Saraydan Kız Kaçırma

Saraydan Kız Kaçırma

Son dakika Saraydan Kız Kaçırma haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Saraydan Kız Kaçırma gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Saraydan Kız Kaçırma haber sayfamızda...

Saraydan Kız Kaçırma

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 134 saraydan kiz kacirma haberi bulunmuştur.
DÇSO’dan 29 Ekim konseri
DÇSO’dan 29 Ekim konseri Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası (DÇSO), “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Galataport Özel Konseri” ile cumhuriyet coşkusunu rıhtımdan İstanbullularla paylaşmaya hazırlanıyor.
25.10.2021Kültür Sanat
Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası'ndan 29 Ekim'e özel konser
Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası'ndan 29 Ekim'e özel konserDoğuş Çocuk Senfoni Orkestrası (DÇSO), “29­ Ekim ­Cumhuriyet­ Bayramı­ Galataport ­Özel­ Konseri” ile cumhuriyet coşkusunu rıhtımdan tüm İstanbullularla paylaşmaya hazırlanıyor. Konserde DÇSO’ya 13 yaşındaki başarılı piyanist İlyun Bürkev eşlik edecek.
21.10.2021Kültür Sanat
12. Uluslararası İstanbul Opera Festivali sona erdi
12. Uluslararası İstanbul Opera Festivali sona erdiKültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü’nce 1-11 Temmuz 2021 tarihleri arasında düzenlenen 12. Uluslararası İstanbul Opera Festivali sona erdi. Sanatseverlerin pandemi dönemi dolayısıyla özlemle beklediği festivalin biletleri, günler öncesinde tükenmişti. Gala Konserler ile başlayıp, Barok Konser ile devam eden festival programı, bir festival geleneği olarak düzenlendiği ilk günden beri sahnelenen Wolfgang Amadeus Mozart'ın “Saraydan Kız Kaçırma“ operasının son temsili ile sona erdi
13.07.2021Kültür Sanat
Bir festival klasiği
Bir festival klasiğiKültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü’nce düzenlenen “12. Uluslararası İstanbul Opera Festivali”, Mozart’ın ölümsüz eseri olan ve festivalin klasiği haline gelen “Saraydan Kız Kaçırma” operasını sanatseverlerle buluşturacak.
10.07.2021Kültür Sanat
12. Uluslararası İstanbul Opera Festivali Mozart'ın ünlü yapıtıyla devam ediyor
12. Uluslararası İstanbul Opera Festivali Mozart'ın ünlü yapıtıyla devam ediyorKültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü’nce bu sene 12.’si düzenlenen Uluslararası İstanbul Opera Festivali’nde “Saraydan Kız Kaçırma” Operası, İstanbul Arkeoloji Müzeleri Bahçesi’nde seyircilerle buluşmaya hazırlanıyor.
Sarayda barok gece
Sarayda barok geceKültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü’nce düzenlenen, İstanbul’un Dünya Kültür Başkenti seçilmesi çerçevesinde projelendirdiği ve 2010 yılından bu yana yerli ve yabancı sanatseverlerin beğenisine sunulan 12. Uluslararası İstanbul Opera Festivali geçtiğimiz günlerde açılmıştı. Biletleri günler öncesinde tükenen Festival’in programında yer alan Barok Konseri, 4 Temmuz akşamı sanatseverler ile buluştu.
12. Uluslararası İstanbul Opera Festivali Gala Konseri ile başladı
12. Uluslararası İstanbul Opera Festivali Gala Konseri ile başladıDevlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve bu sene 12.’si gerçekleşecek olan, Uluslararası İstanbul Opera Festivali, 1 Temmuz akşamı “Gala Konser” ile açıldı. Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Murat Karahan’ın açılış konuşmasını yaptığı festival, bu sene de İstanbul Arkeoloji Müzesi bahçesinin büyüleyici atmosferinde sanatseverler ile buluştu.
Müzede opera keyfi!
Müzede opera keyfi!12. Uluslararası İstanbul Opera Festivali 1-11 Temmuz’da Arkeoloji Müzeleri Bahçesi’nde seyircisini bekliyor.
27.06.2021Kültür Sanat
12. Uluslararası İstanbul Opera Festivali için geri sayım
