Stagflasyon

Stagflasyon

Son dakika stagflasyon haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan stagflasyon gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan stagflasyon haber sayfamızda...

Stagflasyon

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 54 stagflasyon haberi bulunmuştur.
'Faiz artırımları önden yüklemeli olmalı'
'Faiz artırımları önden yüklemeli olmalı'St Louis Fed Başkanı James Bullard faiz artırımlarının önden yüklemeli olmasını istedi.
23.05.2022Uzmanpara
Petrol fiyatları resesyon endişesiyle geriledi
Petrol fiyatları resesyon endişesiyle gerilediKüresel piyasaların resesyon endişeleri ile yaşadıkları dalgalanmalar petrol fiyatlarını geriletti.
12.05.2022Uzmanpara
'Almanya'da stagflasyon riskleri arttı'
'Almanya'da stagflasyon riskleri arttı'Commerzbank CEO'su Manfred Knof, "Almanya'da stagflasyon riskleri arttı, daha fazla iflas yaşanabilir" dedi.
9.05.2022Uzmanpara
Petrol fiyatları ambargo endişesiyle yükseliyor
Petrol fiyatları ambargo endişesiyle yükseliyorAvrupa Birliği (AB) üyelerinin Rus petrolüne ambargo uygulanmasını da içeren yeni yaptırım paketi üzerinde uzlaşmak üzere olduklarına yönelik haberler petrol fiyatlarını yükseltiyor.
6.05.2022Uzmanpara
Son dakika: Fed faiz kararının ardından dikkat çeken dolar ve altın uyarısı!
Son dakika: Fed faiz kararının ardından dikkat çeken dolar ve altın uyarısı!Gelen son dakika haberine göre ABD Merkez Bankası (Fed), politika faizinde 50 baz puan artışa gitti. Peki dolar ve altında son durum ne? Prof. Dr. Sefer Şener dolar ve altın piyasasıyla ilgili dikkat çeken uyarılarda bulundu.
5.05.2022Ekonomi
Altın 2.5 ayın dibinden döndü
Altın 2.5 ayın dibinden döndüGeçtiğimiz gün altın fiyatlarındaki aşağı yönlü seyir yatırımcıları tedirgin etti. Ons altın 2.5 ayın, gram altın ise 1 ayın en düşük seviyelerini gördü. Öte yandan ABD’de açıklanan kritik veri sonrası altın fiyatlarında yön değişti. İşte detaylar...
29.04.2022Uzmanpara
'Faiz artırımına gidilmesi güçlü bir olasılık'
'Faiz artırımına gidilmesi güçlü bir olasılık'Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, ECB'nin tahvil alımlarını üçüncü çeyrekte sona erdirmesinin ve yıl sonundan önce faiz artırmasının büyük olasılık olduğunu söyledi.
28.04.2022Uzmanpara
Almanya'da yatırımcı güveni geriledi
Almanya'da yatırımcı güveni gerilediAvrupa'nın en büyük ekonomisi Almanya'da ZEW yatırımcı güveni nisan ayında düşüşünü sürdürdü.
12.04.2022Uzmanpara
'Stagflasyon endişeleri arttı'
'Stagflasyon endişeleri arttı'Bank of America'nın (BofA) her ay düzenlediği fon yöneticileri anketi küresel büyüme iyimserliğinin tüm zamanların en düşük seviyesine indiğini ve stagflasyon endişelerinin 2008 yılı Ağustos ayından bu yana görülen en yüksek seviyeye çıktığını gösterdi.
12.04.2022Uzmanpara
Hisse senetlerine sermaye girişi gerçekleşti
Hisse senetlerine sermaye girişi gerçekleştiBank of America (BofA) tarafından yapılan açıklamaya göre küresel hisse senedi piyasalarına sermaye girişi gerçekleşti.
1.04.2022Uzmanpara
'Faiz artırımına ihtiyaç yok'
'Faiz artırımına ihtiyaç yok'Japonya Merkez Bankası (BoJ) Başkanı Haruhiko Kuroda, "Faiz artırımına ihtiyaç yok. Enflasyondaki yükseliş sürdürülebilir değil" dedi.
18.03.2022Uzmanpara
Alman ekonomisinde resesyon riski
Alman ekonomisinde resesyon riskiAlman ekonomik düşünce kuruluşu ZEW, ekonomide bir resesyon yaşanmasının giderek daha olası hale gelmekte olduğunu bildirdi.
15.03.2022Uzmanpara
'Fed faiz artırımları yapmalı'
'Fed faiz artırımları yapmalı'Morgan Stanley CEO'su James Gorman, "Jeopolitik ve ekonomik risklere rağmen ABD Merkez Bankası (Fed) faiz artırımları yapmalı" dedi.
8.03.2022Uzmanpara
'ABD ekonomisi stagflasyon içinde değil'
'ABD ekonomisi stagflasyon içinde değil'New York Fed Başkanı John Williams, "ABD ekonomisi stagflasyon senaryosu içinde değil" ifadelerini kullandı.
4.03.2022Uzmanpara
'Euro Bölgesi stagflasyon ile karşı karşıya değil'
