Telefondan arama yönlendirmeyi kapatmak isteyenler için de iptal etme seçeneği bulunuyor. Telefon arama yönlendirme nasıl yapılır? “Başka Numaraya Yönlendirme ve İptal Etme” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
30.06.2022Teknoloji
Emoji Anlamları 2022: WhatsApp Yüz ve Kalp Emojilerinin Anlamları Nedir?
Emoji Anlamları 2022: WhatsApp Yüz ve Kalp Emojilerinin Anlamları Nedir?Emojiler WhatsApp, Twitter, Facebook, Snapchat, İnstagram gibi sosyal ağ platformlarında mesaj içeren ifadelerdir. Karşı tarafa yazılan mesajın anlamını desteklemek veya yüz ifadeleri anlatılmak isteneni ifade etmek için kullanılmaktadır. Teknolojinin gelişmesi akıllı telefonların hayatımıza girmesi ile birlikte kullanılmaya başlanmıştır. El, hayvan, insan, yüz ifadeleri, kalp ve çiçek gibi onlarca emoji bulunmaktadır. Emojilerin anlamı da kullanılan ifadeye göre değişiklik göstermektedir. WhatsApp yüz, kalp, çiçek emojilerinin anlamları hakkında daha fazla bilgi almak için Emojilerin Anlamı 2022” içeriğimize göz atabilirsiniz.
30.06.2022Teknoloji
Zıt Anlamlı Kelimeler Listesi: Zıt Anlamlı Kelimeler ve Örnekleri
Zıt Anlamlı Kelimeler Listesi: Zıt Anlamlı Kelimeler ve Örnekleriİlkokul öğrencilerinin karşısına çıkan konulardan birisi de zıt anlamlı kelimelerdir. Birbirinin karşıtı olan kelimelerin yazılı ve anlamları farklıdır. Günlük konuşma dilinde sıklıkla kullanılır. Bu kelimeler birbirleri ile çelişen sözcüklerdir. Zıt anlamlı kelimelerin listesi uzundur. Ancak Türkçe’de her kelimenin eş anlamlısı olmadığı gibi her kelimenin zıt anlamlısı da yoktur. Zıt anlamlı kelimeler ve örnekleri için “Zıt Anlamlı Kelimeler Listesi” içeriğimize göz atabilirsiniz.
GTA Vice City Hileleri 2022: GTA Helikopter, Ölümsüzlük, Para, Araba, Polis, Tank Hilesi ve Tüm Şifreleri (PC ve PS)
GTA Vice City Hileleri 2022: GTA Helikopter, Ölümsüzlük, Para, Araba, Polis, Tank Hilesi ve Tüm Şifreleri (PC ve PS)Oyun sektörünün popüler isimlerinden GTA’nın en efsane serisi hiç şüphesiz Vice City’dir. 2002 yılında ilk kez piyasaya sürülen ve oyun dünyasına farklı bir bakış açısı kazandıran GTA Vice City yaklaşık 20 yıldır hala severek oynanıyor. Oyun severler GTA Vice City hileleri ile görevlerini hızlıca tamamlayabiliyor. GTA serisinin en efsane oyunlarından Vice City’de araba, helikopter, ölümsüzlük, motor hilesi gibi şifreler ile oyun daha eğlenceli hale getiriliyor. Ancak oyunda para hilesi olmasa da kazanmak için bazı yöntemler bulunuyor. GTA PC ve PS helikopter, ölümsüzlük, para, araba, polis, tank hilesi ve tüm şifreleri nelerdir? diyorsanız GTA Vice City hileleri 2022 içeriğimizden detaylıca öğrenebilirsiniz.
30.06.2022Oyun
Dinamizm Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Dinamik Neye Denir?
Dinamizm Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Dinamik Neye Denir?Canlılık durumunu ifade etmek için kullanılan kelime dinamizm kelimesidir. Dinamizm kelimesi dinamik kelimesini ortaya çıkarmaktadır. Hareketli olmayı ve pasif olmamayı açıklayan bir kelime olarak karşımıza çıkmaktadır. Her işte ve durumda son derece aktif olmayı ve geri çekilmeme durumunu ifade etmektedir. Tüm bunlar aynı zamanda bir uyum içinde olduğu için dinamizmdir. Dinamizm kelimesi hakkında merak edilen tüm detaylar.
