Sektörel Güven Endeksleri

Sektörel Güven Endeksleri

Son dakika Sektörel Güven Endeksleri haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Sektörel Güven Endeksleri gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Sektörel Güven Endeksleri haber sayfamızda...

Sektörel Güven Endeksleri

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 121 sektörel güven endeksleri haberi bulunmuştur.
Sektörel güven endeksleri açıklandı
Sektörel güven endeksleri açıklandıMevsim etkilerinden arındırılmış güven endeksi kasım ayında ekim ayına göre; hizmet sektöründe %0,7 azalırken, perakende ticaret sektöründe %0,6 ve inşaat sektöründe %1 arttı.
24.11.2021Uzmanpara
Sektörel güven endeksleri belli oldu
Sektörel güven endeksleri belli olduMevsim etkilerinden arındırılmış güven endeksi kasım ayında ekim ayına göre; hizmet sektöründe %0,7 azalırken, perakende ticaret sektöründe %0,6 ve inşaat sektöründe %1 arttı.
24.11.2021Ekonomi
Piyasalar yoğun veri gündemine odaklandı
Piyasalar yoğun veri gündemine odaklandıKüresel pay piyasaları enflasyon endişeleriyle karışık bir seyir izlerken, gözler gelecek hafta ABD Merkez Bankası'nın (Fed) toplantı tutanakları başta olmak üzere yoğun veri gündemine çevrildi.
20.11.2021Uzmanpara
Sektörel güven endeksleri belli oldu
Sektörel güven endeksleri belli olduMevsim etkilerinden arındırılmış güven endeksi, ekimde aylık bazda hizmet sektöründe yüzde 2,1, perakende ticaret sektöründe yüzde 4,8, inşaat sektöründe yüzde 1 arttı.
25.10.2021Uzmanpara
Sektörel güven endeksleri açıklandı
Sektörel güven endeksleri açıklandıMevsim etkilerinden arındırılmış güven endeksi, ekimde aylık bazda hizmet sektöründe yüzde 2,1, perakende ticaret sektöründe yüzde 4,8, inşaat sektöründe yüzde 1 arttı.
25.10.2021Ekonomi
Piyasalar haftaya karışık seyirle başladı
Piyasalar haftaya karışık seyirle başladıKüresel piyasalar dünya genelinde artış eğiliminde olan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını vakalarına ilişkin tedirginliklerle haftaya karışık bir seyirle başlarken, açıklanmaya devam eden 3. çeyrek şirket finansal sonuçları hafta boyunca pay piyasalarında yatırımcıların odağında olacak.
25.10.2021Uzmanpara
Piyasalarda gözler merkez bankalarına çevrildi
Piyasalarda gözler merkez bankalarına çevrildiKüresel pay piyasaları, beklentilerden iyi gelen 3. çeyrek şirket bilançolarıyla alış ağırlıklı bir seyir izlerken, gelecek hafta başta Avrupa ve Japonya merkez bankalarının faiz kararları ile ABD ve Almanya'daki büyüme verileri olmak üzere yoğun veri gündemi takip edilecek.
23.10.2021Uzmanpara
Güven endeksi hizmet ve perakende sektöründe arttı
Güven endeksi hizmet ve perakende sektöründe arttıMevsim etkilerinden arındırılmış güven endeksi, eylülde aylık bazda hizmet sektöründe yüzde 1,5, perakende ticaret sektöründe yüzde 4,8 yükselirken, inşaat sektöründe yüzde 0,7 düştü.
24.09.2021Ekonomi
Sektörel güven endeksleri açıklandı
Sektörel güven endeksleri açıklandıMevsim etkilerinden arındırılmış güven endeksi, eylülde aylık bazda hizmet sektöründe yüzde 1,5, perakende ticaret sektöründe yüzde 4,8 yükselirken, inşaat sektöründe yüzde 0,7 düştü.
24.09.2021Uzmanpara
Borsa güne düşüşle başladı
Borsa güne düşüşle başladıBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, güne yüzde 0,46 azalışla 1.394,95 puandan başladı.
24.09.2021Uzmanpara
Piyasalar yön arayışında
Piyasalar yön arayışındaKüresel piyasalarda, Çinli emlak devi Evergrande'nin borç ödemelerine ilişkin devam eden belirsizlikler ve ABD'nin 10 yıllık tahvil faizinin yükselmesiyle yön arayışı sürerken, bugün ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell ve diğer yetkililerin açıklamaları takip edilecek.
24.09.2021Uzmanpara
Piyasalarda gözler merkez bankalarına çevrildi
Piyasalarda gözler merkez bankalarına çevrildiKüresel pay piyasaları ekonomik toparlanmaya ilişkin artan endişeler ve Çin'deki regülasyon adımlarıyla satıcılı bir seyir izlerken, gelecek hafta gözler, başta ABD Merkez Bankası (Fed) olmak üzere küresel bazda merkez bankalarının para politikası kararlarına çevrildi.
18.09.2021Uzmanpara
Sektörel güven endeksleri arttı
