Recep Akdağ

Recep Akdağ

Türk hekim ve siyasetçi. İlk ve orta öğrenimini Erzurum’da, lise öğrenimini Ankara Atatürk Lisesi’nde tamamladı. Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni bitirdi. Aynı fakültede Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları alanında uzman oldu. Bir yıl süreyle Londra'da kan hastalıkları üzerine çalıştı. Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi'nde Başhekim Yardımcılığı, Satınalma Komisyonu Başkanlığı ve Tıp Dergisi Editör Yardımcılığı görevlerini yürüttü. Biyoteknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde Müdür Yardımcılığı görevinde bulundu. Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı'nda Öğretim Üyesi olarak ders verdi. 1999'da profesör oldu. Özellikle çocuk sağlığı ve hastalıkları alanında olmak üzere yüzün üzerinde makalesi ve tebliği yayımlandı. 1996'da İstanbul Tabip Odası'ndan "Yılın Makalesi" ödülünü aldı. Recep Akdağ 22, 23 ve 24. dönem Erzurum Milletvekili oldu. 58, 59, 60 ve 61. hükümetlerde Sağlık Bakanlığı yaptı. İngilizce bilen Akdağ, evli ve 6 çocuk babasıdır. 18 Kasım 2002'den 24 Ocak 2013'e kadar Sağlık Bakanı olarak görev yaptı. Bu göreve 4 kez üst üste atanan ilk bakandır ve Dr. Refik Saydam'dan sonra en uzun süre görev yapan Sağlık Bakanı'dır. Günümüzde2011 yılı Mayıs ayında Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile birlikte Batman Bölge Devlet Hastanesine gitmiş ve çalışanların sorunlarını dinlemiştir. Personelle birlikte yemek yiyen Akdağ’a çalışanlar sorunlarını iletmeye başladıklarında, görme engelli Nurullah Mehmetoğlu isimli çalışan "Biz burada asgari ücretle çalışıyoruz. Koşullarının iyileştirilmesini istiyoruz" demesi üzerine, Akdağ, "Gözlerin görmediği halde sana iş vermişiz. Para kazanıyorsun değil mi?" diye sorması ve yanıtlaması medyada geniş yankı bulmuştur.

Recep Akdağ

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.545 recep akdag haberi bulunmuştur.
Siyasilerden ‘Aşı olun’ çağrısı
Siyasilerden ‘Aşı olun’ çağrısıSiyasiler, toplum sağlığının korunması için vatandaşları Kovid-19’a karşı aşı yaptırmaya çağırdı. Aşıyı zorunlu kılacak olası bir düzenlemenin beraberinde yaptırımları da getireceğine işaret eden siyasiler, toplum sağlığının korunması için öncelikle ikna çalışması ve kamu spotları hazırlanmasını önerdi
17.04.2021Gündem
AK Partili Kurtulmuş, partisinin Erzurum il kongresinde konuştu
AK Partili Kurtulmuş, partisinin Erzurum il kongresinde konuştuAK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Cumhuriyet Halk Partisi'nin zihniyetinde hala 27 Mayıs'ın, 12 Eylül'ün, 12 Mart'ın ve 28 Şubat'ın yer aldığını gördüklerini belirterek, "Çok açık söylüyorum. Kılıçlarınızın iki tarafının kestiği devirler artık geride kalmıştır. Bunların hala bazılarının zihinlerinde darbe hayali, hatta ellerinden gelse darbeye özentileri vardır. Artık o devirler geride kalmıştır. Allah'ın izniyle 15 Temmuz gecesi Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde bu millet 'ya Allah bismillah Allahuekber' diyerek, sokaklara çıkarak, darbeleri de darbecileri de tarihe gömmüştür." dedi.
