Şahin Alpay

Şahin Alpay

Son dakika şahin alpay haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan şahin alpay gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan şahin alpay haber sayfamızda...

Şahin Alpay

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 667 sahin alpay haberi bulunmuştur.
Kapatılan Zaman Gazetesi'nin eski yazarları yeniden hakim karşısına çıktı
Kapatılan Zaman Gazetesi'nin eski yazarları yeniden hakim karşısına çıktıFetullahçı Terör Örgütü'nün kapatılan yayın organı Zaman Gazetesi'nin eski yazarları Ali Bulaç, Şahin Alpay ve Mümtazer Türköne'nin "silahlı terör örgütü üyeliği" suçundan aldıkları cezalar ile gazetenin sorumlu yazı işleri müdürü Mehmet Özdemir'in beraat kararının Yargıtay tarafından bozulmasının ardından ilk duruşma görüldü. Söz alan sanıklar beraatlerini talep etti. Mahkeme heyeti, duruşmaya katılmayan Mehmet Özdemir hakkında ifadesinin alınması için yakalama kararı çıkardı.
13.04.2021Gündem
AYM’nin tartışma yaratan kararları
AYM’nin tartışma yaratan kararlarıEnis Berberoğlu için Anayasa Mahkemesi’nin verdiği hak ihlali kararına yerel mahkemenin ret yanıtı vermesi gözleri Yüksek Mahkeme’nin daha önceki tartışmalı kararlarına çevirdi. Bu kararlardan bazısı iktidar bazısı muhalefet tarafından ağır şekilde eleştirildi.
16.10.2020Siyaset
AYM kararlarına TBMM de direndi
AYM kararlarına TBMM de direndiAnayasa Mahkemesi kararlarına TBMM’nin de defalarca direnç gösterdiği ortaya çıktı. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Anayasa Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Tolga Şirin, Meclis’in Cumhurbaşkanlığı seçiminde 367 çoğunluğu ve başörtüsüne ilişkin AYM kararlarına muhalefet ettiğini belirtirken, özellikle milletvekili emekliliği konusunda 11 kez Yüksek Mahkeme’nin verdiği karara direndiğini açıkladı.
16.10.2020Siyaset
AYM kararları mercek altında
AYM kararları mercek altındaHak ihlallerini gidermek ve AİHM’deki dava sayısını azaltmak amacıyla başlayan AYM’ye bireysel başvurularda bugüne kadar 10 binden fazla hak ihlali kararı çıktı. İhlal kararlarının yüzde 54’ünü adil yargılanma hakkı oluşturuyor.
15.10.2020Siyaset
'Anayasaya aykırı faaliyet içindeler'
'Anayasaya aykırı faaliyet içindeler'Çoklu baro sistemine benzer bir düzenlemenin, bütçe görüşmelerinden hemen sonra Türk Tabipleri Birliği (TTB) için de yapılacağını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye’nin artık bu ayıptan kurtulmasının vakti gelmiştir” dedi.
15.10.2020Siyaset
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan AYM üyesinin sözleriyle ilgili ilk açıklama
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan AYM üyesinin sözleriyle ilgili ilk açıklamaCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anayasa Mahkemesi (AYM) üyesi Engin Yıldırım'ın "Işıklar yanıyor" paylaşımına ilişkin, "Çok talihsiz bir açıklama. Bu talihsiz açıklamayı keşke yapmamış olsaydı. Kaldı ki bir üyenin üzerine böyle bir şey düşmezdi." dedi.
14.10.2020Siyaset
Yargıtay'dan Alpay, Bulaç ve Türköne hakkında karar
