Tanju Bilgiç

Tanju Bilgiç

Son dakika tanju bilgiç haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan tanju bilgiç gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan tanju bilgiç haber sayfamızda...

Tanju Bilgiç

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 231 tanju bilgiç haberi bulunmuştur.
Son dakika: Türkiye'den Yunanistan'a sert tepki: Gerçeklikten kopuk ve popülist iddialar
Son dakika: Türkiye'den Yunanistan'a sert tepki: Gerçeklikten kopuk ve popülist iddialarGelen son dakika haberine göre; Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias'ın, Türkiye'nin saldırgan siyaset izlediği açıklamasına cevaben, "Yunanistan'ın ülkemizin hak ve çıkarlarını savunma iradesini tehdit olarak nitelendirmesini, bu yönde gerçek dışı bir algı yaratmaya çalışmasını reddediyoruz. Bölgede bir tehdit var ise bu tehdit Yunanistan'ın gerginliği artırıcı tek taraflı eylemlerinden kaynaklanmaktadır" dedi.
4.01.2022Siyaset
'Müttefiklikle bağdaşmıyor'
'Müttefiklikle bağdaşmıyor'Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Tanju Bilgiç, ABD Dışişleri Bakanlığı'nın 2020 Yılı Terörizm Raporu ile ilgili soruya yazılı yanıt verdi.
18.12.2021Siyaset
Sözcü Bilgiç'ten ABD'ye 'rapor' tepkisi: Temelsiz ve kabul edilemez
Sözcü Bilgiç'ten ABD'ye 'rapor' tepkisi: Temelsiz ve kabul edilemezDışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, ABD Dışişleri Bakanlığı'nın '2020 Yılı Terörizm Raporu'na ilişkin, "Türkiye, terörizme karşı mücadelesini terör örgütleri arasında ayrım yapmadan, hukuk temelinde yürütmekte, güvenlik-hak ve özgürlükler dengesini hassasiyetle gözetmektedir. Bu nedenle, anılan raporda hak ve özgürlüklerin orantısız ve gerekçesiz kısıtlandığı iddiası temelsizdir ve kabul edilemez" açıklamasında bulundu.
17.12.2021Siyaset
Türkiye'den Alman yargısına NSU tepkisi
Türkiye'den Alman yargısına NSU tepkisiDışişleri Bakanlığı, Alman yüksek mahkemesinin verdiği temyiz kararının yargıya olan güveni zedelediğini kaydetti: "Bu karar, Almanya'nın ırkçılık, yabancı düşmanlığı ve İslam karşıtlığı tehdidini daha fazla ciddiye alması gerektiğini göstermiştir."
16.12.2021Dünya
Tanju Bilgiç'ten Sırp Entite Meclisi'nin karalarına tepki
Tanju Bilgiç'ten Sırp Entite Meclisi'nin karalarına tepkiDışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, Bosna-Hersek'in entitesi Sırp Cumhuriyeti Ulusal Meclisi'nin 'Bosna Hersek devlet kurumlarının yetkilerinin entite düzeyinde kurulacak paralel kurumlara devredilmesi' yönünde karlarına ilişkin, Türkiye'nin endişelerini açıkladı.
12.12.2021Siyaset
Türkiye'den Bosna-Hersek'e destekte kararlılık mesajı
Türkiye'den Bosna-Hersek'e destekte kararlılık mesajıDışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Tanju Bilgiç, “Türkiye, Bosna-Hersek'in egemenliğini ve toprak bütünlüğünü güçlü bir şekilde desteklemeye kararlıdır” dedi.
11.12.2021Siyaset
Son dakika: Türkiye'den GKRY Bakanlar Kurulu'na tepki: Asla fırsat verilmeyecektir
Son dakika: Türkiye'den GKRY Bakanlar Kurulu'na tepki: Asla fırsat verilmeyecektirSon dakika haberine göre; Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Tanju Bilgiç, “GKRY, Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki kıta sahanlığını ihlal etmektedir” dedi.
2.12.2021Siyaset
Dışişleri'nden Şam rejimine Hatay tepkisi
Dışişleri'nden Şam rejimine Hatay tepkisiDışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Tanju Bilgiç, Şam rejiminin sözde Halk Meclisi'nin Hatay açıklamasına yanıt verdi. Bilgiç, 'Türkiye'nin toprak bütünlüğünü hedef alan hadsiz ve hukuksuz açıklamasını şiddetle reddediyoruz' dedi.
