Tügva

Tügva

Son dakika tügva haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan tügva gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan tügva haber sayfamızda...

Tügva

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 144 tügva haberi bulunmuştur.
Nureddin Nebati kimdir, kaç yaşında? Yeni Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati hayatı ve kariyeri...
Nureddin Nebati kimdir, kaç yaşında? Yeni Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati hayatı ve kariyeri...Nureddin Nebati'nin yaşamı ile ilgili bilgiler gündemde araştırılıyor. Hazine ve Maliye Bakanlığı'na Nureddin Nebati atandı. Peki Yeni Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati kimdir, kaç yaşında? İşte Nureddin Nebati'nin öz geçmişi...
2.12.2021Gündem
Yeni Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati kimdir, kaç yaşında ve nereli? İşte hayatı-biyografisi...
Yeni Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati kimdir, kaç yaşında ve nereli? İşte hayatı-biyografisi...Resmi Gazete yayımlandı. Yayımlanan Resmi Gazete'de yeni Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati oldu. Bu sıcak gelişme sonrası Nureddin Nebati kimdir, kaç yaşında ve nereli? soruları hızlandı.
1.12.2021Gündem
Türkiye Girişimci Buluşması Zirvesi, ödül töreniyle sona erdi
Türkiye Girişimci Buluşması Zirvesi, ödül töreniyle sona erdiİlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Bilal Erdoğan, Türkiye'nin yakın zamanda her iş gününde 1 milyar dolar ihracat yapan bir ülke haline geleceğini söyledi.
4.11.2021Ekonomi
‘Ülkenin dört yanını hizmetle donattık’
‘Ülkenin dört yanını hizmetle donattık’AK Parti’nin iktidara gelişinin 19. yılını değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “19 yıl içinde milletimizin teveccühüyle bugünlere geldik. Ülkemizin dört bir yanını hizmetlerle donattık, bu konuda da asla fire vermedik” dedi.
4.11.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Önümüze çok büyük fırsatlar var
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Önümüze çok büyük fırsatlar varTürkiye Girişimci Buluşması Zirvesine video mesaj gönderen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Küresel yönetim ve ekonomi sisteminde köklü bir değişimin yaşanmaya başladığı şu dönemde bu hasletimiz önümüze çok büyük fırsatlar getiriyor. Geçtiğimiz 19 yılda ülkemize kazandırdığımız demokrasi ve kalkınma altyapısı üzerinde, 2023 hedeflerimize ulaşarak ve ardından 2053 vizyonumuzu hayata geçirerek bu fırsatları değerlendirmenin gayreti içindeyiz" dedi.
3.11.2021Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Önümüzde çok büyük fırsatlar var
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Önümüzde çok büyük fırsatlar varTürkiye Girişimci Buluşması Zirvesine video mesaj gönderen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Küresel yönetim ve ekonomi sisteminde köklü bir değişimin yaşanmaya başladığı şu dönemde bu hasletimiz önümüze çok büyük fırsatlar getiriyor. Geçtiğimiz 19 yılda ülkemize kazandırdığımız demokrasi ve kalkınma altyapısı üzerinde, 2023 hedeflerimize ulaşarak ve ardından 2053 vizyonumuzu hayata geçirerek bu fırsatları değerlendirmenin gayreti içindeyiz" dedi.
3.11.2021Siyaset
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Avrupa, İslam'la kavga ederek kendisine daha iyi bir gelecek inşa edemez
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Avrupa, İslam'la kavga ederek kendisine daha iyi bir gelecek inşa edemezCumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Avrupa'nın İslam'la kavga ederek kendisine daha iyi bir gelecek inşa edemeyeceğini belirterek, "İslam ve Batı toplumlarının birbirlerini daha iyi anlamaları, daha iyi dinlemeleri gerekiyor. İslam'ı ötekileştirerek Avrupa'nın kendini çoğulcu tanımlaması mümkün değil. Bu, kendiyle çelişen bir tezdir. İslam'ın ve Müslümanların ötekileştirilmesi sürecinin artık sona erdirilmesi gerekiyor." dedi.
2.11.2021Siyaset
Tarihi iskelede hiltili tadilat!
Tarihi iskelede hiltili tadilat!İstanbul’un simgesel vapur iskeleleri üzerindeki tartışmalara yenisi eklendi. İBB’ye ait Tarihi Beşiktaş İskelesi’nin üst katında devam eden tadilat çalışmalarına ilişkin itirazlar ile tartışma yaratacak iddialar gündeme getirildi.
