Tbb

Tbb

Son dakika TBB haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan TBB gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan TBB haber sayfamızda...

Tbb

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 482 tbb haberi bulunmuştur.
Son dakika: Merkez Bankası'nda ekonomi zirvesi! Kavcıoğlu: Bankacılık sektörümüz çok güçlü
Son dakika: Merkez Bankası'nda ekonomi zirvesi! Kavcıoğlu: Bankacılık sektörümüz çok güçlü Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu banka genel müdürleri ve yöneticileriyle bir araya geldi. Kavcıoğlu, "Olağanüstü değil planlı bir toplantıydı. İyi ve faydalı bir bilgilendirmeydi. Bankacılık sektörümüz çok güçlü ve genel değerlendirmelerimiz de bu yönde. Bankacılık sektöründe Türkiye'de ve dünyada en iyi, en başarılı sektörlerden biri olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz." ifadelerini kullandı.
26.11.2021Ekonomi
İlk aday Ahsen Coşar oldu
İlk aday Ahsen Coşar olduTürkiye Barolar Birliği’nde 4-5 Aralık’ta başkanlık yarışı yaşanacak. Adaylığını açıklayan ilk isim birliğin önceki başkanı Vedat Ahsen Coşar olurken, TBB BaşkanıMetin Feyzioğlu’nun da yeniden aday olacağı belirtiliyor
5.11.2021Gündem
TBB dijital eğitim rehberi hazırladı
TBB dijital eğitim rehberi hazırladıTürkiye Bankalar Birliği (TBB), sürdürülebilir finans konusundaki mesleki gelişime katkı sunmak amacıyla "Temel ve İleri Sürdürülebilirlik Dijital Eğitimleri" ile destekleyici bilgi içeriği sunan eğitim rehberleri hazırladı.
3.11.2021Uzmanpara
TBB'den sürdürülebilirlik tavsiyesi kararı
TBB'den sürdürülebilirlik tavsiyesi kararıTBB Yönetim Kurulu’nun toplantısında, iklim ve çevre değişikliğinden kaynaklanan risklerin ekonomiye ve bankacılık sektörüne olan etkileri ve TBB Sürdürülebilirlik Çalışma Grubu’nun bu alandaki çalışmaları değerlendirildi.
2.11.2021Uzmanpara
‘Bu ilaç enfeksiyonu engelliyor virüs yoğunluğunu da azaltıyor’
‘Bu ilaç enfeksiyonu engelliyor virüs yoğunluğunu da azaltıyor’Türk Tabipleri Birliği (TTB), “Kovid-19 Pandemisi 18 Ay Değerlendirme Raporu”nda virüsün tedavisine yönelik kullanılan ilaçları masaya yatırırken, uluslararası onay süreci henüz sonuçlanmayan ancak uzmanlar tarafından “umut vaadedici” olarak nitelendirilen Molnupiravir’e ilişkin olumlu bir değerlendirmeye yer verdi.
22.10.2021Gündem
Ankara’da ikinci baro için TBB’ye başvuru
Ankara’da ikinci baro için TBB’ye başvuruAnkara’da ikinci baronun kurulması için Türkiye Barolar Birliği’ne (TBB) başvuru yapıldı.
6.10.2021Siyaset
TBB'den BDDK ile toplantıya ilişkin açıklama
TBB'den BDDK ile toplantıya ilişkin açıklamaTürkiye Bankalar Birliği (TBB), Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu ile 2 Eylül'de yapılan toplantıda, ekonomi ve bankacılık sektöründeki son gelişmeler ve beklentilerin değerlendirildiğini duyurdu.
8.09.2021Uzmanpara
TBB'den BDDK ile yapılan toplantıya ilişkin açıklama
TBB'den BDDK ile yapılan toplantıya ilişkin açıklamaTürkiye Bankalar Birliği (TBB), Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu ile 2 Eylül'de yapılan toplantıda, ekonomi ve bankacılık sektöründeki son gelişmeler ve beklentilerin değerlendirildiğini duyurdu.