2.12.2021Haberler
Dışişleri'nden Şam rejimine Hatay tepkisi
Dışişleri'nden Şam rejimine Hatay tepkisiDışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Tanju Bilgiç, Şam rejiminin sözde Halk Meclisi'nin Hatay açıklamasına yanıt verdi. Bilgiç, 'Türkiye'nin toprak bütünlüğünü hedef alan hadsiz ve hukuksuz açıklamasını şiddetle reddediyoruz' dedi.
2.12.2021Siyaset
Türkiye'den Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias'ın açıklamasına tepki: Beyhude çabalar!
Türkiye'den Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias'ın açıklamasına tepki: Beyhude çabalar!Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias'ın 19 Kasım'daki Türkiye ile ilgili açıklamalarına ilişkin, "Bir yandan diyalog derken, diğer yandan her gün Türkiye hakkında hasmane ve tahrikkar açıklamalar yapan Yunanistan’ı aklıselime, dürüstlüğe ve samimiyete davet ediyoruz." ifadesini kullandı.
20.11.2021Siyaset
Türkiye'den Ermeni terörist Sasunyan'ın serbest bırakılmasına tepki
Türkiye'den Ermeni terörist Sasunyan'ın serbest bırakılmasına tepkiDışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Tanju Bilgiç, Los Angeles Başkonsolosu Kemal Arıkan'ı öldüren Ermeni terörist Hampig Sasunyan'ın ABD'de mahkemece serbest bırakılıp Ermenistan’a sınır dışı edilmesini kınadı. Bilgiç, “Kararı terörizme taviz veren vahim bir hata olarak gördüğümüzü vurguluyoruz” dedi.
30.10.2021Siyaset
‘Ültimatom verilmesi asla kabul edilemez’
‘Ültimatom verilmesi asla kabul edilemez’Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Tanju Bilgiç, Türkiye’de yargı süreci devam eden Osman Kavala ile ilgili açıklama yapan 10 ülkenin büyükelçisinin bakanlığa çağrılması konusunda, “Türkiye devletine bir ültimatom verilmesi kesinlikle kabul edilemez” dedi.
22.10.2021Siyaset
Son dakika! Dışişleri Sözcüsü Bilgiç: Ya F-35 programına döneceğiz ya da paramızı alacağız
Son dakika! Dışişleri Sözcüsü Bilgiç: Ya F-35 programına döneceğiz ya da paramızı alacağızDışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, Türkiye'nin F-35 programından ayrılmasının NATO'nun caydırıcılığına darbe vurduğunu söyledi. Bilgiç, "Ya programa döneceğiz ya da paramızı alacağız" dedi.
21.10.2021Gündem
Türkiye'den Kızıl Yıldız taraftarlarınca ırkçı sloganlar atılmasına ilişkin açıklama
Türkiye'den Kızıl Yıldız taraftarlarınca ırkçı sloganlar atılmasına ilişkin açıklamaDışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Tanju Bilgiç, Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da Kızıl Yıldız ve Yeni Pazar spor kulüpleri arasında yapılan hentbol maçında Kızıl Yıldız taraftarlarınca ırkçı sloganlar atılmasına ve savaş suçlularının posterlerinin açılmasına ilişkin, "Atılan sloganların Boşnak kardeşlerimizin yanı sıra, bölgeyle ortak tarihimizin anılarını da tahkir eder nitelikte olması üzüntü vericidir." ifadesini kullandı.
14.10.2021Eğitim
AB’yi de karıştırdı
AB’yi de karıştırdıYunanistan’ın Fransa ile yaptığı savunma anlaşması, ülkedeki muhalefet ve Türkiye tarafından eleştirilirken, özellikle AB ve NATO savunma stratejilerine aykırı olduğu gerekçesiyle Avrupa Birliği içinde de tepkiyle karşılandığı belirtiliyor
2.10.2021Dünya
Yunanistan'ın 'Belharra' hamlesine çarpıcı yorum: 3 değil, 9 gemiyle de olsa denge bozulmaz
Yunanistan'ın 'Belharra' hamlesine çarpıcı yorum: 3 değil, 9 gemiyle de olsa denge bozulmazYunanistan, Fransa'dan 24 Rafale tipi savaş uçağından sonra 3 savaş gemisi satın alacağını duyurdu. Bu satın alımların bölgedeki etkileri ne olur? Türkiye-Yunanistan arasında bir gerilim yaşanır mı? Konuyla ilgili Savunma Politikası Analisti Turan Oğuz milliyet.com.tr için değerlendirdi.