29.06.2022Sözlük
Küçük modüler reaktörler otomobil gibi üretilebilir
Küçük modüler reaktörler otomobil gibi üretilebilirÖnümüzdeki 2-3 yıl içinde küçük modüler reaktörlerin ticari kullanımı için tescil edilmeleri bekleniyor. Ölçek ekonomisi göz önüne alınırsa, çok az sayıda üretim yerine, yüzlerce seri üretim, tedarik zincirini geliştirip, üretimin ucuzlamasını sağlayacaktır.
28.06.2022Vitrin
ABD’li nükleer şirketlerinin, Türkiye’ye büyük ilgisi var
ABD’li nükleer şirketlerinin, Türkiye’ye büyük ilgisi varABD, temiz enerji teknolojilerinin bölgede yer edinmesi açısından Türkiye’yi ortak olarak görmekte olup, bu sen derece kritik öneme sahip sektörde ticari işbirliği alanındaki güçlü geçmişi bazında ilerleme kat etmeyi istemektedir.
28.06.2022Vitrin
Üzdün ve hayran bıraktın bizi Elvis
Üzdün ve hayran bıraktın bizi ElvisBaz Luhrmann imzalı “Elvis” gösterişli estetiği ile hayran bırakırken Austin Butler da sesinden fiziğine muhteşem bir “kral” performansı çıkarıyor.
26.06.2022Kültür Sanat
Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin 3'üncü ünitesine ait kor tutucu sahaya ulaştı
Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin 3'üncü ünitesine ait kor tutucu sahaya ulaştıMersin’in Gülnar ilçesi Büyükeceli Mahallesi'nde yapımı süren Akkuyu Nükleer Güç Santralinin (NGS) 3’üncü ünitesinin ek (pasif) güvenlik sisteminin ana unsurlarından biri olan kor tutucu, sahaya ulaştı. Gemiyle Doğu Kargo Terminali'ne getirilen kor tutucu, 3’üncü ünitenin reaktör şaftındaki tasarım konumuna yerleştirildi.
25.06.2022Ekonomi
PSG Başkanı Nasser Al-Khelaifi, Dünya Kupası yayın hakları davasında ikinci kez aklandı
PSG Başkanı Nasser Al-Khelaifi, Dünya Kupası yayın hakları davasında ikinci kez aklandıPSG Başkanı Nasser Al-Khelaifi, Dünya Kupası yayın haklarının verilmesinde rüşvet aldığı ve görevi kötüye kullandığı gerekçesiyle suçlandığı davada ikinci kez beraat etti.
24.06.2022Dünya Kupası
Eş Anlamlı Kelimeler Sözlüğü: A'dan Z'ye Türkçe Eş Anlamlı Kelimeler Listesi
Eş Anlamlı Kelimeler Sözlüğü: A'dan Z'ye Türkçe Eş Anlamlı Kelimeler ListesiTürkçe dil bilgisi derslerinden özelikle ilköğretim öğrencilerinin karşısına en çok çıkan konulardan birisi de eş anlamlı kelimelerdir. Eş anlamlı kelimeler yazılışları ve okunuşları ayrı ancak anlamları aynı olan sözcüklerdir. Söz konusu kelimler Türkçe’de birbirinin yerine kullanılabilir. Günlük konuşma dilinde herkesin sıklıkla karşılaştığı eş anlamlı kelimelerin dilimizde önemi büyüktür. Bu tür kelimelerin listesi oldukça uzundur. Cümle içerisinde birbirlerinin yerine kullanıldıklarında anlam değiştirmezler. Türkçe eş anlamlı kelimeler listesi için “Eş Anlamlı Kelimeler Sözlüğü” içeriğimize göz atabilirsiniz.
‘15 milyar dolarlık dış kredi sağladık’
‘15 milyar dolarlık dış kredi sağladık’Vakıfbank Genel Müdürü Üstünsalih, “15 milyar dolar dış kredi temin ettik, şu anda 6.5 milyar doları getirdik” dedi. Çevreci ve karbon negatif bir banka olduklarını kaydeden Üstünsalih, “Emisyonumuzu bu yıl da yüzde 2 azaltacağız” diye konuştu.
