Sadece

Sadece

Son dakika Sadece haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Sadece gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Sadece haber sayfamızda...

Sadece

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 308.447 sadece haberi bulunmuştur.
Felak Nas Suresi Okunuşu ve Anlamı: Felak Nas Suresi Türkçe Okunuşu, Arapça Yazılışı ve Diyanet Meali Nedir?
Felak Nas Suresi Okunuşu ve Anlamı: Felak Nas Suresi Türkçe Okunuşu, Arapça Yazılışı ve Diyanet Meali Nedir?Felak ve Nas Suresi Kur’an-ı Kerim’in en kısa sureleridir. İnsanın başına gelebilecek kötülük, nazar ve tehlikelerden korunmak için Felak Nas duası okunmaktadır. Felak Suresi Kur’an’ın 113’üncü suresidir ve sabah aydınlığı anlamına gelir. Nas Suresi Kur’an’ın 114’üncü ve son suresidir. Her ayetin sonunda yer alan Nas insan anlamına gelmektedir. Felak ve Nas dualarının tefsiri hakkında çokça bilgi bulunur. Felak ve Nas Suresi Türkçe okunuşu, anlamı, diyanet meali, fazileti ve tefsiri hakkında içeriğimizden detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.
10.08.2022Sureler
Yağışların daha şiddetlisi geliyor, uyarı yapıldı: Bu saatlerde dışarı çıkmayın
Yağışların daha şiddetlisi geliyor, uyarı yapıldı: Bu saatlerde dışarı çıkmayınİstanbul'da beklenen yağış etkisini göstermeye başladı. Silivri-Esenyurt- Avcılar çevresinde etkili olan sağanak sonrası yollar göle döndü. Yarın için İstanbul'a "turuncu" uyarı verilirken Prof. Dr. Orhan Şen uyarılarda bulundu.
10.08.2022Gündem
İstanbul 'hava'da pandemiyi atlattı
İstanbul 'hava'da pandemiyi atlattıHava Yolcularının Trafik Barometresi raporuna göre, havayolu seyahatleri 2022’de, 2019'un 2'nci çeyreğine kıyasla Londra'da yüzde 28, Paris'te yüzde 30 gerilerken, en düşük oranlı kayıp yüzde 3 ile İstanbul'da gerçekleşti. Böylece pandemi hasarını gidermede en iyi performans gösteren Avrupa şehri İstanbul oldu.
10.08.2022Ekonomi
Vakıa Suresi Oku: Vakıa Suresi Arapça Yazılışı, Okunuşu, Türkçe Anlamı
Vakıa Suresi Oku: Vakıa Suresi Arapça Yazılışı, Okunuşu, Türkçe AnlamıVakıa Suresi, Kur’an-ı Kerim’in 56. Suresi olarak bilinmektedir. Kitaptaki sıralamaya göre Rahman Suresi ile Hadid Suresi arasında kalmaktadır. Vakıa Suresi’nin adı birinci ayette yer alan “elvakı’a” teriminden gelmektedir. Bu kelimenin manası “gerçekleşen olay, kıyamet” olarak belirtilmektedir. İşte Vakıa Suresi Arapça - Türkçe oku, dinle seçenekleriyle birlikte Vakıa Suresi duası ve anlamı...
10.08.2022Sureler
Şoke eden olay! Yıldız futbolcu silahlı soyguncuların saldırısına uğradı
Şoke eden olay! Yıldız futbolcu silahlı soyguncuların saldırısına uğradıHollanda ekibi Ajax'ta forma giyen Dusan Tadic'in Amsterdam'daki evinin önünde iki silahlı soyguncunun saldırısına uğradığı bildirildi. 28 Temmuz yaşanan olayla ilgili şok eden detayları ortaya çıktı.
Erdoğan'ın dikkatini çeken çalışma! Akıncı belgeselini izledi, kararını verdi
Erdoğan'ın dikkatini çeken çalışma! Akıncı belgeselini izledi, kararını verdiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı Teknoloji ve Sanayinin Merkezi Kocaeli'ye Değer Katanlar Ödül Töreni’nde yaptığı konuşma ile dikkatleri üzerine çeken girişimci Taha Uluhan, Bilişim Vadisi’nin davetiyle Almanya’dan Türkiye’ye gelişini, kendisine sunulan imkanları ve vadide yürüttüğü projeyi anlattı.
