Tarsim

Tarsim

Son dakika TARSİM haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan TARSİM gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan TARSİM haber sayfamızda...

Tarsim

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 324 tarsim haberi bulunmuştur.
‘Geleceği bugünden sigortalamak lazım’
‘Geleceği bugünden sigortalamak lazım’Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, 23 - 29 Mayıs arasındaki Sigorta Haftası nedeniyle yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:
23.05.2022Ekonomi
Emine Erdoğan: Türkiye'nin GETAT uygulamalarında dünya için bir cazibe merkezi olacağına eminim
Emine Erdoğan: Türkiye'nin GETAT uygulamalarında dünya için bir cazibe merkezi olacağına eminimBursa'da 'İntegratif ve Anadolu Tıbbı Kongresi'nin açılış programına katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Tüm dünyada, geleneksel ve tamamlayıcı tıp, son derece talep görür hale geldi. Çünkü bu metot, insanı ruh ve beden bütünlüğü çerçevesinde değerlendiriyor. Koruyucu hekimliği esas alıyor. Ancak, GETAT uygulamalarının bilimsel ve akademik zeminde yürütülmesi son derece önemli. Ülkemizin bu anlamda potansiyeli ve mirası var. Türkiye'nin GETAT uygulamalarında önde gelen ülkelerden biri ve tüm dünya için cazibe merkezi olacağına eminim" dedi.
13.05.2022Gündem
TZOB Genel Başkanı Bayraktar: “Kayısıda hasar oranı yüzde 80 civarında”
TZOB Genel Başkanı Bayraktar: “Kayısıda hasar oranı yüzde 80 civarında”Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, son günlerde Türkiye'de yaşanan doğal afetlerden zarar gören üreticiler ve ürünler hakkında yaptığı açıklamada, eldeki verilere göre, bu yıl kayısı üreticisinin önemli bir kayıpla karşı karşıya olduğunu bildirdi.
22.04.2022Ekonomi
Kayısı bahçelerinde 'don' hasarı!
Kayısı bahçelerinde 'don' hasarı!Malatya Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Yunus Kılınç, zirai donun kayısı bahçelerinde hasar bıraktığını belirterek, “ Malatya olarak bizim ürün kaybımız 1 milyar doların üzerinde. Bu Malatya'nın, üreticinin, Türkiye ekonomisinin kaybıdır” dedi.
18.04.2022Ekonomi
Antalya'da hortum yıktı geçti
Antalya'da hortum yıktı geçtiAntalya'nın Serik ilçesinde etkili olan hortumda çok sayıda ev ve sera zarar gördü, Merkez Camii'nin minaresi yıkıldı. Serası hasar gören Mustafa Nacak "Seralarımızı, hortum aldı. Yol boyu gittiği yerde bir tane sera koymadı. Devlet büyüklerimizden yardım bekliyoruz. En az 250 bin zararımız var" dedi.
3.03.2022Gündem
Bakan Pakdemirli: Tarımsal kuraklıkla alakalı paket hazırladık
Bakan Pakdemirli: Tarımsal kuraklıkla alakalı paket hazırladıkTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 2021 yılında ciddi bir kuraklıkla mücadele edildiğini belirterek, "Tarımsal kuraklıkla alakalı paket hazırladık. 2,8 milyar TL'lik desteğimizi çiftçimizle buluşturduk" dedi.
18.02.2022Ekonomi
TARSİM: “Yetiştiricilere 2,5 milyar TL hasar ödemesi yapıldı”
TARSİM: “Yetiştiricilere 2,5 milyar TL hasar ödemesi yapıldı”TARSİM’den yapılan açıklamada, iklim değişikliğinin hayvancılık sektörü üzerindeki olumsuz etkileri, hayvan hayat sigortalarında sigortalılık oranları ve tarım sigortasının önemine ilişkin bilgilendirmelerde bulunuldu.
9.02.2022Ekonomi
Binlerce ton portakal yağışlar nedeniyle dalında kaldı
Binlerce ton portakal yağışlar nedeniyle dalında kaldıTürkiye'nin narenciye ihtiyacının yüzde 26'sını karşılayan Adana'da, hasat için ocak ayını bekleyen üreticinin binlerce ton portakalı yağışlar nedeniyle dalında kaldı. Seyhan Ziraat Odası Yönetim Kurulu Üyesi Cahit İncefikir, "Bu ay portakal üreticisi yağışlar nedeniyle sıkıntı yaşıyor. Böyle durumlarda işçi bahçeye giremiyor, portakala zarar vermeden gerektiği kadar çalışamıyor" dedi.
