Tbb

Tbb

Son dakika TBB haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan TBB gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan TBB haber sayfamızda...

Tbb

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 466 tbb haberi bulunmuştur.
TBB'den banka kredilerinin sektörel dağılımına ilişkin çalışma!
TBB'den banka kredilerinin sektörel dağılımına ilişkin çalışma!Türkiye Bankalar Birliği (TBB), banka kredilerinin sektörel dağılımına ilişkin yapılan çalışmaya göre, mart sonu itibarıyla sektörünün kullandırdığı 3 trilyon 925 milyar TL nakdi kredilerin yüzde 76'sı ticari, yüzde 24'ü ise bireysel kredilerden oluştu.
11.05.2021 Ekonomi
TBB, Kredi Limit - Borç Bilgileri ile Çek Raporu'nu güncelledi
TBB, Kredi Limit - Borç Bilgileri ile Çek Raporu'nu güncellediTürkiye Bankalar Birliği (TBB) Risk Merkezi tarafından gerçek kişilere e-Devlet kapısı üzerinden ücretsiz olarak sunulan Kredi Limit - Borç Bilgileri ile Çek Raporu'nun güncellendiğini bildirdi.
7.05.2021Ekonomi
TBB duyurdu! Öncelikli koronavirüs aşı programında dahil edildiler!
TBB duyurdu! Öncelikli koronavirüs aşı programında dahil edildiler!Türkiye Barolar Birliği (TBB), 40 yaş ve üzeri avukatların öncelikli Kovid-19 aşı programına tanımlandığını duyurdu.
4.05.2021Gündem
TBB: Banka şube çalışma süresinde emekliler için düzenleme
TBB: Banka şube çalışma süresinde emekliler için düzenlemeTürkiye Bankalar Birliği (TBB), tam kapanma döneminde emekli maaş, ikramiye ödemeleri için banka şubelerinin daha uzun süre açık tutulabilecek şekilde düzenleme yapabileceklerini duyurdu.
3.05.2021Ekonomi
Hareketli kapanış!
Hareketli kapanış!Türkiye 17 Mayıs’a kadar sürecek tam kapanmaya girdi. Memleketine ve yazlık yörelere akın eden vatandaşlar kuyruklar oluşturuken alışveriş merkezleri ve pazarlar doldu taştı.
30.04.2021Ekonomi
TBB duyurdu: Banka şubeleri 10.00-16.00 saatleri arasında açık olacak
TBB duyurdu: Banka şubeleri 10.00-16.00 saatleri arasında açık olacakTürkiye Bankalar Birliği (TBB), tam kapanma tedbirleri çerçevesinde bankacılık işlemlerine ilişkin duyuru yaptı. Yapılan açıklamada 'Banka şubeleri 10.00-16.00 saatleri arasında, sayıları banka yönetimlerince belirlenecek şekilde ve makul sayıda personel ile hizmet verecektir. Banka müşterileri bölgelerindeki açık şubelere ilişkin bilgiye ilgili bankaların internet sitesi ve diğer iletişim kanallarından ulaşabilirler' denildi.
28.04.2021Ekonomi
Son dakika! Bankalardan 'tam kapanma' kararı! Sistem değişti
Son dakika! Bankalardan 'tam kapanma' kararı! Sistem değiştiTürkiye Bankalar Birliği (TBB), bankaların uzaktan kimlik tespiti yaparak mobil cihazlar ve bilgisayarlar aracılığıyla müşteri kabul edebileceğini duyurdu.
27.04.2021Ekonomi
TBB Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Alpaslan Çakar seçildi
TBB Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Alpaslan Çakar seçildiTürkiye Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Alpaslan Çakar seçildi.
21.04.2021Ekonomi
Ticari kredi bilgileri bildirimlerinde "günlüğe" geçildi
Ticari kredi bilgileri bildirimlerinde "günlüğe" geçildi Türkiye Bankalar Birliği (TBB), gerçek kişi ticari işletmeleri ile tüzel kişi müşterilerin ticari kredi bilgilerini içeren Ticari Nitelikli Kredi (KRM) hizmetine ilişkin bildirimlerinde, bugün itibarıyla "aylık"tan, "günlüğe" geçildiğini açıkladı.