10.08.2022Haberler
Erdoğan'ın dikkatini çeken çalışma! Akıncı belgeselini izledi, kararını verdi
Erdoğan'ın dikkatini çeken çalışma! Akıncı belgeselini izledi, kararını verdiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı Teknoloji ve Sanayinin Merkezi Kocaeli'ye Değer Katanlar Ödül Töreni’nde yaptığı konuşma ile dikkatleri üzerine çeken girişimci Taha Uluhan, Bilişim Vadisi’nin davetiyle Almanya’dan Türkiye’ye gelişini, kendisine sunulan imkanları ve vadide yürüttüğü projeyi anlattı.
10.08.2022Gündem
Karınca Duası Okunuşu ve Anlamı: Karınca Duası Arapça Okunuşu, Türkçe Anlamı ve Faziletleri
Karınca Duası Okunuşu ve Anlamı: Karınca Duası Arapça Okunuşu, Türkçe Anlamı ve FaziletleriKarınca duası hakkında bilgi almak isteyenler, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın resmi internet sitesinden veya diğer internet sitelerinde araştırıyor. Karınca duasının anlamı nedir, ne için okunur? İşte tercihe göre Karınca duası Türkçe ve Arapça okunuşu...
10.08.2022Dualar
30 Ağustos Zafer Bayramı resmi tatil mi, yarım gün mü? Hangi güne denk geliyor?
30 Ağustos Zafer Bayramı resmi tatil mi, yarım gün mü? Hangi güne denk geliyor?30 Ağustos Zafer Bayramı'na sayılı haftalar kaldı. Türkiye için çok önemli bir tarih olan 30 Ağustos'un tatil olup olmadığı merak ediliyor. Sıkça "30 Ağustos Zafer Bayramı resmi tatil mi, yarım gün mü? Hangi güne denk geliyor?" sorusuna cevap aranıyor.
10.08.2022Bilgi Rehberi
KYK borç ödeme/sorgulama nasıl yapılır? KYK kredi borçları silinecek mi?
KYK borç ödeme/sorgulama nasıl yapılır? KYK kredi borçları silinecek mi?KYK kredi faizleri ile ilgili yaşanan son gelişmeler yakından takip ediliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan öğrencilerin kredi borçlarına ilişkin açıklamayı Kabine Toplantısı ardından duyurmuştu. Peki, geriye dönük kredi borçları da silinecek mi? İşte KYK kredi faizlerinde son durum.
10.08.2022Bilgi Rehberi
Sekine Duası Okunuşu ve Anlamı: Sekine Duası Arapça Okunuşu, Türkçe Anlamı ve Fazileti Nedir?
Sekine Duası Okunuşu ve Anlamı: Sekine Duası Arapça Okunuşu, Türkçe Anlamı ve Fazileti Nedir?Sekine duası Kur'an-ı Kerim'de Allah'ın geçen isimlerinden oluşan duadır. Sekine sure değildir. Kur'an'da farklı surelerden geçen ayetlerden oluşur. Bu duada Allah'ın isimleri zikredilir. Sekinenin Türkçe anlamı huzur, sükûnettir. Fazileti oldukça çok olan Sekine duasını kişiyi huzura, ferahlığa erdirmesi için okuması tavsiye edilir. Dileklerin gerçekleşmesini isteyen kişiler Sekine duasını okuyabilirler. Sekine duası Arapça okunuşu, Türkçe anlamı ve fazileti ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
10.08.2022Dualar
Bakan Bozdağ'dan Osman Kavala açıklaması
Bakan Bozdağ'dan Osman Kavala açıklaması13. Büyükelçiler Konferansı'nda konuşan Bakan Bozdağ, "Osman Kavala hakkında AİHM’in verdiği hak ihlali kararını Türk mahkemesi uygulamış ve uymuştur. Başka bir suç nedeniyle tutuklamış ve yargılaması devam etmiştir. Şimdi hüküm özlüdür." dedi.
10.08.2022Siyaset
İstanbul'un çile yokuşu! 'İki gün arayla kaza'
İstanbul'un çile yokuşu! 'İki gün arayla kaza'İstanbul'un en eski semtlerinden Balat'ta bulunan Sancaktar Yokuşu dikliği nedeniyle sürücü ve yayalar için çileye dönüştü. Kazaların ardı arkası kesilmeyince mahalle sakinleri yokuşun trafiğe kapatılması için imza toplayarak İBB'ye başvurdu.
