Stagflasyon

Stagflasyon

Son dakika stagflasyon haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan stagflasyon gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan stagflasyon haber sayfamızda...

Stagflasyon

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 70 stagflasyon haberi bulunmuştur.
'Faiz indirimi için haziran sonrası beklenmeli'
'Faiz indirimi için haziran sonrası beklenmeli' JP Morgan Chase CEO'su Jamie Dimon, ABD Merkez Bankası'nı (Fed) faiz oranlarını düşürmeden önce haziran sonrasına kadar beklemeye çağırdı ve Fed'in enflasyonla mücadele kredibilitesini güçlendirmesi gerektiğini savundu.
12.03.2024 Uzmanpara
Zor süreçlerden güçlenerek çıkmak
Zor süreçlerden güçlenerek çıkmak Kriz yönetimi artık pek çok Türk şirketinin DNA'sının bir parçası haline geldi. Bu tür dönemleri iyi yöneten şirketler süreçten güçlenerek ve pazar paylarını artırarak çıkabiliyorlar...
11.03.2024 Milliyet Executive
Citi'den altın ve petrol tahmini
Citi'den altın ve petrol tahmini Citi'ye göre üç olası katalizörden herhangi birine bağlı olarak önümüzdeki 12 ile 18 ay içinde ons altın 3.000 dolara, petrol ise varil başına 100 dolara yükselebilir.
20.02.2024 Uzmanpara
Türkiye Avrupa'nın üretim cenneti olur
Türkiye Avrupa'nın üretim cenneti olur "Birçok sektörün bölgeselleşme eğiliminde yaşanan hızlanma, değer zincirinin yeniden şekillenmesine yol açtı. İhracata dayalı gelişen bir üretim tabanına sahip olması, Türkiye'yi Avrupa'nın üretim cenneti haline getirebilir."
9.08.2023 Milliyet Executive
Euro Bölgesi için büyüme tahminleri revize edildi
Euro Bölgesi için büyüme tahminleri revize edildi Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu S&P Global, Euro Bölgesi için 2023 ve 2024 yılları büyüme tahminlerini revize etti.
27.03.2023 Uzmanpara
İhracatçılar rotayı çizdi
İhracatçılar rotayı çizdi 2022 yılında yapılan ihracat 254.2 milyar doları aştı. Her sektörde ihracat artışları yaşandı. İhracatçılar Cumhuriyetin 100. yılına ise daha güçlü planlamalarla giriş yaptı. ‘Uzak Ülkeler Stratejisi’ öncelikli hedef olacak.
6.01.2023 Ekonomi
Para basma ve sübvansiyon işe yaramaz
Para basma ve sübvansiyon işe yaramaz İsviçreli enerji yatırımcısı ve Burggraben Holding AG kurucusu Alexander O. Stahel, Rusya’nın yeni pazarlar bulma ihtiyacından, AB’nin tavan fiyat tartışmasına kadar mevcut durumu Milliyet Enerji için değerlendirdi. Avrupa’nın yaşadığı krizi, “enerji sektörünün Lehman Brothers krizi” olarak nitelerken, AB’nin sorununun arz tarafında olduğunu vurguladı. Stahel, benzer sorunları yaşayan pek çok ülke için ders niteliğinde bir yaklaşımı anlatarak, stagflasyon ortamında, son 30 yılın para basma çözümünün, yangına benzin dökeceğini belirtti.
2.11.2022 Milliyet Enerji
Milliyet Enerji Dergisi derinleşen enerji krizini yorumluyor
Milliyet Enerji Dergisi derinleşen enerji krizini yorumluyor Milliyet Enerji Dergisi, dünyayı etkisi altına alan enerji krizini, Türkiye, Rusya, İsviçre ve Fransa’dan alanında uzman isimlerle değerlendiriyor. 31 Ekim Pazartesi günü yeni sayı, Rusya’nın Türkiye’de bir doğalgaz merkezi kurma teklifinden, krizin yakın dönemdeki etkilerine ışık tutacak.
28.10.2022 Ekonomi
EYT çıktı mı, son durum nedir 2022? Emeklilikte Yaşa Takılanların gözü EYT yasasında... EYT ne zaman çıkacak, şartlar neler?
EYT çıktı mı, son durum nedir 2022? Emeklilikte Yaşa Takılanların gözü EYT yasasında... EYT ne zaman çıkacak, şartlar neler? EYT'de son dakika gelişmeleri yakından takip ediliyor. Milyonlarca kişi emekli olmak için yaş sınırına takılıyor. Peki, EYT'de son durum nedir? Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin EYT meselesi ile ilgili son dakika açıklamalarında bulundu. EYT bu sene çözümlenecek mi?
15.10.2022 Bilgi Rehberi
EMEKLİLİK HABERLERİ | EYT ne olacak, ne zaman çıkacak? EYT'liler kıdem tazminatı alacak mı? İşte EYT son durum
EMEKLİLİK HABERLERİ | EYT ne olacak, ne zaman çıkacak? EYT'liler kıdem tazminatı alacak mı? İşte EYT son durum Emeklilikte Yaşa Takılanlar için son dakika gelişmeleri yakından takip ediliyor. Emekli olmak için yaşı bekleyen milyonlarca kişinin gözü çıkacak EYT yasasında. EYT meselesi ile ilgili açıklamada bulunan Bakan Bilgin çalışmaların son aşamaya geldiğini duyurdu. Peki, EYT ne zaman çıkacak? EYT'liler kıdem tazminatı alacak mı?
