Sıcak Çarpması

Sıcak Çarpması

Son dakika sıcak çarpması haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sıcak çarpması gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sıcak çarpması haber sayfamızda...

Sıcak Çarpması

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 385 sıcak çarpması haberi bulunmuştur.
Japonya’da aşırı sıcaklar nedeniyle 7 kişi öldü
Japonya’da aşırı sıcaklar nedeniyle 7 kişi öldüJaponya'da son 1 haftada aşırı sıcaklar nedeniyle 7 kişinin hayatını kaybettiği, 5 bin 959 kişinin ise sıcak çarpması nedeniyle hastaneye kaldırıldığı açıklandı.
16.08.2022Dünya
Japonya'da sıcak hava dalgası: 1 haftada 5 kişi öldü
Japonya'da sıcak hava dalgası: 1 haftada 5 kişi öldüJaponya’da etkili olan aşırı sıcaklar nedeniyle 1 haftada 5 kişi hayatını kaybetti.
10.08.2022Dünya
Japonya'da aşırı sıcaklar 7 bin kişiyi hastanelik etti
Japonya'da aşırı sıcaklar 7 bin kişiyi hastanelik ettiJaponya’da etkisini sürdüren aşırı sıcaklar nedeniyle 7 bin 116 kişi hastaneye kaldırıldı. Japonya Meteoroloji Ajansı (JMA), aşırı sıcakların önümüzdeki haftaya dek süreceğini açıklarken, yetkililer sıcak çarpması uyarısı yaptı.
3.08.2022Haberler
Japonya'da aşırı sıcaklar 7 bin kişiyi hastanelik etti
Japonya'da aşırı sıcaklar 7 bin kişiyi hastanelik ettiTermometrelerin 40 derece sınırına dayandığı ülkede, sıcak hava dalgasının gelecek haftaya kadar sürmesi bekleniyor.
3.08.2022Dünya
Artan hava sıcaklıklarına dikkat
Artan hava sıcaklıklarına dikkatDenizli'de Tavas Devlet Hastanesi Dahiliye Uzmanı Dr. Rıdvan Fevzi Değirmenciler, son dönemde artan hava sıcaklıklarının çeşitli sağlık problemlerini de beraberinde getirdiğini vurgulayarak bu havaların sıcak çarpmasına yol açabileceğini ve tedavi edilmemesi halinde ciddi rahatsızlıklara hatta ölüme bile sebebiyet verebileceğini açıkladı.
3.08.2022Sağlık
Japonya kavruluyor
Japonya kavruluyor37 dereceye ulaşan aşırı sıcaklar, başkent Tokyo sakinlerine zor anlar yaşatıyor. Çevre Bakanlığı sıcak çarpması uyarısı yayınlarken, halk portatif vantilatörlerle serinleyip bol su içerek sağlık risklerinden korunmaya çalışıyor.
30.07.2022Dünya
'Sıcak çarpması ölüme neden olabilir'
'Sıcak çarpması ölüme neden olabilir'İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Harika Uğurtay, sıcak çarpmasının ölüme neden olabileceğini söyledi.
30.07.2022Sağlık
Sıcak havalara karşı uzmanlardan uyarı geldi
Sıcak havalara karşı uzmanlardan uyarı geldiAfyonkarahisar İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Serhat Korkmaz, aratan hava sıcaklıklarının sağlık üzerinden olumsuz etkilerine dikkat çekerek vatandaşların özellikle güneş veya sıcak çarpması konusunda uyardı.
27.07.2022 Sağlık
Aşırı sıcaklara dikkat!
Aşırı sıcaklara dikkat!Uzmanlar son günlerde artan hava sıcaklıklarına karşın uyarılarda bulunarak, "Sağlıklı kişileri bile etkileyen sıcak çarpması, beyin kanaması, kalp krizi gibi birçok hastalığa neden olabiliyor” dedi.
21.07.2022Sağlık
Güneşin kansere yol açan etkisinden korunmak için ne yapmalı?
Güneşin kansere yol açan etkisinden korunmak için ne yapmalı?Dünyanın en yüksek cilt kanseri oranlarından birine sahip Avustralya'da yürütülen başarılı kampanyayla bu oran düşürüldü. Cilt kanserine yakalanma riskinin azaltılması bakımından çocukluk ve ergenlik dönemleri kritik önem taşıyor.
20.07.2022Dünya
40 dereceyi aştı... Aşırı sıcaklar can aldı!
40 dereceyi aştı... Aşırı sıcaklar can aldı!Çin’in birçok kesiminde etkili olan sıcak hava dalgası nedeniyle 1 kişinin hayatını kaybettiği 20’den fazla kişinin ise hastaneye kaldırıldığı bildirildi.
13.07.2022Dünya
Çocuklarda yaz hastalıklarına karşı 10 etkili önlem
Çocuklarda yaz hastalıklarına karşı 10 etkili önlemYaz aylarıyla birlikte çocukların açık havada daha fazla zaman geçirmesi, özellikle aşırı sıcak havalarda bazı hastalıklarla daha fazla karşılaşmalarına neden olabiliyor. Ancak çocukların ve ailelerinin yaz keyfinin kabusa dönüşmemesi, hastalıklardan uzak bir tatil geçirmeleri alınacak bazı önlemlerle mümkün olabilir. Prof. Dr. Aziz Polat, yaz hastalıklardan korunmak için alınabilecek 10 etkili önlemi anlattı.
Japonya'da aşırı sıcaklar can almaya devam ediyor
Japonya'da aşırı sıcaklar can almaya devam ediyorMeteoroloji bunaltıcı havanın önümüzdeki günlerde 40 dereceyi aşabileceğini bildiriyor, Tokyo'da hayatını kaybedenlerin sayısı ise 17'ye çıktı.
