Tema Vakfı

Tema Vakfı

Son dakika TEMA Vakfı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan TEMA Vakfı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan TEMA Vakfı haber sayfamızda...

Tema Vakfı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 887 tema vakfi haberi bulunmuştur.
Şehit ve gaziler adına fidan bağışı
Şehit ve gaziler adına fidan bağışıEfes Selçuk Belediyesi, kentteki şehit aileleri ve gaziler adına TEMA Vakfı’na bağış yapıp şehitlerin ve gazilerin adlarını fidanlarla ölümsüzleştirdi.
21.04.2021Ege
Son dakika... Köylüler isyanda! Bu cennete kıyılmasın
Son dakika... Köylüler isyanda! Bu cennete kıyılmasınBeypazarı’nın doğal güzellikleri ile ünlü turistik Doğanyurt köyüne kalker ocağı açılması planı köylüleri isyan ettirdi. Tiftik keçileriyle kızıl geyikler birlikte otladığı köye yapılmak istenen projenin iptali için dava açıldı.
19.04.2021Gündem
Tişörtler fidana dönüşüyor
Tişörtler fidana dönüşüyorTEMA Vakfı, KAFT ile yeni bir iş birliğine imza attı.
10.04.2021Cadde
50 bin fidanlık orman
50 bin fidanlık orman‘Çukur’ dizisi oyuncuları, ‘Doğa Nefes Alsın’ diyerek, TEMA Vakfı’yla yaptığı iş birliğiyle 50 bin fidanlık ‘Çukur Ormanı’ oluşturmayı hedefliyor.
7.04.2021Cadde
Emine Erdoğan'a çevre çalışmalarından dolayı BM'nin Küresel Amaçlar Eylem Ödülü
Emine Erdoğan'a çevre çalışmalarından dolayı BM'nin Küresel Amaçlar Eylem ÖdülüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, himayesinde yürütülen Sıfır Atık Projesi ve çevreye ilişkin diğer çalışmalara katkılarından dolayı Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Türkiye Ofisi tarafından bu yıl ilki verilen "Küresel Amaçlar Eylem Ödülü"ne layık görüldü.
25.03.2021Gündem
Çevre dostları, baharı temizlikle karşıladı
Çevre dostları, baharı temizlikle karşıladıAyvalık Belediyesi baharı temizlik yaparak karşıladı...
1.03.2021Ege
Çocuklara erken yaşta Sıfır Atık bilinci
Çocuklara erken yaşta Sıfır Atık bilinciCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, TEMA Vakfı Başkanı Deniz Ataç ve beraberindeki heyeti Vahdettin Köşkü’nde kabul etti.
1.03.2021Gündem
Emine Erdoğan, TEMA Vakfı Başkanı Deniz Ataç ve beraberindeki heyeti kabul etti
Emine Erdoğan, TEMA Vakfı Başkanı Deniz Ataç ve beraberindeki heyeti kabul ettiEmine Erdoğan, TEMA Vakfı Başkanı Deniz Ataç ve beraberindeki heyeti Vahdettin Köşkü'nde kabul etti.
28.02.2021Gündem
Paris İklim Anlaşması için imza kampanyası
Paris İklim Anlaşması için imza kampanyasıKüresel sıcaklık artışını daha fazla çaba sarf ederek 1.5 derecede sınırlamayı amaçlayan Paris Anlaşması’nı Türkiye’nin de onaylaması için aralarında TEMA, WWF Türkiye, Doğa Derneği, Greenpeace Akdeniz, Buğday Derneği ve Yeşil Düşünce Derneği’nin bulunduğu 37 sivil toplum kuruluşu imza kampanyası başlattı. İmzalar kampanya sonuçlandığında TBMM’ye iletilecek.
27.02.2021Dünya
Her bebeğe fidan