4.02.2022Ekonomi
TARSİM: Üreticilere 92 milyon TL hasar ödemesi yapılacak
TARSİM: Üreticilere 92 milyon TL hasar ödemesi yapılacakTARSİM, etkili olan kar yağışları nedeniyle üreticilere toplam 92 milyon TL hasar ödemesi yapılacağını duyurdu.
31.01.2022Ekonomi
‘Tarım sigortasıyla afetlerden korunun’
‘Tarım sigortasıyla afetlerden korunun’Geçtiğimiz hafta tüm yurtta yaşanan kar yağışı ve don olayları nedeniyle birçok sera, ahır ve tarım ürünü zarar gördü.
31.01.2022Ege
TARSİM uyardı! Fındık için son sigorta tarihi 28 Şubat
TARSİM uyardı! Fındık için son sigorta tarihi 28 ŞubatTARSİM fındık için son sigorta tarihi olarak 28 Şubat’ı işaret ederken, üreticilerin geç kalmadan tarım sigortalarını yaptırmaları konusunda uyarıda bulundu.
20.01.2022Ekonomi
'TARSİM, 2022 yılında da büyüyecek'
'TARSİM, 2022 yılında da büyüyecek'Katıldığı bir televizyon programında konuşan TARSİM Genel Müdürü Serpil Günal, TARSİM’in 2022 yılında da büyüyeceğini belirtirken, Devlet Destekli Tarım Sigortaları Sistemi hakkında açıklamalarda bulundu.
19.01.2022Ekonomi
TARSİM ekipleri Antalya'da sel bölgesinde incelemelerde bulundu
TARSİM ekipleri Antalya'da sel bölgesinde incelemelerde bulunduAntalya’nın Kumluca ilçesinde 30 Aralık 2021 Perşembe gecesi sel baskınlarında meydana gelen zararın tespiti için Batı Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü (BATEM) ve Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM) ekipleri bölgede incelemelerde bulundu.
12.01.2022Ekonomi
Pakdemirli: Tarım, orman ve su tarihte hiç olmadığı kadar önemli hale geldi
Pakdemirli: Tarım, orman ve su tarihte hiç olmadığı kadar önemli hale geldiCapital, Ekonomist ve StartUp dergileri tarafından düzenlenen Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde ikinci gününün açılış konuşmasını yapan Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, yeşil ekonomi temelinde sürdürülebilir bir ekonominin oluşturulmasının kaçınılmaz olduğunu vurguladı. Pakdemirli, tarım, orman ve sudan oluşan üç stratejik alanın, tarihte hiç olmadığı kadar önemli hale geldiğini belirtti.
25.11.2021Ekonomi
Kuraklık desteği ne zaman verilecek 2021? Kuraklık desteği ödemeleri başladı mı?
Kuraklık desteği ne zaman verilecek 2021? Kuraklık desteği ödemeleri başladı mı?Kuraklık desteği ödemeleri çiftçilerin gündeminde yer alıyor. Kuraklık desteği ödemesi dekar başına 30 liradan 100 liraya kadar değişlik gösterebiliyor. Çiftçiler ödemelerin yapılacağı tarihi araştırıyorlar. Peki kuraklık desteği ne zaman verilecek 2021?
19.11.2021Ekonomi
Bakan Pakdemirli: Hububat üretimimizi yukarıya taşıyacağız
Bakan Pakdemirli: Hububat üretimimizi yukarıya taşıyacağızTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, hububat üretiminin son 19 yılda yüzde 20, son 3 yıllık dönemde ise yüzde 8 oranında artışla 37 milyon tona yükseldiğini belirterek, "İnşallah desteklerimiz ve yeni projelerle hububat üretimimizi daha da yukarılara taşıyacağız." dedi.
12.11.2021Ekonomi
AK Parti’li Aksal: Tarım ve hayvancılık çalışmalarını sağlam zeminde yükselttik
AK Parti’li Aksal: Tarım ve hayvancılık çalışmalarını sağlam zeminde yükselttikTBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, "AK Parti hükümetleri olarak son 19 yılda tarım ve hayvancılık çalışmalarımızı gündelik popülist yaklaşımlardan uzak, gerçekçi planlı ve programlı politikalarla sağlam zeminde yükseltiyoruz" dedi.
11.11.2021Siyaset
Bitkisel ürün sigortalarında 2022 üretim sezonu açıldı
Bitkisel ürün sigortalarında 2022 üretim sezonu açıldıTarım Sigortaları Havuzu (TARSİM), 2022 yılı üretim sezonu için Bitkisel Ürün Sigortası ve Köy Bazlı Kuraklık Verim Sigortası (KBKVS) başvurularının yetkili sigorta şirketlerinin acentelerine yapılabildiğini duyurdu.
