Tohum

Tohum

Son dakika Tohum haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Tohum gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Tohum haber sayfamızda...

Tohum

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.949 tohum haberi bulunmuştur.
Çarkıfelek Meyvesi (Passion Fruit) Nedir? Çarkıfelek Meyvesi Faydaları Nelerdir ve Nasıl Yenir?
Çarkıfelek Meyvesi (Passion Fruit) Nedir? Çarkıfelek Meyvesi Faydaları Nelerdir ve Nasıl Yenir?Faydaları saymakla bitmeyen çarkıfelek meyvesi vitamin ve mineral açısından oldukça zengin bir meyvedir. Tropikal bir meyve olan çarkıfelek meyvesinin bir diğer adı “Passion Fruit” olarak bilinir. Türkiye’de de son zamanlarda tüketilen besinler arasında yer alır ancak ülkemizde yetiştiriciliğine pek rastlanmaz. Uykusuzluk, depresyon ve stres gibi sağlık problemlerine iyi geldiği bilinen çarkıfelek meyvesi passiflora bitkisinin meyvesidir. Çarkıfelek meyvesi ortadan ikiye bölünerek kaşık ile yenir. Çarkıfelek meyvesi faydaları nelerdir ve nasıl yenir? ‘Çarkıfelek Meyvesi (Passion Fruit) Nedir?’ içeriğimizden detaylı bilgi elde edebilirsiniz.
25.07.2021Sağlık
Kuraklığa dayanıklı arpa, sağladığı verimle çiftçiyi sevindirdi
Kuraklığa dayanıklı arpa, sağladığı verimle çiftçiyi sevindirdiKonya'da üç genç ziraat mühendisinin ıslah ettiği arpa çeşidi, kurak geçen sezonda ortalamanın üç katı verimle üreticinin yüzünü güldürdü.
24.07.2021Ekonomi
2. TÜRKİYE LİDER MARKA ÖDÜLLERİ TÖRENİ MUHTEŞEM BİR GECEYLE SAHİPLERİNİ BULDU
2. TÜRKİYE LİDER MARKA ÖDÜLLERİ TÖRENİ MUHTEŞEM BİR GECEYLE SAHİPLERİNİ BULDUKazananların Strongbosses.com ve Yerliara.com kullanıcılarının oylarıyla belirlendiği, 2. Türkiye Lider Marka Ödülleri Töreni, 13 Temmuz Salı akşamı İstanbul Hilton Bomonti Hotel’de gerçekleşti.
20.07.2021Advertorial
Tarım Kredi üreticilere bu yıl 600 milyon liralık faizsiz kredi imkanı sağladı
Tarım Kredi üreticilere bu yıl 600 milyon liralık faizsiz kredi imkanı sağladıTürkiye Tarım Kredi Kooperatifleri (Tarım Kredi) Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, bu yılın ilk yarısında üreticilere 600 milyon liralık faizsiz kredi imkanı sunduklarını bildirdi.
18.07.2021Ekonomi
Tarımsal girdi fiyat endeksi arttı
Tarımsal girdi fiyat endeksi arttıTarımsal girdi fiyat endeksi (Tarım-GFE), mayısta yıllık bazda yüzde 24,43, aylık bazda yüzde 2,49 artış gösterdi.
16.07.2021Ekonomi
KOSGEB'den aldığı 200 bin lira destekle kendi işini kurdu
KOSGEB'den aldığı 200 bin lira destekle kendi işini kurduMuş'un Malazgirt ilçesindeki tarım aletleri firmasında çalışan Faruk Halifeoğlu (23), KOSGEB'in genç girişimci desteği projesinden yararlanarak kendi işini kurdu. 200 bin liralık hibe desteğiyle ilçede açtığı iş yerinde tarım aletleri üretimine başlayan Halifeoğlu, 3 kişiyi de istihdam etti. Genç yaşta kendi işinin patronu olan Faruk Halifeoğlu, "KOSGEB sayesinde işimi kurdum kendi işimin patronu oldum" dedi.
11.07.2021Ekonomi
Emine Erdoğan, Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesi'ni ziyaret etti
Emine Erdoğan, Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesi'ni ziyaret ettiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Zeytinburnu Belediyesi bünyesinde bulunan Tıbbi Bitkiler Bahçesi'ni ziyaret etti.
11.07.2021Gündem
“Ağlayarak geldik, gülerek çıkıyoruz”
“Ağlayarak geldik, gülerek çıkıyoruz”Egemen ve Mustafa’nın erken tanı ve doğru eğitimle otizme karşı kazandığı zaferi, anneleri Nilay Yaşar ve Neşe Azaklıoğlu’yla konuştuk
11.07.2021Pazar
Kırkpınar’da finali izleyecek
Kırkpınar’da finali izleyecekCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, pazar günü Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerini izleyecek.
10.07.2021Siyaset
Tohum Teknoloji Merkezi açıldı
Tohum Teknoloji Merkezi açıldıHEKTAŞ’ın tohum çalışmalarını yürüten Areo Tohumculuk’un bünyesindeki ‘Tohum Teknoloji Merkezi’, Akdeniz Üniversitesi  Teknopark’ta gerçekleşen açılış töreniyle faaliyete geçti.
9.07.2021Ekonomi
Bodrum’da tarım devrimi
Bodrum’da tarım devrimiGençlik Tarım Kampı ile üretmek isteyen herkese destekte bulunacaklarını açıklayan Belediye Başkanı Aras, yedi gün semt pazarı ve çiftçiye alım desteği müjdeleri verdi
6.07.2021Ege
Tunceli'de 2 bin rakımda yetişen 'dağ sarımsağı' kadınların iş kapısı oldu
