Ressam

Ressam

Son dakika ressam haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ressam gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ressam haber sayfamızda...

Ressam

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.611 ressam haberi bulunmuştur.
3 bin 257 eserlik kütüphane açılıyor
3 bin 257 eserlik kütüphane açılıyor Datça’da ressam İbrahim Çiftçioğlu, kütüphanesinden seçtiği toplam 3 bin 257 adet kitap, dergi ve basılı materyali belediyeye bağışladı.
15.10.2021Ege
"Herkesi değişim ve dönüşüme zorlayan bir sürecin içinden geçiyoruz"
"Herkesi değişim ve dönüşüme zorlayan bir sürecin içinden geçiyoruz"İstanbul, geçtiğimiz günlerde pek çok önemli esere imza atmış olan ressam Asım İşler'in resimlerinin yer aldığı bir sergiye ev sahipliği yapmaya başladı. Serginin gerçekleştirildiği Artsclub'ın kurucu ortağı Yeşim Alemdar Manav ile hem Asım İşler hem de diğer çalışmaları hakkında konuştuk.
14.10.2021Kültür Sanat
Bir Ressam: Salvador Dali kimdir?
Bir Ressam: Salvador Dali kimdir?20. yüzyılın en önemli sanatçılarından biri olan Salvador Dali, sürrealizmin en önemli temsilcilerinden biriymiş.
‘Her Dem İstanbul’
‘Her Dem İstanbul’Ressam Kenan Işık’ın İstanbul’u konu alan ‘Her Dem İstanbul’ solo sergisi, Four Seasons Hotel Bosphorus ev sahipliğinde Dr. Gizem Pamukçu ve Hülya Şekercioğlu katkılarıyla görücüye çıktı.
14.10.2021Cadde
Türkiye’den davetli tek ressam İşlegen oldu
Türkiye’den davetli tek ressam İşlegen olduİzmirli ressam Şefkat İşlegen, 35. kez düzenlenen uluslararası sempozyuma katıldı.
12.10.2021Ege
Levent Kırca 6'ıncı ölüm yıl dönümünde anılıyor! Levent Kırca kimdir, neden öldü, hastalığı neydi?
Levent Kırca 6'ıncı ölüm yıl dönümünde anılıyor! Levent Kırca kimdir, neden öldü, hastalığı neydi?Levent Kırca ölümünün üzerinden geçen 6 yılın ardından sevenleri ve ailesi tarafından anılıyor. Tiyatroya gönül vermiş oynadığı ve hayat verdiği karakter ile izleyenleri güldürmüş olan Levent Kırca 12 Ekim 2015 yılında hayatını kaybetti. Peki Levent Kırca kimdir, kaç yaşındaydı, neden öldü?
12.10.2021Cadde
Netflix Türk Dizileri 2021: Netflix’te Yayınlanan En İyi Türk Dizileri Listesi
Netflix Türk Dizileri 2021: Netflix’te Yayınlanan En İyi Türk Dizileri ListesiDünya genelinde milyonlarca izleyicisi bulunan yerli ve yabancı yapımları ile izleyenleri ekrana kilitleyen Netflix platformunda birbirinden güzel Türk dizileri yer alıyor. Netflix orijinal yapımı içeriklerinin yanı sıra yayın hakları satın alınan dizilerde var. Yayınlandıkları andan itibaren popüler olan ve günümüzde halen sevilen pek çok Türk dizileri Netflix’te izlenebiliyor. Netflix’te yayınlanan en iyi Türk dizileri listesi için “Netflix Türk Dizileri 2021” içeriğimize göz atabilirsiniz.
12.10.2021Kültür Sanat
Özel sergi
Özel sergiEserleri 1974 yılında Londra’da bulunan Victoria and Albert Museum, Bibliotheque National de Paris gibi önemli müze ve kurumların koleksiyonlarına girmiş ressam Asım İşler’in ‘Yaşam ve Güç’ adlı sergisi Arts Club İstanbul’da sanatseverlerle buluştu.
9.10.2021Cadde
M İle Biten Kelimeler Nelerdir? Sonu M Harfi İle Biten Kelimeler Listesi