Her bebeğe fidanKaresi Belediyesi’nin sosyal sorumluluk çalışmalarından biri olan ‘Bir Bebek Bir Fidan’ projesi kapsamında 2020 yılı içinde fidanları toprakla buluşan 144 bebeğe sertifikaları teslim edildi.
26.02.2021Ege
‘Eğitimi ihmal etmiyoruz’
‘Eğitimi ihmal etmiyoruz’Virüsten korunurken eğitimi ihmal etmediklerini belirten Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, “Pakize Ateş Kadın Danışma Merkezimiz kadınlara yönelik online eğitim programı hazırladı. Cumartesi günleri bekliyoruz” dedi
3.02.2021Ege
Sezen Aksu, Attila Özdemiroğlu’nun adını yaşatacak
Sezen Aksu, Attila Özdemiroğlu’nun adını yaşatacakSezen Aksu, beş yıl önce hayatını kaybeden Attila Özdemiroğlu adına Gaziantep Atmalı sahasında 5 bin fidanlık bir hatıra ormanı oluşturacak
27.01.2021Cadde
TEMA’dan Toprak Dede anısına yeni proje
TEMA’dan Toprak Dede anısına yeni projeTürkiye Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma (TEMA) Vakfı Kurucu Onursal Başkanı Hayrettin Karaca’nın vefatının birinci yılında, “Hayrettin Karaca Doğal Yaşlı Ormanlar” adlı projenin startı verildi.
22.01.2021Gündem
Toprak Dede unutulmadı
Toprak Dede unutulmadıTEMA kurucusu Hayrettin Karaca, ölümünün birinci yıl dönümünde Kuşadası’nın Karadere mevkiindeki ormanlık alanda törenle anıldı
20.01.2021Ege
Hayrettin Karaca ölüm yıldönümünde anılıyor! Hayrettin Karaca kimdir, ne zaman öldü?
Hayrettin Karaca ölüm yıldönümünde anılıyor! Hayrettin Karaca kimdir, ne zaman öldü?4 Nisan 1922'de Bandırma'da doğan Hayrettin Karaca, ölüm yıl dönümünde özlemle anılıyor. Toprak dede lakabıyla bilinen Hayrettin Karaca kimdir, ne zaman öldü? Doğaya olan sevgisiyle sık sık gündeme gelen Hayrettin Karaca (toprak dede) ne yapmıştır? İşte Hayrettin Karaca ölüm tarihi ve hayatına dair bilinenler...
20.01.2021Gündem
Yeni yaş dilekleri tutuldu!
Yeni yaş dilekleri tutuldu!Cemiyet hayatının ünlü isimleri, yeni yaşını dostlarıyla bir araya gelerek kutladı
16.01.2021Cadde
Meke Gölü, haritadan silinme noktasında
Meke Gölü, haritadan silinme noktasındaKonya'nın Karapınar ilçesinde 'Dünya'nın nazar boncuğu' olarak bilinen, krater yapıya sahip Meke Gölü' kuruyunca haritadan silinme noktasına geldi. Bölgede 27 yıldır TEMA Vakfı'nın gönüllü temsilciliğini yapan Musa Ceyhan (68), havzada yer altı suyunun çekilmesiyle gölün güzelliğini oluşturan suyun tamamen kuruduğunu belirterek, ''Gölümüz 'Dünya'nın nazır boncuğu' olarak biliniyordu. Kuraklık ve bilinçsiz tarımsal sulama nedeniyle yer altı su seviyesinin hızla azalması sonucu göl kurudu. Meke Gölü yer altı suları çekilmeden önce, masmavi gölümüz vardı. Çeşitli kuş türleri gelir, yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeriydi. Ancak Meke Gölü kuruyunca ne kuşlar, ne de turistler gelmez oldu'' dedi.
8.01.2021Gündem
Haritadan silinme noktasına geldi! Turistler bile artık gelmiyor