30.10.2021Gündem
'Benim kitabımda geri adım yok'
'Benim kitabımda geri adım yok'Büyükelçiler konusunda attığı adımı gövde gösterisi için değil, büyükelçilerin Türkiye’nin iç işlerine müdahil olmaması için attığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘geri adım attı’ ifadelerine de “Ben nasıl geri adım attım? Ben taarruzdayım. Benim kitabımda geri adım atmak yok” karşılığını verdi.
28.10.2021Siyaset
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 10 büyükelçi açıklaması: Ben taarruzdayım
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 10 büyükelçi açıklaması: Ben taarruzdayımCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan ziyareti dönüşü gazetecilere gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Bazı ABD gazetelerinin, "Erdoğan krizden kaçtı, geri adım attı" haberlerini değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Ben nasıl geri adım attım? Ben taarruzdayım. Benim kitabımda geri adım atmak yok.' dedi.
27.10.2021Siyaset
'Tezkere süresi niçin 2 yıl bu yabancı askerler kim?'
'Tezkere süresi niçin 2 yıl bu yabancı askerler kim?'Irak ve Suriye tezkeresine ‘hayır’ oyu verme gerekçelerini açıklayan Kılıçdaroğlu, “Biz senin her dediğinin altına gidip mühür mü basacağız? Askerimizin ve polisimizin Suriye’de şehit olmasını istemiyoruz” dedi.
27.10.2021Siyaset
TBMM Başkanlığı'ndan 'TÜGVA' açıklaması
TBMM Başkanlığı'ndan 'TÜGVA' açıklamasıTBMM Başkanlığı, 'Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) hakkında verilen bir soru önergesindeki 3 sorunun işleme alınmadığı' iddiasına ilişkin; söz konusu 3 sorunun, TBMM içtüzüğünün ilgili hükümlerine aykırılık taşıdığı için iade işlemine konu edildiğini açıkladı.
26.10.2021Siyaset
AK Partili Ünal'dan Avrupa Birliği Komisyonu'nun raporuna tepki
AK Partili Ünal'dan Avrupa Birliği Komisyonu'nun raporuna tepkiAK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, Avrupa Birliği Komisyonu'nun 2021 Türkiye raporuna ilişkin "AB'ye üye olmak için uzun süreden beri samimi bir mücadele sürdürüyoruz ama bu, çifte standart içeren, tek taraflı, eşitlikçi olmayan, Türkiye'yi ötekileştiren ve ayrımcılığa tabi tutan davranışları kabul etmemiz anlamına da gelmiyor." dedi.
20.10.2021Siyaset
Başkan Zolan gençlerle buluştu
Başkan Zolan gençlerle buluştuDenizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi, Şiddetsiz Spor Voleybol Turnuvası adıyla Gençlik STK’larının katıldığı bir etkinlik düzenledi.
19.10.2021Ege
Kılıçdaroğlu: Mafyatik ilişkilere girenleri tehdit ediyorum
Kılıçdaroğlu: Mafyatik ilişkilere girenleri tehdit ediyorumCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Yasal ölçüler içinde çalışan hiç kimseyi tehdit etmek benim haddim değildir. Ama mafyatik ilişkilere girenleri tehdit ediyorum" dedi.
19.10.2021Siyaset
TÜGVA'dan yeni açıklama: Asla kabul edilemez
TÜGVA'dan yeni açıklama: Asla kabul edilemezTürkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA), mesleklerini yaparken vakıf çalışmalarında gönüllü çalışan yöneticilerinin, mesleklerine vakıf aracılığı ile kavuşmuş gibi gösterilmesinin kara propaganda olduğunu, bunun asla kabul edilmeyeceğini bildirdi.
19.10.2021Gündem
TÜGVA'dan yurt genelinde basın açıklaması
TÜGVA'dan yurt genelinde basın açıklamasıTÜGVA tarafından 81 ilde düzenlenen "Sabah namazında gençlerle buluşuyoruz" etkinliği sonrası, vakıf yetkilileri son günlerdeki iddialarla ilgili basın açıklaması yaptı. Açıklamalarda, sosyal medyada ortaya atılan iddiaların sahte ve asılsız olduğu, sistemli bir şekilde servis edildiği savunuldu.
17.10.2021Gündem
Bürokrat çağrısına sert tepki geldi
Bürokrat çağrısına sert tepki geldiCHP lideri Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından paylaştığı video ile bürokratlara seslenerek “Size kanun dışı her ne yaptırılıyorsa pazartesi itibarıyla durun” dedi. Kılıçdaroğlu’nun ifadelerine AK Parti, sert tepki gösterdi
17.10.2021Siyaset
'İBB tahliyesiyle ilgili hiçbir dava açmamıştır'
'İBB tahliyesiyle ilgili hiçbir dava açmamıştır'İstanbul Büyükşehir Belediyesinin (İBB) AK Parti'li Meclis Üyesi Erdem Kertişçi, İBB'nin, Büyükada'da yer alan Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Adalar İlçe Temsilciliği'ni tahliye girişiminin hukuksuz olduğunu, tahliye için herhangi bir dava açmadığını söyledi.