M İle Biten Kelimeler Nelerdir? Sonu M Harfi İle Biten Kelimeler ListesiDilimizde bulunan kelime sayısı oldukça fazladır. Bu yüzden herkesin bütün kelimelere hakim olması pek de mümkün değildir. Özellikle belirli harf ile başlayan ve biten kelime soruları, kişileri düşündürmektedir. Eğer karşınıza m harfi ile biten kelimeler nelerdir? Sonu m harfi ile biten kelimeler listesini sizler için derledik.
9.10.2021Eğitim
Türk Sanatı Londra'daki London Turkish Art Week'te sanatseverlerle buluşuyor
Türk Sanatı Londra'daki London Turkish Art Week'te sanatseverlerle buluşuyorİngiltere ilk kez Türk Sanatının önde gelen isimlerinin katlımı ile gerçekleşecek TA London / Turkish Art Week Türkiye, Azerbeycan, Kuzey Kıbrıs ve Avrupa’da yaşayan Türk sanatçıları Londra’da buluşturuyor.
Tek isteği Nâzım’ın eserlerini korumaktı
Tek isteği Nâzım’ın eserlerini korumaktıNâzım Hikmet’in oğlu Mehmet’i anlatan “İşitiyor musun Memet”teki Memet Fuat’a yönelik iddialar tartışma yarattı. Memet Fuat’ın oğlu Kenan Bengü, babasının hayatı boyunca Nâzım’ın eserlerinin doğru biçimde yayımlanması için çalıştığını söyledi
Bakımevine minik ressamlar dokundu
Bakımevine minik ressamlar dokunduMarmaris Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi rengarenk oldu.
4.10.2021Ege
Sanatseverler  bir araya geldi
Sanatseverler bir araya geldiRessam Asım İşler’in ‘Yaşam ve Güç’ sergisi, Arts Club İstanbul’da sanatseverlerle buluştu.
4.10.2021Cadde
Boş tuvaller tartışma başlattı
Boş tuvaller tartışma başlattıDanimarka’nın Aalborg kentindeki Kunsten Modern Sanat Müzesi’nden kâğıt para kullanarak Danimarka ve Avusturya’da yıllık ücreti tasvir eden iki eseri yeniden üretmesi karşılığında 534 bin kron yani yaklaşık 83 bin dolar alan ve müzeye iki boş tuval yollayan ressam Jens Haaning’den suçlamalara yanıt geldi.
Zeki Müren'in 25. ölüm yıl dönümünde Selami Şahin anlattı: Yüzüklerimizi o takmıştı
Zeki Müren'in 25. ölüm yıl dönümünde Selami Şahin anlattı: Yüzüklerimizi o takmıştı"Sanat Güneşi" Zeki Müren’in aramızdan ayrılışının üzerinden tam 25 yıl geçti. 24 Eylül 1996’da İzmir’de hayatını kaybeden Zeki Müren, Türk müziğine unutulmaz şarkılar kazandırdı. 64 yıllık ömrüne yüzlerce plak ve kaset sığdıran büyük usta, pek çok müzisyenin hayatında da önemli bir yere sahip. Albümlerinde sık sık bestelerine yer verdiği Selami Şahin de bu isimlerden biri. Vefatının 25. yılında Zeki Müren’i, yakın dostu Selami Şahin'e sorduk. "Eşim Didem ile nişan yüzüklerimizi Zeki Müren takmıştı. Oğlum Lider Şahin’in ismini o koydu" diyen Şahin, Zeki Müren ile son görüşmesini de anlattı.
25.09.2021Gündem
Miniklerin gözünden cinsiyet eşitliği
Miniklerin gözünden cinsiyet eşitliğiÇocukların dikkatini toplumsal sorunlara çekmek amacıyla gerçekleştirilen ve Birleşmiş Milletler’in 17 Kalkınma Hedefi’nden birini sahiplenen ‘Temizlik Doğamızda Var’ resim yarışması, bu sene ‘Çocuk Gözünden Cinsiyet Eşitliği’ teması ile yapıldı.
24.09.2021Cadde
Atatürk mezunları hasret giderdi
Atatürk mezunları hasret giderdiYUSUF ÇINAR - Küresel salgın nedeniyle iki yıldır okul arkadaşlarına hasret kalan Atatürk Lisesi sevdalıları İAL Mezunlar Derneği tekrar bir araya geldi...