3.11.2021Ekonomi
Bakan Pakdemirli'den tarım ve orman il müdürlerine "saha" talimatı
Bakan Pakdemirli'den tarım ve orman il müdürlerine "saha" talimatıTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, bakanlığına bağlı 81 il müdürüyle yaptığı toplantıda, "Bizim işimiz saha, gücümüz saha. Sizi masada değil, tarlada görmek istiyorum." ifadelerini kullandı.
2.11.2021Ekonomi
Konya'da buğdayda verim değişimi ve gelir kaybı riskine TARSİM teminatı sağlandı
Konya'da buğdayda verim değişimi ve gelir kaybı riskine TARSİM teminatı sağlandıKonya'nın Cihanbeyli, Karatay ve Kadınhanı ilçelerinde uygulanacak pilot projeyle ekmeklik ve makarnalık buğday ürünlerinde verim değişimi ve gelir kaybı riski Tarım Sigortaları Havuzunca teminat altına alındı.
28.10.2021Ekonomi
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'tezkere' açıklaması: CHP, HDP'ye boyun eğdi
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'tezkere' açıklaması: CHP, HDP'ye boyun eğdiPartisinin grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP'nin tezkere kararına tepki gösterdi. "Tezkerenin amacı sınırlarımız boyunca kurulmak istenen terör koridoruna izin vermemek ve saldırıları kaynağında kurutmaktır." diyen Erdoğan, "Son tezkere oylaması öncesi HDP yöneticileri çıktılar ve CHP'ye bir çağrı yaptılar. Açıkça CHP tehdit edildi. Onurlu bir parti ve liderin çıkıp, 'Siz kimsiniz bizi tehdit ediyorsunuz, kendi politikamızı kendimiz belirleriz' diyerek ağzının payını vermesi gerekiyordu. Ama karşımızda artık böyle bir CHP söz konusu değildir. Türkiye'nin en büyük ikinci partisi HDP'ye boyun eğdi." ifadelerini kullandı.
27.10.2021Siyaset
Bakan Pakdemirli, Çorum'da tarım sektörü temsilcileriyle buluştu
Bakan Pakdemirli, Çorum'da tarım sektörü temsilcileriyle buluştuTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Emtia fiyatlarındaki artış ciddi anlamda bugüne kadar belki çiftçimizi etkilememiş olsa da bundan sonraki maliyet yapısı açısından etkileyecek gibi görünüyor. Son 3 yıldır çiftçimizin emeğini yerde bırakmadık, alın terini boşa akıtmadık. Doğru fiyat politikaları, doğru alım politikaları ve doğru piyasaların oluşmasını sağlayarak çiftçimizin doğru fiyatlara ulaşması gayretinde olduk." dedi.
22.10.2021Ekonomi
Tarım sigortaları yaşanabilecek mağduriyetlerin azaltılmasını sağlıyor
Tarım sigortaları yaşanabilecek mağduriyetlerin azaltılmasını sağlıyorTarım Sigortaları Havuzu (TARSİM) Yönetim Kurulu Üyesi ve Tarım Sigortaları Havuz İşletmesi Genel Müdürü Serpil Günal, TARSİM olarak, bu yıl meydana gelen çeşitli riskler neticesinde bitkisel ürünleri ve hayvanları zarar gören üretici ve yetiştiricilere 1,2 milyar TL ödeme gerçekleştirdiklerini, ilerleyen dönemlerde 1,2 milyar TL daha hasar ödemesi yapacaklarını bildirdi.
30.09.2021Ekonomi
TARSİM'den üreticilere 214 milyon liralık kuraklık ödemesi yapıldı
TARSİM'den üreticilere 214 milyon liralık kuraklık ödemesi yapıldıTarım Sigortaları Havuzu (TARSİM), 3 bin 532 köyde kuraklıktan zarar gören 14 bin 213 sigortalı üreticiye 214 milyon lira hasar ödemesi yaptı.
15.09.2021Ekonomi
İklim değişikliği tarım sigortalarını kaçınılmaz kılıyor
İklim değişikliği tarım sigortalarını kaçınılmaz kılıyorTarım Sigortaları Havuzu (TARSİM) Genel Müdürü Serpil Günal, iklim değişikliğinin tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de etkilerinin görüldüğünü belirterek, "İklim değişikliğinin etkileri tarım sigortalarını kaçınılmaz kılıyor." dedi.
10.09.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Tarsim ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.