10.08.2022Haberler
DSÖ: Maymun çiçeği virüsü maymunlarla bağlantılı değil
DSÖ: Maymun çiçeği virüsü maymunlarla bağlantılı değilDünya Sağlık Örgütü (WHO), "küresel sağlık acil durumu" ilan etmesine neden olan maymun çiçeği virüsünün maymunlarla bağlantılı olmadığını vurguladı.
10.08.2022Dünya
Olay sözler: Fatih Terim'in planı çabuk patladı! Okan Buruk mutlu, transferler burada kalmayacak
Olay sözler: Fatih Terim'in planı çabuk patladı! Okan Buruk mutlu, transferler burada kalmayacakYeni sezona yaptığı transferlerle iddialı giren Galatasaray'da Dries Mertens ve Lucas Torreira'nın ardından yıldız transferleri devam edecek.
10.08.2022Galatasaray
İstanbul'un çile yokuşu! 'İki gün arayla kaza'
İstanbul'un çile yokuşu! 'İki gün arayla kaza'İstanbul'un en eski semtlerinden Balat'ta bulunan Sancaktar Yokuşu dikliği nedeniyle sürücü ve yayalar için çileye dönüştü. Kazaların ardı arkası kesilmeyince mahalle sakinleri yokuşun trafiğe kapatılması için imza toplayarak İBB'ye başvurdu.
10.08.2022Gündem
Aleyna Tilki'nin reklam gelirini araziye yatıracak!
Aleyna Tilki'nin reklam gelirini araziye yatıracak!Şarkıcılık kariyerinin yanında açıklamaları ve iddialı paylaşımlarıyla her daim magazin gündeminde olan Aleyna Tilki, "Ticari bir beynim yok. Herkes 'Bu kadar para harcama' diyor" açıklamasını yapmıştı. Ocak ayından bu yana üç ayrı reklam filmi için kamera karşısına geçen genç şarkıcı, reklamlardan elde ettiği gelirle yatırım yapma kararı aldı.
10.08.2022Cadde
Saatlerin Anlamı 2022... Ters, Çift, Tek, Aynı ve Yansıma Saatleri Aynı Görmek Ne Anlama Gelir?
Saatlerin Anlamı 2022... Ters, Çift, Tek, Aynı ve Yansıma Saatleri Aynı Görmek Ne Anlama Gelir?Hayat döngüsü içerisinde önemli yere sahip olan saatler günde 24 kez çift, 13 kez ise ters saatlere denk gelir. Bu saatlerin bir anlamı bulunuyor. Saatlerin anlamı birçok kişi tarafından saat falı olarak da bilinir. Aşk, iş özel hayat ile ilgili yorumların yapıldığı bu saatlerin anlamı çift, ters ve üçlü olmasına göre farklılık gösteriyor. Saat anlamı akrep ve yelkovanın denk geldiği saatlere göre yorumlanır. Çift saatler daha olumlu bir anlam taşırken ters saatler olumsuzdur. Çift saatler 19.19, 20.20, 21.21, 22.22 ters saatler ise 04.40, 05.50, 10.01, 12.21, 13.31 şeklindedir. Üçlü saatler ise 01.11, 02.22, 03.33 vb. şeklindedir. Saatler ne anlama gelir? Saat anlamları 2022 içeriğimizden çift, ters, yansıma, aynı, üçlü, tek saatlerin, sayıların anlamını ve saat falı yorumlarını detaylı açıklamaları ile birlikte okuyabilirsiniz.
10.08.2022Yaşam
EFT Saatleri 2022: Bankalarda 7/24 EFT ve Havale Saat Kaça Kadar Yapılır?