Sektörel güven endeksleri arttıSektörel güven endeksi, ağustosta aylık bazda hizmet sektöründe yüzde 1,2, perakende ticaret sektöründe yüzde 0,6 ve inşaat sektöründe yüzde 7,1 yükseldi.
25.08.2021Uzmanpara
Ekonomide sevindiren gelişme! Sektörel güven endeksleri ağustosta arttı
Ekonomide sevindiren gelişme! Sektörel güven endeksleri ağustosta arttıSektörel güven endeksi, ağustosta aylık bazda hizmet sektöründe yüzde 1,2, perakende ticaret sektöründe yüzde 0,6 ve inşaat sektöründe yüzde 7,1 yükseldi. Konuyla ilgili milliyet com.tr'ye açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Sefer Şener, " Son dönemde özellikle öncü veri olarak kabul edilen Sektörel Güven Endeksi rakamları artış göstermektedir. Bu artışlardan sonra hizmet sektörü ve perakende ticaret sektörünün 100 seviyesinin üzerinde gerçekleştiğini dolayısıyla 100 seviyesinden bu rakamların büyük olmasının mevcut ve gelecek döneme ilişkin iyimserliği gösterdiğini dolayısıyla yönün yukarı olduğunu görüyoruz." dedi.
25.08.2021Ekonomi
Piyasalar dalgalı seyrediyor
Piyasalar dalgalı seyrediyorKüresel piyasalar, yarın başlayacak Jackson Hole Ekonomi Politikaları Sempozyumu öncesinde açıklanan makroekonomik verilerden gelen karışık sinyallerle yön bulmaya çalışıyor.
25.08.2021Uzmanpara
Piyasaların gözü kulağı Jackson Hole'de olacak
Piyasaların gözü kulağı Jackson Hole'de olacakKüresel pay piyasaları ABD Merkez Bankası'nın (Fed) varlık alımlarını azaltmaya bu yıl başlayabileceği beklentilerinin artması ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında artan vaka sayılarıyla satış ağırlıklı bir seyir izlerken, gelecek hafta gözler Jackson Hole Ekonomi Politikaları Sempozyumu ve yoğun veri gündemine çevrildi.
21.08.2021Uzmanpara
Sektörel güven endeksleri açıklandı
Sektörel güven endeksleri açıklandıSektörel güven endeksi, haziranda hizmet sektöründe yüzde 6,2, perakende ticaret sektöründe yüzde 4,8 ve inşaat sektöründe yüzde 3,6 yükseldi.
24.06.2021Uzmanpara
Piyasalarda yön arayışı devam ediyor
Piyasalarda yön arayışı devam ediyorKüresel piyasalarda, ABD Merkez Bankası (Fed) yetkililerinin enflasyona dair çelişkili açıklamaları ve beklentilerin üzerinde gelen verilerle dalgalı bir seyir izlenirken, bugün yurt içinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) toplantı özeti, yurt dışında ise İngiltere Merkez Bankası faiz kararı ve ABD'de büyüme başta olmak üzere yoğun veri gündemi takip edilecek.
24.06.2021Uzmanpara
Piyasalarda Fed gündemdeki yerini koruyor
Piyasalarda Fed gündemdeki yerini koruyorKüresel piyasalarda, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) kısmen şahinleşmesi sonrası satış ağırlıklı bir seyir izlenirken, gelecek hafta gözler başta Fed Başkanı Jerome Powell olmak üzere Fed üyelerinin yapacağı açıklamalara çevrildi.
19.06.2021Uzmanpara
Sektörel güven endeksleri belli oldu
Sektörel güven endeksleri belli olduSektörel güven endeksi, mayısta hizmet sektöründe aylık bazda yüzde 1,1, perakende ticaret sektöründe yüzde 2,1 azaldı, inşaat sektöründe yüzde 3 arttı.
25.05.2021Uzmanpara
Piyasalar Fed'e odaklandı
Piyasalar Fed'e odaklandıKüresel piyasalarda, geçen haftaki negatif seyrin ardından bu hafta ABD Merkez Bankası'nın (Fed) faiz kararı ve Fed Başkanı Jerome Powell'ın açıklamaları takip edilecek.
26.04.2021Uzmanpara
Borsa güne yükselişle başladı
Borsa güne yükselişle başladıBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, güne yüzde 1,06 artışla 1.409,20 puandan başladı.
26.03.2021Uzmanpara
Piyasalar pozitif seyrediyor
Piyasalar pozitif seyrediyorKüresel piyasalarda, makroekonomik veriler ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında aşılama çalışmalarında sağlanan ilerlemenin ekonomik aktiviteye ilişkin endişeleri hafiflemesi ile pozitif bir seyir izleniyor.
26.03.2021Uzmanpara
Borsa günü düşüşle tamamladı
Borsa günü düşüşle tamamladıBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, yüzde 1,38 değer kaybederek günü 1.394,36 puandan tamamladı.
25.03.2021Ekonomi
Ekonomik güven endeksi açıklandı
Ekonomik güven endeksi açıklandıEkonomik güven endeksi, ocakta aylık bazda yüzde 1,6 artarak 96,2 değerine yükseldi.
28.01.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Sektörel Güven Endeksleri ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.