22.09.2021Ege
Hepsini çöpten çıkardı! 'Anadolu ilk kez doğduğu coğrafya...'
Hepsini çöpten çıkardı! 'Anadolu ilk kez doğduğu coğrafya...'Deniz Sağdıç bir 'geri dönüşüm' sanatçısı. Bizim çöpe attığımız her türlü nesne ile hayranlık uyandıran sanat eserlerine imza atıyor. İşlerinde başta denim yani kot kumaşı olmak üzere tüm tekstil ürünlerinin kendisini heyecanlandırdığını söyleyen Sağdıç, "Bu coğrafyada yetişmiş ve yaşayan bir sanatçı olarak tekstile oldukça derin ve duygusal anlamlar yüklemeden yapamıyorum" diyor.
23.09.2021Kültür Sanat
Solo sergiye özel davet
Solo sergiye özel davetGama Art Gallery, ressam ve moda sanatçısı Ulaş Bakır’ın ‘Söylenecek Çok Şey Var / So Much Things To Say’ isimli ilk kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor.
20.09.2021Cadde
“Frida”
“Frida”Julie Taymor’ın yönettiği, Frida’yı ise Salma Hayek’in canlandırığı film, üzerinden geçen zamana rağmen en sevilen ressam biyografilerinden biri olarak kaldı ve unutulmadı.
19.09.2021Kültür Sanat
Resim sanatının farklı şöhretleri
Resim sanatının farklı şöhretleriOyuncu, müzisyen veya popüler kültürün bir siması olarak tanıdığımız bazı isimler, aynı zamanda renklerle, fırçalarla, çizgilerle, boyalarla dolu bir hayat sürdürüyor. İşte resim sanatına hobi olarak başlayıp ilerleme kaydeden ünlüler...
19.09.2021Dünya
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çifte müjde! 17 Eylül itibarıyla rekor kırıldı
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çifte müjde! 17 Eylül itibarıyla rekor kırıldıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye İhracatçılar Meclisi 28. Olağan Genel Kurulu ve İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni'nde konuşma yaptı. "Artık Türkiye dünya ihracatında yüzde 1 pay seviyesine ulaşarak kritik eşiği yakaladı." diyen Erdoğan, İhracatı Geliştirme Fonu ve İstanbul'a yeni fuar merkezinin kurulacağını müjdeledi. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, '12 aylık ihracatımız ilk defa 200 milyar dolar eşiğini aşarak 17 Eylül itibarıyla 211 milyar dolarla rekor kırdı.' ifadelerine de yer verdi.
18.09.2021 Siyaset
Dayısı Nâzım’ın evinde sergi açıyor
Dayısı Nâzım’ın evinde sergi açıyorNâzım Hikmet’in mektuplarında “Ayşe resim yapsın” dediği yeğeni ressam Ayşe Yaltırım’ın farklı tarzlarda son dönemde ürettiği işleri Kadıköy’deki Nâzım Hikmet Kültür Merkezi’de 24 Eylül - 22 Ekim tarihleri arasında sanatseverlerle buluşacak.
17.09.2021Kültür Sanat
Van Gogh'a ait olduğu doğrulandı! İlk kez ortaya çıktı
Van Gogh'a ait olduğu doğrulandı! İlk kez ortaya çıktıDünyaca ünlü Hollandalı ressam Vincent Van Gogh'a ait kara kalem çalışması, Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da ilk kez sergilendi.
16.09.2021Kültür Sanat
Ressamları tanıyalım: Mihri Müşfik Hanım
Ressamları tanıyalım: Mihri Müşfik HanımResim sanatına gönül vermiş sanatçıları tanımaya devam ediyoruz. Şimdi sana Türk kadın ressamlarımızdan birini tanıtacağız.: Mihri Müşfik Hanım.

Benzer Haber Etiketleri

caddemagazinkültür sanategeizmir

Ressam ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.