EFT Saatleri 2022: Bankalarda 7/24 EFT ve Havale Saat Kaça Kadar Yapılır? EFT, Elektronik Fon Transferinin kısaltılmasına denir. Bankalar arası yapılan para gönderme işlemi EFT olarak adlandırılır. Hesaplar arası yapılan para transferine ise havale denir. Havalede başka bankaya para gönderme işlemi yapılmaz. EFT işlemi hafta içi yapılabilir ve ancak her bankanın EFT saatleri ile ücreti değişiklik gösterir. Hafta sonu ve resmi tatillerde EFT işlemi yapılmaz. EFT sadece bankaların faaliyette olduğu saatlerde yapılır. Ancak Merkez Bankası’nın 2021 yılı itibari ile hizmete soktuğu FAST işlemi ile 7/24 1000 TL’ye kadar EFT yapılabilir. Bankalar arası 7/24 EFT ve havale saat kaça kadar yapılır? diyorsanız “EFT Saatleri 2022” içeriğimizden detaylıca öğrenebilirsiniz.
10.08.2022Gündem
Real Madrid - Eintracht Frankfurt maçı Tek Maç, Süper Oran ve Canlı Bahis seçenekleriyle Misli.com’d
Real Madrid - Eintracht Frankfurt maçı Tek Maç, Süper Oran ve Canlı Bahis seçenekleriyle Misli.com’dŞampiyonlar Ligi'nin son şampiyonu Real Madrid ile UEFA Avrupa Ligi'nin son sahibi Eintrahct Frankfurt, UEFA Süper Kupa için kozlarını Finlandiya'da paylaşırken siz de bu mücadelenin heyecanını Tek Maç, Süper Oran ve Canlı Bahis seçenekleriyle Misli.com’da yaşayabileceksiniz.
Fenerbahçe'de bomba transfer gelişmesi! 43 milyon euroluk forvet hamlesi
Fenerbahçe'de bomba transfer gelişmesi! 43 milyon euroluk forvet hamlesiFenerbahçe'de kadro yapılanması kapsamında transfer harekatı devam ediyor. Golcü transferi yapacak olan sarı-lacivertlilerde flaş bir gelişme yaşandı. Ümraniyespor maçında beklenmedik sonuçla karşılaşan sarı-lacivertli kulüpte büyüyen forvet tepkisi sonrası olay bir gelişme yaşandı. İşte sürpriz transfer hamlesinde yaşanan gelişmeler...
10.08.2022Fenerbahçe
Su altında enerji üssü kuruyoruz
Su altında enerji üssü kuruyoruzTürkiye’nin 4 sondaj gemisi ve 2 sismik araştırma gemisi bulunduğunu söyleyen Erdoğan, “Adeta su altında bir enerji üssü kuruyoruz... Abdülhamid Han gemimiz, Gazipaşa’nın 55 kilometre açığındaki Yörükler-1 kuyusunda görev yapacak” dedi.
10.08.2022Siyaset
Yurt dışı eğitimde dengeler değişti
Yurt dışı eğitimde dengeler değiştiPandemi uluslararası eğitimde birçok değişikliğe neden oldu. ABD’de üniversite kabulleri zorlaştı, burs oranları azaldı. Türkiye’den öğrenciler ABD, Kanada ve İngiltere’yi eskisi gibi tercih etmezken, ekonomik ve kaliteli eğitim sunan Hollanda’daki üniversitelere talep çok arttı.
10.08.2022Eğitim
‘Tüm ders kitapları illere gönderildi’
‘Tüm ders kitapları illere gönderildi’Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Uşak’ta dün bir dizi ziyarette bulundu. Ortaköy Köy Yaşam Merkezi’nin açılış törenine katılan Bakan Özer, yeni eğitim öğretim yılına dair çalışmalarla ilgili bilgi vererek, “2022-2023 eğitim öğretim yılında sadece ders kitaplarını ücretsiz olarak dağıtmıyoruz, aynı zamanda tüm yardımcı kaynakları da ücretsiz olarak dağıtacağız. Bugün itibarıyla, yardımcı kaynakların basımı da sonlandı ve illerimize yolcu edilmeye başlandı” diye konuştu.
10.08.2022Eğitim
Müzikal kraliçesinin hüzünlü vedası
Müzikal kraliçesinin hüzünlü vedası30 yıl boyunca kanserle savaşan ünlü oyuncu Olivia Newton-John, 73 yaşında hastalığa yenik düştü. Onu hep zarif ama mücadeleci duruşuyla hatırlayacağız. Şarkıları ve Sandy ile bıraktığı iz, nesiller boyu hayatımıza güzellik katmaya devam edecek.
10.08.2022Kültür Sanat

Benzer Haber Etiketleri

Sadece ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.