13.10.2021Gündem
TÜGVA'dan İBB ile yaşanan tahliye tartışmalarına ilişkin yeni  açıklama
TÜGVA'dan İBB ile yaşanan tahliye tartışmalarına ilişkin yeni açıklamaTürkiye Gençlik Vakfınca (TÜGVA), Adalar İlçe Temsilciliğinin tahliye edilmek istenmesine ilişkin İstanbul Büyükşehir Belediyesinin (İBB) öne sürdüğü iddiaların ve yayınlanan ''sözde'' belgelerin vakıfla alakası olmadığı belirtilerek, "Bize saldıran, hakkımızda yalan ve iftira içerikli paylaşımlar yapanlardan hukuk önünde hesap soracağız" açıklaması yapıldı.
12.10.2021Gündem
Adalar Kaymakamlığı'ndan İBB'ye 'tahliye işleminin yasal olmadığı' yazısı
Adalar Kaymakamlığı'ndan İBB'ye 'tahliye işleminin yasal olmadığı' yazısıAdalar Kaymakamlığından İstanbul Büyükşehir Belediyesine, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Adalar İlçe Temsilciliğini adli yargıda tahliye kararı alınmadan tek taraflı olarak boşaltma girişiminin yasal olmadığını içeren yazı gönderildiği öğrenildi.
8.10.2021Gündem
TÜGVA İstanbul'dan İBB'nin tahliyeye ilişkin iddialarına yanıt
TÜGVA İstanbul'dan İBB'nin tahliyeye ilişkin iddialarına yanıtTürkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) İstanbul İl Temsilciliği, Adalar İlçe Temsilciliğinin tahliye edilmek istenmesine ilişkin İstanbul Büyükşehir Belediyesinin (İBB) öne sürdüğü iddialara sosyal medya üzerinden yanıt verdi.
7.10.2021Gündem
AK Parti’den Adalar TÜGVA açıklaması: Zorla tahliye hukuka aykırıdır
AK Parti’den Adalar TÜGVA açıklaması: Zorla tahliye hukuka aykırıdırAK Parti İstanbul İl Başkanlığı, Adalar’daki TÜGVA İlçe Temsilciliği’nde yaşanan olaylara ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada; “Söz konusu yer, 2018’de İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ile Türkiye’nin gençlerine hizmet etmek amacıyla 10 yıllığına Borçlar Yasası kapsamında kiralanmış bir yerdir. Ev sahibi kiracı ilişkisi mevcuttur. Bir gece ansızın İBB zabıtalarının gönderilerek zorla tahliye ettirilmek istenmesi hukuka aykırıdır. Resmi sözleşmeye rağmen CHP örgütleri güvenlik memuru gibi kullanılarak gençlerimize saldırmaktadır. Burası bir hukuk devletidir. Siz CHP devleti zannetmiş olabilirsiniz ancak o devirler geride kaldı. Farkına varın artık” denildi.
6.10.2021Siyaset
Büyükada'da tahliye gerilimi
Büyükada'da tahliye gerilimiBüyükada'da bulunan Şehir Hatları Vapur İskelesi'nde TÜGVA Adalar İlçesi Temsilciliği'nin İBB tarafından tahliye edilmek istenmesi üzerine polis ile zabıta ekipleri arasında gerginlik çıktı. TÜGVA yetkilileri kira sözleşmesinin İBB tarafından usulsüz olarak tek taraflı bozulduğunu iddia etti. İBB ise binanın tahliyesi için ellerinde mahkeme kararı olduğunu açıkladı.
6.10.2021Haberler
Büyükada'da tahliye gerilimi
Büyükada'da tahliye gerilimiBüyükada'da bulunan Şehir Hatları Vapur İskelesi'nde TÜGVA Adalar İlçesi Temsilciliği'nin İBB tarafından tahliye edilmek istenmesi üzerine polis ile zabıta ekipleri arasında gerginlik çıktı. TÜGVA yetkilileri kira sözleşmesinin İBB tarafından usulsüz olarak tek taraflı bozulduğunu iddia etti. İBB ise binanın tahliyesi için ellerinde mahkeme kararı olduğunu açıkladı. Öte yandan AK Parti de konuyla ilgili açıklama yaptı.
6.10.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Tügva ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.