12. Uluslararası İstanbul Opera Festivali için geri sayım12. Uluslararası İstanbul Opera Festivali 1-11 Temmuz Tarihlerinde İstanbul Arkeoloji Müzeleri Bahçesinde yapılacak
23.06.2021Kültür Sanat
Mozart: Bir dahinin portresi
Mozart: Bir dahinin portresiWolfgang Amadeus Mozart, 35 yıllık hayatına sığdırdıklarıyla kendinden sonraki yüzyıllarda adını müzik denince ilk akla gelen isimlerden biri olarak tarihe yazdırdı. 27 Ocak 1756 yılında bugünkü Avusturya sınırları içinde kalan Salzburg'da dünyaya gelen Mozart, babasının da yönlendirmesiyle çok küçük yaşlardan itibaren müzikle yaşamaya başladı. 600'ün üzerinde eser besteleyen Mozart'ın notaları günümüzde her an dünyanın farklı bir yerinde yankılanıyor...
27.01.2021Portre
"Bu talep bizi motive ediyor, geleceğe daha umutla bakmamızı sağlıyor"
"Bu talep bizi motive ediyor, geleceğe daha umutla bakmamızı sağlıyor"2020 yılının adından en çok söz ettiren yapımı Amadeus, pandemi koşullarına rağmen sahnelendiği Zorlu PSM'de büyük ilgi görmeye devam ediyor. Peter Schaffer'in ünlü oyunu, Işıl Kasapoğlu'nun yönetmenliğinde bu yılın ilk aylarından izleyiciyle buluşmaya başlamış hatta aylar sonrasındaki oyunların biletleri dahi tükenmişti. Salgın nedeniyle uzun süren suskunluğun ardından oyun başrollerinde Selçuk Yöntem, Okan Bayülgen ve Özlem Öçalmaz'ın büyük beğeni toplayan performanslarıyla yeniden izleyiciyle buluşmaya başladı. Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu ve Piu Enternainment'in ortak yapımı olan bu dev prodüksiyon hakkında daha detaylı bilgileri almak üzere iki önemli isime sorularımı yönelttim. Sadri Alışık ve Cemil Demirok, ödüllü oyun Amadeus'un önümüzdeki süreçte izleyeceği yol ve geleceğe dair beklentilerini anlattı.
24.11.2020Kültür Sanat
Saraydan Kız Kaçırma 6 Kasım'da sahnede
Saraydan Kız Kaçırma 6 Kasım'da sahnede11. Uluslararası İstanbul Opera Festivali’nde ve İDOB 2020-2021 sezon programında yeni yorumu ile sahnelenen ve büyük beğeni kazanan, Wolfgang Amadeus Mozart'ın “Saraydan Kız Kaçırma” operası tekrar sanatseverler ile buluşacak.
Fazıl Say: Hayat kendimizle savaşla geçiyor ve o savaştan da korkmamak gerek
Fazıl Say: Hayat kendimizle savaşla geçiyor ve o savaştan da korkmamak gerekTürkiye'nin dünya çapında üne sahip besteci ve piyanisti Fazıl Say, dördüncü kitabı Suya Yazılan'ı yayımladı. Pandemi döneminde ilk röportajını Molatik'e veren Fazıl Say, İhsan Dindar'ın sorularını yanıtladı. Geçmişe dair pişmanlıklarını, ön yargılarını ve klasik bestecilere duyduğu yakınlığı anlatan Fazıl Say hem Ekim ayında hem de önümüzdeki yıl yayımlayacağı yeni albümlerinin müjdesini de verdi.
19.02.2021Kültür Sanat
Saraydan Kız Kaçırma Fişekhane'de
Saraydan Kız Kaçırma Fişekhane'deGeçtiğimiz günlerde, 11. Uluslararası İstanbul Opera Festivali’nde, yeni yorumu ile ilk kez sahnelenen ve büyük beğeni kazanan, Wolfgang Amadeus Mozart'ın “Saraydan Kız Kaçırma” operası Büyükyalı Fişekhane'de sanatseverler ile buluşacak.
11. Uluslararası İstanbul Opera Festivali sona erdi
11. Uluslararası İstanbul Opera Festivali sona erdiKültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü’nce 19-27 Eylül tarihleri arasında düzenlenen 11. Uluslararası İstanbul Opera Festivali, bir festival geleneği olarak düzenlendiği ilk günden beri sahnelenen Wolfgang Amadeus Mozart'ın “Saraydan Kız Kaçırma“ operasının son temsili ile kapanışını yaptı. Festivalin , Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uygun olarak düzenlenen yeni seyirci oturma düzeni ve orkestra dizilimi ile güvenli bir ortamda gerçekleştirilmesi sağlandı.
28.09.2020Kültür Sanat
‘Saraydan Kız Kaçırma’
