Tmbb

Tmbb

Son dakika tmbb haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan tmbb gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan tmbb haber sayfamızda...

Tmbb

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 39 tmbb haberi bulunmuştur.
TBMM Başkanı Şentop'tan peş peşe önemli temaslar
TBMM Başkanı Şentop'tan peş peşe önemli temaslarTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Macaristan Ulusal Meclisi Başkanı Lazlo Köver ile telefonda görüştü. Şentop, Slovenya Ulusal Konsey Başkanı Alojz Kovsca ile telefonda görüştü.
17.03.2022Siyaset
‘Zengezur bölgeyi güçlendirecek’
‘Zengezur bölgeyi güçlendirecek’TBMM Dışişleri Komisyonu'nda Türkiye ile Azerbaycan arasındaki "Şuşa Beyannamesi" teklifi görüşülürken, Azerbaycan'ı Ermenistan ve Nahçıvan üzerinden Türkiye'ye bağlayacak olan stratejik önemdeki Zengezur Koridoru da ele alındı. Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Karabağ'ın işgalinin sona erdirilmesiyle sahada oluşan gerçekliğin bölgeye yeni fırsatlar sağladığını ve tarihi bir dönemden geçildiğini belirtirken, Türkiye'nin tüm tarafları bu fırsatları kullanmaya teşvik ettiğini söyledi.
5.02.2022Siyaset
Meclis'te skandal sözleri tepki çekmişti! HDP'li vekil Nusrettin Maçin'e ceza verildi
Meclis'te skandal sözleri tepki çekmişti! HDP'li vekil Nusrettin Maçin'e ceza verildiHDP Şanlıurfa Milletvekili Nusrettin Maçin'e Anayasa ve  İçtüzük'e aykırı söz ve davranışta bulunmaktan TBMM Genel Kurulu'na üç birleşim katılmama cezası verildi.
8.12.2021Siyaset
Bakan Çavuşoğlu: Doğu Akdeniz'de geri adımımız yok
Bakan Çavuşoğlu: Doğu Akdeniz'de geri adımımız yokDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda 2022 yılı bütçe görüşmeleri sırasında milletvekillerinin sorularını yanıtladı.
4.11.2021Siyaset
TBMM Başkanı Şentop: Kafkasların, 'zenginliği paylaşma' bölgesine dönüşmesini arzu ediyoruz
TBMM Başkanı Şentop: Kafkasların, 'zenginliği paylaşma' bölgesine dönüşmesini arzu ediyoruzTBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Biz Türkiye olarak Kafkasların, 'zenginliği paylaşma, mutluluğu çoğaltma' bölgesine dönüşmesini arzu ediyoruz" dedi.
4.11.2021Siyaset
Kızını TBMM'de uyutan AK Parti'li Ayvazoğlu'ndan 'annelik makamı' paylaşımı
Kızını TBMM'de uyutan AK Parti'li Ayvazoğlu'ndan 'annelik makamı' paylaşımıAK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) yoğun mesaisi sırasında odasında koltukları birleştirerek uyuttuğu 2 yaşındaki kızı Ayşe Betül'ün fotoğrafını 'Annelik makamından mesai günlükleri' notu ile Twitter'da paylaştı.
27.10.2021Siyaset
İfade taahhüdü ile 2 bin 711 kişi serbest
İfade taahhüdü ile 2 bin 711 kişi serbestHükümet tarafından özgürlük ve güvenlik hakkını etkileyen yargısal uygulamalar gözden geçirilirken, İnsan Hakları Eylem Planı’nda da konuya ilişkin somut hedefler konuldu.
23.10.2021Gündem
96 tespit 384 öneri! Banyo suyu, sel dönüşüm planı...
96 tespit 384 öneri! Banyo suyu, sel dönüşüm planı...Meclis’in açıklayacağı iklim raporunu Milliyet’e değerlendiren Eroğlu, “İklim yatırımları koruyucu hekimlik görevi görmekte. Su kesintisi yaşanmadı. Kesinti olsaydı salgının boyutu çok kötü olurdu” dedi.