8.09.2021Ekonomi
Üç üretken büyükşehir zirvede
Üç üretken büyükşehir zirvede‘Genç Dostu Şehirler Fikir ve Proje Yarışması’nda Balıkesir ‘Dijital Gençlik Merkezi’, Manisa ‘Genç Bakış’, Denizli de ‘Genç 2023’ projesiyle ödül aldı
25.08.2021Ege
Bankalardan sel bölgeleri için tavsiye kararı!
Bankalardan sel bölgeleri için tavsiye kararı!Türkiye Bankalar Birliği (TBB), Bartın, Kastamonu ve Sinop'taki sel felaketinden etkilenen banka müşterilerinin talepleri halinde bankalara olan borçlarının ödenmesi, ertelenmesi ve finansman olanakları sağlanması konusunda tavsiye kararı aldı.
16.08.2021Ekonomi
Yangından etkilenen banka müşterilerine yönelik tavsiye kararı
Yangından etkilenen banka müşterilerine yönelik tavsiye kararıTürkiye Bankalar Birliği (TBB), yaşanan orman yangınları nedeniyle ödeme güçleri olumsuz etkilenen banka müşterilerinin borçlarının ödenmesinde veya kendilerine finansman olanakları sunulmasında gerekli kolaylıkların sağlanması konusunda tavsiye kararı aldı.
30.07.2021Ekonomi
Bankalara, ‘selzedeye kolaylık’ tavsiyesi
Bankalara, ‘selzedeye kolaylık’ tavsiyesiTürkiye Bankalar Birliği (TBB), Rize, Artvin ve Düzce’deki sel felaketinden etkilenen banka müşterilerinin talepleri halinde bankalara olan borçlarının ödenmesi, ertelenmesi ve finansman olanakları sağlanması konusunda tavsiye kararı aldı.
29.07.2021Ekonomi
Bankalara selden etkilenen bölgeler için flaş tavsiye
Bankalara selden etkilenen bölgeler için flaş tavsiyeTürkiye Bankalar Birliği (TBB), Rize, Artvin ve Düzce'deki sel felaketinden etkilenen banka müşterilerinin talepleri halinde bankalara olan borçlarının ödenmesi, ertelenmesi ve finansman olanakları sağlanması konusunda tavsiye kararı aldı.
28.07.2021Ekonomi
Finansal Yeniden Yapılandırma Çerçeve Anlaşmaları'nda değişiklik yapıldı
Finansal Yeniden Yapılandırma Çerçeve Anlaşmaları'nda değişiklik yapıldıTürkiye Bankalar Birliği (TBB), büyük ölçekli ve küçük ölçekli Finansal Yeniden Yapılandırma Çerçeve Anlaşmaları'nda (FYYÇA) değişiklik yapıldığını bildirdi.
16.07.2021Ekonomi
202 firmanın borcu yeniden yapılandırıldı
202 firmanın borcu yeniden yapılandırıldıTürkiye Bankalar Birliği (TBB), Ekim 2019'dan Mayıs 2021'e kadar geçen sürede Finansal Yeniden Yapılandırma Çerçeve Anlaşmaları doğrultusunda büyük ölçekli uygulamada 202 firmanın 55,6 milyar liralık borcunun yapılandırıldığını duyurdu.
25.06.2021Uzmanpara
Büyük ölçekli 202 firmanın 55,6 milyar liralık borcu yeniden yapılandırıldı
Büyük ölçekli 202 firmanın 55,6 milyar liralık borcu yeniden yapılandırıldıTürkiye Bankalar Birliği (TBB), Ekim 2019'dan Mayıs 2021'e kadar geçen sürede Finansal Yeniden Yapılandırma Çerçeve Anlaşmaları doğrultusunda büyük ölçekli uygulamada 202 firmanın 55,6 milyar liralık borcunun yapılandırıldığını duyurdu.
25.06.2021Ekonomi
TBB'den banka kredilerinin sektörel dağılımına ilişkin çalışma!