Yargıtay'dan Alpay, Bulaç ve Türköne hakkında kararYargıtay 16'ncı Ceza Dairesi, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kapatılan yayın organı Zaman gazetesinin yazarlarından tutuksuz sanıklar Şahin Alpay ve Ali Bulaç ile tutuklu sanık Mümtazer Türköne'ye "silahlı terör örgütü üyeliği" suçundan verilen hapis cezalarını bozdu. Daire, Türköne'nin tahliyesine karar verdi.
24.09.2020Gündem
Şentop yeniden Meclis Başkanı
Şentop yeniden Meclis BaşkanıAK Parti ve MHP’nin desteklediği Şentop, üçüncü turda 328 oy alarak yeniden TBMM Başkanı seçildi. Teşekkür konuşması yapan Şentop, Meclis’i adalet ve tarafsızlıkla yöneteceğinden kimsenin şüphesinin olmaması gerektiğini söyledi
8.07.2020 Siyaset
Kılıçdaroğlu’ndan Alpay’a taziye
Kılıçdaroğlu’ndan Alpay’a taziyeCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eşi Fatma Alpay’ın vefatı nedeniyle gazeteci-yazar Şahin Alpay’a taziye ziyaretinde bulundu.
27.10.2018Siyaset
‘Zaman davası’nda sanıklara ceza yağdı
‘Zaman davası’nda sanıklara ceza yağdıFETÖ’nün yayın organı olduğu gerekçesiyle kapatılan Zaman gazetesinin eski yazarlarının yargılandığı davada karar çıktı. Mümtazer Türköne ve Mustafa Ünal’a 10.5’ar yıl, Şahin Alpay ve Ali Bulaç’a 8 yıl 9’ar ay hapis verildi.
6.07.2018Gündem
Son dakika! Zaman gazetesi eski yazarları için karar çıktı
Son dakika! Zaman gazetesi eski yazarları için karar çıktıFETÖ/PDY'nin yayın organı olduğu gerekçesiyle kayyuma devredildikten sonra kapatılan Zaman gazetesinin eski yazarları Mümtaz'er Türköne ve Ali Bulaç'ın da aralarında bulunduğu 4'ü tutuklu 11 sanığın yargılandığı dava karara bağlandı
6.07.2018Gündem
300 asker için gözaltı kararı
300 asker için gözaltı kararıFETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında 211’i muvazzaf 300 asker hakkında gözaltı kararı verildi. 52 ilde 186 asker gözaltına alındı. Şüphelilerin kamuya açık hatlardan iletişim kurduğu tespit edildi.
11.05.2018Gündem
FETÖ'den yargılanan Zaman gazetesi eski çalışanlarının davasında karar çıktı
FETÖ'den yargılanan Zaman gazetesi eski çalışanlarının davasında karar çıktıFetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın  (FETÖ/PDY) yayın organı olduğu gerekçesiyle kayyuma devredildikten sonra  kapatılan Zaman gazetesinin eski yönetici ve çalışanı olan ve dosyası ayrılan 18  sanığın yargılandığı davada, 10 sanığa, "silahlı terör örgütü üyeliği" ve  "silahlı terör örgütüne yardım" suçlarından 3 yıl 1 ay 15 gün ile 9 yıl arasında  değişen oranlarda hapis cezası verildi.
30.04.2018Gündem
‘İş yükünde AİHM ile yarışıyoruz’
‘İş yükünde AİHM ile yarışıyoruz’Anayasa Mahkemesi’nin kuruluşunun 56. yıl dönümünde konuşan AYM Başkanı Arslan, ‘İş yükü konusunda adeta AİHM ile yarışıyoruz. AİHM’de 47 ülkeden toplam 55 bin başvuru var. Biz de ise 40 bine yakın başvuru var’ dedi
26.04.2018Siyaset
9 müebbet hapis
9 müebbet hapisKapatılan Zaman gazetesinin eski yazarları ve yöneticilerine yönelik 17’si tutuklu 31 sanık hakkında açılan davada, Cumhuriyet savcısı esas hakkındaki mütalaasını açıkladı.
5.04.2018Gündem
Zaman gazetesi eski yönetici ve yazarları hakkındaki davada ara  karar
Zaman gazetesi eski yönetici ve yazarları hakkındaki davada ara  kararFetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın  (FETÖ/PDY) yayın organı olduğu gerekçesiyle kayyuma devredildikten sonra  kapatılan Zaman gazetesinin eski yönetici ve yazarlarının yargılandığı 17'si  tutuklu 31 sanıklı davada, tahliye talepleri reddedildi.
