Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu

Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu

Son dakika Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu haber sayfamızda...

Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 215 prof. dr. mikdat kadıoğlu haberi bulunmuştur.
Karlı yılbaşı filmlerde kaldı
Karlı yılbaşı filmlerde kaldı Kar, yılbaşının vazgeçilmez dekorudur. Ancak küresel ısınma yılbaşı atmosferini de değiştirdi. Türkiye’de birçok kentte hava sıcaklıkları 15 derecenin üzerinde.
30.12.2023 Gündem
Fırtına öncesi naylon ve kum torbalı tedbir uyarısı!
Fırtına öncesi naylon ve kum torbalı tedbir uyarısı! Son günlerde yaşanan fırtınalar, kıyı seli ile birlikte, sahile yakın noktalardaki işletme ve yapılarda tahribata sebep olurken Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu kıyılarda oluşan baskınların sebebini anlattı, uyarı ve tedbir önerilerinde bulundu.
28.11.2023 Gündem
Dört deprem uzmanından İstanbul'a çağrı! 'Sarayburnu'ndan Çatalca'ya kadar' dedi ve uyardı
Dört deprem uzmanından İstanbul'a çağrı! 'Sarayburnu'ndan Çatalca'ya kadar' dedi ve uyardı  Yerel seçimler yaklaşırken deprem uzmanlarından özellikle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylarına yönelik kritik uyarılar geldi.
27.11.2023 Gündem
İstilacı türlerde 'hızla yayılma' tehlikesi! Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu'ndan uyarı
İstilacı türlerde 'hızla yayılma' tehlikesi! Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu'ndan uyarı Küresel ısınma nedeniyle yaşanan iklim değişikliğiyle istilacı türler, kene gibi parazitler de artarak, salgın hastalıkların yayılması tehlikesini taşıyor. Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu konuyla ilgili dikkat çeken uyarılarda bulundu.
25.11.2023 Gündem
Libya’da sel felaketi
Libya’da sel felaketi Avrupa’dan sonra rotasını Akdeniz’e kıran ‘Daniel Fırtınası’ Libya’yı adeta denize sürükledi. Aşırı yağışlar sonrası oluşan sellerde çok sayıda kentte büyük yıkım yaşanırken, 2 bin kişi öldü kayıp sayısı ise 7 bini aştı.
12.09.2023 Dünya
İklim değişikiliğinde Karadeniz etkisi! Prof. Dr. Kadıoğlu buharlaşmaya dikkat çekti
İklim değişikiliğinde Karadeniz etkisi! Prof. Dr. Kadıoğlu buharlaşmaya dikkat çekti İklim değişikliğinde en çok etkilenecek yerlerden biri olarak Karadeniz'i işaret eden Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, 2040 yılında yaşanacak olan buharlaşma olayına dikkat çekti.
29.08.2023 Gündem
1999 Depremi sonrası her mahallede vardı! Turuncu konteynerlere ne oldu?
1999 Depremi sonrası her mahallede vardı! Turuncu konteynerlere ne oldu? 17 Ağustos 1999'da 18 binden fazla kişinin hayatını kaybettiği Gölcük Depremi’nden sonra hayata geçirilen 'Turuncu Konteyner' projesi, olası İstanbul depremi dolayısıyla yeniden gündeme geldi. Peki deprem sonrası ilk 72 saatteki hızlı müdahale için gerekli ekipmanların yer aldığı bu konteynerlerin akıbeti ne oldu? Turuncu konteynerler hayat kurtarır mı?
29.08.2023 Gündem
Prof. Dr. Kadıoğlu: Karadeniz'e hücum olacak
Prof. Dr. Kadıoğlu: Karadeniz'e hücum olacak İstanbul Teknik Üniversitesi'nden (İTÜ) Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, yaşanan iklim değişikliğiyle Türkiye'de yağışların artacağı tek yerin Karadeniz Bölgesi olduğunu söyledi. Kadıoğlu; 'Çok sıcak aylarda Karadeniz'e hücum olacak' dedi.
17.08.2023 Haberler
Prof. Dr. Kadıoğlu: Karadeniz'e hücum olacak
Prof. Dr. Kadıoğlu: Karadeniz'e hücum olacak İstanbul Teknik Üniversitesi'nden (İTÜ) Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, yaşanan iklim değişikliğiyle Türkiye'de yağışların artacağı tek yerin Karadeniz Bölgesi olduğunu söyledi. Kadıoğlu; 'Çok sıcak aylarda Karadeniz'e hücum olacak' dedi.