12.04.2021Ekonomi
Türk bankacılık sisteminin aktif büyüklüğü milli gelirin yüzde 121'ine ulaştı
Türk bankacılık sisteminin aktif büyüklüğü milli gelirin yüzde 121'ine ulaştıTürkiye Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu Başkanı ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, Türk bankacılık sisteminin bilanço büyüklüğünün 6 trilyon lirayı geçtiğini belirterek, "Toplam aktiflerin milli gelire oranı yüzde 121'e ulaştı." dedi.
25.03.2021Ekonomi
'Bankacılık Sektörü İçin Sürdürülebilirlik Kılavuzu' güncellendi
'Bankacılık Sektörü İçin Sürdürülebilirlik Kılavuzu' güncellendiTürkiye Bankalar Birliği (TBB), kalkınmanın ekonomik, çevresel ve sosyal boyutlarının bankacılık ve finans sektörünün faaliyetlerinde gözetilmesi amacıyla 2014 yılında hazırladığı "Bankacılık Sektörü İçin Sürdürülebilirlik Kılavuzu" güncelledi.
23.03.2021Uzmanpara
"Bankacılık Sektörü İçin Sürdürülebilirlik Kılavuzu" güncellendi
"Bankacılık Sektörü İçin Sürdürülebilirlik Kılavuzu" güncellendiTürkiye Bankalar Birliği (TBB), kalkınmanın ekonomik, çevresel ve sosyal boyutlarının bankacılık ve finans sektörünün faaliyetlerinde gözetilmesi amacıyla 2014 yılında hazırladığı "Bankacılık Sektörü İçin Sürdürülebilirlik Kılavuzu" güncelledi.
23.03.2021Ekonomi
‘Şiddetle mücadele zayıflayacak’
‘Şiddetle mücadele zayıflayacak’Türkiye Barolar Birliği (TBB), tarafından yapılan açıklamada, “‘İstanbul Sözleşmesi’nden Türkiye’nin imzasını çekmesi hukuka aykırıdır” ifadelerine yer verildi.
21.03.2021Siyaset
YÖK’ten hukuk fakültelerine ‘kalite’ ayarı
YÖK’ten hukuk fakültelerine ‘kalite’ ayarıYÖK, hukuk fakültelerine girişte aranan başarı sıralaması şartını 2022’de uygulamaya koymak üzere 125 binden 100 bine yükseltti. Düzenlemeyi hukukçular olumlu bulurken eğitimciler öğretmenlik programlarına getirilen barajın da yükseltilmesini istiyor. Ayrıca başka programlar için de baraj talep ediliyor
17.02.2021Eğitim
Büyüklerin yapılandırması 30 milyar TL’yi aştı
Büyüklerin yapılandırması 30 milyar TL’yi aştıTürkiye Bankalar Birliği (TBB), Finansal Yeniden Yapılandırma Çerçeve Anlaşması (FYYÇA) kapsamında büyük ölçekli firmalarla Ekim 2019-Aralık 2020 döneminde 140 firmada yeniden yapılandırılan borç tutarının 30.4 milyar TL olduğunu açıkladı.
9.02.2021Ekonomi
Bankacılıkta kar dağıtımına ilişkin açıklama!
Bankacılıkta kar dağıtımına ilişkin açıklama!Türkiye Bankalar Birliği (TBB), bankalarca kar dağıtımına ilişkin yaptığı açıklamada, "Uluslararası uygulamalarda olduğu gibi, ihtiyatlı bir oranda yeniden kar dağıtımına izin verilmesi bankacılık sektörü, yatırımcılar ve piyasalarımız açısından olumlu olarak değerlendirilmektedir." ifadelerini kullandı.
29.01.2021Uzmanpara
TBB'den bankacılıkta kar dağıtımına ilişkin açıklama
TBB'den bankacılıkta kar dağıtımına ilişkin açıklamaTürkiye Bankalar Birliği (TBB), bankalarca kar dağıtımına ilişkin yaptığı açıklamada, "Uluslararası uygulamalarda olduğu gibi, ihtiyatlı bir oranda yeniden kar dağıtımına izin verilmesi bankacılık sektörü, yatırımcılar ve piyasalarımız açısından olumlu olarak değerlendirilmektedir." ifadelerini kullandı.
29.01.2021Ekonomi
Bankaların hizmet  ücretleri internette