27.01.2021Siyaset
Kazakistan'da rahatsızlanan tır şoförü ambulans uçakla Erzurum'a getirildi
Kazakistan'da rahatsızlanan tır şoförü ambulans uçakla Erzurum'a getirildiÖzbekistan'dan aldığı yükle Türkiye'ye dönüş yaparken, Hazar Denizi'nde, TIR'la bindiği feribotta rahatsızlanan şehit Oğuz Han Karaca'nın babası Cihan Karaca, Kazakistan'da geçirdiği apandisit ve mide ameliyatı sonrası Sağlık Bakanlığı'nın ambulans uçağıyla Erzurum'a getirildi. Karaca, "Sağlıkçılarımıza kimse en ufak bir şey söylemesin. Orada kimsenin imkanı yok, benim ülkem bambaşka" dedi.
6.01.2021Haberler
Son dakika! Hazar Denizi'nde rahatsızlanıp, ambulans uçakla alınan TIR şoförü: Ülkem bambaşka
Son dakika! Hazar Denizi'nde rahatsızlanıp, ambulans uçakla alınan TIR şoförü: Ülkem bambaşkaÖzbekistan'dan aldığı yükle Türkiye'ye dönüş yaparken, Hazar Denizi'nde, TIR'la bindiği feribotta rahatsızlanan şehit Oğuz Han Karaca'nın babası Cihan Karaca, Kazakistan'da geçirdiği apandisit ve mide ameliyatı sonrası Sağlık Bakanlığı'nın ambulans uçağıyla Erzurum'a getirildi. Karaca, "Sağlıkçılarımıza kimse en ufak bir şey söylemesin. Orada kimsenin imkanı yok, benim ülkem bambaşka" dedi.
6.01.2021Gündem
Vekillerin Zoom’lu toplantısı Meclis içtüzüğü’ne takıldı
Vekillerin Zoom’lu toplantısı Meclis içtüzüğü’ne takıldıSalgın sürecinde 120 civarında milletvekilinin koronavirüs testinin pozitif çıkmasının ardından Meclis’te toplantıların Zoom veya video konferans yöntemiyle yapılıp yapılamayacağı tartışmaya açıldı. Yapılan hukuki incelemede Meclis İçtüzüğü’ne göre, komisyon üyesi milletvekili Zoom’la toplantıya katılırsa ne yoklamada “var” kabul edilecek ne de oy hakkı bulunacak.
15.12.2020Siyaset
‘Meslek hastalığı’ tartışması!
‘Meslek hastalığı’ tartışması!Koronavirüse karşı mücadele eden sağlık çalışanları için Kovid-19’un “meslek hastalığı” sayılmasına bir engel olmadığını belirten Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “Olmayan bir sorunu konuşuyoruz” derken, sağlık çalışanlarının talebi devam ediyor.
13.12.2020Gündem
Vekillere de aşıda öncelik tanınacak
Vekillere de aşıda öncelik tanınacakTBMM Başkanlık Divanı Kovid-19 tedbirlerini masaya yatırdı. Meclis’te tüm ikramlar kaldırılacak. Milletvekilleri özel bir organizasyona gerek kalmadan aşı olabilecek.
3.12.2020Siyaset
‘Gece çalışmak  riskleri artırıyor’
‘Gece çalışmak riskleri artırıyor’TBMM Sağlık Komisyonu’nda Kovid-19 tedbirleri görüşülürken, eski Sağlık Bakanlığı Müsteşarı MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, gece mesaisi konusunda çarpıcı bir çıkış yaparak, “Gece çalışanlarda, saat 12’den sonra çalışanlarda kanserler de enfeksiyonlar da fazladır, çünkü melatonin salınımıyla alakalıdır. Gece çalışma devam ettiği zaman melatonin salınımı düşer ve bu da hem kanserlere hem de enfeksiyonlara meyli artırır” dedi. Aycan’a destek eski Sağlık Bakanı ve Komisyon Başkanı Recep Akdağ’dan geldi. Akdağ, “Belli bir saatten sonra çalışma sağlıksız” diye konuştu.
25.11.2020Gündem
TBMM’de para geçersiz kartla ödeme başlıyor
TBMM’de para geçersiz kartla ödeme başlıyorTBMM Sağlık Komisyonu Başkanı Recep Akdağ başkanlığında oluşturulan Kovid-19 Heyeti, 17 maddelik, “Kovid-19 Önlem Paketi” hazırladı.
