Perseverance

Perseverance

Son dakika Perseverance haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Perseverance gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Perseverance haber sayfamızda...

Perseverance

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 72 perseverance haberi bulunmuştur.
NASA'dan Mars'taki yalnızlığın fotoğrafı geldi
NASA'dan Mars'taki yalnızlığın fotoğrafı geldiNASA'nın Mars yüzeyinde görevde olan Curiosity gezgininden yeni bir fotoğraf geldi. Bu fotoğraf pek çok bilim odaklı haber sitesine göre ' Mars'taki yalnızlığın fotoğrafı' olarak servis edildi.
24.05.2021 Teknoloji
NASA'nın Mars görevinde etkiliydi: Test ediliyor!
NASA'nın Mars görevinde etkiliydi: Test ediliyor!NASA, Mars görevi için pek çok araç kullandı. NASA benzer şekilde 2018 yılından bu yana Orpheus adı verilen su altı robotunu da geliştiriyor. Mars Perseverance gezgini ve Ingenuity helikopteri için NASA'nın Kaliforniya'daki Jet Propulsion Laboratory (JPL) tarafından geliştirilen otonom navigasyon yazılımına dayanan bu araç dikkat çekiyor.
16.05.2021Teknoloji
Mars helikopteri Ingenuity'nin üçüncü uçuşunun 3D videosu yayınlandı
Mars helikopteri Ingenuity'nin üçüncü uçuşunun 3D videosu yayınlandıABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), Mars helikopteri Ingenuity'nin üçüncü uçuşunun oluşturulan 3 boyutlu videosunu yayınladı. Yapılan açıklamada videonun izleyenlere, Kızıl Gezegen'de uçuşu ilk elden izliyormuş hissini vereceği belirtildi.
13.05.2021Haberler
Son dakika! Mars'ta inanılmaz görüntü! Videosu yayınlandı
Son dakika! Mars'ta inanılmaz görüntü! Videosu yayınlandıGelen bir son dakika haberine göre; ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), Mars helikopteri Ingenuity’nin üçüncü uçuşunun oluşturulan 3 boyutlu videosunu yayınladı. Yapılan açıklamada videonun izleyenlere, Kızıl Gezegen'de uçuşu ilk elden izliyormuş hissini vereceği belirtildi
13.05.2021Dünya
Ingenuity adlı Mars helikopterinin uçuşu sırasındaki sesi kayıtlara geçti
Ingenuity adlı Mars helikopterinin uçuşu sırasındaki sesi kayıtlara geçtiABD Ulusal Havacılık ve Uzay Ajansının (NASA) Mars'a gönderdiği Perseverance keşif aracında bulunan "Ingenuity" adlı mini helikopterin uçuşu sırasında çıkardığı ses kayıtlara geçti.
8.05.2021Teknoloji
NASA'nın Mars aracının keşfettiği ilginç kayalar!
NASA'nın Mars aracının keşfettiği ilginç kayalar!NASA'nın Mars aracı Perseverance pek çok ilginç buluşa imza atmayı başardı. Göreve başladığı günden bu yana oldukça dikkat çeken aracın bugüne kadar keşfettiği ilginç kayaları ve buluşlarını derledik.
8.05.2021Teknoloji
Son dakika haberler: Bilim insanlarından 'Mars vebası' uyarısı
Son dakika haberler: Bilim insanlarından 'Mars vebası' uyarısıSon dakika haberine göre, Amerikan Uzay ve Havacılık İdaresi (NASA)’nın Perseverance gezgini, Kızıl Gezegen’i araştırırken ve insanlı yolculuk söz konusuyken, bilim insanları Mars’tan alınan taş ve toprak örneklerinin Dünya’ya getirilmesinin büyük riskler taşıdığını açıkladı.
1.05.2021Dünya
NASA, Mars helikopteri için büyük bir hedef koyuyor
NASA, Mars helikopteri için büyük bir hedef koyuyorNASA Mars helikopteri Ingenuity için üç uçuş gerçekleştirdi. Test uçuşlarının ardından başarılı uçuşlar gerçekleştiren bu helikopter için yeni bir hedef ortaya kondu.
29.04.2021Teknoloji
NASA'nın Perseverance aracından insanlık için önemli haber
NASA'nın Perseverance aracından insanlık için önemli haberNASA'nın Mars gelişmeleri hakkında detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Perseverance keşif aracının son görevinde ise insanlık için ilerleyen dönemde çok büyük önem arz edecek bir gelişme yaşandı.