Bankaların hizmet ücretleri internetteTürkiye Bankalar Birliği (TBB), bankalar tarafından finansal tüketicilere sunulan ürün ve hizmetlere ilişkin ücret, komisyon ve masraf bilgilerine yer verilen www.bankacilikurunvehizmetucretleri.org.tr adresli internet sitesinde güncelleme yapıldığını duyurdu.
19.01.2021Ekonomi
Bankacılık ürün ve hizmet ücretleri internet sitesi güncellendi
Bankacılık ürün ve hizmet ücretleri internet sitesi güncellendiTürkiye Bankalar Birliği (TBB), bankalar tarafından finansal tüketicilere sunulan ürün ve hizmetlere ilişkin ücret, komisyon ve masraf bilgilerine yer verilen www.bankacilikurunvehizmetucretleri.org.tr adresli internet sitesinde güncelleme yapıldığını duyurdu.
18.01.2021Ekonomi
Yeşil şehirler için çağrı
Yeşil şehirler için çağrıTürkiye Belediyeler Birliği’nin (TBB) düzenlediği, toplamda 5 milyon 100 bin TL ödül dağıtılacak olan Yeşil Şehirler Fikir ve Proje Yarışması başvuruları devam ediyor. TBB’den yapılan açıklamaya göre, TBB düzenlediği, “Yeşil Şehirler Fikir ve Proje Yarışması” için başvurular 31 Ocak’a kadar sürüyor. Yarışmada başarılı bulunan projelere toplam 5 milyon 100 bin TL ödül dağıtılacak
10.01.2021Ekonomi
TBB Başkanı Aydın: TL özendirilmeli
TBB Başkanı Aydın: TL özendirilmeliTürkiye Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydın, "Beklentimiz, makro dengelerin sağlıklı olarak kurulması, bilançoda TL'nin payının artışını destekleyecek şekilde TL tasarruf araçlarının özendirilmesi ve bu sayede Merkez Bankası fonlamasına daha az ihtiyaç duyulacak bir finansman yapısına ulaşılmasıdır." dedi.
12.11.2020Ekonomi
Depremzedelere bankada kolaylık
Depremzedelere bankada kolaylıkTürkiye Bankalar Birliği’nden (TBB) yapılan açıklamada, depreme ilişkin olarak, “Bankalarımız depremden doğrudan etkilenen ve gördükleri zarar nedeniyle edimlerini yerine getirmekte zorlanan müşterilere gerekli kolaylık ve desteği sağlayacaktır” ifadesi kullanıldı.
4.11.2020Ekonomi
Son dakika... Bankacılardan 'İzmir' kararı! Borçlar...
Son dakika... Bankacılardan 'İzmir' kararı! Borçlar...Türkiye Bankalar Birliği'nden (TBB) yapılan açıklamada, İzmir'de meydana gelen depreme ilişkin, "Bankalarımız, depremden doğrudan etkilenen ve gördükleri zarar nedeniyle edimlerini yerine getirmekte zorlanan müşterilere vadesi gelen borçlarının ödenmesinde, ertelenmesinde, yapılandırılmasında gerekli kolaylık ve desteği sağlayacaklardır." ifadesi kullanıldı.
3.11.2020Ekonomi
7/24 açık kütüphane
7/24 açık kütüphaneKONAK Belediyesi ve İzmir Milli Kütüphane Vakfı işbirliğinde Dario Moreno Sokağı girişindeki tarihi binada 7/24 hizmet verecek ‘Konak Belediyesi İzmir Milli Kütüphane Karataş Şubesi’ açıldı.
28.10.2020Ege
Turizmciye kredi desteği: 10 milyar TL
Turizmciye kredi desteği: 10 milyar TLHazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, “bacasız sanayi” olarak nitelendirilen turizm sektörünün yanında olduklarını belirterek, “Turizm sektöründe, pandeminin etkilerini azaltmak, üretim ve istihdamın korunmasını desteklemek için 10 milyar liralık destek paketini devreye alıyoruz” dedi.
17.10.2020Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Türkiye Bankalar BirliğitbbbankaekonomiTürkiye

Tbb ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.