25.11.2020Siyaset
Kovid-19’a karşı tam mutabakat
Kovid-19’a karşı tam mutabakatMeclis’te grubu bulunan her partiden bir temsilcinin yer aldığı ‘Kovid-19 Heyeti’ koronavirüs salgınına karşı alınması gereken önlemlere ilişkin bir tedbirler paketi hazırladı. Tam mutabakatla hazırlanan tedbirler paketi Meclis Başkanlığı’na sunulacak.
24.11.2020Siyaset
Kovid’li milletvekili sayısı 100’e yaklaştı
Kovid’li milletvekili sayısı 100’e yaklaştıTBMM’deki her 6 vekilden birinin koronavirüs testinin pozitif çıkması TBMM Sağlık Komisyonu’nu harekete geçirdi. TBMM lokantalarında paket servis uygulamasına geçilmesi, çay, kahve ikramının kaldırılması gündeme geldi.
20.11.2020Siyaset
Durmuş sonsuzluğa uğurlandı
Durmuş sonsuzluğa uğurlandıGeçirdiği beyin kanaması sonucu tedavi gördüğü hastanede önceki gün hayatını kaybeden eski Sağlık Bakanı Prof. Dr. Osman Durmuş (73), dün son yolculuğuna uğurlandı.
28.10.2020Siyaset
TBMM'de Osman Durmuş'a veda
TBMM'de Osman Durmuş'a vedaEski Sağlık bakanlarından Osman Durmuş, geçirdiği beyin kanaması sonucu tedavi gördüğü hastanede 73 yaşında yaşamını yitirdi. Durmuş için TBMM'de cenaze töreni düzenlendi.
27.10.2020Haberler
TBMM'de Osman Durmuş'a veda
TBMM'de Osman Durmuş'a vedaEski Sağlık bakanlarından Osman Durmuş, geçirdiği beyin kanaması sonucu tedavi gördüğü hastanede 73 yaşında yaşamını yitirdi. Durmuş için TBMM'de cenaze töreni düzenlendi.
27.10.2020Siyaset
Bakan Karaismailoğlu, Erzurum Havalimanı'nda CAT3 pistini açtı
Bakan Karaismailoğlu, Erzurum Havalimanı'nda CAT3 pistini açtıErzurum Havalimanı'nda, kışın sisli havalarda dahi uçakların inişini sağlayacak olan CAT3 sisteminin kurulumu tamamlandı. 3 bin 180 metre uzunluğunda, 45 metre genişliğindeki piste uçakla ilk inişi Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu yaptı. Su takı töreniyle karşılanan Bakan Karaismailoğlu, Erzurum Havalimanı pistine olumsuz havalarda da güvenli inişin mümkün olacağını söyledi.
30.07.2020Ekonomi
Mehmet Müezzinoğlu: Varsa herhangi bir suç veya bedel onu ödemeye hazırım
Mehmet Müezzinoğlu: Varsa herhangi bir suç veya bedel onu ödemeye hazırımEski Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, kendi dönemindeki bir rüşvet iddiasıyla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ve Sağlık Bakanlığı'na yaptığı suç ihbarıyla ilgili DHA'ya özel açıklama yaptı. Müezzinoğlu "Bu müracaatı yapmakta vicdani bir sorumluluk hissettim. Başta şahsımı ilgilendiren, varsa herhangi bir suç veya bedel onu ödemeye hazırım" dedi.
29.07.2020Siyaset
Eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ da "araştırılsın" dedi
Eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ da "araştırılsın" dediEski Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’ndan sonra TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı ve eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ da, ABD’li ilaç firmasıyla ilgili rüşvet iddialarının araştırılması için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na ihbarda bulundu. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun raporunda “Alexion Pharmaceuticals” isimli ABD menşeili bir ilaç şirketinin kendisine ait ‘Soliris’ markalı ilacın yaygın satışının yapılabilmesi için Türkiye’nin de aralarında bulunduğu birçok ülkenin yetkili makamlarına rüşvet dağıttığı iddiasının araştırılmasını isteyen Akdağ, haksız menfaat sağlanması durumu varsa sorumlular hakkında dava açılmasını talep etti.