TBB'den banka kredilerinin sektörel dağılımına ilişkin çalışma!Türkiye Bankalar Birliği (TBB), banka kredilerinin sektörel dağılımına ilişkin yapılan çalışmaya göre, mart sonu itibarıyla sektörünün kullandırdığı 3 trilyon 925 milyar TL nakdi kredilerin yüzde 76'sı ticari, yüzde 24'ü ise bireysel kredilerden oluştu.
11.05.2021Ekonomi
TBB, Kredi Limit - Borç Bilgileri ile Çek Raporu'nu güncelledi
TBB, Kredi Limit - Borç Bilgileri ile Çek Raporu'nu güncellediTürkiye Bankalar Birliği (TBB) Risk Merkezi tarafından gerçek kişilere e-Devlet kapısı üzerinden ücretsiz olarak sunulan Kredi Limit - Borç Bilgileri ile Çek Raporu'nun güncellendiğini bildirdi.
7.05.2021Ekonomi
TBB duyurdu! Öncelikli koronavirüs aşı programında dahil edildiler!
TBB duyurdu! Öncelikli koronavirüs aşı programında dahil edildiler!Türkiye Barolar Birliği (TBB), 40 yaş ve üzeri avukatların öncelikli Kovid-19 aşı programına tanımlandığını duyurdu.
4.05.2021Gündem
TBB: Banka şube çalışma süresinde emekliler için düzenleme
TBB: Banka şube çalışma süresinde emekliler için düzenlemeTürkiye Bankalar Birliği (TBB), tam kapanma döneminde emekli maaş, ikramiye ödemeleri için banka şubelerinin daha uzun süre açık tutulabilecek şekilde düzenleme yapabileceklerini duyurdu.
3.05.2021Ekonomi
Hareketli kapanış!
Hareketli kapanış!Türkiye 17 Mayıs’a kadar sürecek tam kapanmaya girdi. Memleketine ve yazlık yörelere akın eden vatandaşlar kuyruklar oluşturuken alışveriş merkezleri ve pazarlar doldu taştı.
30.04.2021Ekonomi
TBB duyurdu: Banka şubeleri 10.00-16.00 saatleri arasında açık olacak
TBB duyurdu: Banka şubeleri 10.00-16.00 saatleri arasında açık olacakTürkiye Bankalar Birliği (TBB), tam kapanma tedbirleri çerçevesinde bankacılık işlemlerine ilişkin duyuru yaptı. Yapılan açıklamada 'Banka şubeleri 10.00-16.00 saatleri arasında, sayıları banka yönetimlerince belirlenecek şekilde ve makul sayıda personel ile hizmet verecektir. Banka müşterileri bölgelerindeki açık şubelere ilişkin bilgiye ilgili bankaların internet sitesi ve diğer iletişim kanallarından ulaşabilirler' denildi.
28.04.2021Ekonomi
Son dakika! Bankalardan 'tam kapanma' kararı! Sistem değişti
Son dakika! Bankalardan 'tam kapanma' kararı! Sistem değiştiTürkiye Bankalar Birliği (TBB), bankaların uzaktan kimlik tespiti yaparak mobil cihazlar ve bilgisayarlar aracılığıyla müşteri kabul edebileceğini duyurdu.
27.04.2021Ekonomi
TBB Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Alpaslan Çakar seçildi
TBB Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Alpaslan Çakar seçildiTürkiye Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Alpaslan Çakar seçildi.
21.04.2021Ekonomi
Ticari kredi bilgileri bildirimlerinde "günlüğe" geçildi
Ticari kredi bilgileri bildirimlerinde "günlüğe" geçildi Türkiye Bankalar Birliği (TBB), gerçek kişi ticari işletmeleri ile tüzel kişi müşterilerin ticari kredi bilgilerini içeren Ticari Nitelikli Kredi (KRM) hizmetine ilişkin bildirimlerinde, bugün itibarıyla "aylık"tan, "günlüğe" geçildiğini açıkladı.
12.04.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Tbb ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.