Ruam Hastalığı

Ruam Hastalığı

Son dakika ruam hastalığı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ruam hastalığı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ruam hastalığı haber sayfamızda...

Ruam Hastalığı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 44 ruam hastaligi haberi bulunmuştur.
Taksim'de atlı zabıta şaşkınlığı!
Taksim'de atlı zabıta şaşkınlığı!İstanbul'da Büyükşehir Belediyesi (İBB) bünyesinde geçen yıl kurulan Atlı Zabıta Birimi, Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi’nde koronavirüs denetimi yaptı.
10.05.2021Gündem
Adalar’da bir ‘ilk’
Adalar’da bir ‘ilk’Adalar’daki atlı zabıta biriminde artık kadın personel de görev yapıyor.
11.01.2021Gündem
İBB'nin atlı zabıta birimi ilk kez Ayasofya Meydanı'nda
İBB'nin atlı zabıta birimi ilk kez Ayasofya Meydanı'nda  İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin kurum tarihinde ilk kez kurulan 'Atlı Zabıta Birimi' Ayasofya Meydanı'nda devriye görevi yaptı.
3.09.2020Gündem
İstanbul’un atlı zabıtaları
İstanbul’un atlı zabıtalarıİstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Adalar’da geçen yıl yaşanan Ruam hastalığı sonrası satın alınan atların bir kısmı sahiplendirilirken, bir kısmı yeni kurulan atlı zabıta biriminde kullanılacak.
2.09.2020Gündem
Adalar'da elektrikli araçlar önünde uzun kuyruklar oluştu!
Adalar'da elektrikli araçlar önünde uzun kuyruklar oluştu!Adalar’da faytonla ulaşımın kaldırılmasının ardından toplu ulaşım elektrikli araçlarla yapılmaya başladı. Bayramda Büyükada'ya akın eden vatandaşlar, ücretsiz ulaşımı da fırsat bilerek yeni araçlara binmek için uzun kuyruklar oluşturdu.
2.08.2020Gündem
Adalar'da atları satın alma işlemi başladı
Adalar'da atları satın alma işlemi başladıAdalar'da faytonların yasaklanması sonrası İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) at ve faytonları satın almaya başladı.
14.02.2020Ekonomi
Büyükada'daki karantina altındaki atların içler acısı hali kamerada
Büyükada'daki karantina altındaki atların içler acısı hali kameradaAdalar’da 105 atın ruam hastalığı nedeniyle itlaf edilmesinden sonra karantina altındaki çadırlarda kalan atların içler acısı hali kameralara yansıdı.Görüntülerde atların bitkin düştüğü ve soğuktan zor anlar yaşadığı görülüyor.
10.02.2020Gündem
Son dakika | Adalar'daki faytonlarla ilgili flaş gelişme
Son dakika | Adalar'daki faytonlarla ilgili flaş gelişmeSon dakika haberine göre; İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Adalardaki fayton ve bu faytonlar için kullanılan atları satın alarak, kamulaştıracak. Faytonların her biri 300 bin TL, atların her biri ise 4 bin TL bedelle İBB tarafından satın alınacak.
16.01.2020Gündem
İBB, Adalar'daki fayton ve atları kamulaştıracak
İBB, Adalar'daki fayton ve atları kamulaştıracakİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Adalar’daki fayton ve bu faytonlar için kullanılan atları yaklaşık 75 milyon liraya satın alarak kamulaştıracak. Faytonların her biri 250 bin TL, atlar ise 4’er bin TL bedelle İBB tarafından satın alınacak.
16.01.2020Gündem
Büyükada'da faytoncular ve hayvanseverlerden "Atlarımızı geri verin" eylemi
Büyükada'da faytoncular ve hayvanseverlerden "Atlarımızı geri verin" eylemiAt ve fayton sahipleri ile Adalar sakinleri, Büyükada Saat Meydanı’nda toplanarak “atlarımızı geri verin” sloganıyla eylem yaptı.
13.01.2020Gündem
Büyükada'daki karantina ahırları böyle görüntülendi
Büyükada'daki karantina ahırları böyle görüntülendiBüyükada'da 105 atın ruam hastalığı sebebiyle itlaf edilmesinin ardından gözler karantina ahırlarına çevrildi. Özel izinle ahırlara giren hayvanseverler ahırları fotoğraflarken, hayvanseverler atların zayıf düştüğünü söyledi.
31.12.2019Gündem
2019’da sağlıkta en çok neleri konuştuk?
2019’da sağlıkta en çok neleri konuştuk?Bir yılı daha acısıyla tatlısıyla geride bırakıyoruz. Biz de 2020’ye adım atmadan önce bu yıl Türkiye’nin sağlık gündeminde yer alan konuları sizlerle paylaşmak istedik. İşte 2019’da Türkiye’nin sağlıkta en çok konuşulanları…
30.12.2019Genel Sağlık
İstanbul Valiliği'nde Adalar toplantısı: 3 ay boyunca fayton yok
İstanbul Valiliği'nde Adalar toplantısı: 3 ay boyunca fayton yokİstanbul Valisi Ali Yerlikaya başkanlığında düzenlenen toplantıda, Adalar'da hastalıklı atların itlaf edilmesi, alınan önlemler ve süreç değerlendirildi.