17.10.2021Gündem
Meclis Başkanı şehitlikte
Meclis Başkanı şehitlikteTBMM Başkanı Mustafa Şentop, 15 Temmuz Demokrasi Şehitliği’ni ziyaret ederek, şehitlerin kabrine karanfil bıraktı.
17.07.2021Siyaset
İstihdam teşviki teklifinin 10 maddesi daha kabul edildi
İstihdam teşviki teklifinin 10 maddesi daha kabul edildiTBMM Genel Kurulunda, istihdam teşviki ve borç yapılandırma düzenlemelerini de içeren İşsizlik Sigortası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi'nin 10 maddesi daha kabul edildi.
5.11.2020Ekonomi
Kamu mali yönetimi ve kontrolüne ilişkin düzenlemeler içeren kanun teklifi TBMM'de
Kamu mali yönetimi ve kontrolüne ilişkin düzenlemeler içeren kanun teklifi TBMM'dePerformans esaslı program yaklaşımını Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu'na yansıtan, yükseköğretim kurumlarına ilişkin bazı değişiklikler yapan, elektronik haberleşme altyapılarının imar mevzuatıyla ilişkisini netleştiren kanun teklifi TBMM Başkanlığına sunuldu.
30.09.2020Siyaset
Şentop, PAB Başkanı Barron’u kabul etti
Şentop, PAB Başkanı Barron’u kabul ettiTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Parlamentolararası Birlik (PAB) Başkanı Gabriela Cuevas Barron ile bir araya geldi.
26.09.2020Siyaset
TBMM Başkanı Şentop'tan önemli açıklamalar
TBMM Başkanı Şentop'tan önemli açıklamalarTBMM Başkanı Mustafa Şentop, "15 Temmuz 2016'da son hamleye karşı, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde milletimizin topyekun karşı çıkışı, 27 Mayıs'ta başlayan bu darbeler dönemini fiilen ve tamamen kapatacak bir zaferle taçlanmıştır. Kanaatimce, darbelerle şekillenen bu vesayet dönemini tam manasıyla fiilen kapatan 15 Temmuz direnişidir, 16 Nisan 2017'de gerçekleşen anayasa değişikliği ile benimsenen yeni hükümet sistemi ise hukuken bu dönemi sona erdirmiştir." dedi.
12.09.2020Siyaset
Trafikte korkunç tablo ortaya çıktı: 123 çocuk şoför hayatını kaybetti!
Trafikte korkunç tablo ortaya çıktı: 123 çocuk şoför hayatını kaybetti!Meclis’te kurulan araştırma komisyonuna sunulan ‘çocuk ölümleri’ raporu 2018 yılında 0-17 yaş arasında 123 çocuğun direksiyon başında hayatını kaybettiğini, 8 bin 773 çocuğun ise yaralandığını ortaya koydu
21.02.2020Gündem
Şentop’tan Kazakistan’da ‘Ağıt  yakmayalım birlik olalım’ mesajı
Şentop’tan Kazakistan’da ‘Ağıt yakmayalım birlik olalım’ mesajıGeçtiğimiz hafta dünya iki önemli toplantıya tanıklık etti. Biri ABD’nin New York kentinde toplanan Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’ydu.
29.09.2019Gündem
Türkiye'nin yerli kazı makinesi 'Anadolu' tünel açmaya başladı
Türkiye'nin yerli kazı makinesi 'Anadolu' tünel açmaya başladıOrman ve Su işleri Bakanı Veysel Eroğlu, 'E-Berk' şirketi tarafından geliştirilen 'Anadolu' adı verilen Türkiye'nin ilk yerli tünel açma makinesini hizmete alarak, "Bizim sanayicimiz, dünyadaki her teknolojiyi, her makineyi, teçhizatı yapabilir. Ben buna inanıyorum. Yeter ki onları teşvik edin" dedi.