Tunceli'de 2 bin rakımda yetişen 'dağ sarımsağı' kadınların iş kapısı olduTunceli'de bilimsel adı "Allium tuncelianum" olan ve yörede 'dağ sarımsağı' olarak bilinen bitki, koruma altına alınarak çok sayıda kadına iş kapısı oldu.
6.07.2021Ekonomi
Kuraklık ve yoksulluk el birliğiyle çözülür
Kuraklık ve yoksulluk el birliğiyle çözülürİzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in Burdur ziyareti işbirliği kararıyla sona erdi. İzmir’de hayata geçirilen “Başka Bir Tarım Mümkün” vizyonu çerçevesinde iki kent arasında yapılacak işbirliği ve su kaynaklarının korunmasıyla ilgili ortak bakış açısı dile getirildi.
5.07.2021Ege
Çeşme’de ilk hasat
Çeşme’de ilk hasatÇeşme’de karakılçık buğdayı ve sakızın ardından 30 yıl sonra ilk kez anason üretimine başlandı.
4.07.2021Ege
Kentte ekolojik yaşam 101
Kentte ekolojik yaşam 101Evlerinde çöp kovası olmayan, yıllardır sebze ve meyvesini kendi yetiştiren ve cilt bakımı ürünlerini evde hazırlayanlar kentte ekolojik hayatı anlattı
4.07.2021Pazar
İzmir mutfağı GastroShow’da
İzmir mutfağı GastroShow’daİzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ana sponsoru olduğu GastroShow’da, kente has lezzetler ve kent mutfağının zenginlikleri vitrine çıktı.
30.06.2021Ege
Lezzetlerimizi dünya tanıyacak
Lezzetlerimizi dünya tanıyacakİzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in tarım ve hayvancılığa yönelik projeleri, Türkiye’nin en önemli gastronomi turizmi etkinliklerinden GastroShow’da tanıtılıyor
29.06.2021Ege
Pakdemirli: Kuraklıkla ilgili gerekli tedbirler alındı
Pakdemirli: Kuraklıkla ilgili gerekli tedbirler alındıTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, herkesin gönlünün rahat olması gerektiğini belirterek, "Kuraklıkla ilgili gerekli tedbirler alınmıştır. Türkiye, dün olduğu gibi bugün de, yarın da bir problem yaşamayacaktır." dedi.
29.06.2021Ekonomi
Müsilaj nedir, neden olur, nerelerde var? Müsilaj son durum haritası 2021
Müsilaj nedir, neden olur, nerelerde var? Müsilaj son durum haritası 2021Son zamanlarda gündemden düşmeyen müsilaj haberleri vatandaşları meraklandırmaya devam ediyor. Günden güne Müsilaj nedir, neden oluşur, nerelerde var? soruları araştırılıyor. Aynı zamanda müsilaj haritası aramaları artıyor. Yapışkan, sümüksü bir yapıya sahip olan müsilaj hakkında son dakika haberleri şu şekilde...
29.06.2021Gündem
‘Bitkileri kurak yerden taşıyalım’
‘Bitkileri kurak yerden taşıyalım’Doğa Koruma Merkezi Başkanı Dr. Uğur Zeydanlı, iklim değişikliği ile mücadele için, kurak yerlerden bitkilerin taşınarak “iklim adacıkları oluşturulması önerisinde bulundu.
27.06.2021Gündem
Dışkıdaki tohumla iklim kurtulacak
Dışkıdaki tohumla iklim kurtulacakGöçebe hayvancılığın, iklim değişikliği ile mücadelede önemli bir araç olarak değerlendirilmesi gerektiğini kaydeden Akdeniz Doğa Koruma Birliği Koordinatörü Yılmaz, göçebe hayvanların dışkı yoluyla tohumları uzaklara taşıdıklarını ve iklim dostu koruyucu işlev gördüklerini söyledi.
25.06.2021Gündem
Atalık karakılçık Akhisar’da can buldu
Atalık karakılçık Akhisar’da can bulduYerli tohum üretiminin artırılması konusunda faaliyetlerini aralıksız sürdüren Akhisar Belediyesi, kendi arazilerine ektiği bu coğrafyanın ürünü, binlerce yıllık karakılçık buğdayının ilk hasadı gerçekleştirildi.
25.06.2021Ege
İlkay Gündoğan'dan otizmli çocuklara imzalı forma
İlkay Gündoğan'dan otizmli çocuklara imzalı formaİngiliz ekibi Manchester City'de forma giyen İlkay Gündoğan, İstanbul'da eğitim gören otizmli çocuklara imzalı forma hediye etti.
Çiftçi Kayıt Sistemi'ne 2021 başvuru döneminde son haftaya girildi
Çiftçi Kayıt Sistemi'ne 2021 başvuru döneminde son haftaya girildiDevletin üretici ve yetiştiricilere sağladığı desteklerden yararlanmak için gerekli kriterlerden biri olan Çiftçi Kayıt Sistemi'ne (ÇKS) kayıtlar için başvurular 30 Haziran'da sona erecek.
24.06.2021Ekonomi
Taşköprü sarımsağı "takip sistemi" ile kontrol altında tutulacak
Taşköprü sarımsağı "takip sistemi" ile kontrol altında tutulacakKastamonu'da üretilen ve Avrupa Birliği (AB) nezdinde coğrafi işaret alarak tescillenen "Taşköprü sarımsağı"nın kalitesinin, Taşköprü Sarımsağı Takip Sistemi ile kontrol altında tutulması hedefleniyor.
23.06.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

izmiregeçarkıfelek meyvesipossion fruitfaydaları

Tohum ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.