22.07.2020Siyaset
Türkiye’ye ilk vaka İtalya’dan geldi
Türkiye’ye ilk vaka İtalya’dan geldiSağlık Bakanı Yardımcısı Emine Alp Meşe, Türkiye’ye ilk vakanın İtalya’dan geldiğini söyledi
22.07.2020Gündem
AK Parti'li Recep Akdağ'dan, ABD'li ilaç firmasının rüşvet dağıttığı iddialarına ilişkin suç duyurusu
AK Parti'li Recep Akdağ'dan, ABD'li ilaç firmasının rüşvet dağıttığı iddialarına ilişkin suç duyurusuTBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı ve eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ, ABD'li bir ilaç firmasının bazı kamu çalışanlarına rüşvet verdiği iddialarına ilişkin suç duyurusunda bulundu.
21.07.2020Siyaset
Son dakika I Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi açıldı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklamalar
Son dakika I Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi açıldı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklamalarSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilk etabı 20 Nisan'da açılan Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi açılış töreninde açıklamalarda bulundu. Öte yandan törene videokonferans yöntemiyle Japonya Başbakanı Abe de katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan açılış töreninde, "Sadece estetik bakımdan değil, teknolojik altyapısı, konumu ve imkanları ile İstanbul'un gurur abidelerinden biri olacak bir eseri daha ülkemize kazandırdık." dedi.
21.05.2020Gündem
Açılışı henüz yapılmayan hastane corona virüs için teyakkuzda
Açılışı henüz yapılmayan hastane corona virüs için teyakkuzda Yapımı tamamlanan ancak açılışı henüz yapılmayan, 400 bin metrekare kapalı alana sahip Erzurum Şehir Hastanesi bin 500 yatağı, 270 yoğun bakım odası, 310 poliklinik ve 40 ameliyathanesiyle başta korona virüs olmak üzere her türlü salgınla mücadelede yeterli kapasitesiyle teyakkuz halinde bekliyor.
27.03.2020Gündem
Pınarhisar mahpusundan Devlet Mahallesi’ne
Pınarhisar mahpusundan Devlet Mahallesi’ne3 Kasım 2002 seçimlerinden birincilikle çıkan AK Parti’nin Genel Başkanı Erdoğan, vekil olmadığı için başbakan da olamadı. 58. Hükümet’te yer almayan Erdoğan Siirt’te yenilenen seçim sonucunda TBMM’ye girdi ve 14 Mart 2003’te 59. Hükümet’i kurarak başbakan oldu...
14.03.2020Gündem
Baba Kılıç uğurlandı
Baba Kılıç uğurlandıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, babası Sinan Kılıç’ı kaybeden Eski Gençlik ve Spor Bakanı, AK Parti İstanbul Milletvekili Akif Çağatay Kılıç’ı acı gününde yalnız bırakmadı.
24.02.2020Siyaset
Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak Erzurum'da
Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak Erzurum'daHazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "AK Parti, sağlık, ulaştırma ve altyapı, tüm bu açıdan bakıldığında sanayi, endüstri, istihdamda büyük hizmetler ortaya koydu ama tabi bizim şiarımız şu, durmak yok, çalışmaya devam." dedi.
6.12.2019Siyaset
Açıklamalar peş peşe geldi! Türkiye, 10 basamak yükseldi
Açıklamalar peş peşe geldi! Türkiye, 10 basamak yükseldiTürkiye, Dünya Bankası İş Yapma Kolaylığı Endeksi'nde 190 ülke arasında 43. sıradan 33. sıraya yükseldi. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Dünya Bankası'nın hazırladığı İş Yapma Kolaylığı Endeksi 2020 yılı raporuna göre, Türkiye'nin 10 sıra yükselerek 33'üncü ülke konumuna geldiğini açıkladı.
24.10.2019Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

tbmmkoronavirüsak partierzurumosman durmuş

Recep Akdağ ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.