22.04.2021Teknoloji
40 saniyede ‘Maharet’ini gösterdi
40 saniyede ‘Maharet’ini gösterdiAmerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) Mars’a gönderdiği minyatür helikopter Ingenuity (Maharet), beklenen uçuşunu gerçekleştirdi.
20.04.2021Dünya
Son dakika haberi: Dünya nefesini tuttu ve... Mars'ta tarihi an!
Son dakika haberi: Dünya nefesini tuttu ve... Mars'ta tarihi an!Son dakika haberine göre, Kızıl Gezegen'deki keşif aracı Perseverance'ın içinde yer alan Ingenuity helikopteri tarihi bir gelişmeye imza attı. Dünya nefesini tutmuş gelişmeleri beklerken heyecanlandıran haber geldi.
19.04.2021Dünya
NASA Mars görevi için tarih verdi! Canlı izlenecek
NASA Mars görevi için tarih verdi! Canlı izlenecekNASA'nın tarihi uçuşu için nefesler üçüncü kez tutuldu. Daha önce 11 Nisan tarihi olarak duyurulan uçuş için bazı 'teknik' aksaklıklar yaşanmasıyla ertelenmişti. Ingenuity ekibi ise sorunu düzeltmek için çalışmalara başlamıştı.
18.04.2021Teknoloji
Son dakika: NASA'nın görevde olan Mars aracı için flaş karar
Son dakika: NASA'nın görevde olan Mars aracı için flaş kararNASA, Mars hakkında gelişmeleri takip etmek amacıyla pek çok aracı gezegene gönderiyor. En son Perseverance aracı hakkındaki gelişmeler merakla takip ediliyorken, bir diğer yandan yıllardır görevde olan InSight Lander aracı için gelişmeler geldi.
15.04.2021Teknoloji
Son dakika haberi: Dünya şaştı kaldı! Perseverance'tan yeni fotoğraf geldi
Son dakika haberi: Dünya şaştı kaldı! Perseverance'tan yeni fotoğraf geldiSon dakika haberlere göre, NASA'nın Perseverance aracından yeni haberler gelmeye devam ediyorken bir yandan farklı gelişmeler de yaşanıyor. Aracın devasa boyutunu ortaya çıkaran fotoğraf ' Perseverance'ın özçekimi' olarak paylaşıldı. İşte son dakika haberinin ayrıntıları...
8.04.2021Teknoloji
NASA Ingenuity'den ilk renkli Mars fotoğrafını paylaştı
NASA Ingenuity'den ilk renkli Mars fotoğrafını paylaştıNASA'nın Mars görevi kapsamında gezegene yerleştirdiği Perseverance ile pek çok habere ulaşabiliyoruz. Gerek Kızıl Gezegen'in sesine gerekse yüzeyinde yer alan gizemli taşlara kadar pek çok şekilde bizleri etkileyen Mars'tan şimdi de yeni bir fotoğraf geldi.
7.04.2021Teknoloji
Son dakika: Dünya fotoğrafa kilitlendi! Şoke eden ayrıntı...
Son dakika: Dünya fotoğrafa kilitlendi! Şoke eden ayrıntı...Son dakika haberine göre, Mart ayı boyunca sistem kontrollerini gerçekleştiren Kızıl Gezegen'deki keşif aracı Perseverance, Ingenuity isimli helikopteri serbest bıraktı. NASA, bu müjdeli haberi bir fotoğrafla milyonlara duyurmuş. Fotoğraftaki şaşırtıcı bir ayrıntı ise dünyayı hipnotize etmişti. İşte NASA yeni bir fotoğraf daha paylaştı. İşte yeni fotoğraf...
7.04.2021Dünya
Son dakika haberi: Sadece dikkatli gözler o detayı fark etti! Kimse tanımlayamadı...
Son dakika haberi: Sadece dikkatli gözler o detayı fark etti! Kimse tanımlayamadı...Son dakika haberine göre, Mart ayı boyunca sistem kontrollerini gerçekleştiren Kızıl Gezegen'deki keşif aracı Perseverance, bilim insanlarını şaşkınlığa uğratan bir fotoğraf gönderdi. Fotoğrafta sadece dikkatli gözlerin fark edebildiği detay ise dünyayı şoke etti.
2.04.2021Dünya
NASA, Mars'taki tarihi uçuşu ertelediğini duyurdu
NASA, Mars'taki tarihi uçuşu ertelediğini duyurduAmerikan Havacılık ve Uzay Dairesi NASA'nın 8 Nisan'da Mars'ın üzerinde ilk kez helikopter uçuracağı tarih ertelendi. Uçuşun 11 Nisan'dan önce yapılamayacağı açıklandı.