5.04.2018Gündem
Son dakika! Savcı, Zaman Gazetesi'nin eski yazarları için mütaalasını açıklıyor
Son dakika! Savcı, Zaman Gazetesi'nin eski yazarları için mütaalasını açıklıyorKapatılan Zaman Gazetesi'nin eski yazarları ve yöneticilerine yönelik açılan davada savcı mütalaasını açıklıyor.
5.04.2018Gündem
Alpay ve Altan için AİHM’den iki ihlal
Alpay ve Altan için AİHM’den iki ihlalŞahin Alpay ve Mehmet Altan’ın başvurularını karara bağlayan AİHM, “özgürlük ve güvenlik hakkı” ile “ifade özgürlüğü hakkı”nda ihlal tespit etti ve 21 bin 500’er euro tazminata hükmetti. Türk yargıç Ergül, iç hukuk yollarının tüketilmediği için muhalefet şerhi koydu
20.03.2018Gündem
‘AYM kararına uyulmazsa hukuk vahim hale gelir’
‘AYM kararına uyulmazsa hukuk vahim hale gelir’AYM’nin Şahin Alpay’la ilgili ikinci ‘hak ihlali’ kararının gerekçesinde adeta hukuk dersi verildi. Resmi Gazete’de yayımlanan gerekçeli kararda, AYM kararlarının bağlayıcılığına ilişkin 2015 tarihli Yargıtay içtihadı hatırlatıldı...
19.03.2018Gündem
‘Gündemimizde herhangi bir şekilde af yok’
‘Gündemimizde herhangi bir şekilde af yok’Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, “Hükümetimizin gündeminde herhangi bir şekilde af bulunmamaktadır” dedi. CNN TÜRK’te Hakan Çelik ile Hafta Sonu programının konuğu olan Gül, gündemdeki konulara ilişkin şunları söyledi:
17.03.2018Siyaset
Alpay’ın özgürlük sevinci
Alpay’ın özgürlük sevinciAnayasa Mahkemesi’nin FETÖ davasında tutuklu yargılanan eski Zaman gazetesi yazarı Şahin Alpay hakkında tahliye kararı verildi...
17.03.2018Gündem
Şahin Alpay’a tahliye kararı
Şahin Alpay’a tahliye kararıAnayasa Mahkemesi’nin ‘hak ihlali kararı’ kararının ardından İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından Şahin Alpay’ın tahliyesine hükmedildi. Anayasa Mahkemesi, FETÖ davasında tutuklu yargılanan, kapatılan Zaman gazeteci eski yazarlarından Şahin Alpay hakkında ikinci kez hak ihlali kararı vermişti. AYM’nin kararının ardından 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nce Alpay’ın, ev hapsi kararıyla tutuksuz yargılanmak üzere tahliyesine hükmedildi. Karar oy birliğiyle alındı.
11.09.2019Haberler
Gazeteci Şahin Alpay tahliye edildi
Gazeteci Şahin Alpay tahliye edildiAnayasa Mahkemesinin hak ihlali kararının ardından durumu yeniden değerlendirilen ve adli kontrol hükümleri uygulanarak tahliyesine karar verilen Şahin Alpay, cezaevinden ayrıldı.
17.03.2018Gündem
Şahin Alpay’a tahliye kararı
Şahin Alpay’a tahliye kararıŞahin Alpay hakkında yapılan ikinci başvuruyu da haklı bulan Anayasa Mahkemesi oy birliğiyle tahliye istedi. Bunun üzerine mahkeme Şahin Alpay için tahliye kararı verdi.
16.03.2018Gündem
Son dakika... Şahin Alpay'ın tahliyesine karar verildi
Son dakika... Şahin Alpay'ın tahliyesine karar verildiŞahin Alpay 13. Ağır Ceza tarafından oy birliğiyle alınan kararla tahliyesine hükmedildi. Alpay cezaevinden çıktı.
17.03.2018Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Zaman GazetesiŞahin Alpaymahkemefetöaym

Şahin Alpay ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.