Haritadan silinme noktasına geldi! Turistler bile artık gelmiyorKonya'nın Karapınar ilçesinde 'Dünya'nın nazar boncuğu' olarak bilinen, krater yapıya sahip Meke Gölü' kuruyunca haritadan silinme noktasına geldi. Bölgede 27 yıldır TEMA Vakfı'nın gönüllü temsilciliğini yapan Musa Ceyhan (68), havzada yer altı suyunun çekilmesiyle gölün güzelliğini oluşturan suyun tamamen kuruduğunu belirterek, ''Gölümüz 'Dünya'nın nazır boncuğu' olarak biliniyordu. Kuraklık ve bilinçsiz tarımsal sulama nedeniyle yer altı su seviyesinin hızla azalması sonucu göl kurudu. Meke Gölü yer altı suları çekilmeden önce, masmavi gölümüz vardı. Çeşitli kuş türleri gelir, yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeriydi. Ancak Meke Gölü kuruyunca ne kuşlar, ne de turistler gelmez oldu'' dedi.
8.01.2021Gündem
167 bin çocuğa ulaştı
167 bin çocuğa ulaştıMillî Eğitim Bakanlığı, TEMA Vakfı iş birliği ve Türkiye İş Bankası desteği ile yürütülen Doğa Eğitim Programları, çocuklara ekolojik okuryazarlık konusunda farkındalık kazandırmayı amaçlıyor. 2010 yılından beri yürütülen Minik TEMA ve Yavru TEMA Eğitim Programları, 2019 yılından itibaren İş Portföy TEMA Değişken Fon’dan elde edilen gelir ile uygulanıyor.
30.12.2020Eğitim
Fıstığımız bollaşıyor
Fıstığımız bollaşıyorTürkiye’nin, dünyada Antep fıstığı bahçelerinin yüzde 35’ine sahip olmasına karşın üretimdeki payının yüzde 12’de kalmasından yola çıkan “Fıstığımız Bol Olsun” projesi dokuz yılını geride bıraktı.
17.12.2020Ekonomi
170 bin çocuğa doğa sevgisi aşılandı
170 bin çocuğa doğa sevgisi aşılandıMilli Eğitim Bakanlığı (MEB), TEMA Vakfı ve Türkiye İş Bankası iş birliğiyle yürütülen Doğa Eğitim Programları, çocuklara ekolojik okuryazarlık konusunda farkındalık kazandırmayı amaçlıyor.
11.12.2020Eğitim
DÜNYA ZEYTİN AĞACI GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN!
DÜNYA ZEYTİN AĞACI GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN!Anıtsal Zeytin Ağacı, özel ekolojik ve tarihi önemi nedeniyle “doğal miras anıtı” olarak biliniyor. Uzun yaşamı ve devamlılığı temsil eden anıt zeytin ağaçları, geçmişi geleceğe bağlayan en önemli doğal zenginliklerden…
26.11.2020Marka Haberleri
Hayrettin Karaca kimdir, ne zaman öldü? Toprak Dede Hayrettin Karaca nereli?
Hayrettin Karaca kimdir, ne zaman öldü? Toprak Dede Hayrettin Karaca nereli? Toprak Dede olarak tanınan Hayrettin Karaca, TEMA Vakfı'nın kurucusudur. Çevre aktivisti olan Karaca, başarılı bir iş insanıydı. Türkiye'nin ilk özel arboretumunu kurdu. Toprak Dede neden, ne zaman öldü? Toprak Dede kim?
22.11.2020Gündem
Anadolu’nun anıt çınarları
Anadolu’nun anıt çınarlarıAnadolu’daki tarihi çınarların izini süren tarih araştırmacısı Mustafa Aydemir, “Efsaneleriyle Türkiye’nin Ulu Çınarları” kitabını yazdı.
16.11.2020Gündem
Geleceğe nefes!
Geleceğe nefes!Tema Vakfı gönüllüsü Esra Öztürk, ‘11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü’nde Türkiye Harp Malulu Gaziler-Şehit-Dul ve Yetimler Derneği’nin, Şile yolu üzerindeki bir hektarda yaptığı ağaçlandırma çalışmasına destek verdi.
14.11.2020Cadde

Benzer Haber Etiketleri

caddeegeemine erdoğantema vakfıgazete

Tema Vakfı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.