13.10.2022 Bilgi Rehberi
Geri sayım başladı: EYT'de 'kıdem tazminatı' detayı!
Geri sayım başladı: EYT'de 'kıdem tazminatı' detayı! Emeklilikte yaşa takılanların (EYT) iple çektiği düzenleme için geri sayım başladı. Peki emeklilik hakkıyla işten ayrılacak olanlar kıdem tazminatı alacak mı? Vergi uzmanı Muhammet Bayram konuyla ilgili detayları milliyet.com.tr'ye anlattı.
10.10.2022 Ekonomi
Savaş küresel emtia ticaretinin akışını değiştirdi
Savaş küresel emtia ticaretinin akışını değiştirdi İsviçre merkezli Burggraben Holding AG’nin kurucu ve yönetim kurulu başkanı Alexander Stahel, yatırımcı ve araştırmacı kimliğiyle, küresel enerji piyasalarında bugün yaşanan krizleri, Milliyet Enerji için değerlendirdi.
29.09.2022 Milliyet Enerji
İhtiyaçlar ara zam sonrasına bırakıldı
İhtiyaçlar ara zam sonrasına bırakıldı IPSOS Milliyet okurları için derledi.
25.07.2022 Gündem
'Fed gelecek yılın sonunda faiz indirebilir'
'Fed gelecek yılın sonunda faiz indirebilir' ABD Merkez Bankası'nın (Fed) gelecek yılın sonunda faiz indirimine yönelmesi bekleniyor.
1.07.2022 Uzmanpara
'Stagflasyon olası bir senaryo'
'Stagflasyon olası bir senaryo' Almanya Maliye Bakanı Christian Lindner, Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik saldırısı sonrasında Almanya'da yüksek enflasyon ve düşük büyümenin bir arada olduğu stagflasyon dönemi yaşanmasının olası bir senaryo olduğunu söyledi.
14.06.2022 Uzmanpara
Petrol fiyatları kaç dolar oldu?
Petrol fiyatları kaç dolar oldu? Küresel enflasyon konusunda endişeler ve ekonomik büyümenin daha da baskı altına girebileceği değerlendirmeleri petrol fiyatlarını aşağı çekiyor.
13.06.2022 Uzmanpara
'Faiz artırımları önden yüklemeli olmalı'
'Faiz artırımları önden yüklemeli olmalı' St Louis Fed Başkanı James Bullard faiz artırımlarının önden yüklemeli olmasını istedi.
23.05.2022 Uzmanpara
Petrol fiyatları resesyon endişesiyle geriledi
Petrol fiyatları resesyon endişesiyle geriledi Küresel piyasaların resesyon endişeleri ile yaşadıkları dalgalanmalar petrol fiyatlarını geriletti.
12.05.2022 Uzmanpara
'Almanya'da stagflasyon riskleri arttı'
'Almanya'da stagflasyon riskleri arttı' Commerzbank CEO'su Manfred Knof, "Almanya'da stagflasyon riskleri arttı, daha fazla iflas yaşanabilir" dedi.
9.05.2022 Uzmanpara
Petrol fiyatları ambargo endişesiyle yükseliyor
Petrol fiyatları ambargo endişesiyle yükseliyor Avrupa Birliği (AB) üyelerinin Rus petrolüne ambargo uygulanmasını da içeren yeni yaptırım paketi üzerinde uzlaşmak üzere olduklarına yönelik haberler petrol fiyatlarını yükseltiyor.
6.05.2022 Uzmanpara
Son dakika: Fed faiz kararının ardından dikkat çeken dolar ve altın uyarısı!
Son dakika: Fed faiz kararının ardından dikkat çeken dolar ve altın uyarısı! Gelen son dakika haberine göre ABD Merkez Bankası (Fed), politika faizinde 50 baz puan artışa gitti. Peki dolar ve altında son durum ne? Prof. Dr. Sefer Şener dolar ve altın piyasasıyla ilgili dikkat çeken uyarılarda bulundu.
5.05.2022 Ekonomi
Altın 2.5 ayın dibinden döndü
Altın 2.5 ayın dibinden döndü Geçtiğimiz gün altın fiyatlarındaki aşağı yönlü seyir yatırımcıları tedirgin etti. Ons altın 2.5 ayın, gram altın ise 1 ayın en düşük seviyelerini gördü. Öte yandan ABD’de açıklanan kritik veri sonrası altın fiyatlarında yön değişti. İşte detaylar...
29.04.2022 Uzmanpara
'Faiz artırımına gidilmesi güçlü bir olasılık'
'Faiz artırımına gidilmesi güçlü bir olasılık' Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, ECB'nin tahvil alımlarını üçüncü çeyrekte sona erdirmesinin ve yıl sonundan önce faiz artırmasının büyük olasılık olduğunu söyledi.
28.04.2022 Uzmanpara
Almanya'da yatırımcı güveni geriledi
Almanya'da yatırımcı güveni geriledi Avrupa'nın en büyük ekonomisi Almanya'da ZEW yatırımcı güveni nisan ayında düşüşünü sürdürdü.
12.04.2022 Uzmanpara
'Stagflasyon endişeleri arttı'
'Stagflasyon endişeleri arttı' Bank of America'nın (BofA) her ay düzenlediği fon yöneticileri anketi küresel büyüme iyimserliğinin tüm zamanların en düşük seviyesine indiğini ve stagflasyon endişelerinin 2008 yılı Ağustos ayından bu yana görülen en yüksek seviyeye çıktığını gösterdi.
12.04.2022 Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Stagflasyon ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.