21.06.2022Ekonomi
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022Eğitim öğretim hayatında edebiyat dersleri öğrencilerin aldığı derslerden birisidir. Özellikle lise 9. 10. 11. ve 12. sınıf öğrencileri Türk Dili ve Edebiyatı dersleri alırlar. Üniversite giriş sınavı YKS oturumları TYT-AYT gibi merkezi sınavlarda öğrencilerin karşısına çıkan alanlardan bir tanesidir. Ders kitapları her yıl MEB tarafından açıklanan müfredata göre düzenlenmektedir. 10. sınıf edebiyat ders kitabında öğrencilerin kendini geliştirebileceği çeşitli etkinliklerin yanı sıra cevaplayabilecekleri bilgi verici sorular da bulunmaktadır. 2021-2022 yılında 10. sınıf edebiyat ders kitabı Biryay Yayınları cevap anahtarını merak ediyorsanız "10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları" içeriğimize göz atabilirsiniz.
18.06.2022Eğitim
Fetih Suresi Oku ve Dinle: Fetih Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Fetih Suresi Oku ve Dinle: Fetih Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiKur'an-ı Kerim'in 48. suresi olan Fetih Suresi toplamda 29 ayettir. Medine döneminde inen Fetih Suresi adını ilk ayetinde "Biz sana apaçık bir fetih müjdeledik" geçen “fetih” kelimesinden almıştır. Müslüman dünyasının yakında kazanacağı fethi, başarıyı ve zaferi ele almaktadır. Okuması oldukça faziletli bir suredir. Allah yolunda savaşanların elde edeceği mükafatlar ve savaştan kaçanların ise alacakları cezayı konu edinmektedir. Fetih Suresi oku içeriğimizde Fetih Suresinin Türkçe okunuşu, anlamı, tefsiri, Arapça yazılışı, fazileti ve diyanet meali ile ilgili detaylar yer almaktadır.
16.06.2022Sureler
Kilis Valisi: Suriyeli sayısı, kent nüfusunun yüzde 38,47'sine karşılık geliyor
Kilis Valisi: Suriyeli sayısı, kent nüfusunun yüzde 38,47'sine karşılık geliyorKilis Valisi Recep Soytürk, kentte Suriyeli sayısının Türk nüfusunu geçtiği yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirterek, "Kilis ilinde yaşayan Suriyeli sayısı, Kilis'te toplam kişi sayısının yüzde 38,47'sine karşılık gelmektedir" dedi.
12.06.2022Haberler
Kilis Valisi: Suriyeli sayısı, kent nüfusunun yüzde 38,47'sine karşılık geliyor
Kilis Valisi: Suriyeli sayısı, kent nüfusunun yüzde 38,47'sine karşılık geliyorKilis Valisi Recep Soytürk, kentte Suriyeli sayısının Türk nüfusunu geçtiği yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirterek, "Kilis ilinde yaşayan Suriyeli sayısı, Kilis'te toplam kişi sayısının yüzde 38,47'sine karşılık gelmektedir" dedi.
12.06.2022Gündem
Bakan Soylu duyurdu! 1200 mahalle yabancıların ikametine kapatılıyor
Bakan Soylu duyurdu! 1200 mahalle yabancıların ikametine kapatılıyorİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Göç Bilgilendirme Toplantısı'nda konuştu. 1 Temmuz'dan itibaren yaklaşık 1200 mahallenin yabancılara ikametinin kapatılacağını duyuran Soylu toplantıda çarpıcı bilgiler de verdi.
11.06.2022Siyaset
Hisarcıklıoğlu'ndan TOGG mesajı! 29 Ekim'i işaret etti
Hisarcıklıoğlu'ndan TOGG mesajı! 29 Ekim'i işaret ettiTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Mustafa Rifat Hisarcıklıoğlu, 60 sene önce Eskişehir’de başlayan yarım kalmış hikâyeyi TOGG ile tamamladıklarını, TOGG girişiminin Türkiye için bir arabadan fazlası olduğunu vurgularken, “TOGG ile teknolojik ve zihinsel dönüşümü yakalıyoruz” dedi.