1.04.2021Teknoloji
ABD'den tersine beyin göçü yapan Mahmut Akşit
ABD'den tersine beyin göçü yapan Mahmut AkşitTürkiye'deki üniversite eğitiminin ardından dünyanın en çok Ar-Ge çalışması yapan firmalarından ABD'li şirkette 5 yıl çalışan Mahmut Akşit, TÜBİTAK'ın "2232 Uluslararası Lider Araştırmacılar Programı" kapsamında Türkiye'ye dönerek yeni nesil termoelektrik malzemeler geliştirmek için çalışmaya başladı.
29.03.2021Teknoloji
Son dakika: Bilim insanları sırrını çözdü! Örümcek şekilleri...
Son dakika: Bilim insanları sırrını çözdü! Örümcek şekilleri...Son dakika haberlere göre, Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi'nin Mars'a gönderdiği keşif aracı Persevarence, Kızıl Gezegen'den birbirinden çarpıcı fotoğraflar göndermeye devam ederken yaşanan gelişme, dünyada son haber oldu. Son dakika haberine göre, bilim insanlarının yeni çalışmada, Mars'ın gizem perdesi kısmen aralanmaya ve merak edilen sorular cevap bulmaya başladı.
24.03.2021Dünya
Son Dakika! Tarih belli oldu: Dünyanın beklediği gelişme
Son Dakika! Tarih belli oldu: Dünyanın beklediği gelişmeNASA, Mars hakkında heyecanlandıran gelişmelere imza atamaya devam ediyor. Hatırlatmak gerekirse 18 Şubat 2021 tarihinde Mars Keşif Programı kapsamında Perseverance uzay aracını Mars’a başarıyla indiren NASA, Mars için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Mars helikopteri olarak adlandırılan Ingenuity, Mars’ta ilk uçuşu gerçekleştirecek. Bugün Türkiye saatiyle 15’te yaptığı canlı yayın ile olayın detaylarını basına aktaran NASA, yine heyecanlandıran açıklamalara imza attı.
23.03.2021Teknoloji
Mars helikopteri Ingenuity başka bir gezegende ilk uçuşu gerçekleştirecek!
Mars helikopteri Ingenuity başka bir gezegende ilk uçuşu gerçekleştirecek!NASA, Mars hakkında heyecanlandıran gelişmelere imza atamaya devam ediyor. Hatırlatmak gerekirse 18 Şubat 2021 tarihinde Mars Keşif Programı kapsamında Perseverance uzay aracını Mars’a başarıyla indiren NASA, Mars için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Mars helikopteri olarak adlandırılan Ingenuity, Mars’ta ilk uçuşu gerçekleştirecek.
21.03.2021Teknoloji
Son dakika: Dönüm noktası! Tam 8 dakika 19 saniye sürdü! Saat 16.37'de...
Son dakika: Dönüm noktası! Tam 8 dakika 19 saniye sürdü! Saat 16.37'de...Son dakika haberine göre, dönüm noktası sayılan anlar tam 8 dakika 19 saniye sürdü. Devasa motorlar, yerel saatle 16.37'de yüksek bir kükreme ile ateşlendi. Hidrojen yanığından kaynaklanan duman bulutu etrafa yayılırken, dünya bu anlara kilitlendi.
19.03.2021Dünya
Bakanlıktan yeni adım! Sınır geldi, izin yok...
Bakanlıktan yeni adım! Sınır geldi, izin yok...Salda Gölü koruma planları kapsamında, gölün ‘Beyaz Adalar’ bölgesi yıllık taşıma kapasitesi 570 bin kişi olarak belirlendi. Daha önce buraya 1.5 milyon turist girebiliyordu. Plaja ve göle girilmesine ise izin yok
19.03.2021Ekonomi
NASA Mars'taki Perseverance uzay aracından yeni ses kaydı yayınladı
NASA Mars'taki Perseverance uzay aracından yeni ses kaydı yayınladıNASA'nın Mars aracı olan ve artık bütün dünyanın yakinen bildiği Perseverance’ın bu ayın başlarında kaydettiği ve kısa bir kesitinin yayımlandığı ses kaydı için çok daha uzun versiyonu paylaşıldı. NASA tarafından duyurulan ve oldukça gürültülü ve korkutucu olan ses Mars'taki ortama dair bizlere de önemli bilgiler sunuyor.
18.03.2021Haberler

Benzer Haber Etiketleri

nasamarsHaberlerPerseverancehelikopter

Perseverance ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.