Rusya Merkez Bankası

Rusya Merkez Bankası

Son dakika Rusya Merkez Bankası haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Rusya Merkez Bankası gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Rusya Merkez Bankası haber sayfamızda...

Rusya Merkez Bankası

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.680 rusya merkez bankasi haberi bulunmuştur.
Rusya'nın parasal tabanı daraldı
Rusya'nın parasal tabanı daraldıRusya'nın dar tanımlı parasal tabanı geçtiğimiz haftaya göre düşüş gösterdi.
30.07.2021Uzmanpara
Rusya Merkez Bankası faizi değiştirdi
Rusya Merkez Bankası faizi değiştirdiRusya Merkez Bankası, politika faiz oranını yüzde 6,5'e yükseltme kararı aldı.
23.07.2021Ekonomi
Rusya Merkez Bankası faizi artırdı
Rusya Merkez Bankası faizi artırdıRusya Merkez Bankası, politika faiz oranını yüzde 6,5'e yükseltme kararı aldı.
23.07.2021Uzmanpara
ABD borsaları rekorlarla pozitif ayrıştı
ABD borsaları rekorlarla pozitif ayrıştıKüresel piyasalarda, ABD iş gücü piyasasına ilişkin verilerinin yakından takip edildiği haftada karışık gelen verilerle ABD borsaları rekor kırarak dünyanın geri kalanından pozitif ayrışırken, gelecek hafta gözler ABD Merkez Bankası (Fed) Fed Açık Piyasa Komitesi'nin (FOMC) toplantı tutanaklarına çevrildi.
3.07.2021Uzmanpara
Putin: Sınırlarımıza dayandılar
Putin: Sınırlarımıza dayandılarRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, geçen hafta İngiltere’ye ait bir savaş gemisinin Rusya tarafından yasa dışı ilhak edilen Kırım’ın kara sularındaki eylemine ilişkin, "Bu gemiyi batırsak bile, dünyanın, 3. dünya savaşının eşiğinde olacağını hayal etmek yine de zor olurdu." dedi.
30.06.2021Dünya
'Enflasyon için sıkı politikaya ihtiyaç var'
'Enflasyon için sıkı politikaya ihtiyaç var'Rusya Merkez Bankası Başkanı Elvira Nabiullina, yumuşak para politikasının ekonomik büyümeye artık yardımcı olamayacağı bir döneme girdiklerini belirterek, “Bu sadece balonların oluşmasına yol açar. Enflasyonu kontrol altına alabilmek için sıkı para politikasına ihtiyacımız var.” dedi.
30.06.2021Uzmanpara
Rusya kripto para risklerini değerlendirecek
Rusya kripto para risklerini değerlendirecekRusya Merkez Bankası, kripto paralara yönelik yatırımların risklerine yönelik değerlendirme yapılacağını duyurdu.
30.06.2021Uzmanpara
ABD'den gelen tahvil talepleri reddedilecek
ABD'den gelen tahvil talepleri reddedilecekRusya Maliye Bakanlığı, ABD merkezli yatırımcıların ruble cinsinden tahvil (OFZ) ihalelerine katılım taleplerinin reddedileceğini duyurdu.
29.06.2021Uzmanpara
Rusya'nın parasal tabanı genişledi
Rusya'nın parasal tabanı genişlediRusya'nın dar tanımlı parasal tabanı geçtiğimiz haftaya göre artış gösterdi.
25.06.2021Uzmanpara
'Enflasyon hafif şekilde artabilir'
'Enflasyon hafif şekilde artabilir'Rusya Merkez Bankası Başkanı Elvira Nabiullina, Rusya'da enflasyonun önümüzdeki aylarda hafif şekilde artabileceğini bildirdi.
21.06.2021Uzmanpara
Rusya Merkez Bankası Başkanı Nabiullina: "Enflasyon endişe yaratıyor"
Rusya Merkez Bankası Başkanı Nabiullina: "Enflasyon endişe yaratıyor"Rusya Merkez Bankası Başkanı Elvira Nabiullina, ülkede enflasyonun giderek daha endişe verici hale geldiğini söyledi.
11.06.2021Ekonomi
Rusya Merkez Bankası faiz artırdı
Rusya Merkez Bankası faiz artırdıRusya Merkez Bankası, politika faiz oranını beklentiler doğrultusunda artırarak yüzde 5,5'e yükseltti.
11.06.2021Uzmanpara
Rusya 'dolarsızlaşma kalkanı' kuruyor
Rusya 'dolarsızlaşma kalkanı' kuruyorABD’nin yaptırım baskısı altındaki Rusya, ekonomide ve uluslararası ticarette risklerden korunmak için dolar kullanımını azaltmaya yönelik süreci hızlandırdı.