25.12.2019Haberler
İstanbul Valiliği'nde Adalar toplantısı: 3 ay boyunca fayton yok
İstanbul Valiliği'nde Adalar toplantısı: 3 ay boyunca fayton yokİstanbul Valisi Ali Yerlikaya başkanlığında düzenlenen toplantıda, Adalar'da hastalıklı atların itlaf edilmesi, alınan önlemler ve süreç değerlendirildi.
25.12.2019Gündem
Adalar Kaymakamı 105 atın sahibi hakkında suç duyurusunda bulundu
Adalar Kaymakamı 105 atın sahibi hakkında suç duyurusunda bulunduAdalar Kaymakamlığı, ruam hastalığı nedeniyle itlaf edilen 105 atın sahibi 64 kişi hakkında "insan, hayvan ve çevre sağlığını tehlikeye attıkları" gerekçesiyle Adalar Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.
24.12.2019Gündem
İtlaf edilen atların sahipleri hakkında flaş karar!
İtlaf edilen atların sahipleri hakkında flaş karar!Adalar Kaymakamlığı, itlaf edilen atların sahipleri hakkında suç duyurusunda bulunacak
24.12.2019Gündem
Karantina bölgesinden fotoğraf! Böyle görüntülendiler
Karantina bölgesinden fotoğraf! Böyle görüntülendilerRuam hastalığı nedeniyle karantina uygulanan Büyükada'da ormanlık alanda dolaşan atlar kameraya yansıdı
23.12.2019Haberler
Karantina bölgesinden fotoğraf! Böyle görüntülendiler
Karantina bölgesinden fotoğraf! Böyle görüntülendilerRuam hastalığı nedeniyle karantina uygulanan Büyükada'da ormanlık alanda dolaşan atlar kameraya yansıdı
23.12.2019Gündem
Faytonun yerine ne konulacak?
Faytonun yerine ne konulacak?Başta Büyükada olmak üzere Adalar’da üç ay faytonlara at koşulmasının yasaklanması üzerine ulaşım alternatifinin ne olacağı merak ediliyor.
22.12.2019Gündem
Karar sonrası ilk gün! 'İhtiyacımız yok'
Karar sonrası ilk gün! 'İhtiyacımız yok'Ruam hastalığı nedeniyle 81 atın itlaf edilmesi sonrası Adalar'da 3 ay boyunca faytonların durdurulması kararı alınmıştı. Tebligatın dün akşam saatlerinde faytonculara ulaşmasıyla faytonlar durdurulmuş, atlar ahırlara çekilmişti. Faytonları durdurma kararı sonrası Büyükada sokaklarında ellerinde valizlerle yürüyen ziyaretçiler dikkat çekti.
21.12.2019Gündem
Adalar’da faytona üç aylık yasak
Adalar’da faytona üç aylık yasakBüyükada’da ruam hastası 81 atın itlafının ardından Adalar’da faytonlara at koşulması 3 ay süreyle yasaklandı. Faytoncular karara tepki gösterirken, ada sakinleri ulaşım için faytonlara alternatif sunulması gerektiğini söyledi
21.12.2019Gündem
Son dakika | Adalar'da fayton turları durduruldu
Son dakika | Adalar'da fayton turları durdurulduİstanbul Valisi Ali Yerlikaya'nın faytonlara at koşulmasının 3 ay süreyle durdurulması kararını açıklamasının ardından, Büyükada'da faytonların yolcu beklediği alan boşaltılarak ve fayton turları durduruldu.
20.12.2019Gündem
Ruam hastalığı nedir? Sadece hayvanlarda mı olur? Ruam insanlara bulaşır mı?
Ruam hastalığı nedir? Sadece hayvanlarda mı olur? Ruam insanlara bulaşır mı?Geçtiğimiz günlerde gündeme gelen ruam hastalığı ile ilgili haberler gelmeye devam ediyor. Büyükada'daki bazı atlarda Ruam hastalığı tespit edildi haberinden sonra, Son dakika haberi geldi. Bolu'da 8 at karantinaya alındı. Bolu Valisi Ahmet Ümit, Abant Tabiat Parkı'nda fayton ve bireysel gezintilerde kullanılan 83 attan 8'inin ruam hastalığı görülme ihtimali üzerine karantina altına alındığını bildirdi. Peki ruam hastalığı nedir? Ruam bulaşıcı mı? Ruam hastalığı bulaşıcı mı? Hayvanlardan insanlara bulaşır mı?
20.12.2019Gündem
Son dakika... Bolu'da 8 at karantinaya alındı
Son dakika... Bolu'da 8 at karantinaya alındıBolu Valisi Ahmet Ümit, Abant Tabiat Parkı'nda fayton ve bireysel gezintilerde kullanılan 83 attan 8'inin ruam hastalığı görülme ihtimali üzerine karantina altına alındığını bildirdi.
20.12.2019Gündem
Son dakika... İstanbul Valisi canlı yayında açıkladı! 3 ay süreyle durduruldu
Son dakika... İstanbul Valisi canlı yayında açıkladı! 3 ay süreyle durdurulduİstanbul Valisi Ali Yerlikaya son dakika açıklamasında bulundu. Yerlikaya canlı yayında "Büyükada'da 81 atta ruam hastalığı tespit edilmiş ve bu atlar itlaf edilmiştir" dedi. Vali Yerlikaya, "Faytonlara at koşulması 3 ay süreyle durduruldu" diye konuştu.
20.12.2019Gündem

Benzer Haber Etiketleri

büyükadafaytonadalaratİstanbul

Ruam Hastalığı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.