‘Saraydan Kız Kaçırma’İstanbul Devlet Opera ve Balesi, yeni bir yorumla W.A. Mozart’ın “Saraydan Kız Kaçırma” operasını İstanbul Opera Festivali kapsamında sanatseverlerle buluşturmaya hazırlanıyor. İzleyiciler, bu eserde İspanyol Gribi salgınının tüm dünyayı etkisi altına aldığı 1918 yılına bir zaman yolculuğuna çıkacak
20.09.2020Kültür Sanat
11. Uluslararası İstanbul Opera Festivali başlıyor
11. Uluslararası İstanbul Opera Festivali başlıyorDevlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından 19-27 Eylül tarihleri arasında hijyen ve sağlık kurallarına uygun olarakgerçekleştirilmesi planlanan 11. Uluslararası İstanbul Opera Festivali, İstanbul Arkeoloji Müzeleri Bahçesi’nde yıldızların altında muhteşem etkinlikleriyle sanatseverleri bekliyor.
16.09.2020Kültür Sanat
Saraydan Kız Kaçırma sanatseverlerle buluşuyor
Saraydan Kız Kaçırma sanatseverlerle buluşuyorİstanbul Devlet Opera ve Balesi, yeni bir yorumla W.A.Mozart’ın Saraydan Kız Kaçırma operasını İstanbul Opera Festivali kapsamında İstanbullu sanatseverlerle buluşturmaya hazırlanıyor. Gösteri 26 ve 27 Eylül tarihlerinde, Arkeoloji Müzeleri bahçesinde gerçekleşecek.
16.09.2020Kültür Sanat
Mozart hakkında şaşıracağın bilgiler!
Mozart hakkında şaşıracağın bilgiler!Düşünsene bundan yaklaşık 200 yıl önce yaşamışsın ama eserlerin ve ismin hala insanların dilinde… Başarıların konuşuluyor. Senin adınla müzeler, okullar açılıyor. İşte bu isimlerden biri de unutulmaz müzik adamı Mozart.
24.08.2020Kültür Sanat
Mozart’ın romantik komedisi
Mozart’ın romantik komedisiDevlet Opera Bale Genel Müdürlüğü pandemi döneminde eserleri internete koyma trendini yakalayarak farklı şehirlerden bazı seçme eserleri YouTube’a yükledi. Antalya DOB’un müzikal, teatral ve görsel anlamda tatmin edici  “Figaro’nun Düğünü” prodüksiyonu da bunlardan biri.
8.08.2020Cumartesi
Müziğin dâhileri
Müziğin dâhileriNew York Times yazarı ve Pulitzer Eleştiri Ödülü sahibi Harold C. Schonberg’in kaleme aldığı “Büyük Besteciler” adlı kitapta kimi küçük yaşta şöhreti yakalayan kimi milyonlar kazanan müzik tarihinin en önemli bestecilerinin hikâyeleri okura sunuluyor
12.07.2020Kültür Sanat
Büyük Besteciler raflardaki yerini aldı
Büyük Besteciler raflardaki yerini aldıVakıfBank Kültür Yayınları, Pulitzer ödüllü müzik eleştirmeni Harold C. Schonberg’in yazdığı “Büyük Besteciler” isimli eseri okurla buluşturuyor. Kitapta Mozart’tan Beethoven’a, Wagner’den Chopin’e dek müzik tarihine damgasını vuran onlarca sıra dışı besteci ve çalışmaları anlatılıyor.
Müzik Akşamları’nda Çağ Erçağ rüzgârı esti
Müzik Akşamları’nda Çağ Erçağ rüzgârı estiKültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü’nce Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği’nde düzenlenen ‘Bodrum Müzik Akşamları’ kapsamında, Gürer Aykal şefliğindeki Bodrum Oda Orkestrası ile viyolonsel sanatçı Çağ Erçağ konser verdi...
17.06.2019Ege
Mozart kimdir? Besteleri, hayatı ve Türk Marşı meselesi
Mozart kimdir? Besteleri, hayatı ve Türk Marşı meselesiKlasik Batı müziğinin önemli isimlerinden Wolfgang Amadeus Mozart, yaşadığı dönemde ürettiği zaman üstü eserlerle önemli bir konuma geldi ve geride büyük bir müzik arşivi bıraktı. Peki Mozart kimdir? Eserleri nelerdir? Neden bu kadar önemli? İşte kısa bir özet...
15.01.2019Müzik
Heykeller arasında ‘Saraydan Kız Kaçırma’
Heykeller arasında ‘Saraydan Kız Kaçırma’Geçen hafta başlayan İstanbul Opera Festivali dün ve önceki gece şehrin tarihi mekânlarından biri olan Arkeoloji Müzeleri’ne taşındı. Mozart’ın en önemli eserlerinden ‘Saraydan Kız Kaçırma’ müzenin bahçesinde sahnelendi.
29.06.2018Gündem

Benzer Haber Etiketleri

MozartSaraydan Kız Kaçırmaopera12. Uluslararası İstanbul Opera Festivaliİhsan Dindar

Saraydan Kız Kaçırma ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.