10.08.2017Ekonomi
Türkiye'nin yerli kazı makinesi 'Anadolu' tünel açmaya başladı
Türkiye'nin yerli kazı makinesi 'Anadolu' tünel açmaya başladıOrman ve Su işleri Bakanı Veysel Eroğlu, 'E-Berk' şirketi tarafından geliştirilen 'Anadolu' adı verilen Türkiye'nin ilk yerli tünel açma makinesini hizmete alarak, "Bizim sanayicimiz, dünyadaki her teknolojiyi, her makineyi, teçhizatı yapabilir. Ben buna inanıyorum. Yeter ki onları teşvik edin" dedi.
10.08.2017Ekonomi
Esnafa işsizlik maaşının detayları belli oldu
Esnafa işsizlik maaşının detayları belli olduEsnafa işsizlik maaşının detayları belli oldu. 36 ay prim yatıran 10 ay, 24 ay prim yatıran esnaf iş yerini kapatırsa 6 ay işsizlik maaşı alacak. Miktar 711 TL ile 1.422 TL arasında değişecek.
5.01.2017Ekonomi
AK Partililer CHP önergesine el kaldırdı, Bakan Bozdağ uyardı!
AK Partililer CHP önergesine el kaldırdı, Bakan Bozdağ uyardı!Komisyonda AK Partili üyeler, CHP önergesine oy verip sadece hukuk mezunlarının uzlaştırmacı olmasının kabul edilmesini sağladı. Bakan Bozdağ “Yanlış yapıyorsunuz” dedi ama önerge geçti.
14.11.2016Siyaset
Roman vekil TBMM’de ilkleri yaşatıyor!
Roman vekil TBMM’de ilkleri yaşatıyor!Türkiye’nin ilk Roman milletvekili Özcan Purçu TBMM katip üyeliğine seçilerek kırmızı plaka sahibi olarak bir ilke imza attı. CHP’nin gerekeni yaptığını belirten Özcan Purçu, “İnşallah bu davranış diğer partilere örnek olur ve etnik kimlik ayrımcılığı yapılmaz” dedi.
20.11.2015Siyaset
Akaydın: Siyasi etik ne gerekiyorsa onu yaptım
Akaydın: Siyasi etik ne gerekiyorsa onu yaptımTBMM Başkanlık seçimlerinin ilk turunda 5 fire veren CHP'de 'olağan şüpheliler' arasında yer alan CHP Antalya Milletvekili Mustafa Akaydın, "Ben siyasi etik ne gerektiriyorsa onu yaptım" dedi.
30.06.2015Siyaset
CHP'li Keskin Başbakan'a bozuk sütleri sordu
CHP'li Keskin Başbakan'a bozuk sütleri sorduDENİZLİ CHP milletvekili ve TMBB İdare Amiri Adnan Keskin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a, Okul Sütü Projesi’nde dağıttığı sütlerden alınan numune Denizli Gıda Kontrol Laboratuvarı tarafından yapılan tahlilde bozuk çıkan firmayı sordu...
12.06.2012Siyaset
4+4+4 teklifi ve iki gensoru görüşülecek
4+4+4 teklifi ve iki gensoru görüşülecekTMBB Genel Kurulu zorunlu eğitimi 4+4+4 olarak 12 yıla çıkaran teklifle Atalay ve Kılıç hakkındaki gensoruları ele alıyor
25.03.2012Siyaset
1-2 sabrederim sonra kafanı kırarım senin
1-2 sabrederim sonra kafanı kırarım seninAk Partili Zeybekci, yerel bir televizyonda iç tüzük tartışmalarıyla ilgili “Bir sabrederim, iki sabrederim, sonra kafanı kırarım ben senin” dedi
11.02.2012Siyaset
Zeybekci: "Kafanı kırarım ben senin"
Zeybekci: "Kafanı kırarım ben senin"Denizli Ak Parti Milletvekili Nihat Zeybekci, yerel bir televizyonda katıldığı programda yine çarpıcı sözler sarf etti...
11.02.2012Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Tmbb ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.