17.08.2023 Gündem
Önlem aldı ayıdan kurtuldu! Prof. Dr. Kadıoğlu köyün diline düştü
Önlem aldı ayıdan kurtuldu! Prof. Dr. Kadıoğlu köyün diline düştü Trabzon’da tatil için geldiği evine dadanıp, bahçedeki ürünlere zarar verdikten sonra güvenlik kamerası ve teleskop ile gözetlediği 'Meteor' adını verdiği bozayının aldığı önlemler sonrası uğramadığını belirten Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, "Diğer köylerde dolanıyor. Milletin, konu komşunun diline düştük” dedi.
13.08.2023 Gündem
Profesörden 'Eyyam-ı Bahur' tepkisi: Birisi bir taş atıyor, 40 kişi çıkartamıyor
Profesörden 'Eyyam-ı Bahur' tepkisi: Birisi bir taş atıyor, 40 kişi çıkartamıyor Meteoroloji profesörü Mikdat Kadıoğlu, hava sıcaklıklarının yüzlerce yıl öncesinde kalan bir gelenek olan 'Eyyam-ı Bahur' olarak tanımlanmasını, meteoroloji biliminde yeri olmadığı gerekçesiyle eleştirdi. Kadıoğlu, "Son yıllarda meteorolojiyle hiç alakası olmayan ama ilgi meraklısı tipler çıktı. Biz bunlara 'Meteoroloji şarlatanları, palyaçoları' diyoruz. Meteoroloji bilimi hesap kitap işi, biz folklorlarla çalışmıyoruz" dedi.
10.08.2023 Haberler
Profesörden 'Eyyam-ı Bahur' tepkisi: Birisi bir taş atıyor, 40 kişi çıkartamıyor
Profesörden 'Eyyam-ı Bahur' tepkisi: Birisi bir taş atıyor, 40 kişi çıkartamıyor Meteoroloji profesörü Mikdat Kadıoğlu, hava sıcaklıklarının yüzlerce yıl öncesinde kalan bir gelenek olan 'Eyyam-ı Bahur' olarak tanımlanmasını, meteoroloji biliminde yeri olmadığı gerekçesiyle eleştirdi. Kadıoğlu, "Son yıllarda meteorolojiyle hiç alakası olmayan ama ilgi meraklısı tipler çıktı. Biz bunlara 'Meteoroloji şarlatanları, palyaçoları' diyoruz. Meteoroloji bilimi hesap kitap işi, biz folklorlarla çalışmıyoruz" dedi.
10.08.2023 Gündem
Celal Şengör sarsıntısı: İstanbul'dan taşınacağını duyurdu
Celal Şengör sarsıntısı: İstanbul'dan taşınacağını duyurdu Prof. Dr. Şengör’ün, beklenen Marmara depremi sonrası ortaya çıkacak kaos ve felakete ilişkin öngörüsünü Milliyet’e değerlendiren yer bilimciler ve afet yönetimi uzmanları, aşağı yukarı benzer senaryonun yaşanacağını belirtti ve kentin depreme hazır olmadığını vurguladı...
8.08.2023 Gündem
İstanbul’un içi yandı!
İstanbul’un içi yandı! İstanbul’un üç noktasında sıcaklığı ölçtük. Güneşin tam tepede olduğu saatlerdeki ölçümlerde gökdelenlerin olduğu Maslak bölgesinde sıcaklık 39.8 dereceye kadar çıkarken, Belgrad Ormanı’nda 30.5’e düştü. Tarabya kıyıları ise 32 dereceyi gösterdi.
16.07.2023 Gündem
‘Sıcak hava dalgası sessiz bir afettir’
‘Sıcak hava dalgası sessiz bir afettir’ Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava sıcaklıklarının hafta sonuna kadar mevsim normallerinin üzerine çıkacağını duyurdu. Uzmanlar saat 11.00 ile 16.00 arasında güneş ışınlarının daha yoğun olduğu gerekçesiyle, bu saatlerde sıcak çarpması riskine karşı zorunlu olmadıkça dışarı çıkılmaması uyarısında bulundu.
12.07.2023 Gündem
İstanbul'a bir deprem uyarısı daha: 100 bin bina yıkılırsa...
İstanbul'a bir deprem uyarısı daha: 100 bin bina yıkılırsa... TBMM Deprem Araştırma Komisyonu’nda uzmanlar depremle ilgili uyarılarda bulundu. Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu'nun İstanbul sözleri dikkat çekti.
8.04.2023 Gündem
İl il yaygınlaşıyor!  'Dolu savar' tepkisi: Akıl dışı, bize yakışmıyor
İl il yaygınlaşıyor! 'Dolu savar' tepkisi: Akıl dışı, bize yakışmıyor Türkiye'de yaygınlaşmaya başlayan 'dolu savar' cihazıyla ilgili eleştirilerde bulunan İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Meteoroloji Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, "Şu an dünya bize gülüyor, alay konusu oluyoruz" dedi. 