14.10.2021Dünya
Dışişleri'nden Yunan Bakan'a sert yanıt: Boş bir hayal
Dışişleri'nden Yunan Bakan'a sert yanıt: Boş bir hayalYunanistan Savunma Bakanı’nın Fransa ile yaptıkları Savunma Anlaşması’yla ilgili açıklamasına Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Tanju Bilgiç'ten yanıt geldi.
1.10.2021Siyaset
Son dakika: Türkiye'den ABD Kongresi'ne tepki: Son derece üzüntü ve endişe verici
Son dakika: Türkiye'den ABD Kongresi'ne tepki: Son derece üzüntü ve endişe vericiGelen son dakika haberine göre; Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, ABD Temsilciler Meclisinin, Ülkü Ocaklarının bir terör örgütü olup olmadığının araştırılmasını da öngören 2022 ABD Ulusal Savunma Yetki Yasasının kabul etmesinin esefle karşılandığını belirtti.
29.09.2021Siyaset
Türkiye'den Duma seçimleriyle ilgili açıklama: Hukuki bir geçerliliği bulunmamaktadır
Türkiye'den Duma seçimleriyle ilgili açıklama: Hukuki bir geçerliliği bulunmamaktadırDışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Tanju Bilgiç, Kırım'da gerçekleştirilen Rusya Parlamentosunun alt kanadı Devlet Duması seçimlerinin, Türkiye açısından hukuki bir geçerliliği bulunmadığını belirtti.
20.09.2021Gündem
Ankara’dan MED9 bildirisine tepki
Ankara’dan MED9 bildirisine tepkiTürkiye, Atina’da düzenlenen Avrupa Birliği (AB) üyesi Güney Avrupa Ülkeleri Zirvesi’nin ardından yayımlanan ortak bildiriye tepki gösterdi, “Taraflı, vizyonsuz, gerçeklerden kopuk” ifadelerini kullandı
19.09.2021Dünya
Dışişleri'nden 9 AB ülkesinin ortak bildirisine sert tepki
Dışişleri'nden 9 AB ülkesinin ortak bildirisine sert tepkiDışişleri Bakanlığı, AB’nin dokuz üyesinin (Fransa, GKRY, Hırvatistan, İspanya, İtalya, Malta, Portekiz, Slovenya, Yunanistan) 17 Eylül 2021 tarihinde Atina’da yaptıkları Zirve sonucunda yayınlanan ortak bildiriye tepki gösterdi.
18.09.2021Dünya
Dışişleri Bakanlığı'ndan 'Deraa' açıklaması: Yakından ve endişeyle izliyoruz
Dışişleri Bakanlığı'ndan 'Deraa' açıklaması: Yakından ve endişeyle izliyoruzDışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, Suriye'nin Deraa şehrindeki gelişmeleri yakından ve endişeyle takip ettiklerini belirterek, "Rejimin sivilleri hedef alan saldırıları, Deraa/Beled ve çevresini abluka altına alarak göçe zorlaması kabul edilemez." dedi.
8.09.2021Siyaset
Türkiye'den Neriman Celal'in gözaltına alınmasına tepki
Türkiye'den Neriman Celal'in gözaltına alınmasına tepkiDışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, Rusya'nın yasa dışı ilhak ettiği Kırım'da, Rus güvenlik güçlerinin Kırım Tatar Milli Meclisi (KTMM) Başkan Yardımcısı Neriman Celal'i gözaltına almasına ilişkin gelişmeleri endişeyle takip ettiklerini bildirdi.
4.09.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: FETÖ ihanet çetesini Balkanlardan da atacağız
Cumhurbaşkanı Erdoğan: FETÖ ihanet çetesini Balkanlardan da atacağızCumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin Yeni Pazar Başkonsolosluğunun açılış törenine video mesajla katıldı. Erdoğan, "FETÖ ihanet çetesini Balkanlar'dan da söküp atacağız." ifadelerini kullandı.
1.09.2021Haberler
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: FETÖ ihanet çetesini Balkanlardan da atacağız
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: FETÖ ihanet çetesini Balkanlardan da atacağızCumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin Yeni Pazar Başkonsolosluğunun açılış törenine video mesajla katıldı. Erdoğan, "El birliği içerisinde çalışarak FETÖ ihanet çetesini Balkanlardan da söküp atacağız. Balkan coğrafyasındaki Sırp, Hırvat, Boşnak, Arnavut ve diğer tüm kesimleri asırlarca birlikte yaşadığımız, gelecekte de yine her alanda iş birliği içinde olacağımız dostlarımız olarak biliyoruz" dedi.
1.09.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Tanju Bilgiç ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.