1.07.2022Dünya
Japonya’da aşırı sıcaklar can aldı
Japonya’da aşırı sıcaklar can aldıBaşkent Tokyo'da termometreler 1875 yılından bu yana Haziran ayında görülen en yüksek değer olan 36.4'ü gösterdi. Japonya genelinde sıcaklık değerleri 39 dereceyi aşarken, en az 12 kişinin sıcak çarpması nedeniyle hayatını kaybettiği bildirildi.
30.06.2022Dünya
Japonya’da sıcaklıklar rekor seviyeye ulaştı
Japonya’da sıcaklıklar rekor seviyeye ulaştıJaponya’nın başkenti Tokyo ve çevresinde yaklaşık 150 yılın en sıcak Haziran ayı yaşanırken, termometreler 40.2 dereceyi gösterdi. Hükümet, enerji krizi ihtimaline karşı elektrik tasarrufu çağrısını 3’üncü günde de yineledi.
29.06.2022Dünya
Son dakika haberi: ABD'de bir TIR'ın kasasında 46 ceset bulundu
Son dakika haberi: ABD'de bir TIR'ın kasasında 46 ceset bulunduYardım çığlığı duyan bir işçi aşağı inip terk edilmiş aracın yanına gitti, aralık kapıdan baktığında dehşete düştü. Yerel saatle 17.50'de polise gelen 'acil' çağrı, cesetleri ortaya çıkardı.
28.06.2022Dünya
Japonya'da sıcak hava dalgası: 37 milyon kişiye 'Gereksiz ışıkları söndürün' çağrısı
Japonya'da sıcak hava dalgası: 37 milyon kişiye 'Gereksiz ışıkları söndürün' çağrısıBaşkent Tokyo'da termometreler 35 dereceyi aştı, Isesaki kentinde ise 40,2 derece ile rekor kırıldı. Japonya, bazı nükleer santrallerde enerji üretimini durdurdu.
27.06.2022Dünya
Aşırı sıcaklara dikkat
Aşırı sıcaklara dikkatUzmanlar yaz aylarında yaşanan aşırı sıcaklarda insan vücudunun verdiği tepki ve çeşitli hastalık belirtilerini anlatarak, korunma yollarını sıraladı
27.06.2022Vitrin
Yaz aylarında sıcak çarpması hayatı tehdit ediyor
Yaz aylarında sıcak çarpması hayatı tehdit ediyorYaz aylarında havaların ısınmasıyla birlikte ortaya çıkan sıcak çarpmasıyla ilgili uyarılarda bulunan Dr. Sevim Karaçay, "Sıcak çarpması kalp, böbrek, kas gibi bir çok dokuda zarara neden olabilecek bir tablodur" dedi.
10.06.2022Sağlık
Hindistan'da aşırı sıcaklarda 25 can kaybı
Hindistan'da aşırı sıcaklarda 25 can kaybıHindistan'ın Maharashtra eyaletinde sıcaklığın 46 dereceye yükselmesinin ardından 25 kişi hayatını kaybetti.
3.05.2022Dünya
Çarpıcı araştırma ortaya çıkardı! Aşırı sıcaklıklarla ve nüfus...
Çarpıcı araştırma ortaya çıkardı! Aşırı sıcaklıklarla ve nüfus...ABD'de yapılan çalışma, aşırı sıcak havaya maruz kalma oranının 1983'ten bu yana 3 katına çıktığını ve bunun nüfus yoğunluğuyla bağlantılı olduğunu ortaya koydu.
11.11.2021Dünya
Çocuklarını kurtarmak için 4 gün emziren anne, susuzluktan hayatını kaybetti
Çocuklarını kurtarmak için 4 gün emziren anne, susuzluktan hayatını kaybettiVenezuela'da deniz kazası geçiren bir kadın, susuzluğa yenik düşmeden önce, 4 gün boyunca emzirdiği çocuklarının hayatlarını kurtardı. Yetkililer, kadının çocuklarını emzirirken hayatta kalabilmek için kendi idrarını içtiğini söylüyor
18.09.2021Dünya
Hipertermi Nedir? Hipertermi (Sıcak Çarpması) Belirtileri Nelerdir, Tedavisi Nasıl Yapılır?
Hipertermi Nedir? Hipertermi (Sıcak Çarpması) Belirtileri Nelerdir, Tedavisi Nasıl Yapılır?Hipertermi birçok kişinin yaşayabileceği sağlık sorunlarından biridir. Her ne kadar önemsenmeyen bir hastalık olsa da birçok kişi bu hastalık hakkında araştırmalar yapıyor. Hiperterminin gösterdiği belirtilerde merak edilen konulardan biridir. Hipertermi nedir? Hipertermi (sıcak çarpması) belirtileri nelerdir, tedavisi nasıl yapılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.
7.09.2021Sağlık
Sıcak hava anne ve bebeğin sağlığını tehdit ediyor!
Sıcak hava anne ve bebeğin sağlığını tehdit ediyor!Sıcak havalardan en çok etkilenenlerin başında gelen anne ve bebeklerin sağlığı sıcakların artmasıyla risk altında. Yaz aylarında gebelerin alması gereken önlemler hakkında açıklamalarda bulunan Doç. Dr. Cihan Karadağ, sıcağın etkisiyle yaşanan baş dönmelerinin istenmeyen kaza ve komplikasyonlara yol açabileceğini belirtti.
30.07.2021Genel Sağlık
Japonya'da rekor sıcaklar nedeniyle 23 kişi hayatını kaybetti
Japonya'da rekor sıcaklar nedeniyle 23 kişi hayatını kaybettiJaponya’da yüksek sıcaklıklar nedeniyle son bir haftada 23 kişi yaşamını yitirdi.
28.07.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Sıcak Çarpması ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.