18.12.2022 Gündem
Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu: Topluca İstanbul depremine hazırlanmalıyız
Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu: Topluca İstanbul depremine hazırlanmalıyız Düzce’de yaşanan 5.9’luk deprem sonrası İstanbul'da beklenen büyük depreme yönelik uyarılarda bulunan İTÜ Afet Yönetimi Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, “Bu depremler İstanbul civarı, Marmara’da beklenen büyük depremin bir uyarıcısı. Çürük konutların bir an önce elden geçirilmesi lazım" dedi.
23.11.2022 Gündem
‘Obezite ötesi bir şehir oldu’
‘Obezite ötesi bir şehir oldu’ Trafiği, kaosu, geçim şartları, sağlık hizmeti, suç oranı, yetersiz yeşil alan İstanbul’u yaşanabilir kentler listesinde son sıraya attı. Milliyet, 20 milyonluk İstanbul’un kendi kendini yok eden bir canavara dönüştüğünü söyleyen uzmanlara sordu: ‘İstanbul yaşanabilir olmaktan çıkıyor mu?’
24.09.2022 Gündem
Karadeniz'de alarm! İçme suyu kaynakları kurudu
Karadeniz'de alarm! İçme suyu kaynakları kurudu Küresel ısınmanın etkileriyle yağış rejimi değişen ve son iki ayda ortalama yüzde 58 daha az yağışın düştüğü Doğu Karadeniz'de içme suyu kaynaklarının yanı sıra dereler de kurumaya başladı.
19.09.2022 Gündem
Trabzon’da ayı 'Meteor', hocaya teleskop aldırdı
Trabzon’da ayı 'Meteor', hocaya teleskop aldırdı Trabzon’da tatilini geçiren Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, pencerelere tırmanan, evine ve bahçedeki ürünlere zarar veren 'Meteor' adını verdiği bozayı yüzünden teleskop aldı.
7.09.2022 Gündem
Prof. Dr. Kadıoğlu: Türkiye'de tropikal hastalıklar için poliklinikler kurulmalı
Prof. Dr. Kadıoğlu: Türkiye'de tropikal hastalıklar için poliklinikler kurulmalı Küresel ısınma nedeniyle tropikal hastalıklarda bir artış gözlendiğini belirten İTÜ İklim Değişikliği Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, 2080 yılına kadar sıtmanın tüm Avrupa'ya yayılması beklendiğini ifade etti.
24.08.2022 Gündem
Boz ayılar ünlü profesörün peşini bırakmıyor
Boz ayılar ünlü profesörün peşini bırakmıyor Trabzon'un Maçka ilçesinde, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Afet Yönetim Merkezi ve Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, pencerelere tırmanarak ev ve bahçedeki ürünlerine zarar veren, ‘Meteor’ adını verdiği bozayıyı görüntülemek için geçen yıl güvenlik kamera sistemleri kurdu. Kadıoğlu, evin etrafında dolanan ve güvenlik kameralarına ilk kez yansıyan 2 bozayıya ait görüntüleri sosyal medyada paylaştı.
22.06.2022 Haberler
Boz ayılar ünlü profesörün peşini bırakmıyor
Boz ayılar ünlü profesörün peşini bırakmıyor Trabzon'un Maçka ilçesinde, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Afet Yönetim Merkezi ve Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, pencerelere tırmanarak ev ve bahçedeki ürünlerine zarar veren, ‘Meteor’ adını verdiği bozayıyı görüntülemek için geçen yıl güvenlik kamera sistemleri kurdu. Kadıoğlu, evin etrafında dolanan ve güvenlik kameralarına ilk kez yansıyan 2 bozayıya ait görüntüleri sosyal medyada paylaştı.
22.06.2022 Gündem
KAR YAĞACAK MI? İstanbul'da ne zaman kar yağacak? Meteoroloji'den kar fırtınası uyarısı...
KAR YAĞACAK MI? İstanbul'da ne zaman kar yağacak? Meteoroloji'den kar fırtınası uyarısı... İstanbul'da kar ne zaman yağacak? Meteoroloji'den soğuk hava ve kar uyarısı yapıldı. Peki, İstanbul'da hava nasıl, kar yağacak mı? Aybar kar fırtınası Türkiye'ye mi geliyor. Cemlerin düşmesi ile birlikte havaların ısınması beklenirken Mart ayı soğuk geçiyor. Peki, bugün hava nasıl? İşte son hava durumu tahminleri.
8.03.2022 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.