7.06.2022Ekonomi
Dengeleyici Emir Nedir, Ne İşe Yarar? Dengeleyici Emir Ne Zaman Kullanılır?
Dengeleyici Emir Nedir, Ne İşe Yarar? Dengeleyici Emir Ne Zaman Kullanılır?Dengeleyici emir, tek fiyat sisteminin uygulandığı bütün seans belirleme süreçlerinde fiyat oranını belirleyici düzenlemedir. Açılış ve kapanış seansları dahil olup hesaba katılmayan, eşleşme fiyat seviyesindeki emirlerle işlem yapabilmek amacıyla girilen emirlerdir. İşte, imbalance Orders; dengeleyici emir nedir, ne işe yarar? Dengeleyici emir ne zaman kullanılır ayrıntıları ile derledik.
1.06.2022 Eğitim
Son dakika haberi! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan nargile ve elektronik sigara için dikkat çeken açıklama
Son dakika haberi! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan nargile ve elektronik sigara için dikkat çeken açıklamaCumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen "31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü Etkinliği"nde konuştu. Erdoğan, elektronik sigara ve nargile için yeni adımların atılacağını söyledi. Erdoğan'ın, Fenerbahçe'nin genç oyuncusu Arda Güler ile diyaloğu da dikkat çekti.
31.05.2022Siyaset
'Sigara kullanımı görme kayıplarına da yol açıyor'
'Sigara kullanımı görme kayıplarına da yol açıyor'Göz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Yusuf Durlu, 31 Mayıs Dünya Sigarayı Bırakma Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, birçok hastalığa neden olan sigara kullanımının görme kayıpları ve körlüğe de yol açtığını belirtti.
31.05.2022Sağlık
Pasif Taşıma Nedir, Özellikleri Nelerdir? Pasif Taşıma Örnekleri...
Pasif Taşıma Nedir, Özellikleri Nelerdir? Pasif Taşıma Örnekleri...Pasif taşımada herhangi bir enerji kullanmadan taşıma gerçekleştirilir. Özellikle önemli bir taşıma yöntemi olduğu için de öğrencilerin bilmesi gereken konulardan biridir. Bu bakımdan Pasif taşımanın ne olduğunu araştırabilir ve örnekleri ile bilgilerinizi pekiştirebilirsiniz. Pasif taşıma nedir, özellikleri nelerdir? Pasif taşıma örneklerini detayları ile derledik.
30.05.2022Eğitim
Pasif Dinleme Nedir, Nasıl Olur? Pasif Dinleme Hangi Durumlarda Faydalıdır?
Pasif Dinleme Nedir, Nasıl Olur? Pasif Dinleme Hangi Durumlarda Faydalıdır?İnsanlar karşılıklı olarak konuşarak ve birbirilerini dinleyerek iletişim kurarlar. Dinleme konusu çeşitli başlıklara ayrılır. Pasif dinleme, alt başlıklardan biridir. Dinleyicinin durumunu açıklayan pasif dinlemenin farklı özellikleri bulunmaktadır. Pasif dinleme aynı zamanda pasif dinleyici demektir. Pasif dinleme nedir? Nasıl olur? Pasif dinleme hangi durumlarda faydalıdır? İşte, tüm detaylar.
30.05.2022Eğitim
Datong Sanat Müzesi
Datong Sanat Müzesi21. Yüzyıl Müzesi olarak da bilinen Datong Sanat Müzesi, Çin’in Datong şehrinin yeni kültürel meydanında yer alan dört büyük yapıdan biri. 32.000 metrekarelik yapının en önemli mekanı, esnek bir tasarıma sahip, sanatçıların büyük ölçekli sergilerine ev sahipliği yapan, 37 metre yüksekliğinde ve yaklaşık 80 metre genişliğindeki Büyük Galeri.
30.05.2022Vitrin
‘Emekçinin hakkını koruyoruz’
‘Emekçinin hakkını koruyoruz’Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Şubesi, Başkan Bilal Saygılı’nın moderatörlüğündeki ‘Dost Meclisi’ toplantısında SGK İl Müdürü Yavuz Kurt’u ağırladı.
30.05.2022Ege

Benzer Haber Etiketleri

Pasif ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.