7.06.2021Uzmanpara
Rusya faizleri artırmaya hazırlanıyor
Rusya faizleri artırmaya hazırlanıyorRusya Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Kseniya Yudayeva, bankanın bir sonraki toplantısında faizi 0,25 veya 0,5 baz puan artırmayı planladıklarını söyledi.
3.06.2021Uzmanpara
Rusya doların payını düşürmeye devam edecek
Rusya doların payını düşürmeye devam edecekRusya Maliye Bakan Yardımcısı Vladimir Kolıçev, Rusya'nın ihracatında doların payının 2013’te yüzde 80 seviyesinde olduğunu belirterek, "Bu oran, geçen yıl yüzde 50'ye geriledi. Rusya, ödemelerinde ve ihracatında doların payını düşürmeye devam edecek." dedi.
3.06.2021Uzmanpara
'Para politikası halen gevşek'
'Para politikası halen gevşek'Rusya Merkez Bankası Başkanı Elvira Nabiullina, "Para politikası normalleşmeye başlasa da halen gevşek." dedi.
3.06.2021Uzmanpara
Rusların borç yükümlülükleri zirveye çıktı
Rusların borç yükümlülükleri zirveye çıktıRusya’da vatandaşların borçlarının gelirlerine oranı yılın ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre 1,2 puan artarak yüzde 11,9’la tarihin en yüksek seviyesine çıktı.
27.05.2021Uzmanpara
Rusya'dan IMF'ye 'kaplumbağa' benzetmesi
Rusya'dan IMF'ye 'kaplumbağa' benzetmesiRusya Merkez Bankası Birinci Başkan Yardımcısı Sergey Şvetsov, Uluslararası Para Fonu’nun (IMF) tavsiyelerini hazırlamakta çok geç kaldığını belirterek, “IMF, kaplumbağa gibi. Tanrıya şükür, tavsiyelerini uygulamak zorunda değiliz.” dedi.
25.05.2021Uzmanpara
Rusya'dan sermaye çıkışı azaldı
Rusya'dan sermaye çıkışı azaldıRusya'da sermaye çıkışı, bu yılın ocak-nisan döneminde geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 33,2 azalarak 18,7 milyar dolara geriledi.
19.05.2021Uzmanpara
Rusların borç yükümlülükleri tarihi zirvede
Rusların borç yükümlülükleri tarihi zirvedeRusya Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Kseniya Yudayeva, bireysel borçlanmaya yönelik tehlikeleri azaltmak için bir dizi önlem hazırladıklarını belirterek, "Rusların borç yükümlülükleri tarihi zirvelere ulaştı, hatta bazı alanlarda balonların oluştuğunu söyleyebiliriz." dedi.
17.05.2021Uzmanpara
Rusya'nın uluslararası rezervleri arttı
Rusya'nın uluslararası rezervleri arttıRusya'nın uluslararası rezervleri nisanda bir önceki aya kıyasla yüzde 3 artarak 590 milyar dolara çıktı.
11.05.2021Uzmanpara
Rusların vadesi geçmiş borçları yükseldi
Rusların vadesi geçmiş borçları yükseldiRus vatandaşlarının vadesi geçmiş borçları 1 Nisan itibarıyla 1 trilyon 23 milyar rubleye ulaşarak Ekim 2016’dan bu yana en yüksek seviyeye çıktı.
11.05.2021Uzmanpara
Rusya rezervlerinde doların payını azalttı
Rusya rezervlerinde doların payını azalttıRusya Merkez Bankası, doların rezervlerindeki payını 2020'de bir önceki yıla göre yüzde 24,5'ten yüzde 21,2'ye, euronun payını da yüzde 30,8'den yüzde 29,2'ye düşürdü.
6.05.2021Uzmanpara
Yaptırımların ekonomiye etkisi zayıf kalacak
Yaptırımların ekonomiye etkisi zayıf kalacakABD yönetiminin yeni yaptırımlarla, sadece birincil piyasadan Rus devlet tahvili alımlarını yasaklaması ekonomistler tarafından iyimserlikle karşılanırken, Rus rublesinin değer kazanmasına neden oldu.
16.04.2021Uzmanpara
ABD-Rusya yaptırım gerilimi
ABD-Rusya yaptırım gerilimiABD Başkanı Joe Biden, yayımladığı bir dizi kararnameyle Rusya’ya Kırım, seçimlere müdahale ve ABD resmi kurumlarına yönelik siber saldırılar nedeniyle yaptırımlar açıkladı.
16.04.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

rusyaRusya Merkez Bankasıfaizabdekonomi

Rusya Merkez Bankası ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.