'Euro Bölgesi stagflasyon ile karşı karşıya değil'Avrupa Merkez Bankası (ECB) Yönetim Kurulu Üyesi Isabel Schnabel, "Euro Bölgesi stagflasyon ile karşı karşıya değil" ifadelerini kullandı.
25.11.2021Uzmanpara
Asya borsaları karışık seyretti
Asya borsaları karışık seyrettiAsya borsalarında, haftanın ilk işlem gününde karışık bir seyir izlendi.
22.11.2021Uzmanpara
Tedarik zinciri krizinde pozitif sinyaller geliyor
Tedarik zinciri krizinde pozitif sinyaller geliyorKüresel ekonomide devam eden arz darboğazları önemli bir endişe kaynağı olmayı sürdürürken, nakliye maliyetleri ve emtia fiyatları gibi bazı göstergeler tedarik zincirindeki baskının azalmakta olabileceğine dair sinyaller veriyor. Bunun yanında, bazı uzmanlar, mevcut tedarik zinciri aksaklıklarının gelecek yıla kadar devam edeceği uyarısında bulunuyor.
5.11.2021Uzmanpara
Çip krizi ilk değil! 48 yıl sonra Avrupa'da film başa mı sarıyor?
Çip krizi ilk değil! 48 yıl sonra Avrupa'da film başa mı sarıyor?Dünya bir süredir çip krizi gündemiyle meşgul. Artan talep ve üretimin pandemi nedeniyle sekteye uğraması, pek çok sektörü olumsuz etkiliyor. Teknolojiden otomobile pek çok alan için büyük öneme sahip çiplerin tedariğinde yaşanan bu durum, üretimde de aksamalara neden olmaya başladı. Bu tablo akıllara 1973 yılındaki petrol krizi ve sonrasında da özellikle Avrupa ülkelerini etkileyen ekonomik daralmayı getirdi. Peki, 1973'teki petrol krizinde tam olarak neler yaşanmıştı? Batı dünyasında yansıması nasıl oldu? Ayrıntıları haberimizde...
23.10.2021Gündem
Gelişmiş ekonomiler için stagflasyon mu?
Gelişmiş ekonomiler için stagflasyon mu?Gelişmiş ülkelerde 1973’te ortaya çıkarak bir dönemin kabusu haline gelen stagflasyon kavramının, halihazırda yüksek enflasyon ve düşük büyüme problemleriyle mücadele edilen bir ortamda petrol ve doğal gaz fiyatlarındaki hızlı artışın sürmesi durumunda yeniden tehdit haline gelebileceği belirtiliyor.
13.10.2021Ekonomi
Gelişmiş ekonomiler stagflasyona mı gidiyor?
Gelişmiş ekonomiler stagflasyona mı gidiyor?Gelişmiş ülkelerde 1973'te ortaya çıkarak bir dönemin kabusu haline gelen stagflasyon kavramının, halihazırda yüksek enflasyon ve düşük büyüme problemleriyle mücadele edilen bir ortamda petrol ve doğal gaz fiyatlarındaki hızlı artışın sürmesi durumunda yeniden tehdit haline gelebileceği belirtiliyor.
12.10.2021Uzmanpara
Piyasalar negatif seyrediyor
Piyasalar negatif seyrediyorKüresel piyasalarda, enerji ve hammadde fiyatlarındaki artışın enflasyonist kaygıları beslemesiyle dün karışık bir seyir izlenmesinin ardından bugün Asya borsaları ile ABD ve Avrupa endeks vadeli işlem kontratlarında satışların hakim olması dikkati çekiyor.
12.10.2021Uzmanpara
BofA'dan dolar tahmini
BofA'dan dolar tahminiBank of America (BofA), ABD Merkez Bankası'nın (Fed) varlık alımlarını azaltmaya başlaması ile birlikte ABD dolarının dördüncü çeyrekte önde gelen para birimleri karşısında değer kazanmaya devam edeceğini öngördü.
11.10.2021Uzmanpara
ABD piyasalarında 'dipten alım' önerisi
ABD piyasalarında 'dipten alım' önerisiUluslararası yatırım kuruluşu Goldman Sachs ve JP Morgan, ABD piyasalarında dipten alım öneriyorlar.
11.10.2021Uzmanpara
İngiltere'de imalat sanayi üretimi hız kesti
İngiltere'de imalat sanayi üretimi hız kestiİngiltere’de imalat sanayi üretimi eylül ayında yavaşladı.
1.10.2021Uzmanpara
Slumpflasyon Nedir? Ekonomide Slumpflasyon Kavramının Tanımı
Slumpflasyon Nedir? Ekonomide Slumpflasyon Kavramının TanımıSlumpflasyon, iktisat biliminde çok sık kullanılan bir terimdir. Enflasyon oranının artıp ekonominin küçülmeye başlamasına slumpflasyon denir. Ülke ekonomisine olumsuz olarak yansıyan bu süreçte kişi başına düşen milli gelir azalır. Satışa çıkarılan ürünlerin ve sunulan hizmetlerin fiyatları artarken ekonomide durgunluk ortaya çıkar. Slımplasyon nedir? Merak edenler için ekonomide slumpflasyon kavramını detaylı bir şekilde derledik.
17.02.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Stagflasyon ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.